Karviná – Kopřivnice 36:30 (kon.) | Zlín – Zubří 28:21 (kon.) | Frýdek-M. – Dukla 33:26 (kon.)
Královo Pole – Jičín 25:21 (kon.)
SKKP Handball Brno
25:21 (12:12)
O2xyworld HBC Jičín
cz Nedeľa 29.09.2013, 17:00 • MSH Brno, Vodova • Chance Extraliga mužů (CZ)

Tímto se s Vámi i rozloučím a budu se na Vás těšit u dalších onlajnů především z brněnských stadionů. Pěkný večer a příjemný vstup do nového týdne. (18:30:19)

Utkání mezi Brnem a Jičínem v rámci 5. kola je minulostí! Po vyrovnané první půli jsme viděli povedený druhý poločas brněnských hráčů. Ti tak potvrdili, že v domácím prostředí příliš často body nerozdávají a jsou schopni poslat domů bez bodu i velice silné soupeře.

Nutno ale jedním dechem dodat, že za ten druhý poločas si dnešní výhru zasloužili, protože během celých třiceti minut udávali tempo. Brno tedy po dnešním zápasu bude mít 6 bodů a posune se v tabulce určitě nahoru.

60
    Konec zápasu. (25:20)

60
    V samotném závěru se ještě prosazuje Vocásek. (25:21)

60
    Na konci utkání ještě dostává dvouminutový trest brněnský Dostalík. Do konce zápasu ale schází už pouze 24 vteřin. (25:20) (25:20)

60
    Brňané si teď už užívají konec a vymýšlí různé pěkné akce, které se líbí především divákům. (25:20) (25:20)

59
    A na výhře Brna se už nejspíše nic měnit nebude. Dostalík přidává další branku, když si udělal jako pivot místo mezi hráči Jičína. (25:20) (25:20)

58
    Králova střela končí na tyči! (24:20) (24:20)

58
    Zdá se, že je rozhodnuto, Dostalík se prosazuje z hranice brankoviště. (24:20) (24:20)

57
    Bavlnka opět likviduje střely hostí a posílá do útoku svoje spoluhráče. (23:20) (23:20)

56
    A Brno jde zpět do vedení o tři branky! Hajčman dává další gól ze sedmičky. (23:20) (23:20)

56
    Ani Bavlnka ale nezůstává pozadu, tentokrát si na něm vylámal zuby Vocásek. (22:20) (22:20)

55
    Výtečný zákrok předvedl Kurial a drží tak akcie svého týmu! (22:20) (22:20)

55
    Oddechový čas pro domácí. (22:20) (22:20)

55
    Klačo je potrestán dvouminutovým trestem, když při zakončení fauloval Hubáčka. (22:20) (22:20)

54
    Bavlnka nyní opět ukazuje své kvality! (22:20) (22:20)

53
    Hosté přesilovku využívají po deseti vteřinách, z pravého křídla se trefil Kraus. (22:20) (22:20)

53
    Teď to ale Hajčman přehnal při bránění a odchází na dvě minuty na trestnou lavici. (22:19) (22:19)

52
    Ti pokračují i nadále ve své hře, která v této fázi zápasu slaví úspěch! Další branku přidává Hajčman. (22:19) (22:19)

51
    Vocásek se prosazuje ze 7m hodu a znovu snižuje na rozdíl dvou branek. Co na to domácí? (21:19) (21:19)

51
    Oddechový čas pro hosty. (21:18) (21:18)

51
    Mrzet ho to ale nějak zvlášť nemuselo, protože míč zpět vybojoval Hajčman, který si doběhl až ke Kurialovy, kterého bez problému prostřelil. (21:18) (21:18)

50
    Mičola si vyskočil a z velké dálky balon posílá vysoko nad bránu. (20:18) (20:18)

50
    Před námi je ještě 10 minut a Brno je o hodně aktivnější. Dotáhne to do vítězného konce? (20:18) (20:18)

49
    Zeman dává gól Bavlnkovi mezi nohy. (20:18) (20:18)

48
    Ten několikrát naznačil a poté poklidně zakončil do horní poloviny Kurialovy brány, ten už v té chvíli byl na zemi. (20:17) (20:17)

48
    Domácí se ubránili a během chvilky si skvělým pohybem vybojovali sedmičku, kterou bude házet Hajčman. (19:17) (19:17)

