Znojmo – Moser Medical Graz 99ers 5:3 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
5:3 (2:2, 2:1, 1:0)
Moser Medical Graz 99ers
cz Nedeľa 29.09.2013, 16:00 • Zimní stadion Znojmo • Erste Bank Young Stars League

60:00
    Konec zápasu. (18:01:52)

59:27
    Orli pozorně brání, zřejmě už si svůj náskok pohlídají.

58:41
    Hosté hrají bez gólmana.

58:41
    Oddechový čas pro Znojmo!

58:41
    Dvě minuty pro Hložka (ZNO) – faul loktem.

58:29
    Orli se snaží držet v dostatečné vzdálenosti od brány, což se jim v posledních minutách docela dařilo. Nyní si ale museli pomoci faulem a bude se opět vylučovat.

57:35

57:30
    Zakončit se jim však nepodařilo a hosté odpalují puk do bezpečí.

57:14
    Žemlička zavezl puk před Stilla, Orli obléhají svatyni hostů.

56:49
    Chybná rozehrávka Znojma, Dovina musel dokonce zasahovat. Vhazuje se v obranném pásmu Orlů.

56:10
    Šťáva pálil od modré čáry, puk se před bránou ještě pokoušel tečovat Hobza. Kotouč jen o kousek minul tyčku.

55:54

55:35
    Počet hráčů na obou stranách se vyrovná. Dvě minuty Petrovitze (GRA) – nedovolené bránění.

54:50
    Orli už dvakrát odpálili puk od Doviny.

53:54
    Pelikán (ZNO) – dvě minuty za krosček.

53:48
    Menší tlak hostů a Znojmo si pomáhá faulem, bude se vylučovat.

53:01
    Orli se snaží držet puk daleko od své brány, přesto teď jen se štěstím zabránili brance po bekhendové střele Dreymanna.

52:05
    Ten však netrval dlouho a po rychlém přenesení hry se ke střele dostal Schiechl. Dovina vyráží.

51:40
    Graz jen vyhodil puk ze svého obranného pásma, kde si jej opět vyzvedli domácí hokejisté a pokračují ve svém útoku.

51:22
    Kacetl vypálil od mantinelu, Stil jeho ránu kryje lapačkou a přerušuje hru.

50:40
    Znojmo ještě chvíli kombinovalo před bránou soupeře, žádnou střelu už však nevyprodukovalo.

50:00
    Dobrá práce Žemličky, který si z rohu kluziště vybruslil až před bránu, kde ještě stihl vystřelit. Still kryje.

49:28
    Orly brzdí ofsajd.

48:51
    Zusevics už se po objetí branky a následném zasunutí kotouče podél tyčky raduje z gólu. Rozhodčí ale zůstává chladný a hra pokračuje.

48:11
    Graz se ještě pokouší s výsledkem něco udělat, času má zatím dost. Po několika nezdarech si vybojoval útočné pásmo a kombinuje za bránou.

47:29
    Orli právě vstřelili branku!
    A přichází pátá branka Znojma. ALEŠ PELIKÁN si najel po křídle do útočného pásma a tvrdou ránou do horní části brány skóruje. Asistence: Jakub Švanda.

47:01
    Orli se v této pasáži hry drží v dostatečné vzdálenosti od své brány a přerušili tlak Grazu.

46:30
    Nováček kličkoval s pukem před Stillem, nakonec se ke střele odvážil Špaček, gólman Grazu puk drží a přerušuje hru.

46:00
    Hosté odpalují kotouč na zakázané uvolnění.

45:10
    Orli se na delší čas usadili před Stillem, hrají však za bránou, kde se bojuje o puk.

44:40
    Rychlý průnik Pelikána do soupeřovy obrany a střela přímo na lapačku Stilla.

43:48
    Graz už opět převzal kontrolu nad hrou, Orli se zatím ve třetí třetině spíše jen brání.

43:20
    Hosté zpět před Dovinou, po rychlém přečíslení zakončoval Gratzer mimo bránu.

