Montreal – NY Islanders 4:2 (kon.) | NJ Devils – Nashville 5:0 (kon.) | NY Rangers – Florida 4:3 (kon.)
Chicago – Edmonton 5:4 (kon.) | Colorado – Washington 4:1 (kon.) | Winnipeg – San Jose 5:4 (1:0 po s.n.)
Anaheim – Vancouver 3:1 (kon.) | Boston – Tampa Bay 3:0 (kon.)
New Jersey Devils
5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Nashville Predators
cz Pondelok 11.11.2013, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

S konstatováním, že New Jersey Devils rozdrtilo Predátory z Nashville poměrem 5:0, Jaromír Jágr si připsal 1700 bod za gól na 1:0 a hned načal další stovku asistencí při gólů na 4:0 a Martin Brodeur vychytal svoji 123 nulu v kariéře v základní části (letos druhou) se s Vámi loučí a poklidnou noc přeje Tomáš Lysý. (03:58:45)

Tři hvězdy utkání:
    1. Jaromír JÁGR (NJD) 1+1
    2. Martin BRODEUR (NJD) 15 zák., 0 gólů, 100%
    3. Marek ŽIDLICKÝ (NJD) 1+1

Československá stopa v utkání:
    Jaromír JÁGR (NJD) 1+1, 2 střely na branku, čas na ledě 14:31.
    Marek ŽIDLICKÝ (NJD) 1+1, 2 střely na branku, čas na ledě 18:45.

Střely ve 3. třetině: 5-4.
    Střely celkem: 23:15,
    Zásah gólmanů: 15:18.

Ve třetí třetině přidali Ďáblové další dva góly a navázali tak na svůj výkon z předchozích dvou třetin.

V prnví dvacetiminutovce se New Jersey dostalo hned na začátku do tlaku a výsledkem toho byl gól Jaromíra Jágra po devadesáti vteřinách hry – a jeho 1700 bod v NHL v kariéře.

Druhá třetina přinesla další dva góly v síti Huttona. Nejprve se opět krátce po začátku periody trefil Janssen a a v devětadvacáté minutě využil první početní převahu v zápase Židlický.

Závěrečná část byla opět v režii Devils, kteří na ledě vládli. Po gólu Zajace v třiapadesáté minutě, jež padl po nádherné kombinační akci, bylo vše jasné a domácí se soustředili pouze na to, aby neinkasovali. To se jim povedlo, navíc v závěru zápasu přidal gól po pěkné individuální akci Tedenby.

60:00

59:16
    Devils právě vstřelili branku!
    Ďáblové přibalují Nashville bůra. Loktionov vybojoval u mantinelu blízko pravého kruhu puk, prostrčil jej na MATTIASE TEDENBYHO, který naznačil objetí branky, ale vzápětí změnil směr svého bruslení, najel si k pravé tyči Huttona a nekompromisně zavěšuje. Asistence: Andrej Loktionov, Steve Bernier

59:00
    Už jen poslední minuta dělí Brodeura od dalšího čistého konta v kariéře.

58:38
    Jenže kombinační akce hostů končí na zformované obraně Devils, která si hlídá střední pásmo.

58:01
    Buly ve středním pásmu vyhrává Gaustad a Nashville tak bude u puku.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty tohoto zápasu.

57:41
    Kamera znovu opakuje Jágrův gól a jeho přihrávku na čtvrtý gól Devils. Česká legenda dnes hraje velmi dobrý zápas.

57:30
    Za celou přesilovku se Predátoři prakticky neusadili před Brodeurem a ten vůbec nemusel zasahovat.

56:57
    New Jersey hraje zatím toto oslabení skvěle, srdnatě bojuje o to, aby jejich gólman vychytal další čisté konto.

56:32
    Stejně tak je tomu i nyní, po minutě přesilovky se hosté nedokázali usadit před Brodeurem.

56:08
    A Nashville po dalším vyhození Devils bude muset začít znovu od Huttona.

