Čeljabinsk – Čerepovec 3:2 (2:1 po s.n.) | Metallurg Magnitogorsk – Jaroslavľ 1:2 (0:1 po s.n.) | Ufa – A. Mytišči 3:1 (kon.)
Nižnekamsk – Petrohrad 1:3 (kon.)
po s.n. (2:1)
Traktor Čeljabinsk
3:2 (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Severstaľ Čerepovec
Utorok 22.10.2013, 15:00 • Traktor-Arena • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 15:00.

Kontinentálna hokejová liga pokračuje rýchlym tempom a prostredníctvom tohto on-line prenosu môžete sledovať zápas medzi Traktorom Čeljabinsk a Severstalom Čerepovec.

Minuloročný finalista KHL je síce v tabuľke Východnej konferencie na 9. mieste, čo je veľmi blízko pozície pre play-off, ale s výkonmi mužstva v doterajšom priebehu ligy určite nevládne spokojnosť. V poslednom stretnutí si síce Traktor poradil doma s Lokomotivom Jaroslavľ 2:1, ale tabuľka aktuálnej formy hovorí, že Traktor Čeljabinsk prehral z posledných deväť stretnutí až sedem a získal iba 6 bodov. Čeljabinsk má v posledných dueloch veľké problémy hlavne v defenzíve, o čom svedčia aj debakle 0:7 s SKA Petrohrad, 2:7 proti Levu Praha či 6 inkasovaných gólov na ľade bratislavského Slovana pri prehre 5:6.

Severstal Čerepovec
    Zverenci ruského trénera Igora Petrova, nepatria medzi favoritov súťaže a každú sezónu balansujú na hrane postupu do play-off. Nie je tomu inak ani počas tejto prebiehajúcej sezóny KHL. Severstal ako člen Západnej konferencie je momentálne na 11. pozícii so ziskom 24 bodov. Na 8. priečku, kde je aktuálne pražský Lev stráca Čerepovec iba 3 body. Mužstvo si určite nedá za klobúk posledné dva vystúpenia na ľade súperov, keď prehralo v Magnitogorsku 2:4 a hlavne v Ufe po katastrofálnom výkone 3:8. Pred týmito dvoma zápasmi mal Čerepovec slušnú šnúru 4 výhier po sebe, na ktorú by určite hokejisti tohto tímu chceli opäť nadviazať.

1. Nikolai Bushuyev 6+6
    2. Evgeny Kovryshin 3+5
    3. Vadim Berdnikov a Pavel Buchnevich 4+3
    5. Nikolai Kazakovtsev 3+4

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Demchenko) – Borodkin, Katichev, Kontiola, Panov, A. Kostitsyn – Bondarev, Kondratyev, Kuznetsov, Bulis, Chistov – Klimontov, Vasilchenko, Glinkin, Dugin, A. Popov – Flyagin, Abdullin, Mokin, Kokuyov, Kuryanov

Severstal Čerepovec: Štepánek (Grigoryev) – Andersen, Serkin, Bushuyev, Videll, Nikontsev – Čáslava, N. Popov, Klimenko, Antipov, Berdnikov – Stasenko, Yevseyenkov, Kazakovtsev, Kovryshin, Buchnevich – Fedoseyev, Gogolev, Monakhov, Bumagin, Dedunov

Rozhodca: Zakharov, Safiullov – Metalnikov, Sirotkin.

Pekné popoludnie pri sledovaní on-line prenosu z KHL medzi Traktorom Čeljabinsk a Severstalom Čerepovec, do začiatku stretnutia nám už ostáva iba pár minút, hráči oboch tímov práve prichádzajú na ľadovú plochu Traktor – Areny v Čeljabinsku. Domáci nastupujú v tradične čiernych dresoch a hostia z Čerepovca budú v bielom.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:52
    Okamžite v úvode zápasu mali domáci možnosť na otvorenie skóre pretože Panov sa dostal pri ľavej žŕdke k odrazenému puku, ale v dobrej pozícii nevyzrel na Štepánka.

01:39
    Domáci Dugin miešal s pukom za chrbtom Štepánka, ale nič výnimočné nedokázal vymyslieť, dopredu idú hostia.

