Zenit – Porto 1:1 (kon.) | Amsterdam – Celtic 1:0 (kon.) | Atlético Madrid – Austria 4:0 (kon.)
Barcelona – AC Miláno 3:1 (kon.) | Bazilej – FCSB 1:1 (kon.) | Dortmund – Arsenal 0:1 (kon.)
Chelsea – Schalke 3:0 (kon.) | Neapol – Marseille 3:2 (kon.)
Atlético Madrid
4:0 (3:0)
FK Austria Viedeň
Streda 06.11.2013, 20:45Liga majstrov

Skončilo sa nám stretnutie medzi Atléticom Madrid a Austriou Viedeň. V ňom domáci jasne triumfovali 4:0 a nedali svojmu súperovi šancu, ani len pomyslieť na víťazstvo. Ja sa s Vami s konštatovaním, že hostia ani v tomto stretnutí nedali gól lúčim a prajem príjemný zvyšok večera. (22:34:13)

90+1
    Tak nadstavovať sa bude iba 1 minúta, ktorá je už na svojom začiatku.

90
    Prebieha nám posledná minúta základnej hracej doby.

88
    Torres sa oprel do strely z hranice pokutového územia a lopta smeruje opäť iba o kúsok od pravej tyčky. No hostia majú na mále a koledujú si o piaty gól.

87
    Domáci kapitán Gabi sa dotkol lopty rukou, to sa pochopiteľne nesmie a hlavný rozhodca hru prerušuje.

86
    A opäť v akcii hrdina z posledných minút Costa. Teraz sa snažil obstreliť Lindnera, no lopta iba o pár centimetrov míňa jeho žrdku.

85
    Na trávniku zostáva teraz ležať strelec štvrtého gólu Costa, zdá sa, ale že bude v poriadku.

83
    Uvidíme ešte nejaká gól v sieti Lindnera? No, zdá sa, že domácim ešte nestačilo. Pokračujú vo svojej aktivite a v obliehaní súperovej šestnástky.

82
    Atlético dalo gól!
    Tak predsa len to DIAGOVI COSTOVI vyšlo. Po kombinácii s Garcíom sa presadzuje z blízka a nedáva Lindnerov šancu. Hosťujúci brankár tak inkasuje aj v druhom polčase a s Austriou to vyzerá zle- nedobre.

80
    A opäť v akcii domáci Costa, teraz sa previnil útočným faulom a loptu budú mať na svojich kopačkách hráči Austrie.

79
    Costovi sa dnes o Lindnerovi bude zrejme aj snívať! Costa sa dostal do dobrej streleckej príležitosti a hosťujúci brankár z blízka chytá aj tento pokus.

78
    Costa sa dožadoval druhého pokutového kopu. No tento krát sa nepíska! Môže byť navyše rád, že za svoje protesty nie je odmenený žltou kartou.

76
    Diego costa však svoj tretí gól v skupinovej fáze nepridáva! Lindner vystihol stranu a pokutový kop chytá.

75
    Hosťujúci Ortlechner vidí navyše za svoj zákrok žltú kartu.

74
    Rodriguez sa prezentoval nádhernou individuálnou akciou, keď už sa snažil dostať do zakončenia, bol faulovaný. Uvidíme pokutový kop!

73
    Pomaly nám sekundy pribúdajú. Hosťom už nezostáva veľa času, ak by chceli s výsledkom ešte spraviť.

71
    Z následného rohu neprišlo priame ohrozenie Lindnerovej brány. Až následná Rodriguezova strela mu narobila problémy, no Lindner aj napriek tomu, že inkasoval 3 góly chytá veľmi dobre.

