Groznyj – CSKA Moskva 2:0 (kon.) | Zenit – S. Moskva 4:2 (kon.)
Zenit Petrohrad
4:2 (1:1)
Spartak Moskva
cz Sobota 28.09.2013, 16:00 • Stadion Petrovskij, Petrohrad • Ruská Premier Liga

To je z tohoto velice zajímavého utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (18:01:20)

Je to tak, utkání končí a z výhry se raduje domácí Zenit Petrohrad po výsledku 4:2. Ve druhé půli byl k vidění velice dobrý fotbal, nejprve se prosadili domácí, to když Hulk nádhernou střelou podruhé strhl vedení na stranu Petrohradu. Tohle vedení však Zenitu vydrželo pouhou minutu, po ní vyrovnal Movsisjan. Dlouho to vypadalo na to, že by Spartak mohl případně i vyhrát, úplný závěr však patřil Zenitu. V 81. minutě skóroval tvrdou ranou Šatov a o další tři minuty zvýšil náskok Danny. Tento náskok si už Zenit ujít nenechal a díky této výhře se v tabulce odpoutal od svého dnešního soupeře.

90+3
    Rozhodčí se už dívá na hodinky, závěrečný hvizd přijde co nevidět.

90+2
    A taky se to domácím daří, míč je u Pesjakova a odtud Zenitu nebezpečí nehrozí.

90+1
    Lodigin dlouhým výkopem vybídl k rychlé akci Dannyho, hosté odkopli na aut. Zenit už nikam nespěchá, bude se snažit jen udržet míč co nejdál od vlastní branky.

90
    Budou se nastavovat tři minuty.

89
    Danny je při chuti, nyní však při průniku přišel o míč. Určitě ho to ale při současném stavu moc netrápí.

88
    To přichází právě teď, Denis Davydov nahrazuje Juru Movsisjana.

87
    Závěrečné střídání chystá i trenér Spartaku.

86
    Domácí střídají, Alexander Keržakov odchází s úsměvem na rtech a zbývající minuty si místo něj zahraje Vladimir Bystrov.

84
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Už je to o dvě branky! Hulk získal na vlastní polovině míč, Zenit se tím dostal do rychlé akce dvou na dva, brazilský šutér posunul na DANNYHO, ten šel sám na Pesjakova, udělal mu kličku a zasunul do prázdné brány!

83
    Hosté vystřídali, Aidena McGeadyho nahradil Pavel Jakovlev.

81
    Domácí stadion propuká v radost, Zenit totiž opět vede! Od levého křídla přišla přihrávka po zemi, dostala se až k OLEGU ŠATOVOVI, ten se zbavil hned dvou soupeřů a tvrdou ranou po zemi propálil Pesjakova.

80
    Zyrjanov posunul na levou stranu Ansaldimu, jeho pokus o centr se odrazil od hostujících hráčů. Zenit však stále pokračuje v útočení.

78
    Carioca s míčem operuje ve středu hřiště, dál ho domácí nepustili.

77
    Özbiliz hledal ve vápně Movsisjana, domácí obrana jej však dokonale pokryla a mohla tak v poklidu odkopnout.

75
    Střídání Zenitu, Viktor Fajzulin míří na střídačku, ze které naopak vstal Konstantin Zyrjanov.

73
    Domácí trenér koučuje tak náruživě, že je čtvrtým rozhodčím napomínán. Jde si tak raději sednout.

72
    Stadionem to jen zahučelo, neboť Hubočan byl blízko trefě, Kombarov zastoupil gólmana a odkopl do bezpečí.

Aleš Pur

Góly: 20. Keržakov, 69. Hulk, 81. Šatov, 84. Danny – 29. Källstrom, 70. Movsisjan

Karty:   39. Jurado (SPM), 54. Makejev (SPM), 60. Carlos (SPM)

Zenit Petrohrad: Lodigin – Smolnikov, Hubočan, Lombaerts (C), Ansaldi – Witsel, Fajzulin (75. Zyrjanov) – Hulk, Aršavin (61. Šatov), Danny – Keržakov (86. Bystrov). Trenér: Luciano Spalletti.
    Náhradníci: Rudakov, Baburin – Criscito, Neto, Anjukov, Chodzanjazov, Šatov, Zyrjanov, Bystrov, Tymoščuk, Mogilevec, Bucharov.

Spartak Moskva: Pesjakov – Paršivljuk – Makejev, Carlos, D. Kombarov (C) – McGeady (83. Jakovlev), Glušakov, Källstrom (69. Carioca), Jurado – Özbiliz, Movsisjan (88. Davydov). Trenér: Valerij Karpin
    Náhradníci: Mitrjuškin, Rebrov – Insaurralde, Suchý, Carioca, K. Kombarov, Biljaledinov, Davydov, Jakovlev, Waris.

Rozhodca: Aleksandr Jegorov – Oleg Čelovalnikov, Sergej Šukorverkov