Omsk – Kazaň 2:3 (po pr.) | Barys – Novgorod 4:2 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – D. Moskva 1:4 (kon.)
Jekaterinburg – Viťaz 2:1 (1:0 po s.n.)
Avangard Omsk
2:3 (1:2, 1:0, 0:0, 0:1)
Ak Bars Kazaň
Pondelok 14.10.2013, 14:00 • Arena Omsk • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 14:00.

Všetkým fanúšikom hokeja prajem príjemné dopoludnie. Moje meno je Marián Balog a budem Vás sprevádzať zápasom kontinentálnej hokejovej ligy medzi Avangardom Omsk a AK Bars Kazaň.

Domáci Avangard Omsk sa po 15-tich odohratých zápasoch nachádza na 11. mieste so ziskom 15 bodov. Avangard po nelichotivej sérii 9 prehier konečne prelomil smolu v posledných dvoch domácich zápasoch, keď dokázal presvedčivo vyhrať (Podolsk 3:1, Novgorod 5:1). Omsku tiež patrí negatívny prívlastok najviac inkasujúceho tímu v KHL. Najproduktívnejším hráčom domácich je A. Perezhogin so ziskom 12 bodov za 3 góly a 9 asistencii.

AK Bars Kazaň je v tomto zápase jasným favoritom, keďže je na čele celej východnej konferencie so ziskom 33 bodov. Hostia dnešným zápasom končia štvorzápasový trip na ihriskách súperov. V posledných troch dueloch si viedli skvele, keď dokázali trikrát vyhrať, no dvakrát až po predĺžení (Jugra 4:3p, Jekaterinburg 3:2sn, Astana 5:0). Kazaň inkasovala najmenej gólov z celej KHL. Najviac bodujúcim hráčom hostí je A. Burmistrov, ktorý doteraz nazbieral 15 bodov za 4 góly a 11 asistencií.

V tejto sezóne odohrali medzi sebou už jeden vzájomný duel, ktorý vyznel jasne pre AK Bars Kazaň v pomere 6:0. Ich historická bilancia je však vzácne vyrovnaná, keď obidva tímy dosiahli 5 víťazstiev.

Podarí sa Omsku udržať na víťaznej vlne i proti prvému tímu tabuľky alebo Kazaň úspešne zavŕši svoj trip štvrtým víťazstvom?
    Odpoveď sa dozvieme po zápase na ktorý Vás srdečne pozývam.

Príjemné popoludnie Vám prajem, o približne 10 minút sa začne zápas. Predstavme si Úvodné zostavy:

Avangard Omsk: Garon (Kostin) – Kulyash, Pivtsakin, Semin, Kostitsyn, Frolov – Baranka, Blatak, Popov, Perezhogin, Kazionov – Yegorshev, Vorobyov, Kvasha, Ivanov, Badyukov – Lyamin, Milyukov, Kalinin, Mozer, Berdnikov

AK Bars Kazaň: Garipov (Yaroslavlev) – Nikulin, Korneyev, Pesonen, Tereshchenko, Petrov – Heshka, Medvedev, Stapleton, Varnakov, Burmistrov – Osipov, Panin, Bodrov, Obukhov, Vincour – Yarullin, Golubev, Svechnikov, Tkachyov, Lukoyanov

Rozhodca: Belov, Komarov – Misyur, Raming.

Hostia nastupujú v bielo-zelených dresoch, domáci v čiernych.

Štadiónom práve znie ruská hymna.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:01
    Hostia vyhrávajú úvodné buly, no okamžite strácajú puk.

00:40
    Omsk nasťahovaný v útočnom a pásme a hráči na nič nečakajú, ihneď ohrozujú Garipova.

01:10
    Obrovská príležitosť hostí na skórovanie! Do brejku sa dostal Burmistrov a Varnakov no skvelého Garona prekonať nedokázali.

Diváci si od prvej minúty pýtajú gól a hrnú svojich do útoku.

02:55
    Bars Kazaň dala gól!
    Hráči Kazane dostali trochu viac priestoru v útočnom pásme a okamžite to využívajú. Nikulin peknou prihrávkou spoza brány našiel PETROVa, ktorý strelou pomedzi betóny prekonáva bezmocného domáceho brankára. Asistencie: Nikulin, Tereshchenko

03:30
    Od začiatku sa hrá rýchly a oku lahodiaci hokej.

04:12
    Domáci sa ihneď snažia o vyrovnanie, no k vážnejšiemu ohrozeniu Garipova sa nedostali.

06:32
    Kazaň zvyšuje svoj náskok už na rozdiel dvoch gólov. Nevinne vyzerajúca akcia končí gólom, keď BURMISTROV spomedzi kruhov nekompromisne zavesil puk do ľavého horného rohu. Asistencie: Stapleton, Heshka

07:28
    Sám pred bránou sa ocitol Popov! S pukom sa dokázal otočiť pred brankárom, no triafia ho len do hrude.

