Chabarovsk – HC Slovan 2:5 (kon.) | Vladivostok – Lev 2:3 (po pr.) | Novosibirsk – Riga 1:4 (kon.)
Novokuzneck – CSKA Moskva 2:3 (po pr.) | Kazaň – A. Mytišči 4:2 (kon.) | Viťaz – Jaroslavľ 2:3 (kon.)
Novgorod – Petrohrad 5:2 (kon.) | D. Moskva – Čerepovec 3:1 (kon.)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
5:2 (2:0, 3:2, 0:0)
SKA Petrohrad
Utorok 01.10.2013, 17:30KHL

53:57
    Teraz to Alexej Semjonov prehnal s dôrazom. Po spoluhráčovi sa zahnal rukavicou, čo neušlo pohľadu hlavných rozhodcov, ktorí mu udelili 2+10 minút za úder do hlavy a krku.

46:07
    Sily sa na ľade vyrovnajú, keď si nedovolene pomohol Jusso Hietanen, ktorý si odsedí 2 minúty za hru vysokou hokejkou.

44:59
    Vylúčenie na strane hostí. Salák je previnilcom, za neho si trest odsedí Panarin.

38:15
    Petrohrad dal gól!
    Petrohrad takmer okamžite koriguje výsledok, keď sa k odrazenému puku natiahol ARTEMIJ PANARIN a z otočky trafil sieť za Gealšvilim, ktorý nič nevidel. Asistencie: Viktor Tichonov, Alexandr Kučerjavenko.

37:54
    Torpédo Novgorod dal gól!
    Tak toto je črtajúci sa debakel pre favorita! MICHAIL GRIGORJEV vošiel popri mantineli do útočného pásma, pretože nevedel čo s pukom, tak vystrelil a Salák len naprázdno zamával lapačkou. Bez asistencie.

31:12
    Hattrick JARKKA IMMONENA a tretia využitá presilová hra v stretnutí. Denis Paršin nahral na modrú na Hietanena, ktorý z prvej vystrelil, Salák vyráža, ale pred ním stojací strelec už len puk vrátil do siete. Asistencie: Jusso Hietanen, Denis Paršin.

30:35
    Hákovaním sa previnil kapitán hostí Kalinin, ktorý sa odsedí 2 minúty na trestnej lavici.

26:58
    Panarin manévroval okolo domácej bránky, na kruhu prihral na modrú JURIJIMU ALEXANDROVOVI, ktorý nahodil na Gelašviliho a puk na prekvapenie skončil v sieti. Asistencia: Artemij Panarin.

25:53
    Mortensson mal teraz smolu. Bola pred ním prázdna báránka, síce bol z uhlu, ale toto mal byť gól! Gelašvili predviedol skok, ktorým zachytil letiaci puk do opustenej bránky, a tak si stále drží nulu na svojom konte.

21:09
    Pavel Valentenko vystrelil od modrej čiary, Salák vyrazil len na hokejku JARKKA IMONENA, ktorý puk poslal do bránky. Asistencia? Pavel Valentenko.

19:07
    Navyše hostia majú po presilovke. Na trestnú lavicu odchádza Patrik Thoresen na 2 minúty. Hrať sa bude 4 na 4.

18:23
    Prvým vylúčeným hráčom Torpeda je strelec prvého gólu Žarkov. Dostáva 2 minúty za držanie.

15:25
    Galuzin sa pokúšal o blafák do bekhendu, ale Salák jeho úmysel prečítal, skóre sa nemení.

15:25
    Bolo anriadené trestné strieľanie za faul Rjasenského na Galuzina, ktorý išiel sám na Saláka.

12:54
    Georgij Berdjukov dostáva 2 minúty za podrazenie.

12:22
    Domáci bleskovo túto presilovku využívajú! Hietanen do modrej ešte netrafil Salákovu bránku. Puk sa odrazil od zadného mantinelu k JARKKOVI IMMONENOVI, ktorý z veľkého uhlu trafil prázdnu bránku. Asistencia: Hietanen.

12:12
    Rezultuje z toho vylúčenie, za krošček si odchádza posedieť na 2 minúty Alexej Semjonov.

09:47
    Domáci udreli ako blesk z jasného neba! Puk sa pohyboval za bránkou, kde sa k nemu dostal Maxim Potapov, ktorý zadovkou poslal puk pred bránku, kde sa objavil voľný DANIIL ŽARKOV, ktorý vystrelil na vzdialenejšiu tyč a Salák nemal šancu. Asistencie: Maxim Potapov, Vadim Krasnoslobodcev.

06:51
    Domáci sa na dlhšiu dobu usídlili pred Salákom. Spoza bránky prišla prihrávka na nabiehajúceho domáceho hráča, ktorý však nepremenil veľkú príležtiosť.

Martin Platko

Góly a asistencie: 10. Žarkov (Potapov, Krasnoslobodcev), 13. Immonen (Hietanen), 22. Immonen (Valentenko), 32. Immonen (Hietanen, Paršin), 38. Grigorjev – 27. Alexandrov (Panarin), 39. Panarin (Tichonov, Kučerjavenko)

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Gelašvili (Maškovcev) – Valentěnko, Hietanen, Děnisov, Grigorjev, Makarov A., Chomickij, Belochvostikov – Potapov A., Galuzin, Kuljomin – Salminen, Immonen, Paršin – Wolski, Brent, Kulakov – Žarkov, Potapov M., Krasnoslobodcev
    SKA Petrohrad: Salák (Nalimov) – Čudinov, Alexandrov, Kalinin, Semjonov, Rjasenskij, Berdjukov, Tichonov M., Judin – Thoresen, Mortensson, Červenka – Panarin, Kučerjavenko, Tichonov V. – Skačkov, Špicev, Ponikarovskij – Sigarjov, Malyšev, Makarov I

Rozhodca: Ravodin, Naumov – Zacharenkov, Sazonov