Chabarovsk – Lev 3:0 (kon.) | Vladivostok – HC Slovan 3:1 (kon.) | Novokuzneck – Riga 0:2 (kon.)
Novosibirsk – CSKA Moskva 3:2 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | Viťaz – Čerepovec 3:1 (kon.)
Kazaň – Petrohrad 1:3 (kon.) | Novgorod – A. Mytišči 1:3 (kon.) | D. Moskva – Jaroslavľ 1:3 (kon.)
Viťaz Moskovská oblasť
3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Severstaľ Čerepovec
Štvrtok 03.10.2013, 17:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Príjemný podvečer všetkým fanúšikom kvalitného hokeja! Kontinentálna hokejová liga dnes pokračuje ďalším kolom a ďalšími zaujímavými zápasmi. Ja Vám prinesiem prenos zo zápasu medzi Víťazom Podolsk a Severstalom Čerepovec. Pôjde o súboj tímov, ktoré súsedia v tabuľke s rovnakým počtom bodov. Začiatok zápasu je naplánovaný na 17:00 SEČ vo Víťaz Aréne.

Víťaz Podolsk

Domáci hokejisti predvádzajú striedavé výkony. Po tom čo sa bývalý Čechov presťahoval do Podolsku začal sezónu víťazstvom proti Čeljabinsku 5:3. Okrem tohto víťazstva si domáci pripísali víťazstvo proti Nižnekamsku 1:0, potom v Bratislave 4:1 a veľmi cenné víťazstvo 3:2 proti CSKA na domácom ľade. Podolsku tak zatiaľ patrí v tabuľke Západnej konferencie 10.miesto so ziskom 13 bodov, za 4 víťazstvá, 1 prehru po predĺžení a 7 prehrala v riadnom hracom čase. Podarí sa Víťazu odpútať v tabuľke práve od ich dnešného súpera?

Severstal Čerepovec

Hosťujúci hokejisti sú na tom veľmi podobne ako tí domáci. So ziskom 13 bodov im patrí 11.miesto v tabuľke Západnej konferencie, len o skóre za ich dnešným súperom. Hostia majú v doterajšom priebehu na svojom konte 4 víťazstvá a 6 prehier. Zvíťaziť dokázali v prvom zápase sezóny na ľade Jekaterinburgu 2:1 po predĺžení, potom doma s Minskom 4:2 a Medveščakom Záhreb 6:2. Naposledy vyhral v predposlednom zápase na ľade Torpeda Novgorod 0:2. Posledný zápas Čerepovcu nevyšiel, keďže nestačili na moskovské DInamo a prehrali na ich ľade 1:3. Ako sa im budu dariť proti tabuľkovému susedovi?

Viťaz Podolsk: Lisutin (Ivanchyk) – Pyett, Chafizullin, Rozin, Mezei, Golovkov, Seleznjov, Tatalin – Afinogenov, Vasiljev, Kokšarov – Koroljov, Hennessy, Soloduchin – Rybakov, Makejev, Topol – Mamin, Kudreman, Poltorak, Belousov.

Severstal Čerepovec: Štěpánek (Artemjev) – Andersen, Kiselevič, Popov, Jevsejenkov, Stasenko, Čáslava, Sakarusov – Videll, Bušujev, Nikontsev – Berdnikov, Bumagin, Klimenko – Antipov, Kovyršin, Bučněvič – Dedunov, Monachov, Sakarusov, Fedosejev..

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:15
    V bránke domácich dnes nastupuje Ivan Lisutin. V bránke hostí český reprezentant Jakub Štěpánek.

01:35
    Zatiaľ sledujeme opatrné stretnutie bez streleckého pokusu.

02:35
    Domáci mali príležitosť dostať sa do vedenia,ale Štepánek bol pozorný.

04:27
    Domáci sa snažia pokračovať vo zvýšenej aktivite.

05:38
    Koroljov neuspel proti českému gólmanovi a tak je stav nerozhodný.

06:42
    Domáci Seleznjov vystrelil cez obrancu nad bránu hostí.

07:35
    Prerušenie akcie Dedunova. Mezei si splnil svoje defenzívne povinnosti.

08:52
    Mezei zakončoval po prihrávke Hennessyho – Štepánek bol opäť na mieste.

10:01
    Severstal Čerepovec dal gól!
    Nakoniec sa z ničoho nič dostávajú do vedenia hostia! Dedunov vypracoval celú akciu a NIKOLAJ KAZAKOVTSEV nemal problém zakončiť. Asistencie: Pavel Dedunov.

10:26
    Kazakovtsev utiekol celej defenzíve domáceho tímu a Lisutinovi nedal šancu.

10:49
    Domáci boli od začiatku aktívnejší, ale teraz musia byť po inkasovanom góle poriadne zaskočení.

10:59
    Pokus domáceho Topola zblokoval Popov. Teraz sa hrá zo strany na stranu.