42:58
    Znojmo se na chvíli uvolnila ze sevření svého soupeře a přesunulo hru do střední části kluziště.

41:46
    Hosté se stále drží před znojemskou klecí. Lammerovo nahození nenadělalo domácí obraně problémy.

41:16
    Graz odstartoval třetinu aktivněji a několikrát již vystřelil na Dovinu, zejména střela Krammera od modré čáry nadělala brankáři problémy.

40:01

Třetí třetina začne v 17:31. Ve druhé části hry jsme se dočkali tří branek. Orli si nejdříve vzali zpět dvoubrankové vedení, v 35. minutě pak v přesilovce bleskově snížil Dreymann. Již ve 24. minutě dovršil hattricku v utkání znojemský útočník Lukáš Nováček.

40:00

39:10
    Po rychlém brejku do rozhozené znojemské obrany, která se dožadovala odpískání faulu po předchozím zákroku, se k jedovaté střele dostal Gratzer. Mířil však jen vedle vzdálenější tyčky.

38:40
    Kacetl zachytil rozehrávku hostů, následně však svou přihrávku poslal na hůl soupeře.

37:59
    Po dalším zakázaném uvolnění Orlů se vhazuje před Dovinou.

37:04

36:44
    O puk se bojuje podél mantinelu.

36:34
    Až nyní Graz před Dovinou, který vytěsnil ránu od modré čáry.

36:00
    Tato přesilovka se hostům zatím příliš nedaří. Následuje dokonce vhazování před Stillem.

35:04
    Další znojemské oslabení, dvě minuty si odpyká Kacetl (ZNO) – držení hole.

34:24
    Graz právě vstřelil branku!
    Rychle využitá přesilovka. SIMON DREYMANN se krásně uvolnil a ocitl se sám před bránou, kde Dovina jen vyrazil puk betony před sebe. Po následné nepřehledné situaci před brankovištěm, se puk dokutálel až za záda gólmana. Asistence: Daniel Gratzer a Zintis-Nauris Zusevics.

34:04
    Další trest, tentokrát pro Žemličku (ZNO) – hákování.

33:00
    Minela Doviny, který se pokoušel hokejkou odšťouchnout puk od svého brankoviště. Kotouč však minul a ten se doklouzal až na tyčku!

32:26
    A Znojmo si opět vybojovalo dvoubrankový náskok. Nováček vyslal do samostatného úniku MARKA ŠPAČKA, který po ukázkové kličce posílá puk do sítě. Asistence: Lukáš Nováček.

31:53

31:40
    Zusevicsova střela z vrcholu kruhu končí na betonech připraveného Doviny.

31:24
    Hraje se ve střední třetině.

30:53
    Graz až na druhý pokus vybojoval útočné pásmo, vzápětí o něj ale opět chybnou rozehrávkou přichází.

30:20
    Rána Stühlingera od modré čáry, kterou ještě před brankovištěm tečoval Gratzer. Dovina svou brankovou čáru ubránil.

30:04
    Orli odpalují kotouč přes všechny čáry.

29:53
    Dvě minuty pro Cerovečkiho (ZNO) – držení.

29:00
    Na přihrávku zpoza brány nestihl včas zareagovat Cerovečki, před kterým už se odkrývala prázdná svatyně Stilla.

28:24
    Méně záživnější pasáž hry, která se odehrává ve střední části kluziště.

27:45
    Zajímavá kombinace také na druhé straně, zakončoval Trost, jemuž však rána také příliš nesedla a míří až do ochranné sítě za bránou.

26:52
    Hezká kombinace trojice znojemských hráčů na jejímž konci stál Matyáš Hložek, jenž z kruhu trefuje pouze střed brány, kde stojí připravený gólman.

26:00
    Až nyní stálejší tlak, který vygradoval ránou Hobzy od modré čáry, která však byla nepřesná a končí vedle brány.

25:04
    Orli se nemohou udržet na delší čas před Stillem, hosté spíše jen odpalují kotouče ze svého obranného pásma.

