Linz – Znojmo 4:5 (po pr.)
Steinbach Black Wings Linz
4:5 (1:0, 1:4, 2:0 - 0:1)
HC LERAM Orli Znojmo
cz Utorok 22.10.2013, 19:15 • Keine Sorgen Eisarena Linz. • bet-at-home ICE Hockey League

Já se loučím a přeji příjemný zbytek dnešního večera. (21:54:17)

Znojmo sice ztratilo třígolový náskok, ale nyní se může po dvou zápasech opět radovat z výhry a dvou bodů do tabulky. Dnes navíc opět potvrdilo, že na Linz umí. Domácí mohou být nadmíru spokojeni, ve druhé části byli zralí na ručník, ale dokázali se vrátit zpátky do zápasu a nakonec získali velmi cenný bod.

61:50
    Orli právě vstřelili branku!
    Znojmo si nakonec bonusový bod bere s sebou na jižní Moravu. Po ose Beránek – Štach se puk dostal k ONDŘEJI FIALOVI, který svým druhým gólem v zápase rozhoduje o osudu tohoto duelu.
    Asistence: Lubomír Štach a Petr Beránek.

61:08
    Avšak přichází další možnost pro Orly, za vražení na hrazení je na dvě minuty vyloučen Lukas P. (LNZ).

60:57
    Znojmo přesilovku nevyužilo, Murphy je zpátky na ledě.

60:01

Za malý moment začne prodloužení, ve kterém si Orli zahrají početní převahu 4 na 3, která bude trvat 57 vteřin.

60:00

58:57
    Neuvěřitelné, Znojmo si po téměř 44 minutách zahraje přesilovku. Za držení jde pykat na dvě minuty Murphy (LNZ).

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

54:50
    Kozek byl velmi blízko ke gólu, střelou z bezprostřední blízkosti ale nechal vyniknout pouze hostujícího brankáře.

53:38
    Stále je k vidění velmi rychlý hokej, v další šanci se ocitl Lebler, jeho ránu zápěstím tentokrát Hovi zlikvidoval.

49:05
    V tomto oslabení gól nepadl, Orli jsou kompletní.

47:05
    A vylučování, samozřejmě na straně Znojma, pokračuje dál. Za hákování je vyloučen Pavlikovský (ZNO).

45:33
    Linz právě vstřelil branku!
    A domácí nabídnutou šanci okamžitě využívají ve svůj prospěch. JASON ULMER doklepl vyražený puk pohotově do branky a srovnává na 4:4. Ze slibného náskoku Znojma tak rázem není nic.
    Asistence: Curtis Murphy a Andrew Hedlund.

44:56
    Domácí budou hrát ve čtyřech proti třem. Za podražení putuje na trestnou lavici Štach (ZNO).

44:41
    Nyní už se opravdu vylučuje. Za hrubost je z ledu vykázán na dvě minuty Lattner (ZNO). Zároveň putuje na trestnou lavici Dorion (LNZ), také za hrubost.

41:37
    Rob Hisey však Hoviho nepřekonal a Znojmo drží těsný náskok.

41:37
    A pro Orly může být ještě hůř, po faulu Thomase je nařízeno trestné střílení.

41:00
    Pro Orly nezačíná úvod třetí části vůbec dobře. Nejproduktivnější hráč domácích JASON ULMER přesnou ranou snižuje na rozdíl jednoho gólu.
    Asistence: Lebler.

40:01

Pro Orly velmi povedená dvacetiminutovka. Znojemští hráči dokázali nejprve na jejím začátku srovnat a poté v rozmezí necelých 2,5 minut odskočit soupeři na rozdíl tří gólů. Avšak Linz zbraně nepoložil a krátce před přestávkou stačil snížit, čímž si vybojoval naději.

Další třetina začne přibližně ve 20:57.

40:00

38:15
    Ovšem ještě není konec. Znojmo se až příliš uspokojilo třígólovým vedením, čehož následně soupeř využil. Zpátky do hry vrací Linz GREGOR BAUMGARTNER, který z mezikruží zamířil pod břevno znojemské branky.
    Asistence: Rob Hisey.

33:21
    Ale není mu to nic platné, gólový ohňostroj Znojma neutichá. Podobná situace jako u třetí branky Znojma, po tentokrát však přihrával Fiala a zakončoval ADAM HAVLÍK.
    Asistence: Ondřej Fiala a Lubomír Štach.

31:15
    Domácí kouč reaguje na tuto situaci oddechovým časem.

31:15
    Tak to je hodně studená sprcha pro domácí. Po buly zaútočili znovu hosté a po Procházkově přihrávce z rohu kluziště pálil do černého ONDŘEJ FIALA.
    Asistence: Milan Procházka.

31:03
    PETER PUCHER strhává vedení na stranu svého celku, když po pěkné přihrávce zblízka prostřeluje bezmocného Ouzase.
    Asistence: Richard Pavlikovský a Jan Lattner.

27:32
    Orli přečkali bez úhony i tohle oslabení. Domácí se sice snažili střílet ze všech pozic, ale neuspěli ani jednou.

25:32
    Radost z vyrovnání kazí Orlům další vyloučení, za nedovolené bránění je vyloučen Horák (ZNO).

24:19
    Šeda se hned po návratu z trestné lavice zapojil do akce, na jejíž konci stál ANDREW THOMAS, který tvrdou ranou srovnává na 1:1.
    Asistence: Jan Šeda.