12:05
    Nikita Popov bol v zakončení hákovaný Sergejom Topolom. Trestné strieľanie!

12:05
    Lisutin domáceho zakončovateľa vychytal a tak sa stav nemení!

12:35
    Hostí tak môže táto príležitosť ešte mrzieť. Zatiaľ majú viac streleckých pokusov 9-13.

13:55
    Zatiaľ sa hrá v pomerne svižnom tempe a bez vylúčenia na jednej či druhej strane.

14:26
    Podolsk je lepší v štatistike vhadzovaní, kde vedie 10-8.

15:35
    Hra sa upokojila a zápas neponúka v týchto momentoch veľké šance.

16:55
    Nikontsev sa pokúsil o strelu z diaľky, ale Lisutin puk pohodlne skryl vo svojej lapačke.

18:14
    Ďalšie úspešné vhadzovanie domácich, k zakončeniu im však nepomohlo.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:39
    Ani jeden z tímov sa už v prvej časti do útoku nehrnie a tak sa čaká na záverečnú sirénu.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Máme za sebou úvodnú tretinu dnešného zápasu. Domáci inkasovali v 11.minúte, ale o minútu neskôr mohli zásluhou Topola vyrovnať z trestného strieľania po faule Popova. Štepánek však svoj tím podržal a tak pred druhou tretinou vedie Čerepovec 0:1.

Druhá tretina začne približne o 17:51.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:47
    Koroljov sa pokúsil ohroziť bránku hostí, Štepánek bol pozorný.

22:16
    Tatalin následne vyskúšal šťastie z kruhu na vhadzovanie ale aj v tomto prípade hostí podržal Jakub Štepánek.

23:48
    Hosťujúci Videll odchádza za držanie na trestnú lavicu a tak majú domáci príležitosť na vyrovnanie.

23:59
    Čerepovec sa pozorne bráni a vyhadzuje puk z obrannej tretiny.

24:39
    Podolsk sa nevie dostať k vyloženej príležitosti.

25:16
    Pyett ako prvý ohrozil Štepánka strelou od modrej v tejto presilovke.

25:48
    Čerepovec hrá v plnom počte.

26:36
    Fedosejev, hráč štvrtej formácie hostí takmer našiel čepeľ Čáslavovej hokejky, ktorý bol v dobre pozícii pred bránkou. Nakoniec zapracovala domáca defenzíva.

27:54
    Domáci sú stále lepší na vhadzovaniach, na strelecké pokusy vedú hostia 17:14.

29:30
    Presilovku si zahrajú ja hostia. Za podrazenie je vylúčený Dinat Chafizulin.

30:41
    Potlesk domáceho publika Koškarovovi, ktorý bojoval o puk a ušetril cenné sekundy.

30:55
    Jevsejenkov pálil od modrej – Lisutin obratne strelu zlikvidoval.

31:14
    Berdnikov strieľal z prvej, avšak jeho pokus letel vysoko nad.

31:30
    Podolsk hrá v plnom počte.

32:19
    Víťaz sa snaží ukľudniť hru a založiť útočnú akciu.

33:21
    Zakončenia sa však domáci nedočkali, keďže na trestnú lavicu odchádza Maxim Mamin na 2 minúty za sekanie. Ďalšia presilovka pre hostí.

33:56
    Hráči Severstaľu si teraz pri kombinácii nerozumeli.

34:44
    Táto presilovka Čerepovcu absolútne nevychádza.

35:21
    Podolsk sa ubránil aj druhej oslabovke v krátkom čase a je v plnom počte.

36:56
    Igor Golovkov oslabuje domáci tím, keď dostáva 2 + 10 minút, za podrazenie. Osobný trest si vyslúžil za následné protesty.

37:15
    Sily na ľade sa však čoskoro vyrovnávajú. Niklas Andersen odchádza na 2 minúty za podrazenie

37:49
    Hennessy po dlhšom čase vyskúšal pozornosť Štepánka, ten bol na zákrok prirpavený.

38:27
    Na druhej strane vytesnil Lisutin pokus Čáslavu od modrej.

38:56

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:15
    Sily na ľade sú už vyrovnané. Podolsk krátku presilovku nevyužil.

39:51
    Pred koncom druhej časti ešte Makejev príklepom ohrozil Štepánka.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Druhá tretina nepriniesla pekný hokej. Oba tímy hrali nedisciplinovane, z čoho pramenili časté vylúčenia, ktoré ani jeden z tímov nedokázal využiť. Tretia tretina začne približne o 18:38.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:55
    Podolsk vstúpil do tretej tretiny zvýšenou aktivitou.

42:37
    Viťaz Podolsk dal gól!
    Domácim sa podarilo pretaviť dobrý začiatok na vyrovnávajúci gól! Presadil sa LOGAN PYETT po prihrávke Kokšarova. Asistencia: Juryj Kokšarov.

