Omsk – Jugra Chanty-Mansijsk 2:6 (kon.) | Barys – Jekaterinburg 7:2 (kon.) | Čeljabinsk – Vladivostok 3:1 (kon.)
Ufa – Novokuzneck 4:3 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Chabarovsk 6:1 (kon.) | Nižnekamsk – Novosibirsk 4:3 (kon.)
Jaroslavľ – Dinamo Minsk 4:1 (kon.) | Čerepovec – S.Moskva 4:5 (po pr.) | A. Mytišči – Záhreb 3:2 (po pr.)
Petrohrad – Doneck 2:4 (kon.)
Atlant Mytišči
3:2 (0:0, 0:0, 2:2-1:0)
KHL Medveščak Záhreb
Nedeľa 22.09.2013, 15:00KHL

Máme za sebou stretnutie, v ktorom sme na gól museli čakať až do tretej tretiny, no potom akoby sa s nimi roztrhlo vrece. Po 60. minútach bol stav nerozhodný 2:2 a tak sme išli do predĺženia. V ňom zobral všetko do svojich rúk Arťuchin a peknou individuálnou akciou ukončil stretnutie. Ja Vám ďakujem za pozornosť, prajem príjemný zvyšok dňa. (17:38:00)

61:23
    Atlant Mytišči dál gól!
    Tak a máme rozhodnuté, 2 body zostávajú doma v Mytišči. o víťazný gól dnešného stretnutia sa postaral JEVGENIJ ARŤUCHIN, ktorý peknú individuálnu akciu zakončil strelou k Dekanichovej žrdke. Hoci bol tiesnený, puk si dokázal obrovským telom pokryť. Bez asistencie.

60:50
    Pri puku domáci, tí sa snažia rozhodnúť ešte v predĺžení. Strelu Kolcova však Dekanich prikryl a hru prerušuje.

60:01
    Začalo predĺženie.

Máme za sebou tretiu tretinu, v ktorej sme videli dovedna až 4 góly! Po 2 na oboch stranách a to znamená, že ideme do predĺženia, ak ani tam gól nepadne príde na rad samostatné nájazdy.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:02
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny, všetko nasvedčuje tomu, že pôjdeme do predĺženia.

58:37
    Medveščak Záhreb dal gól!
    Tak to je priam neuveriteľné! Medveščaku sa podarilo vyrovnať. Závar pred Galimovom využil MATHIEAU CARLE a dopravil puk za domáceho brankára. Bez asistencie.

58:15
    Medveščak v útočnej tretine súpera so šiestimi hráčmi! Dekanich je na hráčskej lavici.

58:03
    Švárny to skúšal individuálne, no jeho strela z pravej strany neslávila úspech a hosťujúci tréner si vypýtal oddychový čas.

57:30
    Hra je prerušená po tom, čo Galimov skryl puk do svojej lapačky.

56:46
    Hostia hrajú v plnom počte. Atlantu to ale vôbec nemusí prekážať, pretože nezbieral potrebné sekundy.

55:51
    Hostia držali puk v útočnom pásme, čo im stačí na 3 body v dnešnom stretnutí. V zápätí sa však k puku dostali hostia a tí ho posielajú cez všetky čiary.

54:45
    Domáci majú možnosť zvýšiť svoje vedenie. Na trestnú lavicu odchádza Švárny za hrubosť.

54:37
    Atlant si zrejme povedal, že najlepšia obrana je útok. Pri puku bol Kublakov, jeho strela je však nepresná a stav tak zostáva nezmenený.

53:44
    Bránka skončila mimo svojej pozície a hra je tak prerušená. Stalo sa tak po tom, čo sa Michnov snažil zakončiť rýchly útok domácich.

52:59
    Pri puku domáci, tí sú za svojou bránou a čakajú na chybu súpera, ktorá zatiaľ neprichádza.

51:34
    Domáci sa ubránili a hrajú s piatimi hráčmi.

51:11
    A v zápätí aj po tretí krát. Tak hosťom sa teraz vôbec nedarí táto početná výhoda.

50:32
    Domáci sa ale výborne bránia. Teraz sa im podarilo vyhodiť puk už po druhý krát.

49:31
    Možnosť pre Záhreb na vyrovnanie. Na trestnú lavicu ide za nedovolené bránenie Kadejkin.

48:09
    Domáci tak idú druhý krát do vedenia. A podobne ako aj predchádzajúce góly, aj tento padol z dorážky. K nej sa dostal z hranici bránkoviska KONSTATNTIN KOLCOV, síce bol tiesnený hosťujúcim obrancom, no puk za Dekanicha sa mu podarilo dopraviť. Asistencie:

45:21

Tak to je priam neuveriteľné, hostia zrovnávajú stav stretnutia takmer identickou situáciou, z akej padol prvý gól. Pred Galimovom sa najlepšie zorientoval NATHAN PERKOVIČ a dopravil puk za jeho chrbát. Asistencie: Patrick Bjorkstrand, Boyd Kane.

