Mladá Boleslav – Most 8:3 (kon.) | Motor ČB – Jihlava 1:0 (po pr.) | Havlíčkův Brod – Beroun 1:3 (kon.)
Třebíč – Litoměřice 3:0 (kon.) | Ústí n/L – Havířov 2:0 (kon.) | Olomouc – Benátky n/J 8:2 (kon.)
Šumperk – Kadaň 3:2 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
SK Kadaň
cz Pondelok 30.09.2013, 18:00 • Zimní stadion Šumperk • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hokejisté Kadaně získali z posledních dvou zápasů dva body. Nejprve zajížděli na led Rebelů z Havlíčkova Brodu, kde podlehli 5:2. Zápas se pro Kadaň dobře vyvíjel, po první třetině vedla 1:0 zásluhou Chlouby. Ovšem druhá třetina byla z pohledu Kadaně špatná, obdržela v ní tři góly a ve třetí třetině se náskok marně snažila dotáhnout. V poslední periodě se za Kadaň trefil ještě Hammerbauer, a to bylo od tohoto klubu vše. V sobotním utkání Kadaň na svém ledě přivítala Třebíč. Zápas skončil dobře pro domácí, Třebíč totiž dokázali porazit 4:3 po prodloužení. O branky v tomto zápase se postarali: Hromas, Chlouba a dvoubrankový střelec Jíra, který rozhodl i gólem v prodloužení o zisku dvou bodů pro Kadaň.

Šumperk poslední dva zápasy odehrál na ledě soupeře. Ve středu zajížděl do Třebíče, kde získal svoje první sezónní body za výhru na nájezdy. Draci v tomto zápase měli nakročeno k zisku tří bodů, a to když po druhé třetině vedli zásluhou Staňka, Hlinky a Sedláka 3:1. Horácká Slavie se ve třetí třetině zvedla a dvěma góly se o vyrovnání postaral Dolníček. V prodloužení pak mohl rozhodnout Zohorna, ale v koncovce mu sjel puk z hole. Zápas tak došel až na nájezdy, kde jediným úspěšným exekutorem branky byl Hulva a zařídil tak bonusový bod pro Šumperk. V sobotu Draci zajeli na led Havířova, kde chtěli navázat na úspěch z Třebíče. To se jim ale nepovedlo a AZetu podlehli 3:1 Jedinou branku Šumperka v tomto zápase vstřelil kapitán Holík.

Vítejte tedy u sledování dnešního online přenosu ze šumperského zimního stadionu.

Salith Šumperk: Štůrala (Vajner) – Bail, Holík, Teařík, Sedlák, Starý, Novotný, Navrátil, Gewise – Langr, Plášek, Haas – Červenka, Půhoný, Brunec – Žálčík, Staněk, Moskal – Hlinka, Skoumal, Cink

Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Maštalířský) – Havel, Szakál, Pelc, Rutta, Stehlík, Kopáč – Ton, Kůs, Jíra – Chlouba, Charousek, Mainer – Hromas, Hanták, Hammerbauer – Novák J., Novák L., Chrpa

Rozhodčí: Šutara – Barteček, Vengeřín.

Hráči obou týmů jsou již na ledě, utkání co nevidět začne.

00:01

00:16
    První akci tohoto zápasu se snažili rozjet hráči Kadaně ale puk byl ztečovaný do rohu kluziště.

01:22
    Nebezpečná střela Rutty skončila nad brankou Štůraly.

01:30
    Vyloučen hráč Šumperka na dvě minuty za hákování.

02:41
    Střela ze středního pásma na Štůralu, ten rychle rozehrál.

03:20
    Další pokus hráčů Kadaně, Štůrala opět kryje.

03:30

04:25
    Kadaň právě vstřelila branku!
    První branka dnešního utkání Jíra nahrával na uvolněného KARLA HROMASE který zakončil nad lapačku domácího brankáře. Asistence: Petr Jíra

05:21
    Další pokus Kadaně, do střely se ale položil Novotný a ránu zblokoval.

05:21
    Aleš holík si jde sednout na dvě minuty za nedovolené bránění.

05:50
    Ztečovaná střela která skončila až na ochranné síti, vhazuje se po levici domácího brankáře.