08:34
    Presilová hra v prospech hostí. Držaním sa previnil Kvasha.

Kazaň nič zaujímavé nevymyslela, domáci sa zatiaľ s prehľadom bránia.

10:34
    Domáci v plnom počte.

Avangard v snahe o zníženie manka, ohrozujú Garipova s rôznych uhlov, no zatiaľ bez žiadaného gólového efektu.

11:47
    Krásny zákrok Garona! Pred sebou mal hradbu tiel, no i cez to dokázal efektne chytiť puk do lapačky letiaci od modrej čiary.

12:33
    Garipov vykorčuľoval za bránku, kde si išiel po nahodený puk. Ten sa však nečakane odrazil od mantinelu, z čoho vznikla šanca pre domáceho Perezhogina, ktorý opäť triafa Garipova.

13:04
    Domáci majú momentálne viac z hry, držia sa v útočnom pásme a snažia sa prekonať Garipova, ktorý je doteraz pozorný.

14:00
    Hostia v snahe o rýchly prechod do útoku sa dopúšťajú zakázaného uvoľnenia.

15:54
    Avangard Omsk dal gól!
    Domáci znižujú na rozdiel jedného gólu a zaslúžene. Strela od modrej vypadla Garipovovi, v skrumáži sa puk odrazil ku SEMINOVI, ktorý pohodlne do odkrytej brány skóruje. Asistencia: Frolov

16:23
    Kalinil mal teraz šťastie, prifilmoval pád no hlavný rozhodca nechal hru pokračovať.

17:11
    Chybná rozohrávka hostí! Domáci sa dostávajú k streleckej príležitosti, ktorá však končí zblokovanou strelou.

18:37
    Perezhogin páli z ľavého kruhu na Garipova do masky! Puk sa odráža za bránu kde číha Kazionov, ktorý skúša zasunúť puk. Hosťujúci brankár sa však dokázal rýchlo presunúť k opačnej tyčke a ukrýva puk pod svojimi chráničmi.

19:58
    V posledných sekundách sa do príležitosti dostáva Frolov, ktorý bol faulovaný Burmistrovom. Hosťujúci hráč si odpyká 2 min trest za hákovanie.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Ďalšia tretina začne približne o 14:50.

V prvej tretine sme videli tri góly. Domáci sú aktívnejším tímom, hrajú viac do útoku, no paradoxne hostia sú efektívnejší a dokázali zo šiestich striel dvakrát rozvlniť sieť. Omsk bude od začiatku druhej tretiny hrať v početnej výhode. Podarí sa domácim otočiť nepriaznivý výsledok?

20:01
    Začala druhá tretina.

20:10
    Domáci vyhrali buly no s ťažkosťami sa dostávajú do pásma.

20:59
    Nakoniec je z toho využitá presilovka. Už sa zdalo že z presilovky nič nebude, no opak je pravdou. SEMIN dostal prihrávku spoza bránky a padáčikom prekonáva Garipova. Asistencia: Frolov

21:30
    Krásna akcia hostí! Puk potiahol za bránu Tereshchenko, krásnou prihrávkou z otočky našiel Petrova, ktorý strieľal do odkrytej brány. Garon sa obzerá kde je puk, no bezpečne zostáva pod jeho betónmi.

22:00
    Hra sa zrýchľuje, prelieva sa zo strany na stranu.

23:11
    Domáci sú plný energie, sú živší a majú väčší hlad po víťazstve.

24:02
    Blaťák si krásne položil brániaceho hráča naznačením strely, čím sa dostal do medzikružia, odkiaľ triafa len hromadu cloniacich hráčov.

25:39
    Po dlhšom čase sa ocitli aj hostia v útoku, Garon však veľa práce nemal.

27:05
    A sme svedkami ďalšieho vylúčenia. Presilovú hru budú hrať hostia, keď sa držaním previnil Lyamin.

Kazaň sa do pásma dostáva nahodeným pukom

28:05
    Omsk sa oslobodzuje odpálením puku cez všetky čiary a bude sa brániť ešte minútu.

28:40
    Nečakaná strela od Medvedeva a skvelý Garonov ľavý betón.

29:05

30:00
    Toto vylúčenie domácich nijako nepribrzdilo a hrajú stále skvelý nátlakový hokej.

30:04
    Hostí bolo na ľade viac ako povoľujú pravidlá a preto dostávajú menší trest pre hráčsku lavicu.

Avangard sa snaží dostať do pásma a usadiť sa.

31:39
    Jednoduchý nahodený puk od Kulyasha, končí v náručí Garipova.

32:04
    Hostia v plnom počte.

33:13
    Po ľavej strane preniká do zakončenia dnes veľmi aktívny Semin, no strelou z uhla nezaskočil hosťujúceho brankára.

33:51
    Nedorozumenie domácich pri rozohrávke končí zakázaným uvoľnením.

34:51
    Do príležitosti sa dostal Kostitsyn, unikol obrancom, dostal sa až pred Garipova, ktorý zostal pokojný a puk chytá.

