Omsk – Jugra Chanty-Mansijsk 2:6 (kon.) | Barys – Jekaterinburg 7:2 (kon.) | Čeljabinsk – Vladivostok 3:1 (kon.)
Ufa – Novokuzneck 4:3 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Chabarovsk 6:1 (kon.) | Nižnekamsk – Novosibirsk 4:3 (kon.)
Jaroslavľ – Dinamo Minsk 4:1 (kon.) | Čerepovec – S.Moskva 4:5 (po pr.) | A. Mytišči – Záhreb 3:2 (po pr.)
Petrohrad – Doneck 2:4 (kon.)
SKA Petrohrad
2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
HK Donbass Doneck
Nedeľa 22.09.2013, 15:30KHL

To je na dnes odo mňa všetko, ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zbytok dnešného dňa. Dovidenia pri ďalších online prenosoch. (18:15:48)

Všetko sa raz končí a to platí aj pre sériu neporaziteľnosti celku SKA Petrohrad, ktorý podľahol Donbassu Doneck 2:4. Sledovali sme krásny napínavý zápas až do samého záveru. SKA bolo dnes lepším celkom, prestrielalo svojho súpera 39:20 ale hokej sa hrá na góly a tie dnes dávali hostia. Donbass fantasticky bránil celý zápas a za svoj bojovný výkon si víťazstvo určite zaslúži. V tretej tretiny padli dva góly, keď najprv znížil na 2:3 druhým gólom v zápase Thoresen ale potom, v úplnom závere, sekundu pred koncom do prázdnej brány skóroval Dadonov a spečatil tak víťazstvo Donecka.

60:00

59:59
    Donbass Doneck dal gól!

EVGENY DADONOV po vyhodenom puku od Podhradského, dáva gól do prázdnej brány. Asistencia: Peter Podhradský.

59:50
    Neskutočný tlak domácich ale chýba tomu streľba.

59:10
    Červenka nepresne prihral a puk ide von s pásma.

58:20
    Ježov opäť von z brány.

58:03
    Petrohrad v obrovskom tlaku to je neuveriteľné.

56:59
    Ježov je spať v bráne.

56:30
    Petrohrad dal gól!

Tak a je to tu, SKA Petrohrad znižuje na 2:3 potom ako PATRICK THORESEN stál na správnom mieste a odrazený puk posiela do odkrytej brány Leightona, využíva tak presilovú hru a strieľa svoj druhý gól v zápase. Asistencia: Tony Martensson, Roman Červenka.

55:59
    Ježov na striedačke a domáci hrajú 6 na 4.

55:41
    Teemu Laine (DON) vylúčený za hákovanie. Veľká šanca pre domácich na zníženie.

55:41
    Oddychový čas domácích.

55:41
    Tichonov sa ocitol sám pred Leightonom ale neprekonal ho a následne od nervov päsťou udiera do plexiskla.

55:05
    Dadonov krásne individuálne prenikol, podržal puk za bránou domácich a dokázal ešte prihrať na Nedorosta ale ten už bol blízko a Ježova neprekonal.

53:50
    SKA neustále dobíja bránu Donbassu ale ten skvele bráni, zubami nechtami sa snaží udržať svoje vedenie.

52:58
    Hostia v plnom počte. Hostia skvele bránia a presilovke sa ubránili.

52:00
    Po minúte presilovky, domáci rozohrajú nový útok spoza vlastnej brány.

50:58
    Kapitán Ruslan Fedotenko (DON) dostáva dve minúty za podrazenie.

50:30
    Hostia teraz dobrým napádaním vybojovali útočné pásmo ale následne spravili ofsajd.

49:30
    Obrovský tlak domácich stále pokračuje.

Oddychový čas hostí.

47:50
    Krásna zadovka od Thoresena pred bránu, kde bol zablokovaný Červenka a puk je na ochrannej sieti.

47:00
    Dobrá útočná snaha SKA, teraz končí v strednom pásme, ktoré skvele prehusťujú hostia.

45:50
    Domáci v plnom počte.

45:20
    Domáci sa oslobodzujú a dokonca si v oslabení dokázali vybojovať útočné pásmo.

44:13
    Ježov teraz chytil Podhradského strelu od modrej čiary a prerušuje hru.

43:50
    Viktor Tichonov (PET) vylúčený za podrazenie a je tu presilovka pre hostí.

43:20
    Teraz SKA predvádza drtivý tlak a hostia sa nevedia vymaniť z vlastného pásma.

42:15
    Domáci už sú nasťahovaný v útočnom pásme a zvŕtajú obrancov jedna radosť ale všetko je to len popri mantineloch.

40:40
    Už je všetko v poriadku a hra pokračuje.