24:37
    Graz inkasovaný gól zjevně rozhodil a kupí jednu chybu v obraně za druhou. Domácí však zatím nedokázali žádnou potrestat.

23:19
    A Znojmo opět odskakuje soupeři na rozdíl jedné branky. LUKÁŠ NOVÁČEK si v dnešním utkání připisuje hattrick. Asistence: Matyáš Hložek.

23:10
    Hložkova rána z jízdy z kruhu končí na hrudi Stilla.

22:52
    Na druhé straně se u tyčky pokoušel prosadit Hačecký, Still pozorný.

22:27
    Přestože byl Hirschberger bráněn, nakonec se probil až ke střele na Dovinu. Znojemský brankář puk vyráží betony.

21:57

21:39
    Až nyní si znojemský brankář připsal první zákrok proti ráně Gratzera.

21:00
    Orli střeží své brankoviště, ještě nedovolili soupeři vystřelit. Dokonce odpalují puk přes všechny čáry.

20:37
    Hosté odstartovali třetinu v početní výhodě a ihned se usadili před Dovinou.

20:01

Druhá třetina začne v 16:45. První dějství přineslo čtyři branky. Nejdříve se Orli dostali celkem rychle do dvougólového vedení, o které však v závěru periody rychle přišli.

20:00

19:57
    A ještě jedno vyloučení. Dvě minuty pro Hobzu (ZNO) – vysoká hůl.

19:38
    Náskok Orlů je pryč. Po vyhraném buly před Dovinou bleskově doklepl puk do odkryté části klece THOMAS SCHIECHL. Asistence: Zintis-Nauris Zusevics.

19:30
    Ofsajd na straně hostů, posléze zakázané uvolnění Orlů. Hra se kouskuje.

18:45
    Opět v akci Šťáva, který tentokrát jen nahodil za bránu Stilla a odchází střídat. Stejně jako jeho spoluhráči.

18:10
    Na druhé straně střela Šťávy od mantinelu míjí vzdálenější tyč klece.

17:24
    Krásná akce Trosta, který prokličkoval s pukem na holi téměř celým kluzištěm, objel si domácí klec a ještě stihl zakončit. Dovina byl tentokrát pozorný a poradil si i s dorážkou Dreymanna.

16:58
    Zakázané uvolnění hostů, vhazuje se před Stillem.

16:15
    Obrovská chyba gólmana Znojma, který pokazil rozehrávku od své brány a namazal přímo na hůl THOMASE SCHIECHLA, jenž posílá kotouč do prázdné klece. Bez asistence.

15:15
    Žemlička zavezl puk až před bránu Grazu, po několika přihrávkách však přichází menší zaváhání a kotouč je ve středním pásmu.

14:37
    Znojemští hokejisté jsou aktivnější a opět se usadili před Stillem.

13:36
    Znojmo přeci jen využívá přesilovku. LUKÁŠ NOVÁČEK dostal ideální přihrávku před brankoviště, kde protlačil puk až za záda gólmana. Asistence: Ondřej Šťáva a Marek Špaček.

12:48
    Následně hosté odpalují puk daleko od své brány.

12:30
    Další Švandova přihrávka před bránu, kde se puk jen odrazil od brusle Horáka do rohu kluziště.

12:10
    Švanda pálí od modré čáry, Still si není příliš jistý, přesto drží puk na svých betonech.

11:53
    Vyloučen Stühlinger (GRA) – nedovolené bránění.

11:41

11:15
    Puk až za bránou Stilla, Orli si zatím vedou v oslabení dobře.

10:45
    Hosté se na druhý pokus dostali zpět před Dovinu, rozhodčí však přerušuje pro hru vysokou holí a vykazuje hráče do střední třetiny.

10:00

09:41
    Ve stejném čase odchází na trestnou lavici Košťál (ZNO) – podražení.

09:41
    Také hosté zahrozili z brejku. Nejdříve Dreymann nastřelil jen Dovinovu hruď, následně dorážel Schröttner.

09:15
    Na druhé straně si Still poradil s důrazem Horáka.