06:21
    Ton střílel z mezikruží, Štůrala vyrazil.

07:06
    Další pokus hostujících hráčů, střela byla opět ztečována do ochranné sítě.

07:21

07:28
    Zakázané uvolnění domácích hráčů, vhazuje se po levici Štůraly.

07:35
    Staněk vyhrál buly na Holíka ten se snažil rozjet útočnou akci, ovšem nepřihrál přesně.

08:22
    Střelu Hlinky vyrazil brankář Strmeň betonami.

09:37
    Vyloučen hráč Šumperka Plášek na dvě minuty za hákování.

09:51
    Kadaň kombinovala v pásmu Šumperka ale nedokázala se dostat do vyloženější akce.

10:16
    Žálčík vyhazuje.

10:55
    Střela Chlouby skončila nad brankou Štůraly.

11:17
    Úplně volný Stehlík v mezikruží, domácí golman jeho střelu schoval do své hrudi.

11:37

11:46
    Střela hostujícího celku která skončila až v hledišti.

13:25
    Holíkova střela od modré skončila vedle.

14:06
    Haas dorážel Holíkovu střelu, Strmeň si vše pohlídal.

14:23
    Draci právě vstřelili branku!
    Šumperk se dokázal prosadit v přesilové hře. Kombinace Šumperských hráčů v útočném pásmu, po střele Sedláka se puk odrazil na volného JIŘÍHO PŮHONÉHO který zakončil pod betony golmana Kadaně. Asistence: Tomáš Brunec, Tomáš Sedlák.

17:19
    Vyloučen hráč Kadaně Kůs za sekání.

17:47
    Nahrávka Tesaříka po modré čáře na Sedláka ten se opřel do střely která skončila vedle pravice Strmeně.

18:21
    Sedlákova střela zblokována jedním z hostujících hráčů.

18:40
    Moskal nahodil puk do pásma tam se ho zmocnil Staněk který nahrál na volného Holíka kterému se střela nepovedla.

19:19

19:38
    Charousek ujížděl sám na Štůralu, byl hákovaný a je nařízeno trestné střílení.

19:38
    Charousek nic nevymýšlel střelou z mezikruží vystřelil na Štůralu ten ale jeho pokus chytil betony.

20:00

Je za námi první třetina utkání která nám nabídla jeden gól na každé staně. Nejprve se prosadili hostující hráči konkrétně Karel Hromas který zakončoval nad lapačku Štůraly. O vyrovnávací gól se postaral Šumperk v přesilové hře kde se trefil Půhoný. Ke konci první třetiny jsme mohli shlédnout nájezd Kadaně, Charousek ovšem trefil pouze Štůralovy betony a tak je stav po první třetině 1:1

20:01

20:09
    Úvodní buly vyhráli domácí hráči, do kombinace se ale nedostali.

20:50
    Velká šance Šumperka puk se odrazil na volného Karla Pláška který mohl zakončovat do prázdné brány ovšem Strmeň tam na poslední chvíli dal svoji lapačku.

21:07
    Chloubovu střelu Štůrala vyrazil betony.

21:44
    Kopáč nahodil puk ze středního pásma na domácího gólmana ten puk rychle vyklepal ze své lapačky a rozehrál.

22:27
    Kadaň se teď drží v obraném pásmu Šumperka ale nemůže se dostat ke střele.

23:28
    Hostující hráči rozehrávali akci ale zastavil je ofsajd.

23:50
    Hra se teď odehrává více ve středním pásmu.

24:28
    Vyloučen hostující hráč Mainer.

24:47
    Moskalova křižná nahrávka přes brankoviště Strmeně se dostala až k Žálčíkovi tomu ale naposlední chvíli zablokoval hůl jeden z hostujících hráčů.

25:35
    Haasovi se nepovedla přihrávka, Kadaň se osvobozuje.

26:08
    Červenka prokličkoval celé kluziště, zavezl puk do pásma tam ho ale ztratil.

26:28

26:40
    Vhazuje se ve středním pásmu.

27:01
    Szakál vyslal střelu z modré na branku Štůrala měl špatný výhled ale nakonec střelu dokázal vyrazit.