44:57

Tak domáci sa predsa len dostávajú do vedenia a nepriestrelnosť Dekanicha je minulosťou. Po strele na hosťujúceho brankára sa k puku dostal BOBBY SANGUINETTI a do hornej časti brány otvára skóre. Asistencie: Alexej Michnov, Juha-Pekka Haataja.

42:41
    Doáci iba nahodili puk za bránku Dekanicha a odchádzajú striedať.

41:35
    Po zakázanom uvoľnení sa hra prešťahuje pred Galimova.

42:10
    Petrov sa snažil natlačiť pred Dekanicha, tam sú však obrancovia Medveščaku a tí ho o puk pripravili.

40:30
    Hostia sa ihneď po vhadzovaní tlačia do útoku. O prvú strelu v tretej tretine sa postaral Murley, Galimov však puk vyráža.

40:01
    Začala tretia tretina.

Máme za sebou druhú tretinu, v ktorej sme gól podobne ako v tej prvej nevideli. Hostia zvýšili svoju aktivitu a Atlantu boli viac, než len vyrovnaným mužstvom.
    Tretia tretina začne približne o 16:47.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:52
    Z tesnej blízkosti, z otočky to skúšal Batyršin, no Dekanich si bližšiu žrď postrážil.

39:35
    Domáci v posledných minútach zavreli svojho súpera v jeho obrannom pásme, no gól sa im z toho vyťažiť nepodarilo. Stále platí, že v dnešnom stretnutí sme gól nevideli.

38:36
    Nahodený puk z hokejky Rukavišnikova, no hlavný rozhodca radšej hru prerušil po skrumáži pred hosťujúcou bránou.

38:09
    Začali sa posledné 2 minúty druhej tretiny. Puk je za domácou bránou. Obrancovia Atlantu čakajú na svojich útočníkov kým prestriedajú.

37:41
    Z pracej strany teraz vystrelil Thomas, no jeho strelu bez najmenších problémov skryl Galimov do svojej lapačky.

36:55
    Arťjuchin nahodil puk na Dekanicha a ten ho pred dobiedzajúcim Šmeljovom radšej podržal a hru prerušil.

36:20
    Walker ťahal puk až zo svojho pásma za bránu Galimova, odtiaľ sa snažil prihrať, no nenašiel nikoho zo svojich spoluhráčov a puk končí v strednom pásme.

35:00
    Atlant začína svoje útočné ťaženia až spoza Galimova. No je treba povedať, že aktívnejším mužstvom v druhej tretine je mužstvo Medveščaku, tomu sa ale otvárací gól stretnutia streliť nedarí.

33:59
    Cheechoo to skúšal na obrancu domácich kľučkou do bekhendu, no nepochodil a puk mu bol z hokejky vypichnutý.

33:05
    V útočnom pásme sa snažil zakombinovať Kane, no toho obrana Atlantu od puku bleskovo odzbrojila a do útoku vyrážajú domáci.

32:10
    Ďalšiu útočnú akciu Záhrebu ťahal Linglet, ten medzi dvoma obrancami Atlantu úspešný nebol a k následnej dorážke sa nedostal ani Glumac.

31:20
    Švárny vyhadzuje pik cez všetky čiary a vhadzovať sa bude po pravici Dekanicha.

30:30
    Puk ťahal do útočnej tretiny Letang, ten vystrelil a Galimov hru prerušuje.

29:47
    V zápätí sa ale domáci oslobodzujú cez všetky čiary a následne im prišiel do hry aj piaty hráč.

29:30
    Montador tvrdo vystrelil od modrej čiary, Galimov puk vyrazil iba pred seba a tak Medveščak zostáva v útočnom pásme.

28:53
    Hra je prerušená po tom, čo puk dostal Linglet, jeho strela z prvej je tečovaná a puk končí na ochrannej sieti.

28:20
    Domáci hráči ale výborne zapracovali vo svojom pásme a posielajú puk až ku Dekanichovi.

27:45
    Za vrazenie na mantinel si odchádza na trestnú lavicu sadnúť domáci Kablukov.

26:50
    Medveščak hrá s piatimi hráčmi.

26:20
    Do puku sa oprel od modrej čiary Bayrišin, no jeho strelu Dekanich bez problémov kryje. Hra je prerušená.