24:06

22:06
    Znojmo si v úvodu druhé části opět vyzkouší hru v oslabení. Za hákování je z ledu na dvě minuty vykázán Šeda (ZNO).

21:26
    Lebler si poradil s bránícím Thomasem a dostal se ke střele z dobré vzdálenosti, ovšem Hovi podržel svůj tým.

20:09
    Do velké šance se hned na začátku třetiny dostal Spannring, naštěstí pro hosty branku minul.

20:01

Další třetina začne přibližně v 20:03.

20:00

18:50
    Orli jsou v závěru první části aktivnější a snaží se před odchodem do kabin srovnat, ale zatím jim není přáno.

17:08
    Domácí v plném počtu. Znojemští hráči sice nesehráli přesilovku špatně, ale chybělo lepší finální zakončení.

15:08
    Druhá přesilovka pro Orly. Za držení je na dvě minuty vyloučen Lukas P. (LNZ).

13:30
    Přesilovka se sice žádnému týmu nepovedla, ale diváci sledují velmi rychlý hokej.

12:49
    Také Štach je zpátky na ledové ploše.

11:49
    Fechtig je zpátky na ledě a Linzi začíná minutová přesilovka.

10:49
    Orli si přesilovky dlouho neužili. O minutu později je za podražení poslán na trestnou lavici Štach (ZNO).

09:49
    Znojmo má šanci vyrovnat. Za hákování je na dvě minuty z ledu vykázán Fechtig (LNZ).

07:41
    Domácí jdou do vedení poté, co Murphy výbornou přihrávkou našel svého spoluhráče a ROB HISEY zakončoval v podstatě už jen do prázdné brány.
    Asistence: Curtis Murphy a Gregor Baumgartner.

05:24
    A Lattner mohl skórovat, jeho projektil jen těsně minul domácí svatyni.

05:05
    Znojmo své první oslabení ustálo a hraje v plném počtu.

04:42
    Dobrá rána Baumgartnera od modré, která proletěla jen kousek vedle Hoviho branky.

03:05
    Na vyloučení Znojma se opět dlouho nečekalo. Za hákování putuje na trestnou lavici Havlík (ZNO).

00:55
    Domácí mají dobrý vstup do zápasu a jsou aktivnější.

00:01

EHC Black Wings Linz: Ouzas (Hirn) – Lukas R., Murphy, MacDonald, Hedlund, Dorion, Mitterdorfer, Mayr, Fechtig – Lebler, Moran, Ulmer – Kozek, Hisey, Baumgartner – Spannring, Oberkofler, Leahy – Macierzynski, Lukas P., Scholz.

Rozhodčí: Siegel, Smetana – Hütter, Schauer.

Přesně před dvěma týdny cestoval LINZ do Znojma, tehdy také v pozici prvního týmu tabulky. Porážka 2:5 jej ve vyrovnaném pořadí EBEL srazila dolů, dobrá forma týmu trenéra Dauma jej ale před dalším měřením sil s Orly katapultovala znovu na špici. Velkou oporou týmu je zejména kanadský brankář Michael Ouzas.

ZNOJMO má za sebou neúspěšný víkend, v němž podlehlo 1:4 v Grazu a 1:3 doma Klagenfurtu, proti Černým křídlům ale doufá v návrat předchozí formy. "Musíme být důraznější před oběma brankami a přivézt body, které jsme v minulých dnech prohospodařili," má jasno trenér Jiří Režnar. Tomu budou chybět zranění Jarůšek, Novák, Podešva a Müller.

Přestože Linz patří k nejsilnějším a nejúspěšnějším týmům současné EBEL, má s ním Znojmo výrazně pozitivní bilanci. Z 9 zápasů jich 7 dokázalo vyhrát. Vzájemné souboje navíc tradičně přináší atraktivní a ofenzivní podívanou.

Vzájemná bilance Znojmo – Linz:
    6 – 1 – 0 – 2, skóre 37:25

Příjemný den, Orli Znojmo se dnes v rámci dalšího kola mezinárodní EBEL vydávají na led předloňského mistra a úřadujícího lídra tabulky EHC Black Wings Linz.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

Petr Frömel

Góly a asistencie: 8. Hisey (Murphy, Baumgartner), 39. Baumgartner (Hisey), 41. Ulmer (Lebler), 46. Ulmer (Murphy, Hedlund) – 25. Thomas (Šeda), 32. Pucher (Pavlikovský, Lattner), 32. Fiala (Procházka), 34. Havlík (Fiala, Štach), 62. Fiala (Štach, Beránek)

Steinbach Black Wings Linz: Ouzas (Hirn) – Lukas R., Murphy, MacDonald, Hedlund, Dorion, Mitterdorfer, Mayr, Fechtig – Lebler, Moran, Ulmer – Kozek, Hisey, Baumgartner – Spannring, Oberkofler, Leahy – Macierzynski, Lukas P., Scholz.
    HC LERAM Orli Znojmo: Hovi (Landsman) – Horák, Pavlikovský, Thomas, Štach, Sova, Bořuta, Magovac – Lattner, Pucher, Blatný – Procházka, Fiala, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Kilnar, Bartoš, Finsterle.

Rozhodca: Siegel, Smetana – Hütter, Schauer.