Bayern – Augsburg 3:0 (kon.) | Schalke – Brémy 3:1 (kon.) | Leverkusen – Hamburger 5:3 (kon.)
Wolfsburg – Dortmund 2:1 (kon.) | Hoffenheim – Hertha 2:3 (kon.) | Mönchengladbach – Norimberk 3:1 (kon.)
FC Schalke 04
3:1 (0:1)
Werder Brémy
Sobota 09.11.2013, 15:30 • Veltins-Arena • Nemecká Bundesliga

Aj sa tak stalo, víťazným tímom je napokon domáce Schalke, aj keď to tak po prvom polčase rozhodne nevyzeralo. Domáci hráči na svojho súpera okamžite po začatí druhého polčasu vybehli a odmenou im bol gól Boatenga z 65. minúty. O 20 minút udrel ten istý hráč aj po druhý raz a v samom závere tretím gólom pečatil konečné skóre striedajúci Farfán. V druhom polčase sme teda sledovali jednoznačnú prevahu Schalke, ktoré si dnes síce s problémami ale predsa splnilo úlohu favorita.

Po dnešnom stretnutí však Schalke nepredbehne Wolfsburg, nakoľko sa v ostatnom zápase zrodilo veľké prekvapenie, keď Wolfsburg zdolal Dortmund. Naopak, postavenie Brém sa nezlepší, to či budú Brémy v tabuľke klesať bude závisieť od výsledku zvyšných zápasov 12. kola Bundesligy.

Odomňa je to všetko, ďakujem Vám za pozornosť a niekedy nabudúce dovidenia. (17:28:11)

90+3
    Brémy sa ešte vydali na záverečný útok, no ten bol odrazený a hlavný rozhodca každú chvíľu ukončí zápas.

90+2
    Zápas sa ešte dohráva v strede ihriska, no veľké súboje už nevidíme, čoskoro bude koniec.

90+1
    Schalke 04 dalo gól! A je rozhodnuté! Po druhom góle sa obrana Brém prakticky rozpadla, Draxler opäť výborne zahral, nalákal na seba dvoch obrancov aj brankára, následne poslal loptu JEFFERSONOVI FARFÁNOVI, ktorý strieľa tretí gól Schalke a ukľudnil tak domáce tribúny.

90+1
    Nad rámec riadneho času sa ešte budú hrať 3 minúty.

90
    K strele z veľkej diaľky sa dostal Felipe Santana, ktorý však svojou delovkou prestrelil.

89
    Pri rohovej zástavke proti dvojici hráčov Brém bojoval Boateng, zbieral cenné sekundy, no po chvíli podľahol presile a o loptu prišiel.

88
    Tak, žeby predsa len dnes Schalke potvrdilo úlohu favorita? Do konca riadnej hracej doby zostáva niečo cez 2 minúty. Uvidíme teda či sa tesný výsledok podarí domácemu mužstvu udržať.

87
    Ihneď po strelenom góle prichádza posledné striedanie na strane Schalke, na ihrisko vybieha Felipe Santana, Meyer dnes dohral.

85
    Schalke 04 dalo gól! Draxler, ktorý mal prsty aj v prvom góle výborne vybojoval loptu, dopredu vyslal Meyera, ktorý mäkučkým centrom našiel KEVINA-PRINCA BOATENGA, ktorý aj po druhý raz skóruje hlavou a stáva sa tak hrdinom dnešného zápasu!

84
    Ďalší kiks domácej obrany, Fuchs si trestuhodne nechal vziať loptu pred vlastnou šestnástkou, tej sa zmocnil Ignjovski no našťastie pre domácich prestrelil.

83
    Naopak, Brémy po ďalej kombinácii vybojovali rohový kop, ktorý síce nebol nebezpečný, no Hildebrandova rozohrávka bola príšerná. Loptu chcel odovzdať na pravé krídlo, no hodil ju úplne nepresne a tak končí až za postrannou čiarou.

82
    Uchida si teraz potiahol loptu po pravom krídle, odkiaľ hľadal spoluhráča vo vnútri pokutového územia, no tam bola iba dobre rozmiestnená obrana Brém.

81
    No čas domácemu tímu na strelenie gólu rýchlo plynie, a stále sa hrá v okolí stredového kruhu.

80
    Priamy kop hostí dokázal Hildebrand bez väčších problémov vyboxovať preč z pokutového územia.

79
    Navyše, častokrát sa dopúšťajú zbytočných nepresností práve domáci hráči čím si len sami škoda. Teraz navyše po nepresnej prihrávke musel pred vlastnou šestnástkou fauloval Farfán.

78
    Hra sa presunula najmä do stredu ihriska, čo domáci hráči určite nechcú, no súper ich aj naďalej veľmi nepríjemne napáda už pri rozohrávke.