08:42
    Graz je opět nastěhován před Dovinou. Střílenou přihrávku od modré čáry se pokoušel před brankovištěm tečovat Schiech. Dovina kryje.

07:50
    Zajímavá pasáž hry. Nejdříve se dostával do přečíslení Hirschberger, kterému však dobrým zákrokem sebral puk Šťáva, jenž následně vyslal do brejku Hložka. Ten poté pouze nastřelil tyč brány!

07:00
    Graz po inkasovaném gólu zatlačil Orly před jejich vlastní bránu a Dovina musel řešit několik nepřehledných situací. Nakonec puk vydoloval z klubka těl před sebou a přerušuje hru.

05:40
    Po chybné rozehrávce Grazu se Orli dostali lehce k puku a po kombinaci Špačka s LUKÁŠEM NOVÁČKEM, posílá druhý jmenovaný kotouč z kruhu za brankovou čáru. Asistence: Marek Špaček.

05:10
    Hobza zkušeně odstavil soupeře od puku a Orli znovu tlačí na bránu Grazu.

04:40
    V souboji v rohu kluziště však Orli o kotouč přicházejí, hosté pouze odpalují puk na bránu Doviny, který v klidu rozehrává.

04:09
    Kacetl zaváží puk před bránu soupeře a společně s Cílkem udrželi útočné pásmo.

03:37
    Snaha Grazu o první útok končí již ve středním pásmu, kde byl Schiechl odstaven od puku.

03:00
    Mladí Orli se dál drží před bránou soupeře, ke střele se však díky dobré obraně ještě nepropracovali.

02:00
    A přichází také první šance duelu. Nováček nejprve prověřil Stilla z bezprostřední blízkosti, následně ještě provětral jeho betony střelou z otočky.

01:34
    První zákrok Stilla, který následně za svou brankou rozehrává.

01:00
    Zápas odstartovala zakázaná uvolnění na obou stranách.

00:01

Moser Medical Graz 99ers: Still (Bischof) – Krammer, Stühlinger, Soritz, Petrovitz, Lammer – Zierer, Schiechl, Zusevics – Gratzer, Greymann, Trost – Hirschberger, Konrad, Schröttner..

Orli mají na svém kontě sedmnáct bodů, které posbírali již v osmi zápasech. Před nimi jsou již jen suverénní maďarští Čerti z Fehérváru.

Ve včerejším zápase se Orlům příliš nedařilo. Salzburgu podlehli na domácím ledě 2:4 a jejich neporazitelnost na domácím ledě tak vzala za své.

Podobně na tom byl ale i Graz. Na soupeře z Fehérváru mu síly nestačili a domů si odvezli prohru 2:4.

Graz již v lize odehrál sedm zápasů a posbíral třináct bodů, což z něj činí nejúspěšnější klub skupiny A. Celkově je pak na 3. místě, tedy o pozici hůře než jeho dnešní soupeř ze Znojma.

Hezký den. Erste Bank Young Stars League nezahálí ani v neděli a v několika následujících hodinách má na programu další kolo svých mistrovských zápasů. V jednom z nich se utkají juniorští Orli s týmem Grazu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Petra Matůšová

Góly a asistencie: 6. Nováček (Špaček), 14. Nováček (Šťáva, Špaček), 24. Nováček (Hložek), 33. Špaček (Nováček), 48. Pelikán (Švanda) – 17. Schiechl, 20. Schiechl (Zusevics), 35. Dreymann (Gratzer, Zusevics)

HC LERAM Orli Znojmo: Dovina (Sochor) – Šťáva, Hobza, Michalica, Švanda, Koňařík, Hloupý, Cílek, Křípal – Hložek, Nováček, Špaček – Žemlička, Horák, Pelikán – Hačecký, Cerovečki, Košťál – Kacelt, Holub.
    Moser Medical Graz 99ers: Still (Bischof) – Krammer, Stühlinger, Soritz, Petrovitz, Lammer – Zierer, Schiechl, Zusevics – Gratzer, Dreymann, Trost – Hirschberger, Konrad, Schröttner.