Vladivostok – Jekaterinburg 2:1 (kon.) | Chabarovsk – Jugra Chanty-Mansijsk 4:2 (kon.) | Novokuzneck – Omsk 4:3 (kon.)
Novosibirsk – Barys 2:3 (kon.) | Kazaň – Dinamo Minsk 5:1 (kon.) | Viťaz – Doneck 4:2 (kon.)
Novgorod – S.Moskva 3:4 (po pr.) | D. Moskva – Záhreb 4:3 (kon.) | Lev – CSKA Moskva 1:2 (kon.)
Viťaz Moskovská oblasť
4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
HK Donbass Doneck
Sobota 19.10.2013, 15:00 • Vityaz Ice Palace • KHL

A je dobojované, tri body zostávaju domácemu tímu, ktorý dnes zvíťazil 4:2. Videli sme vyrovnané stretnutie, o výhre domáceho tímu rozhodol v 53. minúte počas presilovky Vasilyev. Do prázdnej brány ešte v samom závere zvyšoval na 4:2 kapitán Afinogenov. Odomňa je to na dnes všetko, ďakujem Vám za pozornosť a niekedy nabudúce dovidenia. (17:22:28)

60:00

58:55
    Viťaz Podolsk dal gól!
    Je rozhodnuté, MAXIM AFINOGENOV spečatil výhru Viťazu Podoľsk gólom do prázdnej brány.
    Asistencia: bez asistencie

58:25
    Leighton už vyšprintoval zo svojej brány, uvidíme teda powerplay Donecku.

58:24
    Kolář sa dostal do úniku, Mezei ho v poslednej chvíli podrazil, za čo si pôjde odsedieť dvojminútový trest. Trestné strieľanie však neuvidíme.

57:57
    Teraz sa hrá dokonca v tretine Donecku a tak Leighton musí v svojej bráne vydržať. Sekundy rýchlo ubiehajú.

57:05
    Viťaz sa usilovne bráni, na hráčoch Donbassu je vidieť stupňujúca sa nervozita, kazia prihrávky čím zjednodušujú prácu súperovi.

56:31
    Po prerušení hry si tím hostí berie oddychový čas. Čoskoro môžeme očakávať hru bez brankára Leightona.

55:45
    Hra sa znova presťahovala pred domáceho gólmana, prišla aj nebezpečná strela, no s tou si Backlund poradil.

54:28
    Viťaz sa znova pustil do útoku, no už hrá rozumnejšie, namiesto bezhlavého útočenia, radšej puk podržal v útočnom pásme.

54:05
    Domáci tím sa znova oslobodil, tentoraz však iba za cenu zakázaného uvoľnenia.

53:51
    Tí sa síce do útočného pásma dostali, no k zakončeniu už nie.

53:30
    Hostia okamžite vrhajú všetko do útoku, pred Backlundom nastala menšia skrumáž, no obrana situáciu vyriešila pohotovo, dokonca vyslala vlastných spoluhráčov do protiútoku.

53:00
    Do konca zápasu nám zostáva 7 minút. Dokáže si tentoraz domáci tím tesné vedenie udržať, alebo sa dočkáme ďalšieho vyrovnania hostí?

52:46
    Po kolotoči v útočnej tretine sa k strele zápästím dostal ALEXANDER VASILYEV, ktorý posiela svoj tím tretí raz do vedenia!
    Asistencia: Dinar Khafizullin, Maxim Afinogenov

52:05
    Vhadzovalo sa po Leightonovej pravici, obrana Donecku okamžite páli puk cez všetky čiary.

51:54
    Teemu Laine je ďalším vylúčeným hráčom, domáci tréner si berie oddychový čas, obrana Donecku sa teraz zrejme poriadne zapotí.

51:15
    Po vhadzovaní nám Backlund predviedol peknú žabku, čím vysunul dopredu Makayeva, ktorý v útoku síce zakončil, no bol už z uhla.

50:40
    Hostia ešte zostanú v pásme, Backlund ukryl puk vo svojej výstroji, vhadzovať sa bude po jeho ľavej ruke.

Andrej Marienka

Góly a asistencie: 7. Shitikov (Hennessy), 23. Mezei, 53. Vasilyev (Khafizullin, Afinogenov), 59. Afinogenov – 17. Kašpar (Robitaille), 34. Dadonov (Wilson)

Viťaz Moskovská oblasť: Backlund (Ivanchik) – Vasilyev, Koksharov, Afinogenov – Mezei, Pyett – Hennessy, Solodukhin, Shitikov – Malevich, Khafizullin – Topol, Rybin, Rybakov – Golovkov, Seleznyov – Mamin, Makeyev, Ivanov – Kudinov, Tatalin
    HK Donbass Doneck: Leighton (Dyatlov) – Nedorost, Wirtanen, Laine – Wilson, Kolář – Fedotenko, Yakutsenya, Dadonov – Bartulis, Piganovich – Pettersson, Robitaille, Kašpar – Razin, Silnitsky – Varlamov, Toryanik, Morozov – Petrukhno

Rozhodca: Pavel Komarov, Alexei Ravodin – Dmitry Golyak, Ivan Dedyulya