NY Rangers – Pittsburgh 5:1 (kon.) | Chicago – Winnipeg 4:1 (kon.) | Colorado – Nashville 4:6 (kon.)
Anaheim – Arizona 5:2 (kon.)
Chicago Blackhawks
4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Winnipeg Jets
cz Štvrtok 07.11.2013, 02:00 • United Center, Chicago • NHL

Ode mne je to vše, přeji vám dobrou noc. (04:36:37)

Marián Hossa (CHI) 0+0, 5 střel, čas na ledě 19:06

Zápas je u konce, domácí byli lepším týmem a od první třetiny si postupně navyšovali svůj náskok. Hosté se první branky dočkali až deset minut před koncem, což již bylo pozdě na jakékoliv zdramatizování zápasu.

60:00

59:52
    Ještě jedna střela hostujícího Bogosina od pravého mantinelu, na výsledku se již ale nic nezmění.

58:50
    Saad na levém křídle nepronikl do útočného pásma, obrana hostí ho dále nepustila.

58:08
    Domácí při jejich přechodu do útočného pásma brzdí ofsajd, žádný z brankářů nemusel od vyražení plexiskla žádnou ošemetnou situaci.

56:50
    Hra se spíše již jen dohrává, na hostech není vidět, že by byli odhodlaní s výsledkem ještě něco udělat.

55:15
    Domácí jsou stále usazeni v útočném pásmu a drží puk a svých holích. Hosté z Winnipegu se jen brání a ani nemají čas na myšlenky k útoku.

54:12
    Pokračuje se dále. Hosté posílají puk jen na zakázané uvolnění.

53:35
    Ale pozor! Domácí Bollig narazil hostujícího Pardyho na mantinel, čímž s ním tvrzené sklo zcela zničil a hostující Pardy se ocitl mezi fanoušky. To ještě ale nebylo vše, jeden z diváků využil momentální přítomnosti otřeseného hokejisty v publiku, sebral mu helmu z hlavy a začal si ji nasazovat na hlavu. Nakonec mu ji však vrátil a utkání po krátkém zásahu technické služby arény bude moci pokračovat dále.

52:42
    Setoguchi hledal přihrávkou zpoza brány některého ze svých spoluhráčů, připravil však svůj tým akorát o útočné pásmo. Na puk si totiž nikdo nenajel.

51:52
    Střela Keitha od modré, Montoya připraven a betonem vyráží mimo.

51:23
    Frolík se z levého křídla dostával do další šance hostí. Jeho bekhendový pokus ale nebyl příliš přesný.

51:05
    Slováka Hossu při přechodu do útočného pásma brzdí ofsajd.

50:01
    Domácí posílají puk jen na zakázané uvolnění.

49:57
    Další střelecký pokus hostujícího Setoguchiho z pravého křídla. Tentokrát si však domácí brankář počínal úspěšněji.

48:40
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Hosté se přeci jenom dočkávají první vstřelené branky a snižují skóre utkání. Po nahození od modré čáry se k vyraženému puku na levém křídle dostal DEVIN SETOGUCHI, který ho z první napálil za přesouvajícího se Crawforda. Asistence: Dustin Byfuglien, Keaton Ellerby.

46:58
    Marián Hossa přijal za brankou puk a následně se s ním vymotal až před Montoyu. Jeho bekhend ovšem za záda hostujícího brankáře neputoval.

46:22
    Keith si pohrál na modré s pukem a následně ho napálil směr hostující brána. Montoya na jeho ránu ale viděl a nakonec může přerušit hru.

45:38
    Aktivita hostí z úvodu třetiny rázem opadla, stáhnout čtyřbrankovou ztrátu již nebude tolik snadné.

44:00
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Domácí přidávají čtvrtou branku v dnešním duelu a dělají důležitý krok směrem k výhře. PATRICK SHARP se svými spoluhráči skvěle napadal rozehrávku hostí, nakonec se u levého mantinelu zmocnil puku, nabruslil si na kruh pro vhazování, odkud švihem propálil brankáře Montoyu. Bez asistence.

43:20
    Po střele Bolliga z první přeruší Montoya raději hru. Buly po jeho levici.

