cz Streda 20.11.2013, 18:30 • Tipsport Aréna, Praha • Európsky pohár

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (20:10:11)

Nejlépe bodujícÍ hráči:

ČEZ BASKETBALL NYMBURK: Rašid MAHALBAŠIĆ – 15 bodů,

TELENET OOSTENDE: Mateusz PONITKA – 18 bodů.

Je dobojováno, Nymburk vítězí nad Oostende vysoko 73:51 a připisuje si třetí vítězství v základní skupině.

40:00
    Konec zápasu. (73:51)

39:58
    Pohodu v nymburském týmu dokumentuje trojka Vojtěcha Hrubana dvě vteřiny před závěrečným hvizdem! (73:51) (73:51)

39:44
    Oddechový čas pro hosty. (70:51) (70:51)

38:29
    Po faulu Stipanoviće jsou nařízené dva trestné hody pro domácí Nymburk. I exekuci se staví Vlado Iljevki, který proměňuje pouze jeden. (70:51) (70:51)

37:58
    Andrija Stipanović dává další koš Oostende, hosté snižují bodový rozdíl na osmnáct bodů. (69:51) (69:51)

37:36
    Dušan Djordjević snižuje úspěšným dvoubodovým pokusem. (69:49) (69:49)

37:29
    I když Ponitka snižuje, domácí vedou již o dvaadvacet bodů. (69:47) (69:47)

37:24
    Díky úspěšné trojce domácího Simmonse náskok Nymburky narůstá. (69:45) (69:45)

36:53
    Rašid Mahalbašić dává za dva body a domácí si udržují konstantní náskok. (66:45) (66:45)

36:35
    Úspěšná bodová série nekončí, Mateusz Ponitka snižuje na devatenáct bodů. (64:45) (64:45)

36:20
    Oba týmy strhly bodovou lavinu po delším bodovém půstu, domácí Mahalbašić dává za dva body, kontruje hostující Stipanović, ale Simmonsova ruka zakončuje přesně, a to za tři body! (64:43) (64:43)

34:18
    Stipanović přidává dva body na konto Oostende. (59:41) (59:41)

32:27
    Stejně tak i domácí Tre Simmons! (59:39) (59:39)

32:08
    Mateusz Ponitka proměňuje tříbodový pokus. (56:39) (56:39)

31:53
    Skóre se sice pohnulo na obou stranách, domácí si ale stále udržují dvacetibodový náskok. (56:36) (56:36)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (55:34)

I ve třetí čtvrtině dominovali domácí basketbalisté nad svým dnešním soupeřem. Belgické Oostende působí již hodně neškodným dojmem a více, než dvacetibodová ztráta, nedává již hostům do poslední čtvrtiny šanci na zvrat.

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (55:34)

29:58
    Skvělý závěr třetí čtvrtiny v podání domácích basketbalistů, Tre Simmons dává za dva body dvě vteřiny před koncem! (55:34) (55:34)

28:39
    Úspěšný tříbodový pokus Tre Simmonse, který dnes poprvé boduje a hned za tři body! (53:34) (53:34)

27:34
    Vojtěch Hruban dává za dva body. (50:34) (50:34)

26:08
    Dušan Djordjević proměňuje oba trestné hody a hosté snižují na rozdíl čtrnácti bodů. (48:34) (48:34)

24:38
    Trojka domácího Vlada Iljevskiho a Nymburk vede již o šestnáct bodů! (48:32) (48:32)

23:44
    Mateusz Ponitka proměňuje pouze jeden z trestných hodů. (45:32) (45:32)

22:52
    Střelecká mizérie hostů pokračuje, Mateusz Ponitka netrefuje za tři body. Ale Jiří Welsch na druhé straně ano! (45:31) (45:31)

22:20
    Úspěšný tříbodový pokus Dylana Page a Nymburk vede již o dvanáct bodů! (43:31) (43:31)

21:40
    Rašid Mahalbašić využívá útočnou akci Nymburku a domácí vedou již o devět bodů. (40:31) (40:31)

20:58
    Nejprve hostující Stipanović a hned vzápětí i domácí Dylan Page, dávají za dva body. (38:31) (38:31)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (36:29)

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí čtvrtina začne přibližně ve 19:30 hodin.

ČEZ BASKETBALL NYMBURK: Rašid MAHALBAŠIĆ – 9 bodů,

TELENET OOSTENDE: Mateusz PONITKA – 9 bodů.

Je za námi první poločas tohoto utkání. Lépe vyšel domácím, kteří po dvaceti minutách hry vedou o sedm bodů a spějí tak k druhé domácí výhře v řadě. Belgické Oostende se trápí hlavně v útoku, jak tomu bude ve druhém poločase?

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (36:29)

19:46
    Čtrnáct vteřin před koncem se trefuje za dva body domácí Vojtěch Hruban a domácí vedou o sedm bodů\! (36:29) (36:29)

19:09
    V poslední minutě druhé čtvrtiny se prosazuje hostující Jared Berggren a hosté snižují náskok Nymburka na pět bodů. (34:29) (34:29)

18:20
    Andrija Stipanović fauluje a Iljevski proměňuje oba trestné hody. (34:27) (34:27)

17:23
    Úspěšně zakončený útok basketbalistů Oostende. (32:27) (32:27)

17:06
    Stejně jako na druhé straně domácí Mahalbašić. (32:25) (32:25)

16:46
    Quentin Serron je úspěšný za dva body. (30:25) (30:25)

15:10
    Andrija Stipanović fauluje a Mahalbašić proměňuje oba trestné hody pro Nymburk. (30:23) (30:23)