55:32
    Legwand vyhrál buly, ale krátce na to se Ďáblové osvobozují.

55:29
    Šesté vyloučení Devils v dnešním zápase. Za vysokou hůl je potrestán dvěma minutami Ryan Carter (NJD). Na vyloučení: 6-4. Využití: 1-0.

54:37
    Když to nejde gólově, zkouší to Nashville alespoň silou, jak nyní ukázal hit Ekholma na Janssena.

52:57
    Nyní šlo o naprosto brilantní zakončení přečíslení tři na dva v podání Devils a rozebrání obrany Nashville. Zubrus získal v obranném pásmu puk, nabral rychlost a po přejetí útočné modré poslal puk na Jágra, který si počkal na prostředku útočné modré. Česká legenda bleskovou přihrávkou našla na levém kruhu zcela volného TRAVISE ZAJACE, který si popojel s pukem a následně nedal Carteru Huttonovi šanci. Asistence: Jaromír Jágr, Darius Zubrus.

52:32
    Devils v plném počtu.

52:30
    Ekholmova střela od modré nenašla cíl.

52:15
    Smith obkroužil klec Brodeura a pokusil se zasunout puk k keho pravé tyči, ale gólman New Jersey je natolik zkušený, že si místo u tyče bez problémů pohlídal.

52:13
    Už jen dvacet vteřin zbývá z trestu Židlického.

51:51
    Střelu z pravého kruhu Cullena reflexivně vyrazil Brodeur!

51:34
    Ďáblové znovu vyhazují až k Huttonovi.

51:02
    David Legwand sice zavelz puk do útočného pásma, ale po nepřesné přihrávce zkušeného hráče Nashville připravuje svůj tým o pásmo.

50:36
    Travis Zajac vyhrál buly a po chvilce jeho spoluhráči vyhazují puk.

50:32
    Při předchozí akci se Marek Židlický (NJD) dopustil sekání a odchází na dvě minuty na trestnou lavici. Na vyloučení: 5-4. Využití: 1-0.

50:32
    Vzahovat se bude před Brodeurem.

50:32
    Hosté jsou nyní v tlaku a Brodeur výborně zasáhl proti Stalbergovi, který najížděl s pukem po jeho pravé tyči a samozřejmě také zakončil.

49:50
    Stejně jako o chvíli později nemíří přesně Ryan Ellis.

49:30
    Legwand ale bekhendem míjí levou tyč Brodeura.

49:25
    Protiútok Nashville tři na dva.

48:59
    Harrold od modré ale netrefuje klec. Jágr ještě za brankou zabojoval, ale Ďáblové už o pásmo přicházejí.

48:43
    Jaromír Jágr operuje za brankou Huttona a vybojoval puk pro Harrolda.

48:26
    Po nahození Nashville raději Brodeur zastavuje puk.

48:02
    Zubrus se pokoušel najít před brankou zcela volného Henriqueho, ale obránci Nashville si celou situaci pohlídali.

47:35
    Hosté se ale musejí bránit tlaku domácích, střela Ryana Cartera však nebyla přesná.

47:11
    Na vhazování jsou proti sobě Cullen a Josefson. Centr Nashville vyhrál buly.

47:11
    Carter Hutton si po předchozí střele Berniera připsal sedmnáctý úspěšný zákrok z dvaceti. Jeho protějšek Brodeur chytil všech jedenáct pokusů Predátorů.

47:06
    Jejich kombinační aktivita ale už nyní končí a hned z následného útoku se s ničím nepáral Bernier a vystřelil. Hutton je pozorný a bude se vzahovat před jeho brankou.

47:03
    Legwand byl úspěšnější a Nashville se stále drží před Brodeurem.

46:40
    Boj o puk za brankou Brodeura v podání domácího Greena a Legwanda.

46:13
    Jágr se po tradičních kličkách na pravém kruhu pokoušel o střelu, ale těsně míjí branku Huttona.

