Metallurg Magnitogorsk – Omsk 2:3 (0:2 po s.n.) | Ufa – Jugra Chanty-Mansijsk 3:2 (po pr.) | Čeljabinsk – Barys 0:4 (kon.)
Nižnekamsk – Jekaterinburg 2:3 (kon.) | Viťaz – Kazaň 2:3 (kon.)
po s.n. (0:2)
Metallurg Magnitogorsk
2:3 (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)
Avangard Omsk
Utorok 03.12.2013, 14:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Prajem príjemné popoludnie všetkým priaznivcom ľadového hokeja. Dnes sme pre Vás pripravili opäť prenosy zo všetkým zápasov Kontinentálnej hokejovej ligy. Moje meno je Martin Platko a ja Vás bude sprevádzať zápasom, kde domáci Metallurg Magnitogorsk privíta na svojom ľade Avangard Omsk. Začiatok zápasu je naplánovaný na 14:00 SEČ. Pred začiatkom sa poďme pozrieť na situáciu v oboch mužstvách.

Domáci v poslednom čase podávajú nevyrovnané výkony, ale napriek tomu sú v tabuľke konferencie pomerne vysoko. Metallurgu totiž patrí v tabuľke Východnej konferencie 3.miesto so ziskom 58 bodov pri skóre 91:71. Celkovo Magnetka vyhrala 18 zápasov a 13 prehrala. Posledný trip však domácim vôbec nevyšiel a zo všetkých zápasov odišli bez bodu. Na to určite nie sú v tíme zvyknutí. Postupne prehrali v Záhrebe 1:2, prekvapujúco aj v Minsku 1:3 a následne v Donecku 2:3. V poslednom zápase, už na domácom ľade nestačili na Barys Astana a prehrali 3:4 po predĺžení. Najproduktívnejším hráčom tímu je Sergej Mozjakin, ktorý nazbieral 44 kanadských bodov za 20 gólov a 24 asistenciíí. Podarí sa Magnitogorsku prelomiť štvorzápasovú sériu prehier?

Zverenci trénera Říhu sa naopak postupne dostávajú z hernej krízy. Aktuálne im však v tabuľke Východnej konferencie patrí 11.miesto so ziskom 36 bodov pri skóre 76:111, čo znamená, že na postupové 8.miesto ešte strácajú 8 bodov. Celkovo Avangard vyhral 11 zápasov a až 23 prehral. Z posledných piatich zápasov získal Omsk 10 bodov. V poslednom stretnutí dokázal vyhrať v Čeljabinsku 2:1. Najproduktívnejším hráčom tímu je Alexander Popov, ktorý nazbieral 24 kanadských bodov za 11 gólov a 13 asistencií.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov, Lee, Těreščenko, Maleňkich, Chabarov, Ibragimov – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Kazionov, Kosov, Kameněv – Timkin, Brent, Potěchin – Šenfeld, Platonov, Malinovskij, Grigorenko.

Avangard Omsk: Mezin (Kostin) – Kuljaš, Pivcakin, Baranka, Blaťák, Ljamin, Gončarov, Poleščuk – Semin, Kosticyn, Kazakov – Růžička, Pěrežogin, Popov – Kurjanov, Ivanov, Širokov – Kalinin, Pjanon, Berdnikov, Machanovskij.

Rozhodca: Bulanov, Radovodin – Koposov, Otmachov..

Ruskú hymnu máme za sebou, za chvíľu začne samotný zápas.

00:01

00:38
    Buly vyhrali hostia a momentálne zakladajú prvú útočnú akciu.

01:07
    Košečkin po prvýkrát zasahuje po strele Kuljaša, ktorého pozná z reprezentácie.

01:40
    Na strane druhej zakladá útok Brent, ale následnej ho o puk obral Perežogin a namieril si to so spoluhráčmi na bránku. Jeho strela však opečiatkovala len zadný mantinel.

02:29
    Obrovské šance Magnetky a Mezin ukázal svoje kvality. Najprv po strele Kazionova a vzápätí aj po dorážke Kosova, ktorý bol sám pred bránkou.

03:19
    Omsk nezačal zle, ale súper je v útoku oveľa nebezpečnejší. Mezin musel zastaviť strelecký pokus Platonova.

04:25
    Hostia sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

05:06
    Pekná akcia Berdnikova, ktorý si nakorčuľoval spoza brány k ľavej tyči, tam však dokázal Košečkin zasiahnuť.