25:59
    Atlant je už nasťahovaný v tretine svojho súpera, no okrem nahodenia od modrej čiary z hokejky Aťjušova si žiadnu šancu nevypracovali.

25:05
    Medveščak vyhadzuje puk cez všetky čiary.

24:47
    Domáci budú hrať presilovú hru. Na trestnú lavicu odchádza za sekanie Linglet.

24:36
    Hra je opäť prerušená, pre postavenie mimo hry, v ktorom sa ocitli hostia.

24:11
    Domáci si opäť nerozumeli pri rozohrávke a vhadzovať sa bude po ľavici Galimova.

23:38
    Strela od modrej čiary, z hokejky Švárneho, no Galimov puk schoval do svojej výstroje a hra je prerušená.

22:51
    Puk za bránku Galimova si nahodil Vesce, ten istý hráč ho aj dokorčuľoval, no od puku bol okamžite odzbrojený.

22:18
    Hosťujúci obranca chybuje v rozohrávke, puk sa dostal až ku Dekanichovi a ten hru radšej prerušil.

21:47
    V zápätí je Atlantu odpískané postavenie mimo hry.

21:40
    Medveščak na malú chvíľu zavrel svojho súpera v jeho pásme, no vlastnou nepresnosťou sa o puk pripravili.

21:20
    Domáci si nerozumeli pri rozohrávke a je z toho zakázané uvoľnenie.

20:50
    Obrovská šanca na to, aby išli do vedenia hostia zo Záhrebu. Pri prešíslení 2 na 1 dostal prihrávku Thomas, no nedokázal prekonať ležiaceho Galimova.

20:10
    Na úvodnom buly boli úspešnejší hostia, no o puk ihneď prišli a musia sa brániť.

20:01
    Začala druhá tretina.

Máme za sebou úvodnú tretinu, v ktorej sme gól nevideli. Treba povedať, že to najmä vďaka výbornému brankárovi Medveščaku Dekanichovi. Hostia si vypracovali iba pramálo šancí, aj keď prišla nejaká strela z ich hokejky, s tou si bez problémov poradil aj Galimov.
    Tretia tretina začne približne o 15:55.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:23
    Na ľade opäť aktívny prvý útok domácich, no Kadejkinovu strela si ani tento krát nenašla cestu za Dekanichov chrbát.

18:32
    Prebiehajú nám už posledné 2 minúty úvodnej tretiny. Pri puku domáci hráči, no v dostatočnej diaľke od Dekanichovej brány.

17:59
    Hra je opäť prerušená, tento krát pre postavenie mimo hry, v ktorom sa ocitli útočníci Medveščaku.

16:33
    Tak to je neuveriteľné, aký tlak spustili domáci hráči na obranu súpera. No ešte neuveriteľnejšie je, že sa im gól streliť nepodarilo.

15:50
    Na ľade tretí útok Atlantu, ten teraz motá hlavu hosťujúcim obrancom, ktorým sa nedarí puk vyhodiť zo svojej tretiny.

14:45
    Ďalšia dobrá akcia druhého útoku Atlantu, k puku sa dostal Haataja, no aj s jeho pokusom si Dekanich poradil.

13:40
    A ďalšie prerušenie, tento krát pre zakázané uvoľnenie. Hra sa nám opäť presťahuje do pásma Medveščaku. Tak na tento scenár sme už z dnešného stretnutia zvyknutí.

13:01
    Hra je prerušená pre postavenie mimo hry, v ktorom sa ocitol Murley.

12:31
    Skóre je stále bezgólové. Medveščak môže ďakovať iba svojmu brankárovi za to, že sme gól v ich sieti ešte nevideli.

12:15
    Dobrá šanca na otvorenie skóre. Domáci Engquist dokázal vykorčuľoval z rohu hosťujúcej tretiny, pred ním bol už iba Dekanich, a ten výborne zasiahol svojim betónom.

11:01
    Atlant už hrá s piatimi hráčmi a bude pokračovať vo svojej útočnej akcii.

10:44
    Hostia to predsa len vyskúšali, no strely od modrej čiary v žiadnom prípade nemohli narobiť Galimovovi problémy. Početná výhoda Záhrebu sa pomaly blíži ku koncu.

10:20
    Záhreb je už nasťahovaný v útočnom pásme, no strela zatiaľ neprichádza.

09:55
    Začína sa presilovka Medveščaku.

09:17
    Pri hre 4 proti 4 sú aktívnejší domáci, tí sa snažili ohroziť Dekanichovu bránu, no ten hru radšej prerušil.

08:56
    Tak presilová hra Atlantu je na konci. Vylúčený ej domáci hráč Novopasin a tak sa nám bude hrať 4 na 4, po pár sekundách naskočí na ľad Walker a hostia si zahrajú presilovú hru.

