Omsk – Kazaň 2:3 (po pr.) | Barys – Novgorod 4:2 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – D. Moskva 1:4 (kon.)
Jekaterinburg – Viťaz 2:1 (1:0 po s.n.)
Barys Nur-Sultan
4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
Pondelok 14.10.2013, 15:00KHL

V poslednej tretine sme videli až tri góly. O dva sa postarali domáci, keď jeden dali v závere do prádznej brány. Hostia v 45. min.znižovali pri presilovej hre na 3:2. Po konečnom výsledku 4:2 sa Barys Astana dostal vo východnej konferencii opäť na prvé miesto. (17:26:03)

60:00

59:47
    V záverečnej minúte sa už nič nestane. Ani jedno mužstvo sa nikam už nehrnie.

58:50
    Barys Astana dala gó!

Risk hostí hrať bez Kovaľa nevychádza. DUSTIN BOYD do prázdnej brány pridal ďalší gól domáci a zrejeme tak definitívne spečatil výhru Barysu.

58:36
    Oddychový čas hostí. Tréner hostí sa rozhodol pre oddychový čas, po ktorom zrejem sa rozhodne aj o hru bez brankára.

58:30
    Presne devädesiať sekúnd pred koncom fín Immonen vystrelil na Jeremejeva, ale ten puk schoval do lapačky.

56:50
    Do postavenia mimo hry sa vystavili aj hostia a čas sa pre nich kráti na strelenie tretieho gólu v zápase.

55:55
    Čiarový rozhodca posúdil akciu domácich ako postavenie mimo hry, čo sa však hráčom Barysu veľmi nepáči.

55:04
    Domáci sa radujú z gólu, ale rozhodcovia ho však neuznávajú pretože na ľade sa ocitli dva puky a preto gól platiť nemôže.

53:40
    Hostia zásluhou Krasnoslobotseva a Paršina sa dostali do útočného pásma, ale domáci brankár im nedovolil skórovať.

52:28
    Puk opúšťa ľadovú plochu medzi obecenstvom.

51:13
    Puk na kovaľa neboltak nebezpečný aby brankárovi hostí narobil problémy.

50:22
    Zranenie hosťujúceho hráča Maxima Potapova, keď ho trafil zrejme puk, alebo inkasoval úder hokejkov a otrasený opúšťa ľadovú plochu.

48:46
    Antropov pred Kovaľom sa dostával do možnosti,ale puk mu odskočil a už ho nedokázal získať späť na svoju hokejku.

46:32
    Hostia dostali po znížení chuť. Parvišin však nedokázal vyrovnať.

44:59
    Torpédo Novgorod dal gól!

Hostia sa dokázali presadiť v presilovej hre. Salminen našiel Pervišina,ktorý ho poslal na JARKKA IMMONENA a ten premenil svoju šancu.
    Asistencie Denis Parvišin, Sakari Salminen.

44:39
    Fiodor Poličšuk (Barys) -2.min. zdržovanie hry.

44:35
    Maxim Potapov sa postal do možnosti. Puk zakončil na Jeremejeva,ale ten ho zastavil medzi betónami.

43:06
    Rachmanov chcel pridať aj ďalší gól Barysu,ale tento raz Kovaľa neprekonal.

41:35

Domáci sa hneď v úvode tretej trine opäť dostali do dvojgólového vedenia. Puk sa odrážal až došiel na modrú čiaru ku ARTEMIJ LAKIZOV a ten nedal Kovaľovi šancu.

40:35
    Do tretej tretine vstúpili aktívnejšie domáci strela Boyd z uhla netrafila priestor brány Kovaľa.

40:01
    Začala tretia tretina.

V druhej tretine padli dva góly. Oba góly padli v 24. min. Hralo sa viacej v úvode pred domácou bránkou. Hostia po znížení sa pokúšajú o vyrovnanie čo im však domáci nedovolili.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:58
    Barys v plnom počte.

39:30
    Hostia sa v presilovke nedokážu výrazne presadiť. Pokus Chomitskija Jeremejev bez komplikácii likvuduje.

38:35
    Boyd sa v oslabení dostal do šance, ale Kovaľa neprekonal.

37:58
    Alexei Antsiferov (Barys) – 2. min. držanie.

35:36
    Strelu Immonea Jeremejev vyrazil ramenom cez mantinel na ochranú sieť.

35:11
    Kovaľ mal prácu poskakujúci puk sa snažil schoval pred dotierajúcim Dawesom do lapačky, čo sa mu snámahou podarilo.

33:34
    Chyba v obranom pásme hostí, ktorú domáci Antropov nedokázal premeniť.

33:01
    Brentova trela s medzi kružia tento krát neskončila za chrbtom Jeremejeva.

32:21
    Puškarjov sa snažil prekvapiť Kovaľa. Brankár hostí sttál presne v dráhe letu puk a celú akciu tak domácim zmazil na ďalší gól.