40:20
    Ježov dostal nepríjemnú strelu do hlavy od Dadonova a hra je prerušená. Ježov si opravuje svoju Masku.

40:01
    Začala tretia tretina.

Skončila druhá tretina po ktorej domáci SKA Petrohrad prehráva 1:3 s Donbassom Doneck. V tejto tretine padli dva góly, keď sa najprv šikovným tečom druhý krát v zápase presadil Jakuceňa a na 1:3 znižoval Patrick Thoresen, keď využil presilovú hru a svojim dôrazom pred bránou dokázal pretlačiť puk za chrbát Leightona. Favorizovaný SKA už má iba poslednú tretinu na to, aby urobil niečo z nepriaznivým výsledkom. Podarí sa mu to? Tretia tretina začne približne o 17:15.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:55
    Domáci teraz v útoku 2 proti 2 ale už to asi nestihnú.

39:37
    Hostia v plnom počte.

39:15
    Obrovský tlak domácich pri presilovke pokračuje.

38:55
    Obrovský tlak domácich pri presilovke ale Thoresen nedokázal pretlačiť puk za Leightona po Kovaľčukovej strele.

37:37
    Razin (DON) zastavil hákovaním Kovaľčuka pri jeho individuálnom prieniku. Presilovka domácich.

37:00
    Alexandrov pálil od modrej ale Leighton vyrazil puk betónom do rohu.

36:10
    Domáci teraz aktívnym forčekingom vybojovali útočné pásmo.

35:20
    Hostia v plnom počte. Piganovič je už na ľade.

35:09
    Hostia opäť vyhadzujú.

33:53
    Domáci teraz vyvíjali veľký tlak ale hosťom sa podarilo oslobodiť cez všetky čiary.

33:22
    Piganovič (PET) vylúčený za hákovanie a to je šanca pre domácich.

32:59

Červenka, pri presilovej hre nahodil puk pred bránu hostí, kde ho svojim dôrazom pretlačil za chrbát Leightona, PATRICK THORESEN. Asistencia: Roman Červenka, Dmitri Kalinin.

31:59
    Jakuceňa (DON) je vylúčený a presilovku budú mať domáci.

31:50

30:15
    Domáci dobre bránia.

29:51
    Kovaľčuk (PET) fauluje a je tu presilovka hostí.

29:15
    Tak domáci toto asi nečakali a na ich hre vidieť nervozitu.

28:40

Nedorost vyslal strieľanú prihrávku na bránu hostí a MAXIM JAKUCEŇA ľahkým tečom pod hornú tyčku prekonáva Ježova. Asistencia: Václav Nedorost, Oleg Piganovič.

28:00
    Razinova strela len tesne minula bránu Ježova.

27:10
    Hostia sa usadili v tretine súpera ale zlou prihrávkou o ňu prišli.

26:42
    Za nedovolené bránenie je vylúčený Alexandrov (PET).

25:45
    Kovaľčukova strela len tesne minula bránu.

25:20
    Hostia vyhadzujú.

25:05
    Obrovský tlak domácich, Kalinin pálil.

24:50
    Podhradský (DON) fauluje a Donbass bude hrať v troch.

24:00
    Pri puku domáci zakladajú novú útočnú akciu zo svojej tretiny.

23:25
    Virtanen (DON) zahákoval unikajúceho Makarova a to je šanca pre domácich.

22:44
    Nedorost to teraz skúšal okolo brány ale Ježov bol pozorný.

21:56
    Červenkova nebezpečná strela bola zrazená nad bránu ale len tesne ju minula.

20:55
    Kalinin pálil od modrej ale tesne minul bránu Leightona.

20:30
    Tichonov sa pretláčal do šance ale v poslednej chvíli mu obranca hostí stihol vypichnúť puk.

20:01
    Začala druhá tretina.

Po prvej tretine vedie Donbass Doneck na ľade SKA Petrohrad 0:2. SKA do zápasu vstúpil ako favorit ale obrana Donbassu bráni skvele. Donbass sa spolieha hlavne na protiútoky a práve z nich sa aj presadil. Prvý gól dal Jakuceňa a v závere tretiny sa presadil Robitaille. Druhá tretina začne približne o 16:15.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:33
    V závere je tu ešte tlak domácich.

18:49

RANDY ROBITAILLE unikol popri mantineli, dostal sa do situácie 2 na 1 ale rozhodol sa strieľať a krásne trafil k pravej tyči. Bez asistencie.

17:50
    Virtanen (DON) a Kovaľčuk (PET) spoločne vylúčený.

17:20
    Ofsajd domácich. SKA hrá dobre aktívne smerom dopredu ale obrana Donbassu hrá dnes veľmi dobre.