42:04
    Hosté se od prvních okamžiků třetí třetiny snaží o aktivní hru, domácí se však zatím dobře brání a nedopouští žádné možné zdramatizování výsledku.

40:26
    Wheeler hned na začátku třetí třetiny ve velké šanci, z pravého křídla ho ale parádním zákrokem vychytal Crawford.

40:01

Střely na bránu ve druhé třetině: 11 – 7 (celkově: 23 – 18).

Druhá třetina je u konce, branku jsme v ní opět viděli až v jejím závěru. Na 3:0 navyšoval po samostatném úniku domácí Pirri a vše zatím nasvědčuje tomu, že domácí Blackhawks cíleně kráčí k vítězství v dnešním duelu. To ještě ale budou muset utvrdit ve třetí části hry.

40:00

39:25
    Bekhend Tangradiho z pravého křídla nebyl zcela přesný, domácí brankář nemusel vůbec zasahovat.

38:02
    Domácí přidávají třetí branku v duelu. Perfektní přihrávku do samostatného úniku dostal BRANDON PIRRI, který si nikým neatakovaný nabruslil před Montoyu a toho střelou nad lapačkou překonal. Asistence: Ben Smith.

37:41
    Zakázané uvolnění Chicaga, buly se vrátí před Crawforda.

36:49
    Scheifele si od levého mantinelu nabruslil až do střelecké pozice, jeho pokus švihem ale končí na připraveném Crawfordovi.

35:52
    Sharp na pravém křídle dobruslil vyhozený puk, který již z ostrého úhlu poslal do výstroje připraveného Montoyi.

35:01
    Střela Sharpa se odrazila jen od tyčky, o dorážku se následně snažil Hossa. Puk však nasměroval jen do dezorientovaného brankáře hostí. Velké štěstí pro Montoyu, tohle byly alespoň dvě tutovky pro Chicago!

33:56
    Domácím se přesilová hra příliš nevyvedla, hostující Jets se snadno ubránili.

33:43

33:00
    Shaw se dostal k volnému puku na levém křídle, který švihem poslal jen těsně mimo tyčku hostující brány.

32:32
    Hosté se zatím poměrně účinně brání.

31:57
    Domácí byli vytlačeni z útočného pásma, ale hned se do něj nevrátili – ofsajd.

31:43
    Hostující Tangradi je vyloučen za podražení.

30:24
    Hossa dostal fantastickou přihrávku a vydal se tak do samostatného nájezdu proti Montoyovi. Chtěl si hostujícího brankáře rozhýbat, ten však zůstal klidný a nakonec jeho střelu pohotově vyrazil pravým betonem mimo.

29:55
    Po Frolíkově teči opustil puk ledovou plochu, buly v obranném pásmu domácích.

29:02
    Tangradi se na levém kruhu pro vhazování dostal ke střele z první, trefil ale jen dobře postaveného Crawforda.

28:38
    Zakázané uvolnění hostí, hra se vrátí před Montoyu.

27:39
    Leddy napřáhl la levém křídle, jeho pokus tlumí v náruči Montoya a přeruší hru.

27:25
    Hossa se z pravého kruhu natlačil až před hostujícího brankáře, který jeho střelu musel vytáhnout betonem mimo. Pěkný průnik slovenského útočníka a ještě hezčí zákrok hostujícího brankáře Montoyi.

26:36
    Rozehrávka Hjalmarssona byla příliš prudká, po icingu se hra vrací zpět před Crawforda.

26:26
    Domácí překombinovali přechod do útočného pásma – ofsajd.

25:35
    Wheeler vyzkoušel střelu z levého křídla, s ní ale neměl Crawford žádné problémy.

24:51

24:45
    Seabrook napřáhl na modré čáře, jeho pumelenice trefila jen bránícího hráče Jets.

24:11
    Puk opět míří pryč z útočného pásma domácích.

23:54
    Sharpovu ránu tečoval Shaw jen velmi těsně mimo levou tyč hostující brány.

23:25
    Halischuk v oslabení vyvezl puk, z levého křídla se ale ke střele nedostal.

22:59
    Ihned po buly se Jets osvobozují.