70
    Atlético naďalej pokračuje vo svojej dobre hre. Teraz si jeho hráči vybojovali rohový kop.

69
    Máme tu prvú žltú kartu v dnešnom stretnutí. Za nešetrný zákrok ju vidí hosťujúci Ramsebner.

68
    Tak a posledné striedanie aj v mužstve hostí. Z ihriska odchádza Mader, nahradí ho Dilaver.

66
    Domáci striedajú aj posledný krát. Z ihriska odíde Koke a na jeho miesto prichádza Rodriguez.

64
    Následne prišla ďalšia štandardka. Po nej center do šestnástky a hlavička Garcíu. Lindner iba reflexívne vyráža!

63
    Hosinerov zákrok potrestaný nie je. K lopte sa dostávajú hostia.

63
    Torres postupoval do pokutového územia, no ešte pred ním bol nedovolene zastavený a tak budeme svedkami celkom sľubnej štandardky domácich.

60
    Tak nie! Austrii to nevyšlo ani v tomto prípade. Stav zostáva naďalej nezmenený 3:0. Úvodný gól hostí v skupinovej fáze sme tak nevideli ani v doterajšom priebehu.

59
    Rohový kop vybojovali aj hostia, uvidíme z tejto štandardky aspoň nejaký náznak šance?

57
    Dlhý center nenašiel nikoho z hráčov hostí. Lopta je v moci Courtoisa.

56
    Séria striedaní pokračuje. Na dnes má dohrané Tiago a do zápasu nastupuje Guilavogui.

55
    Ale ani z tejto štandardky sme nevideli nejakú vážnešjšiu príležitosť.

54
    Domáci si svojou aktivitou vybojovali ďalší rohový kop...

53
    A v zápätí aj druhé. Z ihriska odíde Simkovic, nahradí ho Hosiner.

52
    Prvé striedanie aj v drese Austrie. Z ihriska odchádza Murg a nahradí ho Suttner.

50
    Lindner si pripisuje úspešný zákrok. Teraz musel zasahovať proti strele Garcíu, no tá nebola dostatočne razantná, aby skončila v jeho sieti.

49
    Novic na ihrisku Torres si nabehol za obranu súpera, tam dostal ideálnu prihrávku, no jeho následný strelecký pokus obrana hostí zblokovala.

47
    Hostia ale ukazujú, že v druhom polčase nebudú iba brániť. Maderov strelecký pokus je ale veľmi nepresný.

46
    Domáci striedajú. Z ihriska odchádza Adrián a na jeho miesto prišiel do druhého polčasu Oliver Torres.

46

Skončil sa nám prvý polčas. Po ktorom je si myslím všetko jasné. Domáci strelili 3 góly, pričom hostí okrem pár striel z diaľky nepustili k ničomu. Po prvom polčase je tak stav 3:0 a myslím, že stretnutie sa už bude iba dohrávať.
    Druhá polčas začne približne o 21:48.

45
    Tak toto je veľmi studená sprcha pre hostí. Pár sekúnd pred koncom prvého polčasu inkasujú aj tretí krát. K lopte sa dostal Adriáno, tvrdo vystrelil. Lindner vyrazil loptu iba pred seba, kde stál pozorný FILIPE a pohodlne pridáva ďalší gól.

45

44
    Koke poslal prihrávku do šestnástky na Garcíu, ten ju ale spracovať nedokázal a neprišlo ani žiadne ohrozenie z jeho kopačiek.

42
    Na druhej strane to skúsil Kienest, ale ani teraz nemusel Courtois zasahovať.

41
    Prebieha nám záverečných 5 minút úvodného polčasu. Garcia poslal nepresnú prihrávku Kokemu. K lopte sa dostávajú hostia.

39
    Hostia sa pokúsili rýchlo zaútočiť. No ich útok je zmarený fauloval Costu, pri lopte tak zostanú aj naďalej.

38
    Domáci svojmu súperovi loptu takmer vôbec nepožičiavajú. Pohodlne kombinujú a myslím, že Austria si želá už koniec prvého polčasu, ktorý im nevyšiel práve najideálnejšie.

36
    Kienest zahral rukou a domáci majú výhodu štandardky. Tú však zahrali iba na krátko a pokračujú na súperovej polovici vo svojej kombinácii.