05:40
    Avangard sa snaží aktívne napádať a zatiaľ trávi viac času v útočnom pásme.

06:08
    Širokov strieľal z ľavého kruhu a Košečkin musel byť opäť v strehu. Síce išla strela vedľa, ale nebolo to zle myslené.

06:59
    Následne strieľal Baranka a Košečkin nebol istý. Puk mu vypadol z výstroje a okamžite ho zaľahol. Domáci teraz mali šťastie.

07:05
    Komerčná prestávka. Mezin prerušil hru pred Mozjakinom.

07:30
    Zakázané uvoľnenie Avangardu. Hostia majú zatiaľ viac z hry, ale domácim netreba veľa, aby sa dostali do nebezpečnej šance.

08:26
    Na Mezina strieľal Birjukov, ale puk sa pred neho nakoniec nedostal.

09:19
    Hrá sa v strednom pásme, Zaripovovi sa nedarí rozohrať, súper dobre napadá.

10:00
    Takmer sa dostal do zakončenia Mozjakin , ale v posledný moment mu to pokazil Pivcakin.

10:36
    Ofsajd v ktorom sa ocitol Kosticyn, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

11:16
    Teraz mal Mezin šťastie. Puk sa od mantinelu zle odrazil a musel sa rýchlo vracať k pravej tyči, aby zachytil strelu Brenta.

11:48
    Zla rozohrávka Omsku a Mezin musel puk pred Kazionovom pridržať.

12:40
    Bieloruskému brankárov už tiahne na štyridsiatku, ale stále má čo ponúknuť. Tréner Říha stále rieši problémy s brankárskym postom, od začiatku sezóny sa už v bráne vystriedali štyria gólmani.

13:16
    Po strelách Timkina si Mezin pripísal ďalšie dva ostré zákroky.

14:37
    Metallurg drží puk za bránou a snaží sa o ďalší útočný výlet.

15:05
    Strela Grigorenka končí v lapačke Mezina a je tu ďalšia komerčná prestávka. Hralo sa prakticky bez prerušenia a do konca zostáva necelých 5 minút.

15:10
    Prvé vylúčenie. Grigorenko si odsedí dve minúty za krošček.

15:38
    Strela Kuljaša neprešla pred brankára a domáci jeho strelu zblokovali.

15:49
    Brent dobre napádal a dokonca sa dostal aj k strele. Mezin bol pripravený a puk už aj rozohral.

16:26
    Omsku sa táto presilovka vôbec nedarí.

17:27
    Domáci v plnom počte.

18:18
    Prvá presilová hra tak nebola využitá a už sa blíži prvá prestávka.

19:19
    Na oboch stranách sme videli nepresné kombinácie, rozohrávak sa nepodarila ani jednému tímu. Kovář sa snažil z pravej strany prihrávať pred bránu, ale natrafil na hokejku súpera.

19:56
    Ešte posledné vhadzovanie pred Mezinom.

20:00

Máme za sebou prvú tretinu, ktorá ponúkla priemerný hokej. Síce sme nejaké šance na oboch stranách videli, ale gól z toho nakoniec nebol. Na začiatku mal viac z hry Omsk, potom sa hra vyrovnala a Metallurg taktiež predviedol niečo zo svojho umenia.

Druhá tretina začne o 14:47.

20:01

20:40
    Nepresná prihrávka Zaripova nemohla nájsť Kovářa.

21:16
    Na druhej strane strieľal Kosticyn a Košečkin si pripisuje prvý úspešný zákrok v druhej tretine.

22:18
    Dobrá šanca pre domácich. Kamenev dlho držal puk, nevedel čo s ním spraviť a tak nakoniec vykorčuľoval spoza brány a z bezprostrednej blízkosti nakoniec prestreľuje Mezinovu svätyňu.

22:40
    Hostia nechali súpera veľmi dlho voľného, mohol si robiť čo chcel a Miloš Říha to svojim zverencom určite spočíta.

22:38
    Opäť tutovka pre Magnitogorsk. Potechin najprv z ľavej strany strieľal, odrazený puk sa k nemu odrazil a následne sa obtočil okolo brány, lenže puk do siete nepretlačil.

24:50
    Avangard Omsk dal gól!
    Už sa zdalo, že domáci mali viac z hry a slušný tlak, lenže všetko zmrazila táto akcia Omsku. Kosticyn si krásne vymenil puk s MAXIMOM KAZAKOVOM, ktorý dostal prihrávku pred bránu a zakončil presne do siete. Asistencie: Sergej Kosticyn.