45:34
    Hendricks teď doslova narval Gelinase na střídačku Nashville, ale centr hostů se při tom lehce zranil a odchází do útrob stadionu.

44:52
    Stalberg to zkusil již v plném počtu hráčů, ale Brodeur vyráží.

44:51

44:43
    Ale nahození Ekholma není přesné a následně Brodeur raději zastavil puk.

44:33
    Až nyní jsou hosté jakž takž před Brodeurem.

44:11
    A nyní se to nepovedlo ani Mattu Cullenovi.

43:57
    Nashville se nemůže dostat do útočného pásma, více jak minuta jeho přesilovky je pryč.

42:51
    Za sekání dostává dvě minuty Ryan Carter (NJD). Na vyloučení: 4-4. Využití: 1-0.

42:43
    Jenže sami se připravují o pásmo a nyní už se před brankou Huttona doktnul puku jeden z hráčů Devils.

42:33
    Signalizované vyloučení Devils, hosté se snaží dostat se před Brodeura.

41:39
    Ve třetí třetině zatím žádnou pořádnou akci nevidíme, spiše než kombinace vévodí nyní hře nepřesnosti.

40:23
    Shea Weber hned po vzahování aktivně napadal před brankou Brodeura, ale k žádnému vážnějšímu ohrožení branky domácích či ztrátě puku to nevedlo.

40:01

Střely ve druhé třetině: 4:12.
    Střely celkem: 10:19.

Ve druhé třetině navýšili domácí svoje vedení o další dvě branky, když se v 23. minutě prosadil Janssen a o šest minut později přidal přesilovkou trefu Marek Židlický. Nashville zatím působí dost odevzdaným dojmem a uvidíme, jestli vůbec ve třetí třetině, která začne přibližně ve 2:55, ještě něco udělá s výsledkem.

40:00

38:02
    Z dorážky se neprosadil ani Travis Zajac a nyní už je hra přerušena, Hutton má puk někde ve výstroji.

38:00
    Jaromír Jágr po dosažení mety 1700 bodů chtěl hned načít další stokvu, ale jeho bekhendový pokus Hutton vyráží.

37:24
    Střelu Židlického vyráží Hutton.

37:15
    Domácí už jsou před Huttonem a kombinují.

36:58
    Paul Gaustad vyhrál buly a odpaluje puk až k Brodeurovi.

36:55
    Predators se budou bránit, na dvě minuty usedá na trestnou lavici Nick Spalling (NAS). Na vyloučení: 3-4. Na využití: 1-0.

35:13
    Henrique sice vyhrál vzahování před Huttonem, ale náslendě o puk přišel a hosté tak mohou zahájit postupný útok.

35:11
    Po hezké kombinaci Berniera schovává puk ve své výstroji Hutton.

34:20

34:17
    Před koncem přesilové hry ještě zkusil vypálit od modré Ellis, ale míjí klec Brodeura.

33:18
    Až nyní se to povedlo Gabrielu Bourquemu, ale jeho pokus likviduje Brodeur.

33:01
    Predators kombinují před Brodeurem, ale nemohou se dostat k přímé střele.

32:20
    David Legwand vyhrál vzahování a hosté jsou nastěhováni před brankou Brodeura.

32:20
    Za podražení Erica Nystroma je vyloučen Damien Brunner (NJD). Na vyloučení: 3-3. Na využití: 1-0.

31:36
    Střela zápěstím v podání Craiga Smithe končí vedle branky Brodeura.

30:06
    Nashville se neprosazuje ani po ráně Honqvista, který vyzkoušel zblízka pozornost Brodeura.

28:37
    Ďáblové využívají po pěti vteřinách přesilovou hru. Po vyhraném buly se posunul Henrique puk na Gelinase, který našel MARKA ŽIDLICKÉHO a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Eric Gelinas, Adam Henrique

28:32
    Dvě minuty za hákování dostává Seth Jones (NAS). Na vyloučení: 2-3. Na využití: 0-0.