27:16
    Staněk vyhodil puk až na zakázané uvolnění.

27:30
    Rutta střílel z modré, Štůrala schoval puk do lapačky.

28:01
    Šumperk je teď pod tlakem, nedaří se mu dostat puk z obranného pásma.

28:09
    Vhazuje se po pravici domácího gólmana.

29:20
    Plášek se prokličkoval až do útočného pásma tam udělal stahovačku na Kopáče nahrál pod sebe na Hlinku který ovšem přestřelil branku.

29:29
    Zakázané uvolnění Kadaně. Vhazuje se po levici Strmeně.

29:36
    Novotného střela od modré skončila vedle branky.

Strmeň drží Kadaň, teď předvedl pár pěkných zákroků.

31:00
    Hraje se teď hodně na obou stranách.

31:17
    Tlačenice o puk u mantinelu, rozhodčí hru přerušil, vhazuje se po levici Štůraly.

31:54
    Plášek nahrával úplně na osamoceného Hlinku který stál tváří v tvář Strmeňovi, puk mu ale sjel po hokejce.

32:20
    Samostatný únik hostujícího hráče ten se dostal do zakončení a poté byl podražen.

32:20
    Tesařík dvě minuty za podražení.

33:05
    Stehlík se snažil střílet z mezikruží, tam ale vložil hůl jeden z domácích hráčů a puk stečoval do rohu kluziště.

33:23
    Szakál si jde sednout na dvě minuty za podražení.

33:36
    Plášek zklepl puk Holíkovy který se napřáhl ke střele, ta skončila vedle branky Strmeně.

34:13
    Ofsajd Kadaně, vhazuje se ve středním pásmu.

34:20

35:01
    Hromas ujížděl po levé straně kluziště a v útočném pásmu se napřáhl ke střele, Štůrala puk vyrazil.

33:23

35:52
    Čevenka teď drží puk u mantinelu a dívá se komu by nahrál, nakonec si vybral Holíka.

36:24
    Novotný nahazoval na branku, tam se puk snažil tečovat Čevenka.

37:05
    Haasova střela zpoza branky, Strmeň si toto pohlídal a puk schochval pod lapačku.

37:40
    Signalizována výhoda pro Šumperk, tomu se daří kombinace v útočném pásmu ale ke střele se zatím nedostal.

37:48
    Vyloučen hostující Kopáč za držení hole.

38:31
    Kadaň se osvobozuje, Šumperku se nedaří dostat do pásma.

38:41
    Hlinkova střela skončila na boční síťce Strmeně.

39:19
    Kadaň jde do tří na dvě minuty si jde sednout hostující hráč Hromas za hákování.

39:42
    Střela Sedláka z modré byla zblokována.

39:48
    Hosté už hrají ve čtyřech.

40:00

Ve druhé třetině jsme gól neviděli. Ovšem pár akcí bylo gólových. Hostující hráči se dostali dvakrát do samostatného úniku ale ani jednou se jim nepodařilo skórovat. Šumperk měl také slibnou akci když Hlinka stál úplně sám před Strmeněm tomu ale nakonec sjel puk z hokejky. Stav po druhé třetině je tedy 1:1.

40:01

40:10
    Langr zavezl puk do pásma, Šumperk dohrává přesilovku.

40:47
    Novotného střela skončila vedle levice hostujícího golmana.

41:19

41:28
    Zakázané uvolnění Šumperka.

41:30
    Charousek vyhrál buly které našlo cestu až na modrou čáru kde stál ROMAN CHLOUBA který zakončil do levého růžku Štůralovy branky. Asistence: Jiří Charousek

42:37
    Jeden z hostujících hráčů ztratil puk za brankou tam se ho zmocnil Hlinka který objel branku a snažil se zakončit mezi bezoty Strmeně, ten je ale rychle scvakl k sobě a puk vyrazil.

43:50
    Nahrávka Červenky na Brunce který si udělal na mezikruží otočku a snažil se zakončit, ovšem u střely upadl na zem.

43:57
    Za sekáni si jde sednout hostující Pelc.

44:16
    Novotného střela skončila v hrudi Strmeně.

44:31
    Kadaň se osvobozuje.

