Chabarovsk – Novgorod 1:2 (0:1 po s.n.) | Vladivostok – Kazaň 3:2 (kon.) | Novokuzneck – Viťaz 0:2 (kon.)
Novosibirsk – D. Moskva 1:0 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Dinamo Minsk 3:0 (kon.) | Ufa – S.Moskva 1:2 (po pr.)
Čeljabinsk – Doneck 0:1 (kon.) | Nižnekamsk – Záhreb 3:2 (1:0 po s.n.) | CSKA Moskva – Omsk 3:1 (kon.)
Riga – Barys 2:2 (3:2 po s.n.) | Lev – Jekaterinburg 3:2 (po pr.) | HC Slovan – Jugra Chanty-Mansijsk 3:2 (1:0 po s.n.)
CSKA Moskva
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Avangard Omsk
Streda 13.11.2013, 16:30KHL

Domáci nakoniec dokázali využiť svoju prevahu a porazili trápiaci sa Avangard Omsk 3:1. Hlavným strojcom úspechu bol dvojgólový Prochorkin a gólman Proskurjakov. Ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (18:46:46)

60:00

59:01
    Začala sa posledná minúta zápasu.

58:42
    CSKA Moska dala gól!
    A je rozhodnuté! Alexej Morozov vyhral buly prihral OLEGOVI SAPRYKINOVI, ktorému nerobilo problém poslať puk do prázdnej bránky. Asistencia: Alexej Morozov.

58:25
    Hostia budú hrať v šestici.

58:25
    Oddychový čas hostí.

58:01
    Seminovi teraz len málo chýbalo aby zachytil prihrávku Kosticyna a rútil sa na osamoteného Proskurjakova.

57:44
    Hostia sa teraz zmocnili puku a kombinujú v obrannom pásme.

57:11
    Domáci držia útočné pásmo a hostí nepúšťajú k puku.

56:18
    Do protiútoku sa vydali domáci. Morozov spravil kľučku a dostal sa na stred ihriska. Vystreliť ale už nedokázal vďaka skvelému zákroku Gonocharova.

56:11
    Strela Kosticyna končí na hrudi Proskurjakova.

55:45
    Vyzerá to tak, že hosťom už dochádzajú sily.

55:29
    Vhadzovanie pred Proskurjakovom.

55:27
    Hostia sú stále pri puku, ale do väčšej šance sa dostať nevedia.

54:05
    Domáci sa už sústredia viacmenej len na defenzívu a do útok usa netlačia.

53:51
    Do úniku sa dostal Berdnikov a vystrelil od modrej, jeho strelu však chytá pozorný Proskurjakov.

52:39
    Obrovská šanca hostí, k puku sa dostal Popov, ktorý vystrelil z ľavého medzikružia. Jeho strelu ešte Proskurjakov dokázal vyraziť, ale k puku sa dostal opäť Popov, ale odkrytú bránku už nedokázal trafiť.

51:28
    Domáci teraz majú puk pod svojou kontrolou.

50:20
    A domáci sa dostávajú do vedenia. Radulov prihral na modrú Mišarinovi, ktorý z prvej vystrelil na Garona, jeho strelu však ešte pred bránkou tečoval NIKOLAJ PROCHORKIN a strieľa tak svoj druhý gól zápasu. Asistencie: Alexander Radulov, Georgy Mišarin.

50:03
    Domáci sa usadili v útočnom pásme, dostať sa do súvislejšieho tlaku ale nevedia.

48:40
    Domácim zostávajú približne dve minúty do konca presilovej hry.

48:35
    Morozov to vyskúšal individuálne a vystrelil, jeho strelu však Garon vyráža ramenom do ochrannej siete.

48:08
    Ale do väčšej šance ich obrana Omsku nepúšťa.

47:44
    CSKA rozostavené v útočnom pásme.

46:17
    Uvidíme, či sa domácim táto predĺžená presilovka podarí využiť.

45:42
    Širokov dostáva 5+20 minút za hrubosť!

44:42
    Frolov zachytil prihrávku hostí a mohol sa rútiť sám na brankára, lenže nenabral potrebnú rýchlosť a Vorobjov sa k nemu okamžite vrátil.

44:19
    Ale dlho to netrvalo a opäť ho majú vo svojej moci domáci.

