B. Bystrica – Poprad 5:2 (kon.) | Žilina – Nitra 3:1 (kon.) | Košice – Martin 3:1 (kon.)
Trenčín – Zvolen 1:2 (kon.) | Piešťany – Skalica 2:3 (kon.)
HC MONACObet Banská Bystrica
5:2 (2:1, 3:0, 0:1)
HK Poprad
Nedeľa 22.09.2013, 16:30 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR)

V poslednej tretine sme videli ešte gól Popradu, keď Kalembu prekvapil Sýkora. Banská Bystrica zvíťazila 5:2, nepotrebovala k tomu zvýšenú snahu, Poprad jej daroval dostatok príležitostí. Šesťkrát hral v oslabení, tri z týchto presiloviek Barani využili. Naopak Poprad hral dve presilovky dokonca o dvoch hráčov, ďalšie o jedného, avšak nedokázal využiť žiadnu. (18:36:49)

60:00

59:43
    Kalemba chytil do lapačky strelu spoza ľavého kruhu a rýchlo rozohráva dopredu.

59:13
    Akonáhle sa Dolník vrátil na ľad môže ísť so spoluhráčmi dopredu, napokon prihrávka medzi kruhy zblokovaná.

58:10
    Poprad sa ako-tak drží v útočnom pásme, ale stále čakáme na situáciu hodnú opisu.

57:09
    Vylúčenie Banská Bystrica – Vladimír Dolník – dve minúty za hákovanie.

55:45
    Už to vyzerá ako presilová hra, popradskí hráči len čakajú čo bude a či sa náhodou puk neodrazí aj k nim.

55:00
    Už sa hrá päť na päť, domáci majú stále puk v útočnom pásme.

52:48
    Kafka sa pekne preštrikovával pred bránu, aj záverečná kľučka a prehodenie puku do pravej strany mu vyšla, ale už sa za pukom nedostal, pretože tam stál hráč súpera.

52:22
    Vylúčenie Poprad – Dávid Gaborčík – dve minúty za podrazenie. Zároveň Banská Bystrica – Radoslav Macík – dve minúty za filmovanie pádu.

52:00
    Teraz Bystričania puk poslali do útočného pásma, Srnec vykorčuľoval, ale musí si poradiť s napádaním Fajčáka.

50:30
    Poprad v pásme, boj o puk a hráči sa tam všelijako potkýňajú.

49:26
    Poprad dal gól!
    Hostia sa dostali do rýchleho protiútoku, TOMÁŠ SÝKORA už trochu z uhla namieril k bližšej žrdi a trafil vinkel, Kalembovi prepadol puk cez rameno.

48:10
    Saracino sa podobne ako pri svojom góle stiahol z modrej čiary bližšie k bráne, ale prihrávka mu preskočila čepeľ.

46:43
    Srnec sa po kontakte zrejme pošmykol na cudzej hokejke, alebo bol potknutý a spadol, ostal chvíľu otrasene ležať na ľade.

46:26
    Vylúčenie Poprad – Jakub Drábek – dve minúty za podrazenie.

45:00
    Z pravého kruhu strieľaná prihrávka pred bránu na Macíka, ale Srnec prečítal hru a pokryl puk.

43:27
    Baranom nevyšlo pár striel a Poprad vyhadzuje.

43:12
    Vylúčenie Poprad – Jakub Drábek – dve minúty za držanie.

41:19
    Sýkora sa pomaličky rozbehol, snažil sa puk poslať pomedzi betóny, ale Kalemba ich sklepol k sebe.

41:16
    Tomáš Sýkora bol v šanci faulovaný a budeme vidieť trestné strieľanie!

40:40
    Prihrávku na Lapšanského zachytil Handlovský a posunul sa aspoň do útočného pásma.

40:11
    Hneď na úvod tretej tretiny zakázané uvoľnenie Bystrice.

40:01
    Začala tretia tretina.

Sidor dostal ďalšie dva góly a z brány sa porúčal. Aj Srnec už ale bol prekonaný, naopak Poprad má na konte jediný gól ešte z prvej tretiny.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:00
    Kalemba bez problémov chytá pokus z kategórie propagačných striel.

37:30
    Srnec musel čeliť ďalším šanciam, ale Bystrici sa ho teraz nedarí prekonať.

37:00
    Kafka sa dostal do úniku a sám šiel na Srnca! Vyprášil mu ale betóny.

