Washington – Edmonton 4:2 (kon.) | Buffalo – Minnesota 1:2 (kon.)
cz Utorok 15.10.2013, 01:30 • First Niagara Center • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Češi na ledě
    Dnes se na ledě nepředstaví žádný český hráč.

Kanadské bodování Wild vede pětibodový Matt COOKE, který zaznamenal tři góly a dvě asistence, což ho řadí na pětapadesáté místo v lize. Druhým nejproduktivnějším hráčem klubu je Zach PARISE, jenž nasbíral zatím čtyři body za čtyři góly a v pořadí celé NHL mu patří třiaosmdesáté místo.

MINNESOTA WILD
    Wild mají po pěti zápasech na svém kontě slušných šest bodů, což je zatím v rámci Centrální divize v Západní konferenci řadí na čtvrté místo. I když měla Minnesota špatný vstup do nového ročníku, kdy první tři zápasy prohrála a vybojovala pouze dva body za prohru s Kings po nájezdech a s Aneheimem v prodloužení. Pak však přišly dva domácí zápasy které zvládla a po výhrách nad Winnipegem 2:1 a 5:1 nad Dallasem se v rámci divize vyšvihla na čtvrté místo.

Nejproduktivnějším hráčem Sabres je Cody HODGSON, který nasbíral pět bodů za jeden gól a čtyři asistence, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená devětašedesáté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Sabres je čtyřbodový Thomas VANEK, který zaznamenal dva góly a dvě asistence, aktuálně mu patří jedenadevadesáté místo v bodování NHL.

BUFFALO SABRES
    Buffalo prožívá hodně nepovedený vstup do nové sezóny. Ze šesti odehraných zápasů mají Sabres na svém kontě pouze jeden bod za prohru v prodloužení. Všechny další zápasy prohráli v normální hrací době a aktuálně jsou nejhorším mužstvem celé ligy! Určité zlepšení Sabres naznačili v tom posledním utkání na ledě obhájců Stanley cupu v Chicagu, kde prohráli až po boji 2:3.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Buffalo Sabres přivítá ve své First Niagara Center Minnesotu Wild.

Buffalo Sabres: Enroth (Miller) – Ehrhoff, Pysyk, McBain, Myers, Weber, Tallinder – Vanek, Hodgson, Ott – Foligno, Ennis, Stafford – Girgensons, Larsson, Flynn – McCormick, Grigorenko, Scott

Minnesota Wild: Harding (Kuemper) – Suter, Brodin. Dumba, Spurgeon, Ballard, Stoner – Parise, M. Koivu, Niederreiter – Heatley, Granlund, Pominville – Cooke, Brodziak, Fontaine – Mitchell, Konopka, Veilleux

Rozhodčí: Rehman, Rooney – Cameron, Miller.

00:01

00:28
    Heatley bojuje o puk z levého mantinelu ve třetině soupeře.

00:57
    Na druhé straně před najíždějícím Folignem zasahuje Harding.

01:22
    Je pískán icing Wild, hra se stěhuje před Hardinga.

01:58
    Domácí mají puk a střídají, na led přichází třetí pětka.

02:25
    Weber si na modré sjíždí více na střed, jeho střela je zablokována a puk končí mimo led, bude se vhazovat.

03:05
    Hosté se nyní brání pouze vyhozením puku ze své třetiny.

03:40
    Wild se nyní nedaří přejít do útočného pásma a vystřelit na Enrotha.

03:51
    Pískán ofsajd Sabres na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

04:40
    M. Koivu zachytil rozehrávku soupeře ve středním pásmu a dostává se do zakončení z levé strany, vedle.

05:09
    Přesto se hosté udrželi před Enrothem, až přichází střela Brodina od modré, kterou Enroth chytá a přerušuje hru.

05:23
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Velmi dobrá kombinace Wild končí gólem, když se po přihrávce přihrávce Cookeho na pravé strany přesně mezi betony Enrotha trefuje KYLE BRODZIAK. Asistence: Matt Cooke, Jonas Brodin.

05:40
    První vyloučení v dnešním utkání, Dumba dostává dvě minuty za podražení a domácí si zahrají přesilovou hru.

06:18
    Domácí v útočném pásmu v přesilovkovém rozestavení.

06:32
    Hodgson netrefuje z pravé strany branku a puk opouští třetinu Wild.

06:57
    Ofsajd Sabres na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

07:20
    Nyní jsou již Sabres opět v útočném pásmu, střela Myerse od modré nepřesná.

07:40

08:19
    Zakázané uvolnění Wild, bude se vhazovat po pravici Hardinga.