44:05
    Hostia sú pri puku.

43:45
    Pri puku stále domáci. Strela Filppulu končí na hrudi Garona.

43:20
    Hostia v plnom počte.

43:19
    Hostia vyhadzujú puk z obranného pásma.

42:41
    Zajcev nahodil pred bránku, jeho strelu sa ešte pokúšal tečovať Prochorkin, ale netrafil puk.

42:08
    Strela švihom Radulova končí v pripravenej lapačke Garona.

41:45
    Nahodenie Frolova ešte pred bránkou tečoval Eminger. Jeho pokus Garon vyráža.

41:18
    A bude sa vylučovať. Na trestnú lavicu pôjde Pivcakin. Dostáva 2 minúty za sekanie.

41:03
    Domácim sa podarilo vyhodiť puk cez všetky čiary a následne vystriedať.

40:01

Druhá tretina bola zaujímavejšia ako tá prvá. Skóre otvorili domáci, ktorí sa radovali po peknej akcii Radulova a zakončujúceho Prochorkina. Hostia dokázali vyrovnať v 4 minútovej presilovke, kde sa presadil Seminov.

40:00

39:41
    V závere tretiny sa ešte bude vylučovať. Hostia si zahrajú presilovku. Radulov dostáva 2 minúty za sekanie.

39:07
    Avangard Omsk dal gól!
    Skvelá akcia hostí končí gólom. K puku sa dostal Kosticyn, ktorý krížnou prihrávkou našiel voľného Širokova a ten z prvej posunul DIMITRIJOVI SEMINOVI, ktorý nemal problém puk poslať do odkrytej bránky. Asistencie: Sergej Širokov, Sergej Kosticyn.

39:01
    Pekná strela Popova končí na ramene pripraveného Proskurjakova.

38:32
    Pred Proskurjakovom vznikla hromadná potyčka. Rozhodca však nikoho nevylúčil.

38:00
    Hostia už majú za sebou polovicu presilovky. Hosťom sa zatiaľ nedarí podľa predstáv, ale na rozdiel od minulých presiloviek sa aspoň pokúšajú strieľať.

37:15
    Spoza bránky si nakorčuľoval Perežogin a okamžite vystrelil, jeho pokus však končí v lapačke pripraveného Proskurjakova.

36:35
    Hostia sa natlačili do útočného pásma, neváhali a strieľajú na Proskurjakova, ten ich pokusy zatiaľ vyráža.

36:10
    Na trestnú lavicu si pôjde sadnúť Nemirovsky za atak na Blaťáka. A dostáva 4 minúty. Veľká príležitosť pre hostí.

35:36
    Morozov si nakorčuľoval k ľavému mantinelu a prihral Zajcevovi, ktorý ešte vystrelil bekhendom. Jeho pokus Garon vyrazil, ale len tesne pred seba. Zasahovať musel Ljamin, ktorý poslal puk do bezpečia.

34:58
    Domáci sa ubránili presilovke a už sa hrnú do útočného pásma.

34:35
    Domáci v plnom počte.

34:20
    Až po minúte presilovky Avangard dokázal dvakrát ohroziť domácu bránku.

33:57
    Hostia sa zatiaľ v presilovke trápia a Proskurjakov ešte nemusel zasahovať.

32:28
    Rylov dostáva 2 minúty za sekanie. Hostia môžu odpovedať.

31:06
    Predsa sme sa len dočkali gólu. Radulov našiel pred bránkou voľného Grigorenka, ktorý ešte puk posunul na osamoteného NIKOLAJA PROCHORKINA, ktorý strelou pod brvno strieľa prvý gól zápasu. Asistencie: Alexander Radulov, Igor Grigorenko.

30:29
    Do útočného pásma sa prekľučkoval Zajcev, ale k strele sa nedostal.

29:57
    Hra sa teraz odohráva v strednom pásme.

28:46
    Domáci sa teraz dostali do útočného pásma, ale k nejakému väčšiemu ohrozenie ich obrana hostí nepustila.

28:15
    Opatrná hra, bez šancí. Zápas rozhodne neponúka to čo by sme si od týchto tímov predstavovali.

27:49
    Fefelov strieľal do pravého horného rohu brány, Garon zasiahol lapačkou.