31:16
    Kuljomin sa dostal do útočného pásma s puk, kde však dlho nebol.

30:20
    Puk letí cez všetky čiary ale rozhodcovia rozpažili nebude to zakázané uvolnenie.

29:36
    Za Jeremejevom skončil v bráne miesto puku Denisov.

28:35
    Kovaľ zneškodnil tvrdú strelu od Kolesnikova v lapačke a bude sa musieť vhadzovať v obranom pásme Novgorodu.

27:21
    Z bodu na vhadzovanie Wolski vystrelil, ale jeho strele chýbala razancia, a Jeremejev nemal veľké problémy.

26:37
    Anciferov obkorčuľoval Kovaľovu bránku, ale tam ho obrana hostí odstavila od puku a do zakončenia sa nedostál.

24:33
    Hosťujúci Paršin sa oprel hokejkou do puku, ale nebol presný.

23:53

Torpédo rýchlo odpovedá na druhý gól domácich. TIM BRENT premenil prihrávku od Hietannena a znižuje tak stav na jedno gólový rozdiel. Asistencie Juuso Hietanen.

23:07

Tlak hostí nič nepriniesol, čo domáci potrestali následne z prvej šance v druhej tretine. FIODOR POLIŠČUK sa pred bránkou dostal k puku a poslal ho za Kovaľa.
    Asistencia: Michail Rachmenov.

22:30
    Prvé minúty druhej časti paria hosťom. Jeremejev si musí dávať pozor. Možnosť Alexandra Potapova sa gólom nekončí.

21:33
    Kuljomin sa snažil niečo vymysliť v obranom pásme Barysu, lenže domáca obrana ho zastavila čisto od puku.

20:18
    Hneď v úvode sa hostia snažia o vyrovnanie. Wolski hľadal Krasnoslobodseva, ale domáca obrana si s útpčníkom hostí poradila.

20:01
    Začala druhá tretina.

V prvej tretine boli hokejovejším mužstvo domáci hráči. Kovaľovi sa darilo držať si čisté konto, ale to stratil 135 sekúnd pred prvý klaksónom po strele Brandona Bochenskeho.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:24
    Domáci si v závere už zrejme jedno gólový náskok postrážia a do kabín pôjdu vo vedení.

17:45

Center domácej prvej formácie BRANDON BOCHENSKI sa predsa doškal gólu. Spoza brány sa dostal pred Kovaľa a nedal mu šancu strelou pod hornú žrdku.

17:20
    Gól sa nepodarilo streliť ani Poliščukovi. Jeho strela skončila na betóne Kovaľa.

16:20
    Pokus hosťujúceho krasnoslobodseva zostal len pri pokuse a domáci brankár nemusel zasahovať.

15:55
    Domáci Bochenski sa snaží niečo vymyslieť, ale nedarí s mu však nič využiť.

14:00
    Domácich musel svojim zákrokom podržať Jeremejev. Žarkov sa dostal do zakončenia. Domácemu brankárovi tieniela dvojica útočoacich hráčov, ale ani po tejto šanci sa stav nezmenil.

13:10
    Zatiaľ je zamesnanejší Kovaľ, ale za svoj chrbát nedovoli prejsť puku.

12:55
    Domáci sa chceli dostať do pásma, ale sami sa vystavili do zákazaného uvolnenie. Všetko sa vráti pred Kovaľa.

12:45
    Spolupráca Salminena s Parvišinom nepriniesla úspešch hosťom. Jeremejeev puk zráža mimo bránu.

11:56
    Bochenskeho pokus z diaľky nemohol narobiť Kovaľovi žiadne ťažkosti.

11:15
    Antsiferov sa pokúšal puk zasunúť za Kovaľa spoza brány, čo sa mu nepodarilo a tak isto nebol úspešný ani Puškajrov, ktorý čakal na dorážku.

10:30
    Domáci sa dostávali do akcie, ale nedali si pozor a vystavili sa postaveniu mimo hry.

09:17
    Torpedo v plnom počte.

08:57

08:22
    Semjonov sa pokúšal prekvapiť strelou od modrej čiary Kovaľa, ale ten puk veľmi dobre videl a bez problémov si sním poradil.

07:19
    Jarkko Immonen (Torpedo) – 2. min. hákovanie.

06:57
    Alexei Litvinenko (Barys) – 2. min. zdržovanie hry.

06:19
    Vojtek Wolski sa z ničoho nič dostal do brejkovej šance, ale pred Jeremejevom nedokázal puk pretlačiť do siete.

05:55
    Paršin sa sám vytlačil zo streleckého uhla. Predsa sa rozhodol o zakončenie, ale bránu domáci netrafil.

04:59
    Na konci piatej minútu je tu menšia strkanica pred Kovaľom, ale rozhodcovia nebudú nikoho vylučovať.

