Chomutov – Berani Zlín 3:4 (1:2 po s.n.) | Kladno – Třinec 4:5 (kon.) | Pardubice – Liberec 6:4 (kon.)
K. Vary – Litvínov 3:1 (kon.) | Slavia – Plzeň 0:2 (kon.) | Kometa Brno – Sparta Praha 2:1 (kon.)
Rytíři Kladno
4:5 (1:2, 3:1, 0:2)
HC Oceláři Třinec
cz Piatok 04.10.2013, 18:00 • ČEZ Stadion, Kladno • Tipsport extraliga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den z Kladna, kde dnes bude pokračovat extraliga už 9. kolem a v něm se Rytíři utkají doma s Třincem.

Ani jednomu celku nevyšel start sezony zrovna podle představ. Oceláři se sice zvedli v posledních zápasech, ale přesto jsou zatím na 7. místě, s čímž se moc nepočítalo. Rekordman loňského ročníku, Martin Růžička, se prosadil střelecky poprvé až v minulém zápase s Karlovými Vary. V Kladně se však Třinci v posledních sezonách poměrně dařilo.

Rytíři prožívají také poměrně zvláštní start do sezony. Zatímco loni sbírali pravidelně body spíš doma, letos to je naopak. Kladno je druhým nejlepším celkem venku, což potvrdilo v posledních třech kolech, kdy hrálo postupně v Liberci, na Spartě a v Plzni a přivezlo 6 bodů, přičemž o export na Spartě přišli až 20 sekund před koncem šťastnou trefou Pecha. V domácím prostředí však získali Středočeši pouhé 2 body.

Pikantní zápas by to mohl být pro domácího kapitána Pavla Pateru, kterému chybí jedna trefa k tomu, aby jich v kladenském dresu nasbíral 250. Jiřího Kuchlera dnes čeká 500. zápas v dresu středočeského klubu.

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – Kaberle, D. Růžička, Doudera, Majeský, Jankovič, Procházka, Černošek – Eberle, Patera, Tenkrát – Rudovský, Dragoun, Treille – Havlíček, Kuchler, Dalecký – Machač, Lukáč, Strnad.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Konrád) – Zíb, Hrabal, Linhart, Roth, Kania, Krejčí, Foltýn, Lojek – Varaďa, Bonk, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Gorškov – Rufer, Marek Růžička, Rákos – Matuš, Zagrapan, Ostřížek.

Rozhodčí: Polák, Wagner – Bádal, Pouzar.

00:01

00:27
    Kladno už se dostalo ke dvěma střeleckým pokusům, ale oba byly sraženy do sítě nad brankou.

01:23
    Třinec právě vstřelil branku!
    Rychlá branka otevírá skóre utkání. Krejčího nahození od modré čáry tečoval Rákos a za dezorientovaného Cháberu doklepl puk MAREK ZAGRAPAN. Asistence: Daniel Rákos, Daniel Krejčí.

01:53
    Rychle mohlo být srovnáno, ale Patera z brankoviště v tísni branku minul.

02:56
    Elitní formace Kladna dostala hosty pod mírný tlak.

04:02
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Vyrovnávající branku si Hrubec za rámeček nedá. ONDŘEJ HAVLÍČEK ho prostřelil relativně neškodným pokusem od mantinelu. Asistence: Jan Dalecký

04:45
    David Růžička složil u mantinelu čistým způsobem Zagrapana.

05:48
    Doudera zastavil tři pokusy hostů a průnik do pásma.

06:41
    Domácí druhá lajna snad minutu a půl neslezla z ledu. Hra je přerušena až ofsajdem.

06:51
    Marek Růžička se snažil seč mohl, ale nohu na modré neudržel.

07:02
    Hrubec neudržel skákavé nahození ze středního pásma a nechybělo moc, aby se Eberle dostal k dorážce.

07:17
    Teď si ale Hrubec zlepšil náladu povedeným zákrokem proti ráně Davida Růžičky.

07:33
    Zagrapan pálil do protipohybu domácího brankáře, který ale včas vytrčil levý beton.

07:57
    Rufer střílel z kruhu a jeho pokus nadělal v kladenském brankovišti obrovské zmatky. Domácí zachraňovali na brankové čáře.

08:10
    A teď se stalo v podstatě to samé a hostům už to vyšlo. Po Hrabalově nahození vznikl v brankovišti pořádný zmatek a RADEK BONK se zorientoval nejrychleji ze všech. Asistence: Josef Hrabal.

08:41
    Třinec se dostal do přečíslení, Adamského střelu ale Chábera nadvakrát chytil.

10:12
    Martin Růžička byl v další gólové příležitosti, Chábera stačil zasáhnout lapačkou. Toto jsou však velké díry v obraně Kladna, které by se nemusely vyplatit.

10:36
    A další přihrávka od zadního mantinelu před branku, kde byl v šanci David Ostřížek. Chábera znovu zachraňuje.