27:26
    Ich útočné snaženie, ale dobre ubránila obrana Omsku.

27:11
    Buly vyhrali domáci a zakladajú útočnú akciu.

27:02
    Vhadzovať sa bude pred Garonom.

27:02
    Hostia sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

26:17
    Oba tímy hrajú zatiaľ veľmi opatrne.

25:49
    Teraz sa hra odohráva v strednom pásme.

24:46
    Hosťom sa táto presilovka vôbec nepodarila, dostali sa len k jednej strele, čo je na presilovku veľmi málo.

24:40

24:22
    Ďalší pokus hostí o prienik do útoku bol zastavený.

23:42
    Obrana domácich puk opäť vyhadzuje z obranného pásma.

23:30
    Hosťom sa nedarí dostať do súvislejšieho tlaku a zatiaľ sa skôr trápia.

22:56
    Nahodenie Popova kryje domáca obrana a darí sa jej vyhodiť puk z obranného pásma.

22:35
    Tentokrát sa, ale už vylučovať bude. Na trestnú lavicu si pôjde sadnôť Denisov. Dostal 2 minúty za hrubosť.

22:18
    Pomaly ale isto sa priostruje. Zákrok Zajceva na Popova nebol potrestaný.

22:01
    Vhadzuje sa pred Proskurjakovom.

22:01
    Ofsajd hosťujúceho celku.

21:37
    Do útočného pásma sa dostal Kurjanov, ale nemali komu prihrať a puk strácajú.

21:11
    Domáci kombinujú v obrannom pásme a čakajú až sa dostrieda.

20:10
    Radulov sa rútil sám na Garona, ale strela mu nesadla a tak Garon pravým betónom vyráža.

20:03
    Úvodné buly vyhrali domáci a hneď sa dostali do útočného pásma.

20:01

Hráči sú už na ľade, druhá tretina môže začať.

Máme za sebou prvú tretinu stretnutia. Aktívnejší boli domáci, ktorí nepremenili viacero príležitostí a okrem toho aj trestné strieľanie v závere tretiny. Omsk sa musel brániť viacerým oslabeniam a môže ďakovať Garonovi, že stav je taký aký je.

20:00

19:51
    Prvá časť sa už len dohráva, hostia budú určite radi ak bude skóre bezgólové aj po prvej siréne.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:40
    Frolov sa postavil k puku a nakorčuľoval si pred Garona, kde vyskúšal zakončiť strelou medzi betóny. Jeho pokus mu nevyšiel a stav sa teda nemení.

18:40
    Frolov dostal prihrávku z vlastného obranného pásma na modrú čiaru a rútil sa sám na brankára. Ale hosťujúci obranca ho hákoval je tu trestné strieľanie!

18:37
    Domáci sa zatiaľ nevedia dostať do útočného pásma.

17:59
    Na trestnú lavicu si pôjde sadnúť Kazakov za hákovanie. Tréner Říha teraz nechápavo krúti hlavou.

17:37
    Posledné minúty prvej tretiny sa už odohrávajú v pokojnom tempe. Ani jeden z tímov nechce spraviť väčšiu chybu.

16:35
    Od modrej sa pokúšal prekvapiť Neprajev, jeho pokus ale Garon vyráža.

15:45
    Kosticyn vystrelil od modrej, jeho strelu však Proskurjakovvyrazil pred Širokova, ktorý ešte dorážal. Jeho strelu do odkrytej bránky vyráža Zajcev.

14:58
    Po dlhšej dobe sa k puku dostali aj hostia, ale do výraznejšieho tlaku sa im dostať ani teraz nepodarilo.

13:55
    Filppula vystrelil od modrej, ale jeho pokus nenarobil Garonovi problémy.

13:22
    Nasleduje druhá komerčná prestávka.

12:48
    Domáci sú zatiaľ aktívnejší a naďalej pokračujú v ofenzívnom prejave.

11:02
    Aj domáci teda prečkali oslabenie a bude sa hrať 5 na 5.

10:55
    Domáci sú v plnom počte.

10:18
    Perežogin vystrelil od modrej. Jeho strela spravila domáceho gólmanovi veľké problémy.

09:32
    Hostia zatiaľ hrajú v presilovej hre lepšie ako domáci, ale ich pokusy skvelý Proskurjakov vyrýža.