03:48
    Barys sa zaslúhou Uppera dostal do útočného pásma, kde našiel Semjonova, ale strelu Kovaľ si s pukom poradil.

02:59
    Poliak Wolski vybojoval puk pre hostí. Dostal sa pred Jeremejeva, ale ten strelu k žrdi zneškodnil.

01:20
    Domáci brankár Jeremejev sa s pukom stretol v polovici druhej minúty, keď Maxim Potamov len nahodil puk pred jeho bránu.

00:31
    Torpédo sa snažilo založiť akciu, ale dopustili sa zakázaného uvolnenia.

00:18
    Aktívne začali domáci. Bochenski nahodil puk na Kovaľa, ale ten puk schoval do lapačky.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Hráči nastupujú na ľadovú plochu, kde nás bude čakať slávnostný nástup a hymny oboch krajín.

HC Barys Astana: Jeremejev (Polujetov) – Litvinenko, Lundin, Savčenko, Lakiza, Semjonov, Kolesnikov, Grebešnikov – Dawes, Bochenski, Boyd – Rudenko, Rachmenov, Upper – Zajlauov, Starčenko, Antropov – Puškajrov, Antsiferov, Poliščuk.

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Kovaľ (Maškovtesev) – Grigorenko, Denisov – Hietanen, Valentenko, Chomitskij, Makarov, Belochvostikov – Wolski, Krasnoslobodsev, Brent – Immonen, Salminen, Parshin – Galuzin, V. Potapov, Kuljomin – Žarkov, A. Potapov, Tochitskij.

Rozhodca: Belyayev, Bukin – Nazarov, Chubykin.

Príjemné popoludnie so stretnutia KHL medzi Barysom Astana a Torpedom Nižnij Novgorod vám praje Marek Antalík, ktorý vám prinesie všetko to najdôležitejšie.

Ide o stretnutie mužstiev Charlamovej a Černeševovej divízie. Barys v tejto sezóne podáva veľmi dobré výkony. Torpedu sa tak isto darí celkom dobre. Obe celky sa nachádzajú na pozíciách zaručujúce miesta v play-off. V minulej sezóne spolu odohrali spolu dve stretnutia. Obe sa skončili výsledkom 5:4. Novgorod v prvom zápase vyhral doma v riadnom hracom čase a Barys sa tešil rovnakým výsledkom, ale až po predĺžení.

BARYS ASTANA

Kazašský Barys je momentálne vo východne konferencii na 2. mieste dva body za Kazaňou, ale má o dve stretnutia menej ako vedúci celok. V 14 stretnutiach (9V 2VP, 0PP, 3P), skóre 62:39 31 bodov. Tím vedie Ari-Pekka Selin (Fínsko). V káder je zložený z hráčov Kazachtastanu, Ruska, troch Kanaďanov, Fínskeho brankára Ahonena a jedného Američana. Naposledy prehrali v sobotu doma s AK Bars Kazaň 0:5. Predtým sa im podarilo šryrikrát vyhrať, keď dvakrát to bolo v riadnom hracom čase a dvakrát po predĺžení.

HC TORPEDO NIŽNIJ NOVGOROD

Torpedo je momentálne vo východnej konferencii na šiestom mieste. Tím vedie Lotyš Peteri Kudra má na konte 15 zápasov (7V 0VP, 2PP, 6P), skóre 36:25, 23 bodov. V káder je zložený z hráčov Ruska a piatich cudzincov.Traja legionári sú z Fínska a po jednom z Kanady a Poľska odkiaľ je hviezda Wojtek Wolski. Momentálne má Torpedo na konte dve prehry v rade, keď najprv prehrali v Chanty – Mansijsku 4:3, kde otočili z 2:0 na 2:3, ale nakoniec nebodovali a prehrali 4:3. Naposledy prehrali na ľade túto sezónu zatiaľ nevýrazného Omsku 5:1.

Obe mužstvá sa budú chcieť naladiť na víťaznú vlnku. Podľa postavenia by mali domáci zvíťaziť, ale o výsledku rozhodne aktuálna forma a premenenie šancí.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 15:00.

Marek Antalík

Góly a asistencie: 18. Brandon Bochenski, 24. Fiodor Poliščuk (Michail Rachmenov), 42. Artemij Lakizov, 59. Dustin Boyd – 24. Tim Brent (Juuso Hietanen), 45. Jarkko Immonen (Parvišin, Sakari Salminen)

Barys Nur-Sultan: Jeremejev (Polujetov) – Litvinenko, Lundin, Savčenko, Lakiza, Semjonov, Kolesnikov, Grebešnikov – Dawes, Bochenski, Boyd – Rudenko, Rachmenov, Upper – Zajlauov, Starčenko, Antropov – Puškajrov, Antsiferov, Poliščuk.

Rozhodca: Belyayev, Bukin – Nazarov, Chubykin