28:32
    V signalizovaném trestu pro Nashville zavezl puk před Huttona Volchenkov a vystřelil, ale gólman Predátorů chytá. Nicméně, Ďáblové se budou moci prosadit při přesilové hře.

27:41
    Clune si počkal na Zubruse a připravil mu parádní hit.

27:13
    Hutton si připsal po několika minutách úspěšný zákrok, když likviduje střelu Henriqueho.

27:05
    Devils se ubránili i v druhém oslabení v zápase.

26:33
    Hosté mají problém zavést puk před Brodeura.

26:12
    Devils se osvobozují.

25:48
    Brodeur se nyní dost zapotil proti střele Ellise, ale zatím čisté konto uhájil.

25:05
    Hosté si zahrají druhou přesilovou hru v zápase, za hákování obránce Ellise je vyloučen Damien Brunner (NJD). Na vyloučení: 2-2. Na využití: 0-0.

24:45
    Po dlouhé době si připisuje zákrok i Martin Brodeur, když chytá střelu Gaustada.

23:21
    Hosté jsou druhou brankou lehce otřeseni a nyní je na koni New Jersey.

22:54
    Po špatné rozehrávce Nashville ve středním pásmu se k puku dostal Marek Židlický, posunul jej na Ryana Cartera, který se po pravé straně dostal až k Huttonovi. Pokusil se o zakončení, ale puk zůstal nikým nehlídán před brankou, kde ho dorazil za záda bezmocného Huttona CAM JANSSEN. Asistence: Ryan Carter, Marek Židlický.

22:37
    Opět to byl Peter Harrold, který vyzkoušel pozornost Huttona. Ten ale chytá a vzahovat se bude po jeho pravici.

21:58
    Nashville v plném počtu.

21:12
    Přesilovka domáccíh se blíži ke konci, ti se k další střele zatím nedostávají.

20:38
    Střelu Harrolda chytá Hutton.

20:07
    Ďáblové začínají druhou třetinu náporem, což je při přesilovce pochopitelné.

20:01
    Začala druhá třetina

Střely: 7-6.
    Zásahy gólmanů: 6-6.
    Vyloučení: 1-2.
    Využití: 0-0.

V první třetině jsme viděli ze začátku svižný hokej, což bylo způsobeno i tím, že Devils na svého soupeře pořádně vlétli. Úvodní aktivitu Ďáblů přetavil v gól Jaromír Jágr, který si tak připsal sedmnáctistý bod v kariéře v NHL. I následně měli více ze hry domácí, kterým se ale nepodařilo využít přesilovou hru, stejně jako poté Nashvillu. Tempo hry od poloviny první třetiny lehce upadlo a gól jsme již neviděli. Do kabin tak jdou spokojenější domácí.

20:00

19:58
    Na závěr první třetiny je potrestán za držení Paul Gaustad (NAS). Na vyloučení: 1-2. Na využití: 0-0.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:34
    Tak jsem to trošku zařekl, hned je tady střelecký pokus z hole Davida Legwanda. Brodeur chytá.

16:21
    Dlouho jsme neviděli žádné ohrožení branky ani zákrok gólmanů. Naposled musel zasahovat na konci dvanácté minuty Brodeur.

15:57
    Devils kombinují za brankou Huttona, přihrávka Loktinova na Jágra ale neprošla. Domácí jetšě zásluhou Larssona udrželi puk před Huttonem.

15:15
    Nahození Ellise nikdo z hráčů hostů nepochopil a puk tak sbírají Ďáblové.

14:23
    Oba týmy se zatím k dalšímu vážnějšímu ohrožený branky soupeře nedostávají. Nesledujeme nyní příliš pohledný hokej.

13:00
    Další parádní hit, tentokrát v podání Matta Hendrickse. Adam Larsson se nestačil divit.

12:25
    Nystrom si počkal na Larssona a naložil mu, jak se sluší a patří.

12:06
    Ten ale končí po špatné přihrávce Cartera.