02:34
    Kondratyevovu strelu zrazil brankár hostí do rohu klziska a domáci sú zatiaľ nebezpečnejší v predbránkovom priestore.

03:12
    A už zakončili aj hostia, Bumagin tlačil puk za Garnetta, ale domáca obrana ho včas dokázala zastaviť a brankár domácich hru prerušil.

04:02
    Na začiatku piatej minúty je von z brány domáci gólman, ktorý zachytil puk pri mantinely a dobre rozohral, Traktor môže ísť do útoku.

05:10
    Hosťujúci obranca Andersen sa pokúšal ohrozovať Garnetta a jeho pokus je zrazený na ochrannú sieť.

06:34
    Hostia za vlastným brankárom čakajú na dostriedanie, nič zvláštne ani zaujímavé momentálne na ľadovej ploche nevidíme, hra je práve prerušená po ofsajde hostí.

07:23
    Vhadzovanie v útočnom pásme hostí.

07:44
    Videll sa dral dopredu po ľavom krídle a domáca obrana mala čo robiť, aby snahu hosťujúceho krídelníka dokázala zabrzdiť.

08:56
    Traktor Čeljabinsk dal gól!
    ANTON GLINKIN veľmi peknou strelou od ľavého kruhu zaskočil Štepánka v hosťujúcej bránke. Glinkin strieľal spoza obráncov hostí a treba povedať, že Štepánek toho veľa nevidel. Asistencia: Yegor Dugin.

10:20
    Hostia sa pokúšajú vyrovnať stav zápasu, pred chvíľou musel zasahovať domáci brankár Garnett po strele hosťujúceho útočníka.

11:27
    Kontiola mal priestor na prechod do útočného pásma, ale iba ľahko nahodil puk na zadný mantinel.

12:55
    Severstal bol opäť aktívny pred domácou bránou a Garnett si pripisuje na svoje konto, ďalší úspešný zákrok.

13:33
    Traktor sa márne snaží nájsť cestu cez stredné pásmo, hostia dvakrát po sebe vrátili domácich späť do obrannej tretiny.

14:31
    Abdullin sa krásne dral za pukom a nakoniec ho aj vybojoval za bránkou hostí, ale domáci z toho zakončenie nedokázali vyťažiť.

15:16
    Berdnikov strieľal tesne nad bránku Garnetta a odrazený puk sa dostal ku kapitánoví hostí Antipovovi, ktorý následne prevetral lapačku domáceho gólmana.

16:03
    Buly v útočnom pásme hostí, do týchto chvíľ sledujeme veľmi vyrovnané stretnutie, strelecky sa zatiaľ presadili iba domáci hokejisti.

17:01
    Vylúčenie Severstal – Grigory Serkin – dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

17:47
    Konstantin Panov opäť z ľavého krídla vyprášil betóny Štepánka, ktorý musel znova zasahovať po aktivite Chistova.

18:08
    Vylúčenie Traktor – Andrei Kostitsyn – dve minúty za napadnutie protihráča.

Je po presilovke domácich, bude sa hrať 4 proti 4.

18:25
    Štepánek bol pozorný proti nahodenému puku od Kontiolu a hrá sa už pred Garnettom, hostia v útočnom pásme.

19:00
    Začala sa posledná minúta úvodnej časti hry a hostia si zahrajú skrátenú presilovú hru, Serkin už naskočil na ľad.

19:29
    Traktor vyhadzuje až za Štepánka, hostia musia rýchlo korčuľovať do útočnej tretiny, veľa času im už v tejto časti hry neostáva.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Máme za sebou úvodnú tretinu zápasu, po ktorej vedú domáci hokejisti zásluhou gólu Glinkina z 9. minúty. Zápas je to však vyrovnaný a domáci tím nemá ešte vôbec nič isté. Uvidíme, čo sa udeje v ďalšom priebehu stretnutia.

20:08
    Domáci v plnom počte. Hostia ešte dohrávali zvyšok presilovky, ale mali k dispozícii len 8 sekúnd.

20:46
    Kontiola sa dostal po chybe hosťujúcej defenzívy až pred Štepánka, ktorý zachránil hostí dobrým zákrokom.