08:55
    Pysyk střílí z pravé strany, Harding vyráží do rohu.

09:21
    Následně Myers chybuje a hosté se dostávají do přečíslení, které zakončuje Parise střelou z pravé strany, Enroth chytá.

10:00
    První desetiminutovka dnešního utkání za námi, zatím sledujeme opatrný hokej z obou stran, hosté vedou po brance Brodziaka 1:0.

10:35
    Sabres se do zakončení v útočném pásmu nedostali, dobrá obranná práce hostů.

11:10
    Buffalo je sice mírně aktivnější, brejky soupeře jsou ale hodně nebezpečné!

11:27
    McCormick a Stoner si to nyní rozdali v první bitce zápasu, po chvilce je rozhodčí roztahují a oba si půjdou sednout na pět minut na trestnou lavici.

11:58
    Hraje se v pěti na boou stranách, domácí se dostávají do přečíslení.

12:13
    Do kombinace zasáhl holí Harding a překazil tak domácím dobrou šanci, nicméně se píská faul, bude se vylučovat, na trestnou lavici odchází Dany Heatley, domácí si zahrají přesilovou hru.

12:20
    McBain střílí z pravé strany, ale netrefuje branku.

12:45
    Puk ve třetině Sabres, hosté se zatím úspěšně brání.

13:05
    Boj o puk v pravém rohu třetiny Wild vyhráli domácí, Ehrhoff střílí z levé strany od modré, také on netrefuje branku.

13:40
    Hostům se podařilo vyhodit puk ze třetiny.

14:02
    Stafford hledá přihrávkou Pysyka před brankou, ale ten je dobře bráněn Spurgeonem a do zakončení se nedostal.

14:13

14:45
    Souboj o puk za brankou Wild, kteří jsou nyní pod tlakem, domácím pomohla přesilová hra.

15:10
    Statistika střel na branku: 5 : 4 pro domácí Sabres.

15:45
    Puk po delší době ve třetině Sabres, ale hosté se nedostali do zakončení a již se musí bleskově vracet.

16:02
    Harding zasahuje proti střele z levé strany a přerušuje hru.

16:35
    Brodin dokázal vyhodit puk ze třetiny a hosté bleskově střídají.

17:08
    Wild před Enrothem, kterého ale neohrozili.

17:28
    Niederreiter vyhazuje nahozený puk ze třetiny do středního pásma.

18:15
    Střela Pominvilleho zblokována Folignem mimo branku.

18:46
    Flynn nahazuje bekhendem puk na branku Wild, Harding puk vyráží.

19:00
    Posledních šedesát vteřin první třetiny.

19:34
    Neposedný puk Harding vyráží holí, ten se nebezpečně ve vzduchu točí, ale naštěstí pro hosty, končí mimo branku.

19:53
    Po chybě Webera se ještě do koncovky dostal Parise, ale trefuje přímo do Enrotha.

20:00

První třetina je za námi, s jednogólovým vedením odchází do kabin hokejisté Wild, kteří se sice většinu doby bránili, ale povedlo se jim jedno přečíslení, což stačí k "hubenému" vedení 1:0. Sabres mají územní převahu, jsou více u puku, ale jejich koncovka je hodně žalostná. Změní se to v průběhu dalších dvou třetin?

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začne přibližně v 02:32 hodin.

Stále druhá třetina nezačala, rozhodčí diskutují již delší dobu u boxu časoměřičů.

Tak vypadá to na problémy s osvětlením.

Osvětlení ve First Niagara Center konečně nabírá na síle a vypadá to, že druhá třetina by mohla za pár minut začít.

Po zhruba dvaceti minutách nabralo osvětlení potřebné luxy a můžeme pokračovat!

20:01

20:41
    Matt Cooke nepropasíroval bekhendem puk na Brodziaka.

21:01
    Domácí před Hardingem, ten všechny střely, i tu poslední Pysyka od modré z pravé strany, dokázal pochytat.

21:45
    Není to zakázané uvolnění, domácí musí hrát.

22:20
    Ale nyní se již icing píská, a to domácím, bude se vhazovat před Enrothem.

22:30
    Konopka sice vyhrál vhazování, ale domácí Larsson se dostal do dobré šance, zblízka ale netrefuje branku!

23:16
    Porter parádním hitem sestřelil Konopku.

24:11
    Wild kombinují v útočném pásmu, do zakončení se však nedostávají.

24:35
    Poměrně dost nepřesností v kombinaci Minnesoty.

25:35
    Puk ve středním pásmu, na hokejkách hostů.