35
    Doplním ešte informáciu o strelách na bránu. Zatiaľ čo domácim stačilo na strelenie 2 gólov 5 striel, hostia sa z 3 striel nedokázali radovať z gólu ani raz.

34
    Pri lopte stále domáci, no tento krát ich hostia svojich forčekovaním vytlačili až na svoju polovicu.

32
    Costa svojou aktivitou vybojoval rohový kop pre svoj tím...

31
    Domáci totálne dominujú. Svojho súpera tak povediac k ničomu nepúšťajú. Dokáže Atlético streliť ešte nejaký gól?

29
    Costa poslal center do šestnástky, na loptu si vyskočil Tiago, no on tento krát svojím hlavičkovým zakončením úspešný nebol.

27
    Z následného rohového kopu domáci nič nevyťažili.

26
    Costa vyslal ďalšiu nebezpečnú strelu na hosťujúceho brankára. Ten ale drží svoj od debakla. Tak to by bolo veľmi nepríjemná sprcha pre hráčov Austrie.

25
    Atlético dalo gól! Tak z dnešného zápasu sa pomaly, ale isto stáva jasná záležitosť domácich. Costa poslal ideálny center do šestnástky, na ten si nabehol RAUL GARCÍA a milimetrovou hlavičkou nedal Lindnerovi šancu.

23
    Atlético opäť v útoku, tento krát ho zastavuje jeho vlastná nepresnosť, keďže na Adriánov center si nikto z domácich nenabehol.

21
    Murg sa prezentoval peknou individuálnou akciou, dokázal sa zbaviť obrancu a následne aj vystreliť. No Coutois ukázal svoje kvality, natiahol sa za loptou a dokázal ju vyraziť.

20
    Máme za sebou úvodných 20 minút. Po nich môžeme povedať, že úvodný tlak hostí je minulosťou a v stretnutí čoraz viac dominujú hráči Atlética.

19
    Pri lopte teraz dlhšiu dobu hostia. No tím sa druhý gól pridať nedarí.

18
    Tak teraz zahodil najlepší strelec španielskej primera division Costa takmer nemožné. Sám sa ocitol v pokutovom území, so zakončením toľko váhal, až k nemu pristúpil Lindner a ten si pripisuje ďalší úspešný zákrok.

17
    A už rozdiel mohol byť dvoj gólový! Do dobrej streleckej príležitosti sa dostal na úrovni pokutového územia Garcia, jeho strelecký pokus však míňa pravú tyč Lindnerovej brány.

15
    Máme za sebou úvodnú štvrťhodinu. V nej sú síce aktívnejší hráči Austrie, no futbal sa hrá na góly a ten jediný v doterajšom priebehu sa podarilo streliť domácim.

14
    Atético výborným napádaním vytlačilo svojho súpera až na jeho vlastnú polovicu.

13
    Zdá sa ale, že hostí obdržaný gól nezaskočil. Rýchly protiútok hostí, no vďaka ich nepresnosti sa lopta dostala až ku Courtoisovi.

12
    Atlético dalo gól! Tak toto je veľmi nepríjemná situácia pre hostí, tí bol v úvode určite lepším mužstvom. Po centrovanej lopte do šestnástky sa k možnosti hlavičkovať dostal MIRANDA a ten nemal so zakončením žiaden problém.

10
    Tak zdá sa, že domáci až teraz dostávajú svojhou súpera pod dlho očakávaný tlak. Uvidíme, prvý gól?

9
    Evidujeme prvý strelecký pokus na Lindnerovu bránu. K lopte sa na úrovni stredovej čiary dostal Koke, jeho strela však nemala potrebnú presnosť.

8
    Smerom dopredu sa osmelili domáci. No center Juanfrana vôbec nebol presný a k lopte sa opäť dostávajú hráči Austrie.