21:43
    Traktor zatlačil hostí do obranného pásma, ale domáci hokejisti sa zdržiavali väčšinou okolo rohov klziska.

22:25
    Buchnevich skúšal prekvapiť Garnetta, ktorý si však zatiaľ drží čistý štít.

23:21
    Štepánek na dvakrát zasahoval po strelách domáceho Kodratyeva, ale Traktor naďalej usadení v útočnej tretine.

23:59
    Vylúčenie Severstal – Niclas Andersen – dve minúty za seknutie.

24:32
    Severstal Čerepovec dal gól!
    V oslabení unikol domácej obrane NIKOLAI BUSHUYEV, v samostatnom nájazde si pekne položil Garnetta a blafákom skóroval. Bez asistencií.

25:42
    Domáci počas presilovky tlačia Severstal, ale je to bez priamej strely na brankára hostí.

25:59
    Hostia v plnom počte. Čerepovec sa nielenže ubránil, ale dokázal v oslabení vyrovnať.

26:38
    Popov je dnes veľmi aktívny a opäť to bol on, ktorý sa natlačil až pred Štepánka, ten však jeho nájazd ustál dobrým zákrokom pravým betónom.

28:21
    Kuznetsov priviezol puk do pásma, kde si ho domáci ešte pár krát vymenili až ho nakoniec stratili, ale Traktor je v týchto fázach aktívnejší.

29:22
    Kostitsyn pekne prenechal na svojho spoluhráča v útočnej tretine, ale túto snahu domácich zastavil hvizd čiarového rozhodcu – ofsajd.

29:48
    Kontiola bol vďaka aktivite Popova v ďalšej veľkej príležitosti, Štepánek mal zakrytý výhľad a veľa toho nevidel, ale to by musel fínsky útočník trafiť priestor bránky hostí.

30:49
    YEGOR DUGIN sa po prihrávke Bondareva v útočnom pásme šikovne uvoľnil a ostal na medzikruží sám pred Štepánkom. Jeho strela končí po hornou žŕdkou hosťujúcej bránky a domáci opäť vedú. Asistencie: Alexei Bondarev a Anton Glinkin.

Tretí gól domácich sa konzultuje s videorozhodcom! A hlavný rozhodca práve rozpažil, to znamená, že gól Stanislava Chistova neplatí.

32:34
    Kuznetsov sa dostal do nájazdu na Štepánka, ale zoči-voči českému gólmanovi neuspel.

33:56
    Traktor Čeljabinsk je v tejto tretine jednoznačne lepším tímom a brankár hostí nevie kam skôr skočiť.

34:27
    Garnett si pripisuje krásny zákrok lapačkou po tvrdej strele od Kazakovtseva.

35:26
    Tentokrát domáci Kuryanov a svoju lapačku ukázal aj Jakub Štepánek. Vhadzovanie v obrannom pásme Severstalu.

36:21
    Buchnevichovu strelu, ktorá mierila dobre k ľavej tyčke bránky Garnetta domáci brankár zneškodnil.

36:54
    Opäť Garnett prikrýva puk pred dotierajúcim Videllom, hostia konečne trošku ožili.

37:27
    Traktor a konkrétne prvá formácia domácich je zasa nasťahovaná v útočnom pásme.

38:25
    Brankár Garnett zachránil domácim vedenie pri veľkej šanci Antipova, ten bol pred ním úplne sám a Garnett vytiahol ľavý betón a strelu Antipova z bekhendu vyrazil.

39:33
    Blíži sa záver druhej tretiny hostia sú v útoku a Garnett zasahuje pri zakončení Kazakovtseva, hra je prerušená.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Druhá tretina priniesla rušný hokej predovšetkým pred brankárom Štepánkom. Domácich hokejistov môže mrzieť zbytočne inkasovaný gól po chybe počas vlastnej presilovky. Zatiaľ vedúci gól Traktoru strelil Dugin. Ešte tam bol jeden neuznaný gól domácich a množstvo ďalších príležitostí. Čeljabinsk tak odchádza do kabín s najtesnejším náskokom jedného gólu.