11:57
    Hornqvistovu střelu vyráží Brodeur a následně podnikají domácí rychlý protiútok.

11:32
    Josefson si pohlídal puk před najíždějícím Spalingem.

11:08
    Nyní se hra trošku uklidinila, na chvíli se puk ocitl před Brodeurem, ale ten zasahovat nemusel.

10:26
    Následně se pokusil zpoza branky přihrát na své spoluhráč Bernier, ale Hutton vyjel z branky, natáhl se na led a přihrávku zachytil.

10:22
    Gelinasův pokus likviduje Hutton.

10:02
    Cullen sice vyhrl vzahování nad Loktionovem, ale hosté rychle ztrácejí puk.

10:02
    Při přechodu do útoku byli hráči Devils příliš rychlí a je pískán ofsajd.

09:45
    Židlický si vychutnal Nystroma a předvedl na něm ukázkový hit.

09:21
    Jágr opět operoval před branklu Huttona a čekal na přihrávku, ta ale nebyla přesná i díky zásahu beků Nashville.

08:57
    Při útoku Henriqueho Hutton raději schoval puk ve své lapačce. Vhazovat se bude po jeho levici.

08:36
    Souboj o puk za brankou Huttona vyhráli hosté a zakládají tak od svého gólmana útočnou akci.

07:52
    Obrovský závar před svojí brankou likviduje na čáre roztažený jak široký, tak dlouhý Brodeur.

07:41
    Zbytek přesilové hry si již domácí ohlídali a nepustili Nashville k ohrožení branky Brodeura.

06:46
    Ale domácí zahrozili po ryhclém protiútoku, střelu Adama Henriqua si pohlídal Hutton.

06:20
    Nashville je aktivnější a drží Ďábly před jejich gólmanem.

06:14
    A opět byl ve střelecké pozici velmi aktivní Hornqvist, ale švédské pravé křídlo si vylámalo zuby na Brodeurovi.

06:04
    Hornqvist se propracoval ke střele zápěstím, ale Brodeur jeho pokus likviduje.

05:41
    První přesilovou hru zápasu si zahrají také hosté, na trestnou lavici odchází domácí levé křídlo Mattias Tedenby (NJD) za nesportovní chování. Na vyloučení: 1-1. Na využití: 0-0.

05:12
    Před brankou Huttona vznikla menší potyčka, vylučovat se ale nebude.

04:26
    Nashville hraje v plném počtu.

03:15
    Po kombinaci domácích se pokusil o zakončení Jágr, nebyl ale úspěšný.

02:45
    Devils ale už jsou nastěhováni před Huttonem.

02:30
    Gaustad vyhrál buly a Nashville vyhazuje puk k Brodeurovi.

02:26
    A Ďáblové budou moct zvýšit svůj náskok. za hákování na Josefsona je vyloučen Rich Clune (NAS). Dvě minuty. Na vyloučení: 0-1.

01:30
    Dominantní nástup Ďáblů do zápasu potvrzuje česká osmašedesátka. JAROMÍR JÁGR (5+8) střílí po kombinaci Petera Harrolda a Andyho Greena gól z bezprostřední blízkosti a připisuje si svůj celkem 1.700 bod v nejprestižnější hokejové soutěži světa. Asistence: Peter Harrold, Andy Greene

01:07
    Další pokus domácích, kteří jsou od začátku hodně aktivní. Pokus Petera Harrolda chytá znovu Carter Hutton.

00:18
    První střela na Huttona, kterou vyslal Anton Volčenkov. Gólman Nashville chytá.

00:01
    Na úvoním buly proti sobě stojí Zajac a Gaustad. Domácí centr byl úspěšnější.

00:01

Zápas za malý okamžik začne úvodním vhazováním.

New Jersey Devils: Brodeur (Schneider) – Greene (A), Harrold, Volčenkov, Židlický, Gelinas, Larsson – Jágr (A), Loktinov, Zubrus (A) – Ryder, Henrique, Tedenby – Bernier, Zajac, Brunner – Janssen, Gionta, Carter.

