Omsk – Kazaň 2:3 (po pr.) | Barys – Novgorod 4:2 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – D. Moskva 1:4 (kon.)
Jekaterinburg – Viťaz 2:1 (1:0 po s.n.)
Avangard Omsk
2:3 (1:2, 1:0, 0:0, 0:1)
Ak Bars Kazaň
Pondelok 14.10.2013, 14:00 • Arena Omsk • KHL

Boli sme svedkami zaujímavého stretnutia, v ktorom vedúci celok východnej konferencie dokázal zvíťaziť na ľade Avangardu Omsk 2:3 po predĺžení. Domáci boli lepším tímom, keď hostí prestrieľali 38:21 no i tak sa im nepodarilo dotiahnuť tento zápas do víťazného konca. Tím AK Bars Kazaň zvíťazil vďaka svojej efektivite a preto si odvážajú dva body. Hostia tak završujú svoj štvorzápasový trip štvrtým víťazstvom a zostávajú na vedúcej priečke v tabuľke.
    S týmto konštatovaním sa s Vami lúčim a želám príjemný zvyšok dňa. (16:28:52)

62:51
    Bars Kazaň dala gól!
    Nikulin vybojoval puk v útočnom pásme, vystrelil na Garona, ten puk vyrazil pred seba, kde bol osamotený PESONEN, ktorý poľahky prekonáva bezmocného domáceho brankára. Asistencie: Nikulin

61:40
    Kazaň chce rozhodnúť v predĺžení a tlačia sa útoku.

60:28
    Hostia mohli okamžite rozhodnúť, strela spomedzi kruhov končí na pozornom Garonovi.

60:01
    Začalo predĺženie.

60:00
    Tretia tretina skončila.

Oddychový čas pre domácich.

59:05
    Semin mohol rozhodnúť v poslednej minúte! Garipov už bol prekonaný, no puk triafa ľavú tyčku a kĺže sa pozdĺž bránkovej čiary a smeruje mimo brány!

58:35
    Baranka má otvorený priestor, strieľa a skvelý Garipov zasahuje.

56:12
    Prebiehajú rýchle striedania aby hráči zostali v tempe.

54:00
    Blíži sa záver tretej tretiny a tímy sa čoraz viac sťahujú do obrany a držia si vlastné pásmo.

52:34
    Domáci v plnom počte.

Avangard sa bez problémov bráni.

50:34
    Perezhogin trafil protihráča vysokou hokejkou a pôjde na trestnú lavicu.

50:00
    Hráči začínajú byť viac nervózni, čoho výsledkom sú menšie potýčky.

48:11
    Domáci pohrozili peknou kombináciou. Frolov potiahol puk, prihrával voľnému Kostitsynovi, ktorého v poslednej chvíli odstavili obrancovia.

47:00
    Ani jedno z mužstiev nechce otvoriť hru a preto sa hrá viac opatrne zo zabezpečených obrán.

45:44
    Frolov sa náhodne dostal ku skackajúcemu puku a vo vzduchu ho triafa do Garipova.

Marián Balog

Góly a asistencie: 16. Semin (Frolov), 21. Semin (Frolov) – 3. Petrov (Nikulin, Tereshchenko), 7. Burmistrov (Stapleton, Heshka), 63. Pesonen (Nikulin)

Avangard Omsk: Garon (Kostin) – Kulyash, Pivtsakin, Semin, Kostitsyn, Frolov – Baranka, Blatak, Popov, Perezhogin, Kazionov – Yegorshev, Vorobyov, Kvasha, Ivanov, Badyukov – Lyamin, Milyukov, Kalinin, Mozer, Berdnikov
    Ak Bars Kazaň: Garipov (Yaroslavlev) – Nikulin, Korneyev, Pesonen, Tereshchenko, Petrov – Heshka, Medvedev, Stapleton, Varnakov, Burmistrov – Osipov, Panin, Bodrov, Obukhov, Vincour – Yarullin, Golubev, Svechnikov, Tkachyov, Lukoyanov

Rozhodca: Belov, Komarov – Misyur, Raming