11:01
    Hrabal nahodil nepříjemný puk puk před branku, Kladno je pod obrovským tlakem.

11:30
    Tak trochu náhodně se domácí dostali k puku a přerušili hru v útočném pásmu.

11:59
    Doudera se parádně vrátil a zastavil brejk Martina Růžičky čistým způsobem.

12:23
    Radim Matuš (TRI) poslal Treilleho na mantinel a za vražení na hrazení inkasuje dvě minuty.

13:41
    Havlíček hledal Pateru, ale puk se od bruslí bránícícho hráče odrazil ven z pásma.

14:09
    Teď se Kladno těžko probíjí do pásma.

14:23

15:33
    Polanského nepřesná rozehrávka vedla k zakázanému uvolnění.

15:40
    A hned po buly je tu faul. Tomáš Linhart (TRI) podrazil Pateru a dostává dvě minuty.

15:51
    Roth nabral puk a poslal ho až do hlediště. Sudí nejprve chtěli vylučovat, ale trochu nepochopitelně od toho opustili.

16:08
    Dobrá kombinace Kladna, ale Paterovi nesedla střela ideálně a Hrubec jí lehce chytá.

16:33
    Kladenský kapitán vracel puk do skrumáže před brankou. Nikdo ho ale netrefil.

17:33
    Domácí Chábera musel dokonce zasahovat po nahození Hrabala.

17:40

18:01
    Další přesilovka Kladna. Radek Bonk (TRI) dostává dvě minuty za vysokou hůl. Třinec se zbytečně oslabuje.

18:12
    David Růžička nejspíš vjel do rýhy na ledě, ale jeho pád vypadal hrůzostrašně. Kladenský obránce ale po svých odjíždí na střídačku.

18:55
    Dvakrát střelecká pozice pro Tenkráta, ovšem ani jedna střela domácímu útočníkovi moc nesedla.

20:00

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 11 – Šimon Hrubec (TRI) 8.

Dvacet minut uběhlo a první třetina je za námi. Třinec vstoupil do zápasu výborně a to platilo v podstatě v první polovině třetiny, kdy bylo Kladno místy až pod drtivým tlakem. Domácí se poté zvedli především díky faulům Třineckých. Ti byli na trestné lavici už třikrát. Druhá třetina začne přibližně v 18:57.

20:01

20:01

20:40
    Kaberle protáhl z otočky Hrubce.

21:02
    První přesilovka pro Třinec. Dvě minuty za sekání dostává Petr Tenkrát (KLA).

21:32
    Doudera dostal puk do středního pásma, nicméně domácí neměli možnost vystřídat.

21:59
    Lukáč vypíchl puk na modré a jako jediný vystřídal.

22:09
    A díky ofsajdu Třince to nyní zvládne i zbytek týmu.

22:43
    Jako nic si Martin Růžička vyjel do střelecké pozice, ale Chábera byl pozorný. Následně hosté porušili pravidlo o postavení útočícího hráče v brankovišti.

23:02

23:22
    Tenkrát vracel před branku, kde se nepohyboval nikdo z domácích.

23:56
    Chábera nezachytil lehké nahození od modré, což ale nečekal ani dojíždějící Zagrapan a domácí brankář tak získal čas na to, aby puk pokryl.

25:05
    Roth měl spoustu času na koncovku, objel branku a už zasouval do odkryté klece. Včas se ale vrátil Tenkrát a pomohl Cháberovi u tyče.

25:29
    PAVEL PATERA se dočkal 250. branky v dresu Kladna! Domácí kapitán dlouho vyčkával se střelou a měl výhodu, že obránce, který ho bránil, neměl hokejku. Přes clonu pak Patera vystřelil k tyči Hrubešovy branky, který nemohl nic vidět. Asistence: Petr Tenkrát.

26:03
    Vyrovnaný výsledek je rychle pryč. Majeského chyba vedla k přečíslení Třince, Adamský nahrál JIŘÍMU POLANSKÉMU, který z první propálil přesouvajícího se Cháberu. Asistence: Martin Adamský, Alexander Gorškov.

27:16
    Rychlá branka vrátila zápas do starých kolejí.

27:37
    Dobrá střela Kaberleho od modré, Hrubec vytasil zákrok betonem.

28:04
    Patera přelstil Hrubce, nahrál na přední tyč, kde už číhal PETR TENKRÁT a z úhlu poslal puk v podstatě do prázdné branky. Asistence: Pavel Patera, Jan Eberle.

28:50
    Sacha Treille (KLA) dostává dvě minuty za podražení.

29:15
    Černošek nedokázal vyhodit kotouč z pásma.

29:43
    Hosté už zase operují s kotoučem v pásmu.

29:56
    Martin Růžička minul branku a puk se dostal z pásma.

30:22
    Kuchler v oslabení oslovil Tenkráta, který nedal zblízka proti Hrubcovi.