40:25
    NIKOLAI BUSHUYEV dáva svoj druhý gól v dnešnom zápase. Videll prenikol s pukom do útočnej tretiny a po nepodarenom pokuse Nikontseva sa dostal puk k Bushuyevovi, ktorý prestrelil Garnetta. Asistencie: Linus Videll a Anatoly Nikontsev.

41:37
    Traktor vyzerá byť zaskočený rýchlym vyrovnávajúcim gólom a jeho hráči teraz produkujú kopec nepresností a hra je rozháraná.

42:05
    Garnett v plnej permanencii pretože hostia sa držia v útočnom pásme a vyvíjajú tlak na jeho bránku.

43:22
    Chistov sa krásne uvoľnil na modrej čiare, prešiel s pukom až na medzikružie odkiaľ vypálil na Štepánka, ale ten dnes vynikajúco drží svoj tím nad vodou.

44:17
    Ďalšia strela domácich v podaní Andreia Kostitsyna a Jakub Štepánek si poradil aj s týmto.

45:04
    Glinkin sa snaží motať hlavy hosťujúcej obrane, ale nemá nikoho komu by mohol prihrávať.

46:29
    Buchnevich bol ataktovaný dvojicou domácich bekov a napriek tomu dokázal zakončiť na Garnetta, ktorý ale proti jeho tečovanej strele nakoniec nemusel zasahovať.

47:11
    Prebieha troška hluchšia fáza zápasu a aj domáci diváci stíchli, určite hlavne kvôli rýchlemu vyrovnaniu Severstalu v úvode tretej tretiny.

48:03
    Hra sa nám práve presúva pred domáceho Garnetta pretože domáci spáchali zakázané uvoľnenie.

48:19
    Yevseyenkov podržal puk vo vlastnej obrannej tretine a dal tak príležitosť hosťom vystriedať.

49:26
    Akoby už ani jedno z mužstiev nechcelo riskovať a nehrnie sa silou-mocou do útočenia, ozaj slabé tempo zápasu v tejto tretine pokračuje aj naďalej.

50:28
    Po dlhšom časovom úseku bez zakončenia to skúsili hostia, ale propagačná strela z rohu klziska nemohla prepadnúť cez Garnetta v domácej bránke.

51:46
    Vylúčenie Severstal – Pavel Dedunov – dve minúty za hákovanie.

52:29
    Domáci sa zatiaľ márne snažia usadiť v útočnom pásme, hostia hrajú toto oslabenie veľmi pozorne a teraz dokonca icing Traktoru počas vlastnej presilovky.

53:07
    Severstal pokračuje v úspešnej oslabovke, opäť vyhadzuje puk do stredného pásma, poriadne trápenie domácich hokejistov.

53:46
    Hostia v plnom počte. Absolútne neúspešná presilovka Traktoru Čeljabinsk.

54:12
    Naopak skórovať mohli hostia po výbornom prieniku Dedunova, ktorý ostal na ľadovej ploche aj po naskočení z trestnej lavice. Dostal sa až pred Garnetta, ale nestihol už zasunúť puk za jeho chrbát.

54:48
    Kuznetsovova strela spoza obrancu hostí a Štepánek musel lapačkou zasahovať, strela mu vypadla, ale nikto z domácich tam na dorážku nebol.

55:53
    Zápas sa nám už prelial do poslednej päťminútovky tretej tretiny, ktorá je zatiaľ herne najslabšia. V týchto chvíľach to skôr vyzerá na predĺženie.

56:22
    Domáci obranca Klimontov z veľkej diaľky poslal puk na brankára Severstalu a získal aspoň útočné pásmo pre Traktor.

57:55
    Ustráchane pôsobia domáci hráči keď sa už aj dostanú do útočnej tretiny, zrejme mali v pláne brániť jednogólové vedenie počas celej tretej tretiny, ale rýchly gól v prvej minúte im poriadne skrížil plány.

58:44
    Hostia nasťahovaní v útočnom pásme držia puk na svojich hokejkách.

59:06
    Posledná minúta tretej tretiny, zápas smeruje do predĺženia.