08:49
    Bude sa opäť vylučovať. Tentokrát si pôjde sadnúť na trestnú lavicu Mišarin. Dostáva 2 minúty za sekanie.

08:01
    Nasleduje komerčná prestávka.

07:35
    Hostia hrajú v plnom počte.

07:18
    Eminger vystrelil od modrej. Jeho pokus však Garon pokryl.

06:25
    CSKA kombinuje v útočnom pásme, ale do šance sa zatiaľ domáci nedostali.

05:55
    A je tu prvé vylúčenie. Na trestnú lavicu si pôjde odsedieť dvojminútový trest Zherbtsov. Dostal 2 minúty za hákovanie.

04:45
    Frolov udržal útočné pásmo a po ležiačky prihral pred Kosticyna, on ešte vystrelil, ale jeho strela Proskurjakova neohrozila.

03:54
    Hostia sa ubránili tlaku domácich a snažia sa usadiť v útočnom pásme.

03:03
    V dobrej pozícii sa ocitol Filppula, ale zaváhal, a tak jeho strelu švihom Garon vyráža.

02:58
    Domáci sú od začiatku aktívnejší a rozbiehajú útočnú akciu.

02:38
    Bude sa vhadzovať pred Proskurjakovom.

02:31
    Nahodenie Kazakova kryje brankár Proskurjakov.

02:25
    Pri puku sú teraz hostia z Omsku.

01:11
    Teraz to vyskúšal od modrej Prochorkin, ale jeho strela letela mimo Garonovej bránky.

01:05
    Prvú strelu zápasu zaznamenal celok domácich. Spoza bránky to vyskúšal Širokov.

00:29
    Zápas začal a hneď po buly sa do útočného pásma dostali domáci. Ich pokus však obrana Omsku pokryla.

00:01

CSKA Moskva: Proskuryakov – Mišarin, Eminger, Zajcev, Naumenkov, Gončarov, Oguscov, Kurbatov – Grigorenko, Prochorkin, Morozov – Žarkov, Filppula, Širokov – Ljubimov, Reid, Saprykin – Nemirovskij, Něprjajev, Fefelov, Zainullin.

Avangard Omsk: Garon – Baranka, Blaťák, Kuljaš, Pivcakin, Lukjančikov, Vorobjov, Jegoršev, Miljukov – Popov, Perežogin, Kazakov – Semin, Kosticyn, Frolov – Kurjanov, Ružička, Ivanov – Kalinin, Berdunikov, Kazionov..

Vítam Vás pri stretnutí ruskej KHL. Tá má po reprezentačnej prestávke na programe ďalšie stretnutia. Ja Budem pre Vás komentovať stretnutie medzi CSKA Moskvou a Avangardom Omsk.
    Priblížme si situáciu, v akej sa nachádzajú obe mužstvá pred dnešným stretnutím.

CSKA MOSKVA
    Domáci majú podobne, ako na začiatku veľmi kolísavé výkone. Ich forma z posledných zápasov hovorí za všetky. Z 5 odohraných zápasov získali "iba" 5 bodov, za 2:3 po nájazdoch s Čerepovcom a 1:3 s Lokomotivom. V doterajšom priebehu nazbierali 37 bodov, za čo im patrí v západnej divízii 5. miesto.

AVANGARD OMSK
    Ich dnešný súper ďaleko zaostáva za predsezónnymi očakávaniami. So ziskom 25 bodov, mu patrí až 11. miesto vo východnej divízii. Avangard je na tom, čo sa týka formy podobne, ako jeho dnešný súper. Z posledných 5 zápasov dokázal získať 6 bodov, no treba povedať, že všetky zápasy odohral na svojom ľade! Zvíťaziť dokázali iba s Nižnekamskom 4:2, respektíve 2:1 po nájazdoch s Ufou.

Čaká nás teda určite veľmi zaujímavé, ale hlavne vyrovnané stretnutie, ktoré sa podľa môjho názoru kľudne môže skončiť aj remízou. Prajem Vám príjemný športový zážitok.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.

Martin Platko

Góly a asistencie: 32. Prochorkin (Radulov, Grigorenko), 51. Prochorkin (Radulov, Mišarin), 59. Saprykin (Morozov) – 40. Semin (Širokov, Kosticyn)