Kladno – Bohemians 8:9 (kon.) | Chodov – Pardubice 8:5 (kon.) | Bulldogs – Liberec 5:4 (po pr.)
Vítkovice – Sparta 5:4 (po pr.) | Tatran – Ostrava 5:4 (kon.)
Bulldogs Brno
5:4 (1:2, 1:1, 2:1 - 1:0)
FBC Liberec
cz Nedeľa 22.09.2013, 17:00 • SH SportPoint Brno • Livesport Superliga (CZ)

Je dobojováno! Po neuvěřitelném konci zůstávají dva body v Brně. Brněnská obrovská bojovnost nakonec slavila úspěch, když 18 vteřin před koncem třetí třetiny zápas poslal Jan Komenda do prodloužení a to po minutě a sedmatřiceti sekundách ukončil přesnou střelou Jiří Koutný. To znamená, že Brno si připisuje první dva body v letošní sezóně a Liberec si připisuje první.

To je ode mne vše a já se na Vás budu těšit zase u dalšího onlajn přenosu. Pěkný zbytek víkendu. (19:08:06)

Nejlepší hráči utkání: Aleš Jakůbek (BRN) – Jan Prokeš (LIB)

65:00

61:37
    Bulldogs právě vstřelili branku!
    A je tu konec! Z rozhodující branky se raduje JIŘÍ KOUTNÝ, který si na středu hřiště udělal prostor a poslal technickou střelu pod ruku Prokešovi. Bez asistence.

60:55
    Liberec pokračuje v přesilové hře a je hodně nebezpečný.

60:01

V posledních vteřinách bylo ještě na brněnském brankovišti hodně horko, ale nakonec Brňané remízu uhájili a za malinkou chvíli nás čeká prodloužení.

60:00
    Konec třetí třetiny.

59:42
    Tak přeci jen se to podařilo! Jakůbek viděl, že mu zezadu sbíhá MARTIN KOMENDA, který si ještě potáhl míček a přestřelil položeného Prokeše. Osmnáct vteřin před koncem se tak Brnu podařilo vyrovnat. Asistence: Aleš Jakůbek.

59:13
    Buldoci ale využili rozehrávky na polovině hostí a hrají v pěti, bez brankáře.

59:10
    A zdá se, že je rozhodnuto. V čase 59:10 je vyloučen Bauer a posílá svůj tým do čtyř.

59:01
    Liberec nyní šetří cenné vteřinky v útočném pásmu a pro Brno už to vypadá zle.

58:13
    Bauer přestřeluje bránu a Kejík se musí vrátit do brány, protože u míčku jsou hosté.

57:51
    Brňané získali míček a jdou do šesti, Kejík už je na střídačce.

57:41
    Time-out v tuto chvíli může být rozhodující, a proto si jej vyžádali oba týmy. Je vidět, že dnešní body jsou hodně důležité!

57:41
    Oddechový čas pro hosty.

57:41
    Oddechový čas pro domácí.

57:30
    Veselého střela z otočky končí na Prokešově helmě!

57:03
    Koutný byl při své akci podražen a dožadoval se trestu pro hostujícího hráče. Rozhodčí ale jasně ukázali, že vylučovat nemíní a Brno bude z tohoto místa pouze rozehrávat.

56:06
    Odrážený míček se dostal na hůl Jakůbkovi, který ale trefil přesunujícího se Prokeše.

55:20
    Buldokům se čas na vyrovnání už hodně krátí. Teď se navíc hraje před Kejíkem.

54:44
    Krátce po skončení brněnské přesilovky pálil Bauer, nicméně s jeho střelou neměl Prokeš moc práce a v poklidu ji chytil.

53:55
    Komendovu dělovku teď vyrazil Prokeš jenom někde do brankoviště, kde se nejlépe zorientoval Kadlec, ale toho vynikajícím zákrokem vychytal hostující gólman.

53:16
    Ani Coufalova střela z jeho oblíbeného místa se nechytla a oba mančafty střídají.

52:46
    K první střele v přesilovce se odhodlal Jeski, ale ta mu byla zblokována a končí v ochranné síti nad brankou.

52:19
    A pro Brno může být ještě lépe, když na trestnou lavici odchází hostující Krupička za hrubost.

51:22
    Tak teď už se to Brnu povedlo! Komenda našel na pravé straně napřáhnutého DAVIDA COUFALA, který se z první trefil přesně a dal tak Buldokům naději na otočení nebo aspoň zisk nějakých bodů. Asistence: Martin Komenda.