6
    K lopte sa postavil Mader, jeho strelecký pokus nebol vôbec zlý. Jeho prízemná strela končí niečo vyše pol metra od Courtoisovej brány.

5
    Juanfran fauluje a budeme svedkami štandardnej situáce Atlética.

4
    Pri lopte však zostávajú stále domáci. Teraz kombinujú na polovici súpera, no zatiaľ bez streleckého zakončenia.

3
    Ale pozor! Hostia ukazujú, že do Madridu dnes neprišli iba brániť. O rýchly protiútok sa postaral Murg, no výborne k nemu pristúpila obrana domácich a do zakončenia ho nepustila.

2
    Úvodný výkop zaobstarali domáci. Tí sa ihneď presunuli na polovicu súpera, kde začínajú svojmu prvú kombináciu.

1

Atlético Madrid: Courtois – Filipe, Godín, Miranda, Torres Juanfran – Koke, Gabi (C), Tiago, Adrián – Raúl García, D. Costa.
    Náhradníci: Aranzubia – Alderweireld, Insúa, C. Rodríguez, Guilavogui, Ó. Torres, David Villa.

FK Austria Viedeň: Lindner – Leovac, Ortlechner (C), Ramsebner, Koch – Holland, Murg, Simkovic, Mader, Royer – Kienast.
    Náhradníci: P. Grünwald – Rogulj, Suttner, Okotie, Dilaver, Jun, Hosiner..

Vítam Vás pri ďalšom kole ligy majstrov. V dnešnom stretnutí budem pre Vás komentovať stretnutie G skupiny medzi Atléticom Madrid a Austriou Viedeň. Priblížme si situáciu v akej sa nachádzajú obe mužstvá pred samotným stretnutím.

ATLÉTICO MADRID
    Myslím, že k domácemu mužstvu veľmi nie je čo hovoriť. Podobne ako v španielskej lige, tak aj v Lige Majstrov si počína priam suverénne. Po 3 odohraných zápasov je na 1. miesto bez straty čo i len jedného bodu a so skóre 8:2. Atlético odohralo svoj prvý zápas na domácom ihrisku so Zenitom Petrohrad a dokázalo triumfovať 3:1. V druhom stretnutí sa síce natrápilo, muselo otáčať nepriaznivý stav 1:0, no nakoniec vyhralo zásluhou Turanovho presného zásahu z 86. minúty 1:2. V tom poslednom stretnutí nastúpil madridský klub práve proti ich dnešného súperovi a zdalol ho presvedčivo na jeho trávniku 0:3. Najviac gólov v doterajšom priebehu skupinovej fázy dali Costa a práve spomínaný Turan, obaja po 2.

FK AUSTRIA VIEDEŇ
    Hostia sú na tom o poznanie horšie. So ziskom 1 bodu sú na poslednom 4. mieste G skupiny. Poďme ale po poriadku. V prvom stretnutí nastúpila Austria na domácom trávniku proti portugalskému Portu a pripísala si prehru 0:1, keď o jediný presný zásah sa postaral Gonzalez. V tom druhom na ihrisku Zenitu, sa zrodila bez gólová remíza 0:0. No a v tom poslednom z pred dvoch týždňov, ako už bolo spomenuté Viedeň prehrala na domácom trávniku s Atléticom hladko 0:3. O najlepšom strelcovi by sme sa bavili márne, keďže hostia v doterajšom priebehu skupinovej fázy ešte nestrelili ani jeden jediný gól!

Čaká nás teda určite veľmi zaujímavé stretnutie, v ktorom je favorit stretnutia jasne daný. Je ním španielske Atlético, no lopta je guľatá a vo futbale je možné všetko. Neraz sme boli svedkami veľkých prekvapení a nevidím teda dôvod, prečo by sa aj dnes nemohol zrodiť zaujímavý výsledok, ktorý by obletel celý svet.
    Nenechajte si ujsť dnešné stretnutie, ktoré môžte sledovať na onlajnoch. Prajem Vám príjemný športový zážitok.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.