16:50

15:15
    Domáci hrajú teraz presilovú hru, potom ako Červenka naskočil na ľad.

14:49
    A na druhej strane fauluje Dadonov (DON) dostane dve minúty tiež za podrazenie.

13:50
    Hostia sú usadení v pásme ale bez streľby sa gól dať nedá.

12:56
    Roman Červenka vylúčený za podrazenie (PET).

12:22
    Teraz sa hrá skoro permanentne pred bránou Leightona.

11:28
    Útok domácich zastavený za bránou hostí.

10:00
    Petrohrad rozohráva ďalšiu útočnú akciu.

09:22
    Ofsajd hostí pri prechode do útočnej tretiny.

08:40
    Domácim robí obrovský problém prechod stredným pásmom.

07:50
    Domáci zatlačili súpera ale ten ich vytláča von z pásma.

06:50
    Hostia veľmi dobre bránia v strednom pásme.

04:10
    Domáci teraz veľmi útočne aktívny smerom dopredu potom ako inkasovali.

03:25

Z ničoho nič MAXIM JAKUCEŇA šikovnou strelou prestrelil Saláka. Asistencia: Kyle Wilson, Evgeny Dadonov.

02:30
    Domáci sú teraz v tretine hostí ale tí dobre bránia.

01:38
    Domáci zakladajú nový útok spoza vlastnej brány.

01:00
    Domáci sú od úvodu pri puku.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

SKA Petrohrad: Salák (Nalimov) – Kalinin, Kutejkin, Alexandrov, Čudinov, Semjonov, Rjasenskij, Judin – Kovalčuk, Ketov, Šipačjov – Martensson, Thoresen, Červenka – Tichonov, Burdasov, Panarin – Ponikarovskij, Sigarjov, Skačkov

HK Donbass Doneck: Leighton (Ševčuk) – Wilson, Podhradský, Bartulis, Piganovič, Kolář, Razin, Silnitski – Dadonov, Jakuceňa, Nedorost – Virtanen, Fedotěnko, Laine – Robitaille, Kašpar, Blagoj – Kvitšenko, Varlamov, Šalimov

Rozhodca: Buturlin, Dreyev – Streltsov, Tarasov.

Donbass Doneck

Po siedmich zápasoch, je na siedmom mieste Západnej konferencie, zo ziskom 10 bodov. V poslednom zápase si Donbass poradil so Severstalom Čerepovec, keď na ľade Čerepovca vyhral presvedčivo 0:4. O prvý gól v zápase sa postaral náš slovenský bek, Peter Podhradský. Najproduktívnejším hráčom Donecka je Randy Robitaille, ktorý nazbieral 8 kanadských bodov (2+6). Podarí sa Donbassu ukončiť víťaznú sériu SKA?

Po siedmich zápasoch, je Petrohrad na prvom mieste Západnej konferencie ale aj celej KHL s 21 bodmi, keď všetkých svojich 7 zápasov vyhral a doteraz nenašiel premožiteľa. V poslednom zápase si Petrohrad poradil so Spartakom Moskva 4:1 a o dva góly sa postarala, azda najväčšia hviezda KHL, Iľja Kovaľčuk. Petrohrad, je teda jasným favoritom tohto zápasu. Najproduktívnejšími hráčmi Petrohradu sú, Roman Červenka (4+4) a Viktor Tichonov (6+2), keďže obaja majú na svojom konte 8 kanadských bodov.

Stretnú sa proti sebe dva celky zo Západnej konferencie, doma hrajúci SKA Petrohrad a proti nemu nastúpi Donbass Doneck.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 15:30.

Tomáš Jaššo

Góly a asistencie: 33. Thoresen (Kalinin, Červenka), 57. Thoresen (Martensson, Červenka) – 4. Jakuceňa (Wilson, Dadonov), 19. Robitaille, 29. Jakuceňa (Nedorost, Piganovič), 60. Dadonov (Podhradský)

SKA Petrohrad: Ježov (Nalimov) – Kalinin, Kutejkin, Alexandrov, Čudinov, Semjonov, Rjasenskij, Judin – Kovalčuk, Ketov, Šipačjov – Martensson, Thoresen, Červenka – Tichonov, Burdasov, Panarin – Ponikarovskij, Sigarjov, Skačkov
    HK Donbass Doneck: Leighton (Ševčuk) – Wilson, Podhradský, Bartulis, Piganovič, Kolář, Razin, Silnitski – Dadonov, Jakuceňa, Nedorost – Virtanen, Fedotenko, Laine – Robitaille, Kašpar, Blagoj – Kvitšenko, Varlamov, Šalimov

Rozhodca: Buturlin, Dreyev – Streltsov, Tarasov