50:27
    Juhaňák našel volného Veselého, ale ten svoji střelu z velkého úhlu poslal do rohu.

49:56
    Jeski ihned po návratu z trestné lavice střílel bekhendem, ale gól se mu vstřelit nepodařilo.

49:10
    Domácí se prvnímu útoku hostí v přesilovce ubránili a vyrážejí na zteč proti Prokešovi.

47:37
    Z následného závaru před brněnskou bránou si odnáší brněnský Jeski dvouminutový trest za vysokou hokejku.

47:15
    Radek Valeš z dalšího protiútoku trefuje tyč!

46:07
    Brněnští ale neztrácejí víru a dál se ženou za šancemi a hlavně góly, které zvrátí průběh zápasu.

44:42
    Liberec právě vstřelil branku!
    Liberec opět udeřil! Tak tohle je hodně studená sprcha pro domácí, kteří mají od začátku třetiny obrovský tlak. Z ojedinělého přečíslení totiž inkasují. Ferdan namazal RADKU VALEŠOVI, který se nemýlil. Asistence: Prokop Ferdan.

43:13
    Další obrovská možnost na vyrovnání! Juhaňák si prošel celým hřištěm, ale svoji povedenou akci gólem nezakončil. Trefil Prokeše přesně do hrudi.

42:44
    Buldoci dál svírají hosty na jejich polovině a vůbec jim nedovolují s nimi hrát.

41:37
    Po Jeskiho střele se k dorážce dostal Coufal, ale z bezprostřední blízkosti minul branku.

41:15
    Brňané jsou v obrovském tlaku! Zatím se jim ale nedaří dosáhnout na to nejcennější, vyrovnání.

40:10
    Juhaňák hned v úvodu třetí třetiny vyzval ke skórování Veselého, ale ten jeho nabídkou opovrhl.

40:01

Máme za sebou i druhou třetinu, která přinesla po jedné brance na obou stranách, a tak i po 40 minutách vede Liberec o gól. Brno svoji hru hodně zaktivnilo, ale doplatilo na svoji nedisciplinovanost, když dostalo další gól v přesilovce hostů. Do třetí třetiny je ale vše otevřené, a tak uvidíme, co dnes ještě od obou týmů uvidíme.

40:00

39:33
    Hosté jsou již zase v pěti a snaží se v klidu dohrát druhou třetinu.

38:54
    Prokop Ferdan se v oslabení dostal do slibné akce, ale jeho střelu i dorážku zlikvidoval Kejík.

38:06
    Buldoci teď minutu pořádně zatápěli hostům, ale střely Coufala si Prokeš nebo jeho spoluhráči pohlídali.

37:26
    Coufal si nyní seběhl před branku, ale jeho střelu hostující obrana srazila.

36:58
    Mendrek si svým dobrým pohybem řekl o faul a za sekání odchází na dvě minuty Valeš. První přesilovka pro domácí.

36:25
    Kadlec a po něm i Bauer ztroskotali na Prokešovi, který předvedl velice dobré zákroky.

35:49
    Buldoci teď svírají svého soka na jeho polovině, ale k ničemu velkému to zatím nevede.

34:59
    Veselý s Komendou se tento vývoj zápasu pokoušeli zvrátit, ale jejich snažení prozatím vyšlo vniveč.

33:27
    FBC znovu využívá přesilovku! Hosté celou minutu kombinovali skrz celé pásmo, až míček Valeš poslal na PROKOPA FERDANA, který z vrcholu brankoviště prostřeluje Kejíka. Brno tak podruhé v zápase doplácí na svou nedisciplinovanost a Liberec jde zpět do vedení. Asistence: Radek Valeš.

32:16
    Je tu další vyloučení. Na trestnou lavici odchází brněnský Jeski za hrubost. Liberec si tedy zahraje už třetí přesilovku v tomto zápase.

30:55
    Juhaňák se teď probil až před Prokeše, ale na zakončení mu už nezbyli síly a to tak nebylo podle jeho představ.

30:27
    Brno po gólu ještě více ožilo a dát se tlačí do šancí.

28:45
    Brno vyrovnává! Krásná akce, na jejímž konci našel Kadlec na druhé straně DAVIDA COUFALA, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Začínám tak od začátku. Asistence: Petr Kadlec.

27:40
    Brno je teď hodně aktivní a Liberec přestává jejich pohyb po hřišti stíhat.

