Pardubice – Teplice 0:1 (kon.) | Jihlava – Slavia 0:2 (kon.) | Varnsdorf – Třinec 3:0 (kon.)
Sparta Praha – Hr. Králové 2:4 (kon.) | Bohemians – Sigma Olomouc 1:1 (kon.) | Ostrava – Příbram 3:1 (kon.)
Táborsko – Dukla Praha 4:1 (kon.) | Plzeň – Jablonec 2:2 (kon.) | Brno – Znojmo 2:1 (kon.)
AC Sparta Praha
2:4 (2:2)
FC Hradec Králové
cz Pondelok 28.10.2013, 13:00 • TC Strahov • Juniorská liga (CZ)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

AC Sparta Praha: Hrdina – Kadlec, Breda, Bederka, Nový -Záviška, Čavoš, Skopec, Miskovič Macháč – Hájek

FC Hradec Králové: Zavřel – Kučera, Vobejda, Krčál, Holeš, Kraják, Langr, Sikta, Novák, Bláha, Zec.

1

1
    Jako první se míče dotkli hostující Votroci.

2
    Bláha vystřelil ze stredni vzdálenosti, ale jen do rukavic gólmana.

3
    Sparta vybojovala první roh.

4
    Ten však obránce odkopl do bezpečí

6
    Žlutou kartu dostává Miskovič (AC Sparta Praha).

7
    Oba týmy zatím velmi pozorně brání a nepouští soupeře do zakončení.

8
    Macháč centroval z pravé strany do vápně, ale v něm žádný z jeho spoluhráčů nebyl, a tak brankář Zavřel chytil míč v pohodě do rukavic.

8
    Z protiútoku se pokoušel uvolnit kolmicí spoluhráče Krčál, ale ani on nebyl přesný.

10
    Další nepřesnost z kopaček Sixty končí jen na hrudi Nového, který rychle rozehrál sparťanský protiútok, ze kterého se k centru dostal Macháč, ale našel jen rukavice gólmana.

11
    Obrovská šance hostů! Zahrávali svůj první rohový kop, při kterém na zadní tyči čekal stoper Krčál a zívala na něj úplně prázdná brána. Tísněn protihráčem však zamířil jen těsně vedle tyče Hrdinovy brány.

14
    Hradec Králové právě vstřelil branku!
    Nyní už se síť za Hrdinou rozvlnila! JAN VOBEJDA napřáhl z nějaký pětadvaceti metrů a krásnou ranou ke vzdálenější tyči nedal sparťanskému brankáři žádnou šanci.

16
    Kučera odcentroval z levé strany, ale příliš nepřesně, a tak je z toho sparťanské vhazování z druhé strany.

18
    Další velká šance Hradeckých! David Sixta se objevil úplně sám před Hrdinou, ale ten ho výborným zákrokem vychytal.

20
    Bláha se pokoušel projít sparťanskou obranou, ale Čavoš ho výborným obranným zákrokem zastavil.

22
    Hradečtí jsou i nadále lepším a nebezpečnějším týmem. Domácí se spíše brání.

24
    Holeš svým centrem z pravé strany našel hlavu Zeca, který však míč pouze nadzvedl. Akce však ještě pokračovala a hostům se povedlo vybojovat roh.

25
    Z něho se k hlavičce dostal Novák, ale zamířil pouze nad břevno.

27
    Rychlý útok Hradce zastavil na poslední chvíli Nový. Sparta je teď pod tlakem.

30
    Sparta právě vstřelila branku!
    Jako blesk z čistého nebe přichází vyrovnání! Po velké chybě brankáře Zavřela, kterého o míč mimo vápno obral RICHARD MACHÁČ a zamířil míč do zcela prázdné branky.

32
    Sparťany vstřelený gól povzbudil, ale ve finální fázi jsou zatím nepřesní.

34
    Po faulu na Závišku bude Sparta kopat penaltu!

35
    K té se postavil PATRIK ČAVOŠ a tvrdou přízemní ranou k tyči rozvlňuje síť!

37
    Pro hostující Hradec to jistě musí být velmi studená sprcha po tom, co první půlhodinu byli jasně lepším týmem.

38
    Bláha se pokusil o střelu za velkým vápnem, ale vysoko přestřelil.

39
    Nový odcentroval z pravé strany, ale Skopcovi byl ve vápně odpískán útočný faul.

39
    Záviška se pokoušel projít vápnem jako při penaltové situaci, v souboji upadl, ale tentokráte rozhodčí pokutový kop neodpískal. Sparťanský záložník ani neprotestuje.

41
    Čavoš si rovnal míč na střelu ze střední vzdálenosti, ale tu si nakonec rozmyslel a snažil se uvolnit přihrávkou Nového. Kop se mu však vůbec nepovedl, a tak míč zamířil do zámezí.

43
    Macháč odcentroval z levé strany, ale tam nebezpečí odvrátil Ondřej Kraják. Tento hráč ve Spartě dříve působil.

45
    Tak přece jen se hostům do konce první půle ještě podařilo srovnat! Dostali možnost standardní situace, kterou rozehrál Kučera. Odražený míč se na hranici vápna dostal k MARKU LANGROVI, který míč poslal po zemi k tyči.