47
    Hosté dorážejí na Brňany a pokouší se o další přiblížení soupeři, ale brněnská obrana nyní zafungovala velice dobře a do ničeho Jičín nepustila. (19:17) (19:17)

46
    Vypadá to, že brankový útlum už je u konce. Hostující Rychna si v pohodě prošel domácí obranou a poslal míč do protipohybu Bavlnky. (19:17) (19:17)

45
    KP ale na nic nečekalo a ihned to běželo hostům oplatit. Úspěšným střelcem byl Kubis. (19:16) (19:16)

45
    Tohle skóre se už ale nezamlouvalo Zemanovi, a tak udeřil ze samostatné akce. (18:16) (18:16)

44
    A Brňané využívají špatné rozehrávky hostí a dávají další branku! Hajčman vybojoval míč a přihrál jej přesně do běhu Hubáčkovi, který bez problému zakončil do správných míst. (18:15) (18:15)

43
    Na střelu Hajčmana už ale nestačil a Brno znovu Jičínu odskakuje. (17:15) (17:15)

43
    Hubáček se chtěl prosadit individuálně, ale Kurial dobře zakročil. (16:15) (16:15)

42
    Koubek musel narychlo vystřelit, ale jeho přízemní střela úspěch neslavila. (16:15) (16:15)

41
    A Jičín přidává další branku, když se z levé strany prosadil ke vzdálenější tyči Král. (16:15) (16:15)

40
    Brněnský Mičola také dostává dvě minuty a bude se hrát opět v pěti. (16:14) (16:14)

40
    Jičínští snižují. (16:14) (16:14)

39
    Na starosti si ji vzal Hajčman a ten je úspěšný, Brno vede o tři branky. (16:13) (16:13)

39
    Hostující Bareš dostává dvě minuty, když v poslední chvíli srazil k zemi Hubáčka, je nařízena i sedmička. (15:13) (15:13)

38
    Další útok Jičína končí neúspěchem, moc branek jsme ve druhém poločase prozatím neviděli. (15:13) (15:13)

37
    Domácí se mohl ještě více trhnout, ale Kubis se provinil kroky a míč získávají hosté. (15:13) (15:13)

37
    Král nevyužil sedmičku! Bavlnka jeho záměr vystihl a jeho střelu i dorážku chytil! (15:13) (15:13)

36
    Brněnská přesilovka končí, Hubáček dostává dvě minuty a bude se hrát v pěti. (15:13) (15:13)

36
    Kubis přesilovku po minutě s velkou dávkou štěstí využívá. (15:13) (15:13)

35
    Jiří Groh dostává dvě minuty a Brno bude hrát početní výhodu. (14:13) (14:13)

35
    To už ale neplatí, když se z pravého křídla prosazuje Krahulec. (14:13) (14:13)

34
    Toho využívá Brno a jmenovitě Hubáček, který zvyšuje brněnské vedení. (14:12) (14:12)

34
    A ještě to nebylo málo! Bavlnka vytáhl další fantastický zákrok proti střele Zeman. (13:12) (13:12)

33
    Vocáskova střela míří do tyče! (13:12) (13:12)

33
    Oba gólmani se nyní ukazují v dobrém světle. (13:12) (13:12)

32
    Těží z toho domácí Koubek, který dává první branku ve druhém poločasu. (13:12) (13:12)

31
    Hosté se nedokázali prosadit a ještě navíc byly Klačovy odpískany kroky. (12:12) (12:12)

31
    Začal druhý poločas. (12:12)

Je za námi první polovina, která skončila smírně 12:12. Skóre odpovídá předvedené hře, ani jeden tým nevedl o více jak dvě branky. Že by se tedy opakovala loňská sezóna a i další zápas skončil remízou? Uvidíme ve druhém poločasu, ten začne asi v 17:45.