35:50
    Domáci skvele forčekujú čím dostávajú hráčov Kazane do úzkych z čoho vyústilo aj zakázané uvoľnenie ktorého sa teraz dopustili.

37:00
    Defenzívy obidvoch tímov momentálne pracujú na výbornú a útoky sa končia na modrých čiarach.

37:59
    Opäť neúnavný Semin, ktorý sa prekľučkoval z vlastného obranného pásma až k zakončeniu! Jeho strelu vyráža pozorný Garipov.

39:32
    Baranka zamiešal puk na modrej čiare, čím zmiatol útočníkov hostí, vytvoril si tak priestor na strelu, ktorá bola zblokovaná.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Po druhej tretine môžeme konštatovať, že domáci sú jasné lepším tímom, vytvárajú si viac streleckých príležitostí a zaslúžene strelili vyrovnávajúci gól. Prinesie rozuzlenie tejto drámy tretia tretina?

Ďalšia tretina začne približne o 15:37 .

40:01
    Začala tretia tretina.

40:30
    Hostia vyhrávajú úvodné buly tretej tretiny a okamžite sa usadili v útočnom pásme.

41:16
    Blaťák to skúša od modrej čiary, no Garipov si dal pozor.

41:43
    Hráči v bielych dresoch sa dostali do ofsajdu.

42:40
    Séria nepresností na jednej či druhej strane.

43:15
    Nádherná otočka Popova, ešte krajšia prihrávka Blaťákovi, ktorý páli od modrej, no v poslednej chvíli mu skĺzol puk z čepele.

44:58
    Golubev mieša puk za bránou, skvele sa mu uvoľnil Tkachyov, ktorý ťažký letiaci puk netriafa.

45:44
    Frolov sa náhodne dostal ku skackajúcemu puku a vo vzduchu ho triafa do Garipova.

47:00
    Ani jedno z mužstiev nechce otvoriť hru a preto sa hrá viac opatrne zo zabezpečených obrán.

48:11
    Domáci pohrozili peknou kombináciou. Frolov potiahol puk, prihrával voľnému Kostitsynovi, ktorého v poslednej chvíli odstavili obrancovia.

50:00
    Hráči začínajú byť viac nervózni, čoho výsledkom sú menšie potýčky.

50:34
    Perezhogin trafil protihráča vysokou hokejkou a pôjde na trestnú lavicu.

Avangard sa bez problémov bráni.

52:34

54:00
    Blíži sa záver tretej tretiny a tímy sa čoraz viac sťahujú do obrany a držia si vlastné pásmo.

56:12
    Prebiehajú rýchle striedania aby hráči zostali v tempe.

58:35
    Baranka má otvorený priestor, strieľa a skvelý Garipov zasahuje.

59:05
    Semin mohol rozhodnúť v poslednej minúte! Garipov už bol prekonaný, no puk triafa ľavú tyčku a kĺže sa pozdĺž bránkovej čiary a smeruje mimo brány!

Oddychový čas pre domácich.

60:00
    Tretia tretina skončila.

60:01
    Začalo predĺženie.

60:28
    Hostia mohli okamžite rozhodnúť, strela spomedzi kruhov končí na pozornom Garonovi.

61:40
    Kazaň chce rozhodnúť v predĺžení a tlačia sa útoku.

62:51
    Nikulin vybojoval puk v útočnom pásme, vystrelil na Garona, ten puk vyrazil pred seba, kde bol osamotený PESONEN, ktorý poľahky prekonáva bezmocného domáceho brankára. Asistencie: Nikulin

Boli sme svedkami zaujímavého stretnutia, v ktorom vedúci celok východnej konferencie dokázal zvíťaziť na ľade Avangardu Omsk 2:3 po predĺžení. Domáci boli lepším tímom, keď hostí prestrieľali 38:21 no i tak sa im nepodarilo dotiahnuť tento zápas do víťazného konca. Tím AK Bars Kazaň zvíťazil vďaka svojej efektivite a preto si odvážajú dva body. Hostia tak završujú svoj štvorzápasový trip štvrtým víťazstvom a zostávajú na vedúcej priečke v tabuľke.
    S týmto konštatovaním sa s Vami lúčim a želám príjemný zvyšok dňa. (16:28:52)

Marián Balog

Góly a asistencie: 16. Semin (Frolov), 21. Semin (Frolov) – 3. Petrov (Nikulin, Tereshchenko), 7. Burmistrov (Stapleton, Heshka), 63. Pesonen (Nikulin)

Ak Bars Kazaň: Garipov (Yaroslavlev) – Nikulin, Korneyev, Pesonen, Tereshchenko, Petrov – Heshka, Medvedev, Stapleton, Varnakov, Burmistrov – Osipov, Panin, Bodrov, Obukhov, Vincour – Yarullin, Golubev, Svechnikov, Tkachyov, Lukoyanov

Rozhodca: Belov, Komarov – Misyur, Raming