25:38
    Na ťahu sú teraz domáci, ktorým zatiaľ druhá tretina patrila.

26:16
    Mezin si pripisuje ďalší výborný zákrok a zabránil tak vyrovnaniu.

27:38
    A teraz sú to hostia, ktorí sa nachádzajú v útočnom pásme. Tvrdou strelou sa ukázal Berdnikov a potom aj slovenský obranca Baranka.

28:29
    Obrana Metallurgu bola pod veľkým tlakom, prvá formácia Avangardu si v pásme robila čo chcela.

29:18
    Puk v hľadisku a je tu prestávka na čistenie ľadu.

30:05
    Brentova strela z ľavého kruhu končí pri Mezinovi, ktorý puk ramenom vyráža do rohu.

30:16
    Bude sa vylučovať. Timkin dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

30:48
    Nebezpečná strela Popova z ľavého kruhu išla na teč, ale Košečkin puk udržal vo svojej výstroji.

31:36
    Metallurg vyhodil,ale len na chvíľu. Potom sa k strele dostal obranca Kuljaš a opäť bol v permanencii Košečkin.

32:29
    Strela aktívneho Ružičku končí opäť u brankára, ktorý sa v posledných minútach nenudí.

32:50
    Už sa hrá v plnom počte. Štefan Ružička však zahodil jasnú tutovku. Z priestoru bránkoviska tesne minul ľavú tyč Košečkinovej brány. Mohlo to byť 0:2. Presilovka teda ostala nevyužitá, ale Omsk v týchto minútach nepúšťa domácich do hry.

33:29
    Magnitogorsk sa od inkasovaného gólu v útoku trápi.

34:08
    Kosticyn mal veľa priestoru na zakončenie, nakoniec ale bránu netrafil. Diváci nie sú spokojní, lebo Omsk má viac z hry.

35:35
    Ružička hrá výborne. Teraz sa zahral s puk a namiesto strely zvolil prihrávku. Z druhej vlny mu pomohol Popov a vystrelil rovno na Košečkina, ten puk zrazil do ochrannej siete.

36:36
    Postavenie mimo hru zastavilo postup Omsku. Na modrej si už puk chystal Ivan Baranka, ale hvizd rozhodcu ho prerušil.

37:05
    Košečkin teraz vychytal jasnú príležitosť Popova, ktorý nikým neatakovaný a sám pred bránkárom nedokázal puk usmerniť do brány.

38:08
    Na druhej strane strieľal Brent a Mezin mal problémy, ale puk nakoniec udržal vo svojej moci.

38:34
    Kazakov v ďalšej dobrej šanci. Sjomin mu prihrával za obranu a chýbalo málo, aby sa výsledok menil. Košečkin drží svoj tím nad vodou.

38:56
    Vylúčený je domáci Brent a hostia majú k dispozícii presilovku.

39:10
    A táto presilovka je veľmi rýchlo využitá. Hostia si v pásme vytvorili slušný tlak a prišla strela MAXIMA GONČAROVA, ktorú Košečkin vyrazil našikovne ramenom a puk sa dokotúľal za jeho chrbát. Bez asistencie.

40:00

Omsk zaskočil svojho súpera a po výbornej druhej tretine vedie 2:0. Najprv sa radoval Kozakov a v závere tretiny využil presilovku Gončarov. Do tretej tretiny tak pôjdu hostia s dobrým náskokom, ale rozhodnuté rozhodne ešte nie je.

Tretia tretina začne o 15:37.

40:01

40:37
    Domáci začali poslednú tretinu icingom.

41:27
    Košečkin teraz likviduje strelu Poleščuka.

42:14
    Ďalšia veľká možnosť a v nej Popov. Košečkin v posledný moment dokázal zacvaknúť betóny a puk zadržal. Omsk hrá veľmi jednoducho a strieľa z každej pozície.

43:05
    Domáci nie sú vo svojej koži, potrebovali by nejaký impulz, ktorý by ich nakopol k lepšiemu výkonu.

43:25
    Do strely Kovářa sa vložil obranca Poleščuk a puk tak na Mezina neprešiel.

44:16
    Na druhej strane musel byť v strehu Košečkin, ktorý zachytil strelu Kuljaša a na dorážku sa chystal Ružička, nedostal sa ale k puku.