30
    První poločas skončil. (12:12)

30
    A hosté mohli jít do vedení! Proti ale byl Bavlnka a jeho další dobrý zákrok. (12:12) (12:12)

29
    Jičín nakonec vyrovnává, když Krahulec ze strany přehodil vyběhnutého Bavlnku. (12:12) (12:12)

28
    Koubek se unáhlil při zakončení a dává hostům další možnost ke srovnání. (12:11) (12:11)

28
    Oddechový čas pro domácí. (12:11) (12:11)

27
    Hosté měli obrovskou šanci na vyrovnání, ale Králova střela skončila pouze na břevně Bavlnkovy brány. (12:11) (12:11)

27
    Hajčman se cpal do zakončení, ale při jeho snažení ho hosté srazili k zemi. Následnou sedmičku ale Kubic nevyužil! (12:11) (12:11)

26
    Postavil se k němu minule úspěšný Král a ani tentokrát se nemýlil. (12:11) (12:11)

26
    Brněnský Weintritt dostává dvě minuty a Jičín bude mít k dispozici navíc 7m hod. (12:10) (12:10)

26
    A KP jde do dvoubrankového vedení, úspěšným střelcem se stal Koubek. (12:10) (12:10)

25
    Vocáskovu střelu zlikvidoval Bavlnka a domácí se ženou zpět před Kuriala, který před pár minutami vystřídal Veverku. (11:10) (11:10)

25
    Oddechový čas pro hosty. (11:10) (11:10)

24
    Bavlnka našel exkluzivním příhozem zdviženou ruku Dostalíka, který se mu odvděčuje další brankou a Brno jde do vedení! (11:10) (11:10)

23
    Ano! Pernička se prosazuje z pravého křídla, když svoji střelu vměstnal mezi Kurialovo tělo a jeho tyč, na které nebyl dostatečně namáčklý. (10:10) (10:10)

22
    Hostující Rychna dostává žlutou kartu a Brno zůstává v útoku. Vyrovnají Brno opět? (9:10) (9:10)

22
    Vocásek si elegantně obešel domácí a o zem prostřeluje Bavlnku. (9:10) (9:10)

20
    Jičínským se to ale moc nelíbí a odpovídají také brankou. Prostor ke střele se otevřel Vocáskovi, který toho bezezbytku využil. (9:9) (9:9)

19
    Královopolští jdou poprvé do vedení! Dostalík otáčí skóre za velkého potlesku domácího publika. (9:8) (9:8)

18
    Brňané teď nevěděli kudy, a tak to Koubek zkusil poslat mezi nohy bránícímu hráči i gólmanovi. A ono se to povedlo! (8:8) (8:8)

18
    Po pěkné přihrávce na Pivota se z branky raduje Klačo. (7:8) (7:8)

17
    Brno je kompletní. (7:7) (7:7)

17
    Brňané v oslabení ale neinkasují, ale naopak skórují. Pěkně se mezi dvěma protihráči protáhl Mičola, který i přesně zakončil. (7:7) (7:7)

15
    Za tento zákrok nařízenou sedmičku proměnil Král a Jičín znovu vede. (6:7) (6:7)

15
    A do toho ještě dostává trest Hubáček a na dvě minuty tak oslabí svůj tým. (6:6) (6:6)

15
    Další žlutá karta pro brněnské. Tentokrát ji rozhodčí ukazují za držení protihráče Hajčmanovi. (6:6) (6:6)

14
    Brněnští se ubránili a následně dokázal Mičola vyrovnat! (6:6) (6:6)

13
    Brněnský Dostalík si při bránění počínal v rozporu s pravidly a dostává žlutou kartu. (5:6) (5:6)

12
    Na další střelu Hačmana už ale nestačil a Brno se opět dotahuje. (5:6) (5:6)

12
    Na druhé straně předvedl výborný zákrok také Veverka. (4:6) (4:6)

11
    Hosté se prosazují i při signalizované pasivitě. Vocásek si poradil s bránícími hráči luxusní kličkou a poté ještě prostřelil Bavlnku. (4:6) (4:6)

10
    Tentokrát se neprosadil ani jeden tým, když oba mančafty ztratily míč po zbrklé rozehrávce. U míče je nyní Jičín. (4:5) (4:5)

10
    Ihned tuto výhodu využívá Hubáček a snižuje na rozdíl jediné branky. (4:5) (4:5)

9
    Groh odchází na dvě minuty a Brno si tak zahraje první přesilovku. (3:5) (3:5)

9
    Vzápětí se ale Bareš nestihl vrátit do obrany a dostává žlutou kartu, když stáhl jednoho z domácích. (3:5) (3:5)

9
    Bareš se prosazuje a skóre je 3:5. (3:5) (3:5)

8
    A Brno na to reaguje nejlépe jak může, trefil se Mičola. (3:4) (3:4)

8
    Bavlnka opět vytahuje parádní zákrok proti Krausově střele při úniku! (2:4) (2:4)

7
    Hosté ale také našli rychlou odpověď. Autorem branky je Zeman. (2:4) (2:4)

7
    Velice rychle odpověděl Hubáček, který si udělal prostor na středu a vystřelil do protipohybu Veverky. (2:3) (2:3)

6
    Bavlnka výborně zachytl střelu Vocáska, ale na dorážku Krále už nestačil. (1:3) (1:3)

6
    I Brno se prosazuje! Kubis využívá první sedmičku v zápase. (1:2) (1:2)

5
    Žlutou kartu dostává i brněnský hráč, a to Mičola, který si v defenzivě počínal proti pravidlům. (0:2) (0:2)