30:50
    Roth míjí branku a Kladno je kompletní.

31:16
    Lukáč nechal mezi kruhama puk za sebou.

31:45
    Luxusní akce Havlíčka, který prošel třineckou obranou a jeho parádní pokus zastavila tyč.

32:33
    Varaďa se dostal ze strany do šance. Chábera zasahuje levým betonem.

33:13
    Jankovič nahazoval od modré a Hrubec vyrazil před sebe. Před Treillem ale stihl vytrčil hokejku a dostat puk do bezpečí.

33:53
    Procházka tvrdě vypálil z vrcholu kruhu. Hrubec vyrazil za branku.

34:38
    Chábera chytil dobrou střelu Marka Růžičky. Ten si poté stěžoval na Černoška, jenž mu vyrazil hokejku z ruky.

35:26
    Teď se hraje krásný hokej. Eberle udržel puk a našel před brankou Tenkráta, hosty zachránil Hrubec.

35:37
    Domácí dostali puk do branky, kontroluje se video.

35:37
    Branka platí. Domácí dostali puk do brankoviště a nejdůraznější ze všech byl nakonec JAN RUDOVSKÝ, který poslal kotouč do branky. Asistence: Sacha Treille, Michal Dragoun.

35:58
    Patera z dobré pozice ještě oslovil Tenkráta, výborný zákrok předvedl Hrubec.

36:58
    Kladenská obrana teď pracuje dobře. Hosté pro změnu přidali na důrazu.

37:30
    Zakázané uvolnění Rytířů.

38:29
    Chábera vypomohl obraně, když zabránil přihrávce před branku.

38:54
    Procházka na poslední chvíli tečoval puk před brankou. Jinak by Polanský dával v podstatě do prázdné.

39:16
    Treille zakončoval, Hrubec předvedl skvělý rozštěp.

40:00

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 16 – Šimon Hrubec (TRI) 11.

Druhá třetina musela diváky zvedat ze sedadel. Začal se hrát skvělý ofenzivní hokej. Třinec v zápase třikrát vedl, ale v poslední třetině bude muset dohánět jednobrankový náskok soupeře. Ve druhé třetině oba týmy hodně zvedly střelecké statistiky. Třetí třetina začne cca v 19:54.

40:01

40:31
    Hrubec už dvakrát ukryl puk do lapačky, přitom na něj ale nešla ani jedna střela.

41:19
    Doudera zavezl puk do pásma a Lukáč střílel hodně nahoru. Hrubec vyrazil do ochranné sítě.

42:07
    Hra je trochu rozháraná.

43:52
    Kladnu se daří držet kotouč, což je styl, který by teď domácím mohl vyhovovat.

44:46
    Varaďův pokus sražen.

45:56
    Polanský přetlačil Douderu, ale už nenašel nikoho ze spoluhráčů.

46:07
    Zakázané uvolnění Kladna přináší zároveň první komerční přestávku třetí periody.

47:26
    Lukáč chvíli motal s pukem v útočné třetině, Třinec nakonec puk získal.

48:04
    Chábera zasahuje po chybě domácích v rozehrávce.

48:25
    Lukáš Zíb (TRI) dostává dvě minuty za hákování.

49:03
    Doudera se znovu skvěle vrátil a zabránil protiútoku Martina Růžičky.

50:12
    Havlíček si pozdě všiml špatného poastavení Hrubce. Ten zachraňoval last minute.

50:25
    Tak tohle nebyla zlá přesilovka Kladna. Hrubec podržel puk. Hosté kompletní.

50:49
    Polanský dostal přihrávku před brankoviště, ale trefil jen Černoška.

51:09
    Adamskému střela nesedla. To bylo pro Kladno štěstí, protože hostující forvard měl spoustu času.

51:58
    Eberle dostal přihrávku od Tenkráta, leč nestihl zakončit.

52:39
    Hostům čas kvapí hodně rychle.

52:45
    Teď jim ale pomůže přesilová hra. Milan Doudera (KLA) dostává dvě minuty za podražení.

52:55
    Patera šel na buly, vyhodil puk a odjíždí střídat.

53:33
    Zíb zlomil hůl Lukáčovi, puk se odrazil mimo branku.

53:45
    Kladno vyhodilo.

54:09
    Kladno se dostalo k puku a získalo pár sekund.

54:27
    Třinec musí začít od vlastní branky.

54:45

55:02
    Marek Růžička byl chvíli sám na modré, zaklepal si o nahrávku, ale potom nedokázal vystřelit.

55:44
    Nenápadné nahození Krejčího tečoval před brankou MAREK ZAGRAPAN a hosté srovnávají stav zápasu na 4:4. Asistence: Daniel Krejčí, Adam Rufer.

56:11
    Pavel Patera (KLA) dostává dvě minuty za zdržování hry.

56:27
    Kladno vyhazuje, podařilo se to Eberlemu.