44:37
    Blaťák posiela puk do stredného pásma a jeho tím sa nikam neponáhľa.

45:27
    Omsk je dnes jednoznačne lepším tímom a Košečkin si teraz musel poradiť s troma strelami súpera.

45:49
    Dnes ukazuje Avangard, že svoju defenzívnu prácu poriadne zlepšil.

46:19
    Metallurg Magnitogorsk dal gól!
    Teraz však hostia spravili chybu v rozohrávke. Tú vystihol SERGEJ MOZJAKIN a išiel sám na brankára Mezina, ktoré si položil a pekným bekhendom ho prekonal. Domáci sa tak rázom dostávajú do hry. Bez asistencie.

47:29
    Hostia teraz musia reagovať opäť dobrou kombinačnou hrou a vyvarovať sa chýb.

48:37
    Sjomin je vylúčený za podrazenie.

49:29
    Kovář ohrozil Mezina strelou k ľavej tyčke, tam bol ale bieloruský brankár v pravý moment. Omsk je pod tlakom.

49:32
    Aj domáci využívajú presilovku a vyrovnávajú na 2:2 ! Kovář sa uvoľnil na ľavej strane, prihral medzi kruhy na VIKTORA ANTIPINA, ktorý strelou z prvej prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Asistencie: Ján Kovář, Sergej Mozjakin.

50:36
    Na oboch stranách sa hrá aktívne a Metallurg je poriadne nakopnutý.

51:29
    Za tri minúty dokázal vyrovnať a teraz tlačí súpera ako sa len dá.

52:50
    Teraz sa do šance dostávajú aj hostia. Košečkin musel priložiť betón k pravej tyči a zachránil strelu Timkina.

53:29
    Hostia sa už otrepali a posledné sekundy sa zdržiavajú pred Košečkinom.

54:36
    Vhadzovanie v útočnom pásme Metallurgu.

55:36
    Ljaminová strela končí tesne vedľa, vyzerá to tak, že domáci majú predsa len viac síl.

55:58
    Teraz sa oba tímy sústredia na to, aby nespravili zbytočnú chybu.

56:29
    Košečkin zle rozohral a využiť to mohol Baranka, ale ten trafil len vracajúceho sa Košečkina.

57:38
    Puk v strednom pásme, je možné že sa dočkáme predĺženia.

58:01
    Posledné dva minúty do konca tretej tretiny.

57:40
    Brent neprešiel cez dvoch obrancov, hostia vyvážajú puk zo svojej tretiny.

59:45
    Blíži sa koniec, je jasné, že sa dočkáme predĺženia.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Metallurg zlepšeným výkonom v poslednej tretine dorovnal na 2:2 a získal aspoň bod. Nasleduje päťminútové predĺženie.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:27
    Hostia nebezpečne ohrozili bránu Metallurgu, konkrétne Ružička s Popovom, ale všetko zastavil Košečkin.

61:38
    Kovář rozbiehal útok, ale veľmi rýchlo ho zastavila obrana Avangardu.

62:14
    Hrá sa opatrne, ani jeden z tímov nechce spraviť chybu.

63:08
    Avangard má v predĺžení viac z hry, ale do nijakej šance sa nedostáva.

63:49
    Už sa blíži koniec predĺženia, nakoniec to vyzerá na samostatné nájazdy.

64:20
    Na oboch stranách prišli aj nejaké tie strely, ale súboj brankárov nakoniec rozhodnú samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

Samostatné nájazdy začínajú.

Kosticyn prestrelil Košečkina strelou medzi betóny.

Danis Zaripov proti Mezinovi neuspel.

Anton Kurjanov krásne švihom vymietol šibenicu 0:2.

Kazionov taktiež nedáva a je rozhodnuté.

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Avangard Omsk.
    Gól strelil SERGEJ KOSTICYN.

Je rozhodnuté, hostia nakoniec získavajú 2 body za víťazstvo v nákazdoch. Je potrebne pochváliť oboch brankárov za dobré výkony. To je už pre dnešok všetko, ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (16:27:12)

Martin Platko

Góly a asistencie: 47. Mozjakin, 50. Antipin (Kovář, Mozjakin) – 25. Kazakov (Kosticyn), 40. Gončarov, rozh. náj. Kosticyn

Rozhodca: Bulanov, Radovodin – Koposov, Otmachov.