26:36
    Domácí se nyní dostali pod tlak a jsou často před vlastní brankou.

26:55
    Střela M. Koiva z pravé strany, Enroth vyráží.

27:40
    Domácí dostávají puk do středního pásma a mohou zaútočit.

27:58
    Harding nemusel zasahovat a Buffalo se již opět musí bránit.

28:20
    Vypadá to, jako by hosté hráli přesilovou hru!

28:40
    Parádní přihrávky Dumby na Heatleyho, který v dobré pozici promáchl!

29:10
    Nepřesná rozehrávka hostů, zakázané uvolnění.

30:00
    Jsme přesně v polovině utkání, hosté stále drží těsný náskok a jsou zatím ve druhé třetině lepším týmem.

31:06
    Souboj o puk ve třetině Wild.

31:20
    Hodgson se dostává do zakončení, Suter ho dokázal ubránit a zablokovat jeho pokus, puk míří vedle branky.

31:31
    Zach Parise fauluje a hosté se budou bránit při oslabení.

32:15
    Buffalo neudrželo třetinu, hosté vyhazují puk a mohou prostřídat.

32:50
    Ani tentokrát se domácí ke střele nedostali, Brodziak dokázal dostat puk ze třetiny.

33:31

33:52
    Granlundovi přeskočil puk hokejku u levé tyčky, Enroth se přemisťoval, to byla dobrá šance!

34:17
    Ofsajd Wild na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

35:04
    Sabres právě vstřelili branku!
    Tak nakonec to domácí dokázali a doslova dotlačili zásluhou BRIANA FLYNNA puk do branky. Ten se z levé strany nadvakrát prosadil, na jeho dorážku byl již Harding krátký a je vyrovnáno! Asistence: Zemgus Girgensons.

35:37
    A Sabres se dostávají do "laufu", Hodgson střílí z pravé strany, Harding akrobaticky vyráží.

36:22
    McBain nahazuje puk z pravé strany, Harding raději přerušuje hru.

36:48
    Zemgus Girgensons zkouší z levé strany překvapit Hardinga, ten je ale pozorný.

37:35
    Parise s Koivem nyní zaměstnávají obranu Sabres.

37:51
    A vybojovali faul, vylučuje se, na trestnou lavici odchází domácí Stafford.

38:10
    Dumba pálí od modré, nepřesně, hosté ztrácí pásmo a domácí mohou prostřídat.

38:35
    Niederreiter zaváží puk do útočného pásma, daří se, hosté mohou zakombinovat.

38:50
    A je tu střela Brodina z pravé strany, to byla tvrdá rána, kterou však Enroth dokázal chytit.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:15
    Enroth nyní vychytal pokusy Pominvilleho i Koiva a hosté ztrácí útočnou třetinu.

39:50
    Jedna vteřina zbývala do návratu vyloučeného Stafforda, JASON POMINVILLE se po nádherné kombinaci několika přesných přihrávek dostává do zakončení z pravé strany odkud trefuje skulinku mezi Enrothem a brankovou konstrukcí, kudy propasíroval puk do branky. Hosté využívají přesilovou hru a vedou 2:1. Asistence: Miko Koivu, Jared Spurgeon.

40:00

Druhá třetina nabídla dva góly, nejprve domácí Flynn ve 36. minutě vyrovnal, aby poté v posledních vteřinách druhé dvacetiminutovky vrátil hostům vedení Pominville, který vrátil hostům vedení. Buffalo tak půjde i do třetí třetiny s jednogólovou ztrátou.

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 3:38 hodin.

40:01

40:54
    Stafford zkouší z pravé strany překonat Hardinga, nepovedlo se.

41:20
    Ehrhoff odvedl dobrou práci za vlastní brankou, nakonec se domácím podařilo dostat puk ze třetiny.

41:34
    Icing Wild, vhazování po pravici Hardinga.

42:18
    Hosté nahazují puk do třetiny Sabres, ale nedostávají se k puku.

42:45
    Hostující obránce Ballard odchází do kabiny k ošetření zranění v obličeji.

43:25
    Sabres se nyní brání, a to i první pětka, dobrý tlak Wild!

43:55
    Enroth je však bez práce, nešla na něho ani jedna střela a tak to i, alespoň pro tento okamžik, zůstane, puk ve středním pásmu.

44:48
    Heatley zaváží puk do útočného pásma, ale v přesile dvou protihráčů neuspěl.

45:33
    Konopka spíše nahazuje puk na Enrotha, který v pohodě vyráží.