22:51
    Za podražení je vyloučen hostující Ladd. První přesilovka pro domácí v zápase.

21:25
    Rána Keitha od modré se tentokrát domácímu obránci vůbec nezdařila.

20:18
    Domácí jsou hned po buly nastěhováni v útočném pásmu, po nahození Oduyi od modré čáry se ale nikomu z jeho spoluhráčů nepodařilo droážet.

20:01

Střely na bránu v první třetině: 12 – 11.

První třetina je u konce, viděli jsme v ní nakonec dvě branky, obě vstřelili domácí hokejisté. Jak ale bylo napsáno níže, hosté nebyli ve třetině horším týmem, jen se jim hrubě nevydařil její závěr. Ve druhé části budou mít co napravovat.

20:00

19:55
    Domácí v závěrečných vteřinách první třetiny odskakují na rozdíl dvou branek. Do konce první části zbývalo pouhých pět vteřin, když se na levém křídle prosadil PATRICK KANE. Hostující Winnipeg závěr první části nezvládl, ve třetině ovšem nebyl o dvě branky horším celkem. Asistence: Brent Seabrook, Duncan Keith.

19:18
    Frolík našel Scheifeleho na pravém kruhu pro vhazování, jeho pokus ale mířil těsně mimo.

17:56
    Shaw pálí znovu z levého křídla, jeho pokus jen těsně minul hostující bránu.

17:29
    Kane z jasné šance ještě nedokázal dopravit puk do hostující brány, skvělý zákrok betonem Montoyi byl proti. K puku se však vzápětí dostal domácí kapitán JONATHAN TOEWS, který se sám na hranici brankovišti nemýlil a tentokrát nedal šanci hostujícímu brankáři vyniknout. Asistence: Patrick Sharp, Duncan Keith.

16:33

16:10
    Wheeler napřáhl na pravém křídle, jeho pokus letěl těsně mimo vzdálenější tyč domácí brány.

15:38
    Hostům se nedaří usadit se v útočném pásmu, domácí se zatím velmi dobře brání.

15:03
    A další puk putuje pryč z obranného pásma domácích.

14:39
    Domácí začínají oslabení vyhozením přes všechny čáry.

14:33
    Bude se znovu vylučovat. Na trestné lavici již sedí Toews (CHI) za hákování.

13:43
    Jokinenovi se puk zpozdil před modrou čárou – ofsajd.

13:05
    Hostující Jets vyhazují pod tlakem puk jen na zakázané uvolnění.

12:52
    Nahození Rozsívala od modré nenašlo adresáta před bránou Montoyi. Domácí přidávají na obrátkách, poslední minuty diktují tempo hry.

11:52
    Toews z levého kruhu vypálil švihem na hostující bránu, jeho pokus však nebyl zcela přesný.

10:58
    Pěkná kombinace první formace domácích byla zakončena střelou Hossy těsně mimo levou tyč hostující brány.

10:30
    Deset minut hry je za námi, zatím sledujeme poměrně vyrovnanou bitvu, možná o drobný krůček jsou aktivnější hostující Jets.

09:25
    Pokus Bickella od levého mantinelu byl nepřesný.

08:55
    Další icing domácích, hra se tak znovu vrátí před brankáře v červeném.

08:27
    Zakázané uvolnění Chicaga, hra se vrátí před Crawforda.

08:05
    Bekhendový pokus Kanea od pravého mantinelu, Montoya připraven.

06:59
    Toews byl velmi aktivní na hranici hostujícího brankoviště, procpat puk do brány Jets se mu ale nevydařilo.

06:39

06:10
    Další vyhození domácích.

05:30
    Byfuglien se od pravého mantinelu natlačil až před domácího brankáře, který měl co dělat, aby průnik hostujícího zadáka neskončil brankou. Nakonec se však Crawfor stihl rychle přesunout ke své bližší tyči a ucpat veškerý prostor.

05:17
    Hosté se zatím nemohou dostat do útočného pásma.

04:59
    Domácí začínají vyhozením přes všechny čáry.

04:38
    Domácí Kane je vyloučen za hákování, první přesilovku si zahrají hosté.