Nashville Predators: Hutton (Mazanec) – Jones, Weber (C), Josi, Klein, Ekholm, Ellis – Stalberg, Fisher, Wilson – Hornquist (A), Legwand (A), Nystrom – Smith, Cullen, Beck – Spaling, Gaustad, Clune.

Rozhodčí: Brad Meyer, Kyle Rehman – Mat MacPherson, Tim Novak..

Československá stopa v utkání
    New Jersey Devils:
    Jaromír Jágr, 16 zápasů, 12 bodů (4+8).
    Marek Židlický, 16 zápasů, 9 bodů (1+8).
    Patrik Eliáš, 10 zápasů, 7 bodů (3+4).
    Rostislav Olesz, 10 zápasů, 2 body (0+2).

Nashville Predators:
    Marek Mazanec, 1 zápas, 91,67% úspěšnost zásahů, 2,31 průměr gólů.

Vzájemné zápasy
    16.10.2011: Nashville – New Jersey 2:3 pr.
    18.12.2010: New Jersey – Nashville 1:3.
    13.2.2010: New Jersey – Nashville 5:2.
    20.11.2009: Nashville – New Jersey 3:2 pr.
    20.1.2009: Nashville – New Jersey 1:3.

Predátoři jsou na tom v tabulce o něco lépe. Jestliže Ďáblové mají v 16 zápasech získ 13 bodů, Nashville je na tom o pět bodů lépe, když si připsalo 8 výher a stejný počet porážek (dvakrát za jeden bod). Skóre Nashvillle je ale také negativní – 37:49. V posledních pěti zápasech Predátoři dvakrát zvítězili, dvakrát padli po šedesáti minutách a jednou po nájezdech.

Posledních pět zápasů:
    Winnipeg – Nashville 5:0.
    Colorado – Nashville 4:6.
    Los Angeles – Nashville 3:4.
    Phoenix – Nashville 5:4 pr.
    Nashville – St. Louis 1:6.

Klubové kanadské bodování vede David Legwand, který si v 16 zápasech připsal 14 bodů (4+10). O pozici nejlepšího střelce týmu se děli čtyři čtyřgóloví hráči – David Legwand, Patric Hörnqvist, Shea Weber a Eric Nystrom.

Ďáblové se v posledních pěti zápasech nepyšní zrovna oslnivou formou. Z posledních pěti duelů vyhráli pouze dva, jednou padli na nájezdy a dvakrát prohráli v normální hrací době. I díky tomu jim patří v tabulce Východní konference až 12 místo z 16 týmů.

V dosavadním průběhu soutěže pak mají v 16 zápasech bilanci 4 výher a 12 porážek (z toho 5x v prodloužení nebo po nájezdech). Skóre Ďáblu je 30:44 a bodový součet čítá 13 bodů.

Posledních pět zápasů Ďáblů:
    Toronto – New Jersey 2:1 pr.
    Philadelphia – New Jersey 0:3.
    Minnesota – New Jersey 4:0.
    New Jersey – Philadelphia 0:1.
    New Jersey – Tampa Bay 2:1.

Klubové kanadské bodování vede Jaromír Jágr, který v 16 zápasech nasbíral 12 bodů za 4 góly a 8 asistencí. O gól víc pak mají Michael Ryder s Adamem Henriquem a jsou tak nejlepší střelci týmu.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího utkání kanadskoamerické NHL, ve které se utkají Ďáblové z New Jersey proti Predátorům z Nashville.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Lysý

Góly a asistencie: 2. Jágr (Harrold, Greene), 23. Janssen (Carter, Židlický), 29. Židlický (Gelinas, Henrique), 53. Zajac (Jágr, Zubrus), 60. Tedenby (Loktionov, Bernier)

Rozhodca: Brad Meyer, Kyle Rehman – Mat MacPherson, Tim Novak.

Diváci: 12964