45:05
    Moskal se snažil puk vybojovat u mantinelu to se mu ovšem nepovedlo a Kadaň se opět osvobodila.

45:57

46:38
    Chlouba nahrával před branku Charouskovy ten vystřelil a Štůrala puk vyrazil betony.

47:18
    Novotný nahodil puk ještě před půlkou a tak se píská zakázané uvolnění.

47:51
    Holík posílal puk na Hlinku ale ještě dřív u puku byl Hanták který udržel útočné pásmo pro Kadaň.

48:15
    Haas se snažil poslat Červenku do úniku puk ovšem vystihl jeden z hostuijících hráčů.

48:19
    Domácí hráč Haas vyloučen na dvě minuty za podražení.

48:41
    Kadaň se snažila dostat do pásma ale zastavil ji ofsajd.

48:59
    Šumperk se osvobodil a střídá.

59:00
    Chlouba zavezl puk do pásma tam ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů a Novotný tak v klidu vyhodil puk až za Strmeně.

50:19

50:55
    Holíkova dlouhá střela na Hlinku, která byla neřesná puk sbírá Novák.

51:31
    Střela přímo z buly na Štůralu ten ji ale zvládl vyrazit.

52:08
    Nejprve střílel Holík Strmeň puk dokázal vyrazit pouze před sebe tam stál Červenka na dorážku ale i stou si StrmeŇ dokázal poradit.

53:38
    Kadaň rozehrává útočnou akci tu ale pokazila nepřesná rozehrávka Szakála.

53:50
    Holíkova skrytá střela, Strmeň ji vyrazil vyrážečkou.

54:17
    Holík se opět snažil vystřelit tentokrát si ale zlomil hůl a odjel střídat.

55:08
    Ton nahrával na Kůse ten nahrávku nedokázal zpracovat.

55:50
    Hostující hráč chtěl vyhodit puk z obraného pásma puk mu ovšem sjel z hokejky toho si všiml Staněk který nahrál do mezikruží na LUKÁŠE ŽÁLČÍKA který zakončil pod lapačku Strmeně. Asistence: Aleš taněk

56:30
    Marek Haas dvě minuty hákování.

56:35
    Hlinka vyhrál puk a Šumperk se osvobozuje.

57:10
    Střelu Szakála Štůrala vyrazil.

Kadaň nepřesně rozehrála a je z toho zakázané uvolnění.

58:04
    Žálčík ujížděl sám na branku a byl hákovaný. Na dvě minuty si jde sednout Szakál.

58:30

59:07
    Šumperk využívá přesilovou hru. Necelá minuta do konce utkání. Tomáš Sedlák střílel od modré čáry puk ten byl ještě stečovaný KARLEM PLÁŠKEM za zády bezmocného
    Strmeně. Asistence: Jiří Půhoný, Tomáš Sedlák.

59:40
    Hosté to zkouší bez golmana.

59:43
    Oddechový čas pro hosty.

60:00

Skončilo nám utkání sedmého kola první ligy výsledkem 3:2 pro Šumperk.

Nejlepším hráčem hostujícího celku byl vyhlášen Jan Strmeň. Z domácího celku byl vyhlášen nejlepším hráčem Tomáš Štůrala. (20:29:06)

Kateřina Glogarová

Góly a asistencie: 15. Půhoný (Brunec, Sedlák), 56. Žálčík (Staněk), 60. Plášek (Půhoný, Sedlák) – 5. Hromas (Jíra), 42. Chlouba (Charousek)

DRACI PARS ŠUMPERK: Štůrala (Vajner) – Bail, Holík, Teařík, Sedlák, Starý, Novotný, Navrátil, Gewise – Langr, Plášek, Haas – Červenka, Půhoný, Brunec – Žálčík, Staněk, Moskal – Hlinka, Skoumal, Cink
    SK Kadaň: Strmeň (Maštalířský) – Havel, Szakál, Pelc, Rutta, Stehlík, Kopáč – Ton, Kůs, Jíra – Chlouba, Charousek, Mainer – Hromas, Hanták, Hammerbauer – Novák J., Novák L., Chrpa

Rozhodca: Šutara – Barteček, Vengeřín