08:41
    Neujala sa ani strela Artjuchina. Hostia sa bránia naozaj veľmi dobre, domácim hráčom začala plynúť druhá minúta ich početnej výhody.

08:15
    Záhreb vyhadzuje puk cez všetky čiary.

07:54
    Máme tu prvú vylúčenie v dnešnom stretnutí. Na trestnú lavicu odchádza hráč Záhrebu Walker. Ten je potrestaný za hákovanie.

07:37
    Walker sa už asi nemohol pozerať na nemohúcnosť svojho tímu a všetko zobral do svojich rúk. Výborne vykorčuľoval od mantinela, no jeho strelu zápästím Galimov kryje.

07:22
    Hra je prerušená opäť, tento krát po tom, čo bol hosťujúci Thomas v útočnom pásme skôr ako puk.

06:15
    Hostia svoje pásmo opúšťajú naozaj sporadicky. Úvodné minúty sú jasne v réžii Atlantu, no im sa gól streliť nedarí. Dekanich teraz hru radšej prerušil a hosťujúci tréner posiela na ľad čerstvé sily.

05:20
    A ďalší strelecký pokus, tento krát sa do puku oprel Artjuchin, no Dekanich jeho strelu vytlačil tak povediac očami.

04:11
    Dekanich si pripisuje ďalší úspešný zákrok. Tak tento brankár, ktorý háji farby chorvátskeho Záhrebu sa na začiatku stretnutia určite nenudí.

03:20
    Na druhej strane do skúšal náš reprezentant Ivan Švárny, no Galimov si túto strelu postrážil.

02:35
    Šikovná strela domáceho Radulova, no puk na bránku Dekanicha nemieril.

02:02
    Pri puku domáci, no tí sa nikam neponáhľajú a striedajú.

01:41
    Evidujeme aj prvý zákrok hosťujúceho brankára. Ten výborne zakročil proti strele Haataju, tá nebola dostatočne razantná na to, aby skončila za jeho chrbtom.

01:10
    Záhreb sa dopustil zakázaného uvoľnenia. Hra sa presťahuje pred Dekanicha, no ešte predtým sa snažia rozhodcovia dostať bránku do pôvodnej polohy.

00:48
    Ihneď po buly, sa pustili hosťujúci hráči do útoku, no Galimov radšej nahodený puk chytá a hru prerušil.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Atlant Mytišči: Galimov – Batyršin, Rukavišnikov, Novopašin, Sanguinetti, Dyblenko, Petrov, Velikov, Atjušov – Gluchov, Kablukov, Kolcov – Michnov, Engqvist, Haataja – Artjuchin, Kedejkin, Šmeljov – Trubačjov, Radulov, Jašin.

KHL Medveščak Záhreb: Dekanich – Montador, Letang, Martinovič, Carle, Foster, Švárny – Walker, Glumac, Murray – Linglet, Vesce, Willsie – Thomas, Cheechoo, Murley – Koren, Kane, Bjokstrand, Perkovič.

Rozhodca: Beljajev, Oskirko – Petrov, Fatejev.

Nováčik zo Záhrebu je na tom ešte horšie. Hoci v prvom stretnutí dokázali deklasovať CSKA Moskva 7:1, potom akoby im prišla para a od vtedy si výhru nepripísali. Dokázali získať ďalšie 2 body a to za prehry po predĺžení so Slovanom respektíve s Lokomotivom. Za 5 bodov im patrí 12. miesto v západnej divízii.

Domáce mužstvo Atlant nezačal sezóne vôbec dobre. Aktuálne je v západnej divízii na 11. mieste. V doterajšom priebehu nazbierali domáci 7 bodov a to za 2 výhry a jednu prehru po predĺžení. Momentálne ťahajú dvoj zápasovú šnúru bez prehry. Dokázali zvíťaziť futbalovým výsledkom 1:0 nad Doneckom a ďalšiu tesnú výhru dokázali uhrať s Dynamom Minsk a to 3:2.

Vítam Vás pri hokejovom stretnutí nadnárodnej KHL. Budem pre Vás komentovať stretnutie medzi Atlantom Mytišči, ktorý na svojom štadióne privíta nováčika zo Záhrebu. Priblížme si situáciu, v akej sa nachádzajú obe mužstvá pred stretnutím.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 15:00.

Tomáš Fiala

Góly a asistencie: 45. Sanguinetti (Michnov, Haataja), 49. Kolcov, 62. Arťuchin – 46. Perkovič (Kane, Bjorkstrand), 59. Carle

Rozhodca: Beljajev, Oskirko – Petrov, Fatejev