4
    Domácím hráčům rozhodčí značili pasivitu a Hubáček narychlo trefil tyč. (0:2) (0:2)

3
    Hosté ale po této velké šanci zůstali u míče a druhý gól střílí Zeman. (0:2) (0:2)

3
    Kraus se dostal do samostatného úniku, ale perfektní zákrok vytáhl Bavlnka a drží tak skóre 0:1. (0:1) (0:1)

2
    Klačo je prvním napomínaným hráčem, dostává žlutou kartu (0:1) (0:1)

2
    Zato hosté jsou poprvé úspěšní. Prosazuje se Vocásek. (0:1) (0:1)

1
    Kubis se z levé strany zkoušel prosadit technickou střelou, ale jeho pokus končí mimo. (0:0) (0:0)

1
    Rozehrávku obstaral sám domácí brankář Bavlnka, který tedy toto utkání zahajuje v brněnské bráně. (0:0) (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Handball KP Brno: Štolcar, Bavlnka – Pernička, Hubáček, Musil J., Zima, Hajčman, Dostalík, Mičola, Musil T., Koubek, Holínka, Kubis, Weintritt
    Trenér: Jan Hegar

HBC Ronal Jičín: Kurial, Veverka – Skopal, Rychna, Krahulec, Král, Bareš, Naimann, Vocásek, Klačo, Drbohlav, Zeman, Groh, Kraus
    Trenér: Aleš Babák

Rozhodčí: Milan Hájek, Karel Macho, D: Zuzana Fuleová.

Handball KP Brno

Brňané mají na kontě čtyři body a jsou na osmém místě. Stejně bodů má ale i čtvrtý Jičín, a tak je mezi nimi rozdíl pouze ve skóre, které mají týmy před Brnem lepší. Královopolští jsou tradičně velice nebezpeční a silní ve své domácí hale, ve Vodově ulici. Oba letošní zápasy zde vyhráli a nechali tak např. i silné Lovosice odjet bez bodu. Horší jsou potom výkony na venkovních stadionech, odkud si brněnské KP ještě nepřivezlo jediný bod. Uvidíme, zda se dnes podaří Brnu naplnit má slova a doma se hráčům opět zadaří a přejedou Jičín.

V brněnském dresu se zatím nejvíce daří Janu Hubáčkovi, který si připsal již 26 branek a je šestý v tabulce střelců!

HBS Ronal Jičín

Jičín je na tom bodově úplně stejně jako Brno. Po vynikajícím začátku, kdy dokázali porazit Kopřivnici a pražskou Duklu, se přestalo Jičínu dařit. Po dvou výhrách totiž nestačili na Karvinou a Frýdek-Místek. Právě s Frýdkem-Místkem odehráli jičínští poslední zápas a doma mu těsně podlehli.

V jičínské kabině je nejlepším střelcem Radek Král, který se trefil patnáctkrát. Velice silná je ale obrana v čele s brankáři Kurialem a Machalickým, kteří za svá záda pustili pouze 90 míčů a jsou dohromady druhým nejméně inkasujícím týmem!

Čtyři kola v novém ročníku již máme za sebou a jediným stoprocentním týmem jsou Hranice. Dnešní soupeři mají shodně 4 body za dvě výhry a dvě prohry. Loni spolu odehráli tito dva soupeři dvě utkání a paradoxně obě skončila remízou (22:22, 23:23). V nadstavbě se ale už Brno s Jičínem nepotkalo, jelikož Jičín postoupil do elitní šestky, kdežto Brno nikoliv.

Pěkné nedělní odpoledne, vítám Vás u sledování 5. kola Triglav pojišťovna extraligy házené. Brněnské Královo Pole ve své hale přivítá soupeře z Jičína.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.