43:06
    Teraz môžu hostí mrzieť nevyužité presilovky v druhej tretine.

43:47
    Domácich ten gól poriadne nabudil. Mamin hrozil spoza bránky, ale obranca mu zabránil v dobrom zakončení.

44:36
    Na druhej strane pokus Nikontseva, Lisutin však zasiahol včas. Následne si poradil aj s druhou strelou od Saharusova.

45:59
    Podolsk to skúša ďalej, chce čo najskôr streliť vedúci gól.

46:36
    Afinogenov to vyskúšal od mantinelu, Štepánek však úmysel domáceho kapitána prečítal.

47:38
    Neuveriteľné! Domácí otáčajú v prvej polovici tretej tretiny výsledok vo svoj prospech. LOAGAN PYETT sa stáva domácim hrdinom, keď pridáva svoj druhý gól v tomto zápase. Slušný počin tohto obrancu. Asistencie: Dinar Chafizullin, Jurij Kokšarov.

47:54
    Hostia z Čerepovca tak zažívajú studenú sprchu, všetko im hralo do karát, ale domáci sa zlepšili v koncovke a dvoma gólmi otočili výsledok.

48:08
    Štepánek mal pri druhom gól zakrytý výhľad a tak strelu Pyetta zbadal až keď bol v sieti.

49:44
    Obojstranné vylúčenie. Za hrubosť odchádzajú na trestnú lavicu domáci Rozin a hosťujúci Berdnikov na 2 minúty.

49:56
    Toto vylúčenie vzišlo po vzájomnej šarvátke pred Lisutinom. Už sa vášne utíšili.

50:30
    Domáci sa snažia dobre vykrývať stredné pásmo.

51:04
    Podolsk dostáva príležitosť hrať presilovku 4 na 3, keď na trestnú lavicu odchádza Kovyršin na 2 minúty.

51:44
    Víťaz Podolsk hrá v plnom počte.

52:44
    Domáci si berú oddychový čas.

52:50
    Tréner domácich ukľudňoval svojich zverencov, aby dotiahli zápas do víťazného konca.

53:04
    Čerepovec hrá v plnom počte, domáci presilovku nevyužili.

53:33
    Lisutin teraz predivedol dva zázračné zákroky a podržal svoj tím vo vedení. Videll už takmer oklamal obrancu a brankára, ale Lisutin reflexívne puk vyrazil.

53:56
    Hostia sa snažia všemožne vyrovnať, zatiaľ však na ich strane absentuje šťastie.

54:50
    Domáci Igor Golovkov dáva svojim faulom šancu hosťom na vyrovnanie.

55:39
    Lisutin tera prerušil hru a dal tak priestor svojim spoluhráčom na prestriedanie. Hostia sú usadení v útočnom pásme.

56:16
    Videll zle rozohral a domáci vyhadzujú.

56:50
    Podolsk sa dokázal ubrániť aj tejto presilovke a už hrá v plnom počte. Do konca tretej tretiny zostávajú viac ako tri minúty.

57:39
    Víťaz sa snaží pozorne pokrývať stredne pásmo.

58:13
    Čerepovec si vzal oddychový čas. Dá sa očakávať hra bez brankára.

58:13
    Štepánek zostáva na striedačke. Hostia vyskúšajú hru v šiestich!

58:39
    A je rozhodnuté!!! Domáci sa vymanil zo svojho pásme a do prázdnej bránky zakončil MAXIM AFINOGENOV, ktorý pečatí výsledok tohto zápasu na 3:1. Asistencie: Alexander Vasiljev, Jury Kokšarov.

59:01
    Začala sa posledná minúta tejto tretiny a zároveň zápasu.

60:00

Hostia nedokázali v tretej tretine udržať tesné vedenie 1:0 a domácim sa podarilo v priebehu 5 minút otočiť skóre stretnutia. Podolsk tak v domácom zápase vybojoval tri body.

Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. (19:20:23)

Martin Platko

Góly a asistencie: 43. Pyett (Kokšarov), 48. Pyett (Chafizullin, Kokšarov), 59. Afinogenov (Vasiljev, Kokšarov) – 11. Kazakovtsev (Dedunov, Jevsejenkov)

Viťaz Moskovská oblasť: Lisutin (Ivanchyk) – Pyett, Chafizullin, Rozin, Mezei, Golovkov, Seleznjov, Tatalin – Afinogenov, Vasiljev, Kokšarov – Koroljov, Hennessy, Soloduchin – Rybakov, Makejev, Topol – Mamin, Kudreman, Poltorak, Belousov.
    Severstaľ Čerepovec: Štěpánek (Artemjev) – Andersen, Kiselevič, Popov, Jevsejenkov, Stasenko, Čáslava, Sakarusov – Videll, Bušujev, Nikontsev – Berdnikov, Bumagin, Klimenko – Antipov, Kovyršin, Bučněvič – Dedunov, Monachov, Sakarusov, Fedosejev.