Gólově bohatý první poločas nakonec skončil nerozhodně. Prvních třicet minut byli hosté jasně lepším týmem a zaslouženě se dostali do vedení, ale pak se Spartě podařilo dvěma góly skore otočit. Nakonec však z poslední akce prvního poločasu srovnal Langr, a tak jdou oba týmy do šaten za stavu 2:2.

46

48
    Začátek druhé půle je zatím opatrný a oba týmy kombinují ve středu hřiště.

50
    Střelec druhého gólu svého týmu Langr se pokoušel projít obranou, ale ve vápně o míč přišel.

51
    Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Kučera, přichází Soukup.

53
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Záviška, přichází Nečas.

55
    Kadlec si chtěl do vápna narazit s Miskovičem, ale ten mu míč vrátil nepřesně, a tak hrají opět hosté.

56
    Žlutou kartu dostává Vobejda (FC Hradec Králové).

57
    Macháč našel zleva ve vápně Skopce, ale jeho střalu zablokoval obránce.

58
    Velká šance Štěpána Hájka! Sparťanský útočník se probil před branku soupeře, ale z malého vápna přestřelil branku.

59
    Bláha dostal přihrávku za obranu soupeře, ale bránicí hráči si s ním nakonec poradili a nepustili ho do šance.

61
    Zadunělo břevno sparťanské branky! Bláha zatáhl míč po levé straně. Ve vápně našel úplně volného Sixtu, který svoji pumelici vyslal jen do brankové konstrukce Hrdinovy brány.

63
    A je tu další obrovská šance Hradce. Kononýr Asim Zec postupoval ze strany sám na sparťanského brankáře, kterého napoprvé neprostřelil. Balon však ještě doběhl, ale své dorážce asi dva metry od prázdné brány nedal dostatečnou razanci, a tak ji obránci zpacifikovali.

66
    Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Sixta, přichází Týfa.

68
    Hradec Králové otáčí skóre. První střelu ještě Hrdina vyrazil, ale na následnou dorážku JIŘÍHO BLÁHY byl krátký.

70
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Kadlec, přichází Hašek.

71
    Ve druhé půli je Hradec opět lepším týmem, když si vytváří velké množství šancí, zatímco sparťané se vyjma Štěpána Hájka k ničemu nedostali.

74
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Bederka, přichází Pešek.

75
    Sparťané nyní hrají na velké riziko, když stáhli v posledních minutách ze hry dva obránce!

77
    Odkrytých okének v obraně Sparty se bude Hradec samozřejmě snažit využívat. Teď se do obrovské šance dostal Bláha, ale Hrdina ho výborným zákrokem vychytal.

79
    Pešek centroval do vápna, ale obránce srazil jeho pokus na roh.

80
    Sparťané vrhají všechny síly do útoku. Čekají nás zřejmě velmi zajímavé poslední minuty utkání.

80
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Hájek, přichází Šíma.

82
    Všichni hráči Sparty se nyní pohybují v blízkosti pokutového území Hradce.

84
    Rychlý protiútok Hradce vedl Zec, ale jeho centr na volného Bláhu ve vápně zablokoval Breda.

86
    Sparťané sice zvýšili aktivitu, ale do šancí se zatím nedostávají.

87
    Další útočnou možnost Sparty nepřesnou přihrávkou zmařil Miskovič.

88
    K odražené střele se za vápnem dostal Nový, ale jeho pokus byl nepřesný.

88
    Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Zec, přichází Zezula.

89
    Haškův nákop ze středového kruhu do vápna končí až v rukavicích brankáře Zavřela.

90
    Běží poslední minutky zápasu. Očekávaný tlak Sparty se nekoná.

90
    Tak se hostům ještě nakonec podařilo přidat čtvrtou branku. Nakopnutý míč z obrany doběhl Erik Týfa a dostal se tak za celou obranu Sparty, která byla vysunutá na útočné polovině. Brankář Hrdina nejistě vyběhl, a když zjistil, že míč mít nebude, vracel se zpátky do brány. To už však nestihl a hradecký hráč ho přeloboval.

90
    Vzápětí rozhodčí ukončil zápas

Gólovou přestřelku nakonec vyhrál Hradec a nutno podotknout že zaslouženě. Kromě poslední patnáctiminutovky první půle byl po celý zápas jasně lepším týmem. (15:13:08)

Jakub Martinovský

Góly: 30. Macháč, 35. Čavoš (pen.) – 14. Vobejda, 45. Langr, 68. Bláha, 90. Týfa

Karty:   6. Miskovič (SPA) – 56. Vobejda (HKR)

AC Sparta Praha: Hrdina – Kadlec (70. Hašek), Breda, Bederka (74. Pešek), Nový -Záviška (53. Nečas), Čavoš, Skopec, Miskovič Macháč – Hájek (80. Šíma)
    FC Hradec Králové: Zavřel – Kučera (51. Soukup), Vobejda, Krčál, Holeš, Kraják, Langr, Sixta (66. Týfa), Novák, Bláha, Zec (88. Zezula)

Rozhodca: Černý – Kovařík, Trska