14:58
    Mahalbašić ztrácí míč a hostující Stipanović zakončuje úspěšně rychlý protiútok. (28:23) (28:23)

14:52
    Téměř po čtyřech minutách se konečně prosazují hosté, Niels Marnegrave se trefuje za dva body. (28:21) (28:21)

13:36
    Útočná mizérie Belgičanů pokračuje, Jiří Welsch zvyšuje již na rozdíl devíti bodů. (28:19) (28:19)

13:14
    Mahalbašić po chybě Stipanoviće trefuje za dva body. (26:19) (26:19)

12:42
    Naštěstí pro domácí byl Mahalbašić faulován a je tu jeden trestný hod pro Nymburk, který následně Mahalbašić proměňuje. (24:19) (24:19)

12:42
    Rašid Mahalbašić netrefuje za tři body a zaútočit mohou hosté. (23:19) (23:19)

12:18
    Dlouhá série bez bodu, ztráty míčů na obou stranách. (23:19) (23:19)

10:55
    Pavel Houska fauluje a Ponitka proměňuje oba trestné hody. (23:19) (23:19)

10:37
    Domácí vstupují do druhé čtvrtiny úspěšným tříbodovým pokusem Radoslava Rančíka, hosté kontrují za dva body, trefil se Mateusz Ponitka. (23:17) (23:17)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (20:15)

První čtvrtina právě skončila a lépe se vydařila Nymburku, který sice "nezachytil" úvod zápasu, ale postupně domácí přebrali iniciativu a do druhé čtvrtiny půjdou domácí s pětibodovým náskokem.

10:00
    První čtvrtina skončila. (20:15)

09:56
    Čtyři vteřiny před koncem první čtvrtiny fauluje Iljevski a hosté mají dva trestné hody. Oba proměňuje Dušan Djordjević. (20:15) (20:15)

09:17
    Úspěšná bodová série domácího týmu pokračuje, další koš dává Pavel Houska. (20:13) (20:13)

08:48
    Oddechový čas pro hosty. (18:13) (18:13)

08:36
    Hostující Wes Wilkinson ztrácí míč a domácí mohou zaútočit. Povedlo se, Pavel Houska dává za dva body. (18:13) (18:13)

08:09
    Vlado Iljevski se trefuje za tři body a domácí vedou o tři body! (16:13) (16:13)

07:22
    Po faulu Jeana Salumu mají domácí dva trestné hody, které Radoslav Rančík proměňuje. (13:13) (13:13)

06:53
    Dylan Page proměňuje jeden ze dvou trestných hodů. (11:13) (11:13)

06:35
    Domácí Vlado Iljevski ztrácí míč a tuto chybu trestá košem Quentin Serron. (10:13) (10:13)

06:11
    Andrija Stipanović se poprvé zapisuje mezi střelce utkání a hosté opět vedou. (10:11) (10:11)

05:46
    Dylan Page dvěma trojkami za sebou otáčí skóre zápasu a Nymburk poprvé v utkání vede. (10:9) (10:9)

05:04
    První trojka utkání a raduje se z ní domácí Dylan Page. (7:9) (7:9)

04:31
    Serron na druhé straně dává za dva body a hosté drží své vedení. (4:9) (4:9)

04:11
    První body Jiřího Welsche, domácí snižují na rozdíl tří bodů. (4:7) (4:7)

02:59
    Quentin Serron zakončuje za dva body po ztrátě míče domácího Mahlabašiće. (2:7) (2:7)

02:39
    Mateusz Ponitka úspěšně zakončuje rychlý protiútok hostů a Oostende vede o tři body. (2:5) (2:5)

02:11
    První úspěch domácích, Mahalbašić se trefuje za dva body. (2:3) (2:3)

01:16
    Jeden trestný hod ze dvou proměňují hosté a vedou již o tři body. (0:3) (0:3)

00:12
    Hosté dávají první koš utkání a ujímají se vedení. (0:2) (0:2)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

ČEZ Nymburk: Massamba, Hruban, Simmons, Mahalbašić, Page

Telenet Oostende: Serron, Stipanović, Gillet, Ponitka, Djordjević.

Sestavy:

ČEZ Nymburk: R. Rančík, Mahalbašić, Reynolds, Welsch, Simmons, Houska, Page, Benda, Thompson, Massamba, Iljevski, Hruban, Palyza, Kříž, M. Rančík, Pomikálek, Svoboda, Heinzl

Telenet Oostende: Berggren, Serron, Stipanović, Thompson, Marnegrave, Petrović, Wilkinson, Gillet, Salumu, Ponitka, Boukichou, Djordjević, Wright, El Mahsini

Rozhodčí: Etem, Sašo (oba SLO) a Putěnko, Iljou (oba RUS).

Vítejte u onlajn přenosu 6. kola basketbalového Eurocupu mužů, v němž český mistr ČEZ Nymburk přivítá belgické Telenet Oostende. Utkání se odehraje v pražské Tipsport Aréně a jako rozhodčí ho povedou Slovinci Etek a Sašo a Rusové Putěnko s Iljou.

Eurocup se hraje od sezóny 2002/2003 a aktuálně jde o druhou nejprestižnější basketbalovou soutěží Evropy. Nymburk si první účast v této soutěži připsal v sezóně 2007/2008, kdy soutěž navázala na ULEB Cup. Český tým si při své premiéře připsal postup ze základní skupiny. V další fázi sice nymburští nestačili na Turow, ale i tak byl postup ze skupiny úspěchem. Nejvydařenější sezóna z pohledu Nymburku se datuje do sezóny 2009/2010 a 2011/2012, kdy postoupil do čtvrtfinále.