34:49
    Banská Bystrica dala gól!
    ERIC MELAND sa stiahol od modrej čiary pred bránu, dôrazne si vypýtal puk a podržal nastavenú čepeľ, takže puk tečoval cez betóny Srnca!
    Asistencie: Patrick White a Lukáš Handlovský.

34:38
    Vylúčenie Poprad – Arne Kroták – dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

34:20
    Heizer nechal za sebou puk pre Melanda, ktorý strieľa z prvej.

33:44
    Konečne rozohrávka vyšla, na modrej čiare však poskočila a tak Kalemba nečelil ťažkej strele.

33:39
    Dvakrát po sebe teraz Poprad vyhodil puk na zakázané uvoľnenie.

31:30
    Popradu presilovka nepriniesla nič nebezpečné.

30:30
    Počas toho, ako Poprad vyvážal puk spoza vlastnej brány, tam ďalší hráč dostal do tváre, ale toto sa pískať nebude.

29:23
    Vylúčenie Banská Bystrica – Lukáš Bambúch – dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

28:14
    Takáčov golfák, puk mu trošku ušiel a Kalemba tak nemal problém puk pokryť.

25:55
    Ďalší popradský kolotoč, spomedzi kruhov Lapšanský, Kalemba pozorný.

25:30
    Viacero hráčov sa pokúšalo dostať puk do brány, ale nedarí sa ani od modrej, ani zblízka.

25:14
    Lapšanský sa snažil prekvapiť Kalembu blafákom a bol takisto faulovaný, takže Bystrica pôjde do troch. Banská Bystrica – Radomír Heizer – dve minúty za hákovanie.

24:21
    Gápa dobiedzajúci pred Kalembom dostal nepríjemne po hlave od vyššieho Bambúcha, ktorý sa porúčal na trestnú. Banská Bystrica – Lukáš Bambúch – dve minúty za krosček.

23:47
    Dušana Sidora v bráne nahradil Marek Srnec.

23:47
    Handlovského prihrávku Meland od modrej čiary krížom poslal na ľavý kruh, odkiaľ PATRICK WHITE Sidora vyhnal von z brány!
    Asistencie: Eric Meland a Lukáš Handlovský.

22:39
    Saracino od modrej čiary, Heizer pred bránou dobiedzal.

22:19
    Poprad sa oslobodil, Banská Bystrica sa ale dostáva späť do útočného pásma.

21:12
    Vylúčenie Poprad – Jack McNamara – dve minúty za zdržiavanie hry, vyhodenie puku z hracej plochy.

20:30
    Lamper bol v rohu faulovaný, signalizované vylúčenie, ale Lamper posunul puk na Heizera, ktorý spoza brány našiel ideálne postaveného MATÚŠA CHOVANA, ktorý prekonáva Sidora.
    Asistencie: Radomír Heizer a Patrik Lamper.

20:01
    Začala druhá tretina.

V prvej tretine sme videli šance na oboch stranách. V úvodnej presilovke sa do vedenia dostali domáci, poistili si ho druhým gólom. Nasledovala presilovka o dvoch hráčov Popradu, ktorú však nedokázal využiť. V závere ale prekonal Kalembu a tak je to 2:1.

20:00
    Prvá tretina skončila.

18:14
    Výborne Mlynarovič, získal na mantineli puk a prihral ho pred seba na ľavý kruh, ARNE KROTÁK strelou z prvej znižuje!
    Asistencie: Samuel Mlynarovič a Jack McNamara.

17:28
    Popradská strela od modrej čiary vďaka bloku končí v ochrannej sieti.

16:50
    Macíkova strela z ľavého kruhu, Sidor vyrazil a rýchlo sa hodil po puku.

15:23
    Banská Bystrica utiekla do úniku! Hudec mohol dorážať puk už do prázdnej brány!

14:35
    Takáč si povymieňal puk s Brejčákom, potom museli Popradčania o puk zabojovať a napokon prišla strela Nagya, ktorá sa ozvala o brvno Kalembovej brány!

14:03
    Vylúčenie Banská Bystrica – Eric Meland – dve minúty za podrazenie.

13:36
    Aj Poprad zaútočil, Drábekovi nevyšla prihrávka od zadného mantinelu pred bránu a tak sám mohol strieľať poodrážaný puk, Kalemba chytá.

11:20
    Bystrica pri hre piatich proti piatim skúša útočiť, Poprad len vyhadzuje. Zatiaľ však účelne, Sidor už dlho nemusel zasahovať.