46:10
    Ehrhoff pálí od modré z levé strany, Enroth chytá. To vše ale při signalizovaném vyloučení, na trestnou lavici půjde někdo z hostů, je to Clayton Stoner a domácí si zahrají přesilovou hru.

46:35
    Buffalo v přesilovkovém rozestavení.

46:48
    Ale to již neplatí, Brodin dokázal vyhodit puk ze třetiny.

47:05
    Tentokrát Parise vyhazuje, ani tento pokus Sabres nevede k ohrožení branky Hardinga.

48:10

48:45
    Další příležitost k vyrovnání Sabres nevyužili, další přesilová hra bez využití.

49:15
    Wild spoléhají na velmi dobrou defenzivu, bránit však těsné vedení by asi nebylo úplně to ideální!

49:45
    Pas Koiva na Pariseho nepřesný, domácí opět ve třetině soupeře.

49:58
    A po vyloučení Tallindera mají nyní výhodu přesilové hry hosté!

50:16
    Wild začínají přesilovou hru za vlastní brankou.

50:30
    Nyní již hosté v přesilovkové rozestavení ve třetině Sabres.

50:50
    Granlund se nyní až příliš ochotně skácel k zemi, zbytečně, faul se nepíská, hosté naopak ztrácí útočné pásmo.

51:22
    Nyní již hosté znovu před Enrothem, tam se dostává z pravé strany do zakončení Niederreiter, ale netrefuje branku.

51:40
    Parise to zkouší z těsné blízkosti, nedal.

51:52
    Následná rána Koiva z pravé strany doslova podrazila Enrotha, ale důležité je, že puk končí vedle branky.

51:58

52:51
    Není to icing Sabres, hraje se dál.

52:56
    A opět se vylučuje za příliš mnoho hráčů na ledě, potrestaným týmem je Buffalo a hosté si zahrají další přesilovou hru. Trest si jde odpykat Thomas Vanek, i když je pravda, že to bylo skutečně hodně "hraniční"!

53:20
    Znovu Koivu s Parisem v šanci, ale Enroth jejich pokusy z pravé strany dokázal vychytat.

53:50
    Pominville v dobré pozici, v pokleku netrefuje branku!

54:10
    Puk opouští třetinu Buffala, přesilové hry Wild jsou ale hodně nebezpečné.

54:45
    Puk opět ve třetině Wild, domácí se zřejmě i tentokrát ubrání.

54:56

55:35
    Vanek nahazuje puk do třetiny Wild, ale hosté vyhazují zpět do třetiny soupeře.

56:15
    Tlak Buffala, blíží se závěr třetí třetiny a domácí usilují alespoň o vyrovnání!

56:35
    Niederreiter zavezl puk do třetiny Sabres, ale již se rychle vrací do obrany.

57:05
    I tentokrát se hostům daří dostat puk ze třetiny.

57:30
    Mitchell napadá rozehrávku Sabres, získal cenné vteřiny, hosté prostřídali.

57:54
    Heatley s Granludnem unikli do přečíslení dva na jednoho, ale Kanaďan nepřihrál a zkouší sám zakončit z pravé strany, po zákroku vracejícího se obránce padá a podráží Enrotha, není to gól.

58:15
    Toho času již domácím moc nezbývá, Enroth byl již na cestě na lavičku, ale musí se vracet.

58:40
    A znovu, domácí se nemohou dostat ke hře bez gólmana.

58:55
    Až nyní, Enroth na lavičce, na ledě šestý hráč Buffala.

59:00
    Posledních šedesát vteřin třetí třetiny, puk ve středním pásmu.

59:25
    Niederreiter bojuje o puk v útočném pásmu, další cenné vteřiny pro Wild.

59:45
    Sabres v poslední útočné akci.

60:00

Nic se již nestane, další těsně prohrané utkání pro Sabres a další zápas s nulou... Buffalu se nedaří, je v hluboké krizi a nejvíce ho trápí hlavně žalostná koncovka. Minnesota se dnes probránila k cennému vítězství na ledě soupeře!

Československá stopa v utkání:

Nikdo z českých nebo slovenských hráčů se v dnešním utkání nepředstavil.

Tři hvězdy utkání:
    1. Jason POMINVILLE (MIN) 1+0
    2. Brian FLYNN (BUF) 1+0
    3. Jonas BRODIN (MIN) 0+1

Dnešní utkání sledovalo 18 111 diváků.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (04:17:57)

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 36. Flynn (Girgensons) – 6. Brodziak (Cooke, Brodin), 40. Pominville (M. Koivu, Spurgeon)

Rozhodca: Rehman, Rooney – Cameron, Miller

Diváci: 18111