03:52
    Frolík se na pravém křídle dobře uvolnil, jeho pokus vyrazil Crawford, aniž by věděl jak.

03:29
    Práce pro Crawforda. Pokus hostujícího Halischuka si ale domácí brankář pohlídal.

03:24
    Hra se zatím rychle přesouvá ze strany na stranu, oba brankáři se musí mít na pozoru.

02:00
    Hostující Wheeler se tlačil za vyhozeným pukem, na poslední chvíli ho však o něj čistě obral domácí Leddy a zabránil samostatnému nájezdu na Crawforda.

00:20
    Domácí se hned vrhli do útočení, Hossa dorážel z bezprostřední blízkosti, puk za Montoyu ale neprocpal.

00:01

Hymny jsou u konce, můžeme jít na to.

Oba týmy jsou nastoupeny na svých modrých čarách, zní kanadská a americká hymna.

Chicago Blackhawks: Crawford – Seabrook, Keith, Hjalmarsson, Oduya, Brookbank, Leddy – Hossa, Toews, Sharp – Kane, Pirri, Saad – Morin, Shaw, Bickell – Smith, Kruger, Bollig.

Winnipeg Jets: Montoya – Clitsome, Byfuglien, Bogosian, Enstrom, Pardy, Chiarot – Setoguchi, Little, Ladd – Wheeler, Jokinen, Tangradi – Halischuk, Scheifele, Frolík – Peluso, Wright, Thornburn.

Češi a Slováci na ledě

V dresu Jets uvidíme v brance českou reprezentační jedničku Ondřeje Pavelce a v útoku se objeví Michael Frolík. Na straně Chicaga nastoupí slovenský kanonýr Marián Hossa.

Poslední vzájemné utkání sehrály oba celky před pěti dny, z jasného vítězství 5:1 se ve Winnipegu radovali Jestřábi.
    Sobota 2/11 Winnipeg – Chicago 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)
    Branky a nahrávky: 6. Enstrom (Halischuk, Frolík) – 10. Hjalmarsson (Kruger), 21. Bollig (Kruger), 23. Sharp (Hossa, Leddy), 26. Leddy (Shaw, Morin), 50. Smith (Bollig, Keith).
    Český brankář Winnipegu Ondřej Pavelec utkání nedochytal, ve 26. minutě byl střídán náhradníkem Montoyou.

Jets si v letošním ročníku nevede zrovna nejlíp. Hostům patří předposlední 13. příčka v tabulce Západní konference, když v šestnácti zápasech dokázali vydolovat čtrnáct bodů. Na domácí ledě uhrál Winnipeg sedm bodů, což zrovna není příliš zářivá bilance. Na poslední patnáctý Edmonton si zatím Jets drží náskok šesti bodů.

Stěžejní hráči:
    Bryan Little 12 (8+4)
    Andrew Ladd 12 (4+8)
    Evander Kane 9 (6+3).

Jestřábům patří aktuálně pátá pozice v tabulce Západní konference. Úřadující šampioni získali za patnáct zápasů dvaadvacet bodů. Z toho jich třináct získali doma a devět bodů vybojovali na kluzištích soupeřů.

Patrick Kane 13 (8+5)
    Jonathan Toews 13 (7+6)
    Marián Hossa 12 (6+6).

Pěkný den u sledování online přenosu z utkání kanadsko – americké NHL. V námi sledovaném duelu budeme svědky měření sil mezi domácími Chicago Blackhawks a hosty z Winnipeg Jets. Úvodní buly celého duelu je naplánováno chvíli po 02:00 v noci.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Pavel Kuba

Góly a asistencie: 18. Toews (Sharp, Keith), 20. Kane (Seabrook, Keith), 39. Pirri (Smith), 44. Sharp – 49. Setoguchi (Byfuglien, Ellerby)

Chicago Blackhawks: Crawford – Seabrook, Keith, Hjalmarsson, Oduya, Brookbank, Leddy, Rozsíval – Hossa, Toews, Sharp – Kane, Pirri, Saad – Morin, Shaw, Bickell – Smith, Kruger, Bollig.

Rozhodca: L'Ecuyer, LaRue – Heyer, Kovachik