10:50
    Mladíci Bystrice na ľade, Dolník sa pokúsil ohroziť Sidora bekhendovou strelou.

09:00
    V úvode dvojnásobnej presilovky Poprad rozpohyboval puk, ale Fabianova strela bola odrazená von z pásma. Teraz už dobrá šanca, keď Kroták nabehol na bránu a prihral do strany Mlynarovičovi, ktorý ale nebol schopný prehodiť Kalembu.

07:44
    Vylúčenie Banská Bystrica – Ondrej Zošiak – dve minúty za hákovanie.

07:44
    Vylúčenie Banská Bystrica – Radomír Heizer – dve minúty za hákovanie.

07:44
    Po príležitosti hostí budeme svedkami vylúčenia, v šanci bol Tomáš Sýkora, ktorý dostal prihrávku od Gápu pred bránu, ale nebol schopný ju zachytiť.

07:10
    Trochu hluchá časť hry, Popradu sa v presilovke vôbec nedarilo, teraz vyhodil puk von z obranného pásma až na zakázané uvoľnenie.

06:20
    Kroták dostal prihrávku, aby puk doviezol do pásma, ale cez modrú čiaru nedokázal prejsť.

05:35
    Poprad sa musel do pásma dostať nanovo, ale dlho mu to tam nevydržalo.

04:42
    Vylúčenie Banská Bystrica – Petr Kafka – dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

04:12
    Z pravej strany Fajčák puk poslal pred bránu do približne rovnakej pozície ako pri prvom góle, od modrej si tam nakorčuľoval CHRIS SARACINO a vymietol pavučinky v horných rohoch Sidorovej brány!
    Asistencie: Ľuboš Fajčák a Radomír Heizer.

02:47
    PETR KAFKA poslal puk o zadný mantinel na pravý kruh a presunul sa pred bránu, kam dostal od Heizera presnú prihrávku a otvára skóre!
    Asistencie: Radomír Heizer a Peter Macík.

01:47
    Poprad sa zatiaľ dobre bráni, puk vyhadzuje preč z obranného pásma.

00:56
    Vylúčenie Poprad – Jaroslav Kasík – dve minúty za seknutie.

00:40
    Obrovská šanca na strane Popradu, ktorý sa hneď po vhadzovaní natlačil do útočného pásma. Kroták dostal prihrávku pred bránu, prehodil si puk na bekhend aby obhodil Kalembu, Saracino ale zachytil puk v páde hokejkou!

00:01
    Stretnutie práve začalo.

HC 05 Banská Bystrica: Kalemba – Meland, Saracino, Styk, Bambúch, Zošiak, M. Rosandić, T. Devečka, J. Predajniansky – Kafka, Handlovský, White – P. Lamper, R. Heizer, Mat. Chovan – Macík, Mich. Hudec, Kadura – Dolník, Hegyi, Fajčák.

HK Poprad: Sidor ml. – Suchý, Š. Fabian, McNamara, Kasík, D. Brejčák, M. Kurali, Nitriansky, Gaborčík – A. Kroták, Mlynarovič, A. Lapšanský – T. Sýkora, Jabrocký, Drábek – Marek Nagy, S. Takáč, Matúš Paločko – Gápa ml., Belluš.

Rozhodca: D. Konc, Stano – Gajan, Gavalier.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 16:30.

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 3. Kafka (Heizer, Macík), 5. Saracino (Fajčák, Heizer), 21. Chovan (Heizer), 24. White (Meland, Handlovský), 35. Meland (White, Handlovský) – 19. Kroták (Mlynarovič, McNamara), 50. Sýkora

HC MONACObet Banská Bystrica: Kalemba – Meland, Saracino, Styk, Bambúch, Zošiak, M. Rosandić, T. Devečka, J. Predajniansky – Kafka, Handlovský, White – P. Lamper, R. Heizer, Mat. Chovan – Macík, Mich. Hudec, Kadura – Dolník, Hegyi, Fajčák.
    HK Poprad: Sidor ml. (24. Ma. Srnec) – Suchý, Š. Fabian, McNamara, Kasík, D. Brejčák, M. Kurali, Nitriansky, Gaborčík – A. Kroták, Mlynarovič, A. Lapšanský – T. Sýkora, Jabrocký, Drábek – Marek Nagy, S. Takáč, Matúš Paločko – Gápa ml., Belluš.

Rozhodca: D. Konc, Stano – Gajan, Gavalier