59:50
    Ešte desať sekúnd do záverečného hvizdu poslednej časti hry, vhadzuje sa v stredovom kruhu a uvidíme teda predĺženie.

60:00
    Tretia tretina skončila.

Po okamžitom vyrovnaní hostí na začiatku poslednej časti hry z hokejky Bushuyeva nám tempo zápasu úplne opadlo a vo zvyšku tretej tretiny sme videli už iba vlažný hokej.

O malú chvíľu začne predĺženie a uvidíme, ktorí z tímov si nakoniec pripíše bodík navyše.

60:01
    Začalo predĺženie.

60:12
    Úvodne buly vyhrali domáci a začínajú spoza vlastnej bránky.

60:44
    Štepánek zasahoval po strele Glinkina švihom. Vhadzovanie v útočnom pásme domácich.

60:55
    Hostia mohli rozhodnúť, keď sa jeden z útočníkov snažil spoza bránky prekvapiť Garnetta.

61:45
    Bulis sa pretláčal o puk pred Štepánkom s obrancami hostí, tí boli tentokrát úspešnejší a útočník domácich sa k strele nedostal.

62:34
    Berdnikov mohol ísť sám na Garnetta, ale nemal potrebnú rýchlosť, domáci ho odstavili od puku.

63:22
    Videll posunul na Bushuyeva a jeho nedôraznú strelu Garnett s prehľadom chytá. Ani v predĺžení to zatiaľ na gól nevyzerá.

64:22
    Kazaktovtsev sa krásne natlačil pred Garnetta a spätnou prihrávkou našiel Čáslavu, ktorý v dobrej pozícii vypálil nad bránku domácich.

65:00
    Predĺženie skončilo.

Ani po predĺžení ešte nepoznáme víťaza tohto duelu, rozhodnú o ňom až samostatné nájazdy. Bližšie ku gólu boli počas predĺženia hostia, ale nedokázali skórovať.

Samostatné nájazdy začínajú.

Linus Videll premenil samostatný nájazd a hostia vedú 0:1.

Petri Kontiola nepremenil pretože Štepánek ho lapačkou skvelo vychytal.

Vadim Berdnikov zamiešal s pukom pred Garnettom, ale ten sa nedal rozhodiť a strelu hosťujúceho hráča chytil.

Evgeny Kuznetsov na domácej strane opäť nepremenil, keď netrafil priestor bránky.

Evgeny Kovyrshin nepremenil a Garnett ešte dáva šancu domácim na vyrovnanie.

Anton Glinkin premenil samostatný nájazd strelou od žŕdky – 1:1.

Anton Glinkin premenil opäť a zrazu vedú domáci 2:1, hostia musia dať.

Nikolai Bushuyev svoj nájazd nepremenil a domáci vyhrávajú.

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Traktor Čeljabinsk.
    Rozhodujúci nájazd premenil ANTON GLINKIN.

Koniec zápasu
    Traktor Čeljabinsk si pripisuje dôležité dva body po výhre na samostatné nájazdy. Celkovo sa patrí povedať, že hlavne za výkon v prvých dvoch tretinách si domáci bod navyše zaslúžia pretože boli aktívnejší a častejšie ohrozovali bránku Jakuba Štepánka, ktorý dnes chytal vynikajúco a určite bol najlepším mužom v hosťujúcom tíme napriek tomu, že útočník Bushuyev zaznamenal 2 góly.
    Ďakujem vám za pozornosť, prajem pekný zvyšok dňa a dovidenia. (17:29:09)

Peter Kašický

Góly a asistencie: 9. Glinkin (Dugin), 31. Dugin (Bondarev, Glinkin), rozh. náj. Glinkin – 25. Bushuyev, 41. Bushuyev (Nikontsev, Videll)

Severstaľ Čerepovec: Štepánek (Grigoryev) – Andersen, Serkin, Bushuyev, Videll, Nikontsev – Čáslava, N. Popov, Klimenko, Antipov, Berdnikov – Stasenko, Yevseyenkov, Kazakovtsev, Kovryshin, Buchnevich – Fedoseyev, Gogolev, Monakhov, Bumagin, Dedunov

Rozhodca: Zakharov, Safiullov – Metalnikov, Sirotkin