26:25
    Koutný vystihl rozehrávku hostů a sám si vybojoval dobrou palební pozici, ale Prokeš jeho střelu s velkou dávkou štěstí vyrazil.

25:39
    Domácí teď dobře presují a snaží se s nepříznivým stavem něco udělat, ale zatím hledají nějaké místečko, kudy by se dostali na dostřel Prokešovi.

24:42
    Jiří Juhaňák na sebe navázal dva liberecké hráče a uvolnil tak své spoluhráče, ale k ničemu vážnému to nevedlo.

23:16
    Reymar vystřelil z velké dálky, ale jeho střela byla po několika tečích sražena do rohu.

22:15
    Zatím jsou na hřišti vidět spíše souboje v rozích a jen to ukazuje, o jak moc důležité body se dnes hraje.

21:34
    To už ale neplatí a Koutný s Kadlecem se do stali do dobré příležitosti. Prokeš si ale celou situace hlídal.

20:51
    Liberec se na začátku druhé třetiny do soupeře pořádně zakousl a nechce míček domácím vůbec půjčit.

20:01

Je za námi první třetina, ve které jsme viděli tři branky. Aktivnějšímu Brnu se podařilo v jedenácté minutě vstřelit vedoucí branku, ale Liberec dokázal po třech minutách vyrovnat. Obrat hosté dokonali ještě v první třetině, ve 20. minutě, kdy se v přesilovce trefil krásnou střelou pod břevno Veselý. Uvidíme, co nás čeká v dalších 40 minutách.

20:00

19:04
    Liberec právě využil přesilovou hru! Byť se hostům početní výhoda příliš nedařila, tak ji využívají, a to když se do míčku z pořádné dálky opřel LUKÁŠ VESELÝ, který prostřeluje Kejíka. Hosté tak otáčejí skóre ještě v první třetině. Asistence: Matěj Klucho.

18:40
    Teď už ale Brno opět dobře brání a libereckým se vůbec nedaří usadit na delší dobu na půlce domácích.

17:25
    To se teď ale nedá říct, když měl gól na hokejce Ferdan. Tomu ale v poslední chvíli střelu do prázdné branky zblokoval obránce Buldoků.

17:05
    A v 18. minutě tu máme další vyloučení. Vyloučeným je domácí Bauer za nedovolené bránění a dává tak hostům k dispozici již druhou přesilovku. V té první se libereckým ale příliš nedařilo.

16:19
    Domácí nyní dosáhli branky, ale bylo tomu tak až po písknutí rozhodčího, který odpískal faul na libereckého brankáře.

15:50
    Smíšek se hezky uvolnil u levého mantinelu a přesnou asistencí našel Kadlece, který míček ještě posunul na Koutného, ten ovšem nedokázal svoji střelu usměrnit mezi tři tyče a Prokeš tak nemusel zasahovat.

14:44
    Buldokům se tento vyrovnávací gól příliš nelíbí a Mendrek s Grichem se hodně snaží strhnout vedení opět na svoji stranu.

13:19
    A i hosté se radují z branky! Liberečtí se nastěhovali před Kejíka, kde Hůza našel zcela volného MATĚJE KLUCHA, který měl dostatek času, aby se podíval na Kejíkovo postavení a zamířil přesně do levého růžku jeho brány. Asistence: Pavel Hůza.

12:51
    Brno se dále dere dopředu, ale Komendova střela mířila hodně vysoko. Rozehrávat budou hosté.

11:20
    Hosté mohli chvíli nato srovnat, ale proti byl Kejík, který vystihl záměr Valeše.

10:48
    Teď už se ale brněnští radují! Prokeš si sice pohlídal Grichovu střelu z pravé strany, ale na dorážku ALEŠE JAKŮBKA z otočky už nepokryl. Brněnští se tak ujímají vedení, což je odměnou především jejich aktivitě. Asistence: Peter Grich.

09:23
    Domácí jsou kompletní, a to přesně ve chvíli, kdy směrem na brněnskou bránu letěla teprve druhá střela v přesilovce. Hůza však bránu přestřelil.

08:29
    Hostující pětka prozatím nevmyslela nějakou překvapivou nahrávku, po které by se dostala ke střele a Brňané vystřelili míček až k Prokešovi.

07:23
    A je tu první vyloučení! Dvě minuty za nesportovní chování si odsedí Sládeček.

06:50
    Mendrek dostal dobrou nahrávku, ale zakončení už měl na dlouhou ruku.

06:16
    Aktivnější Brno dál vymýšlí, jak vstřelit první branku, ale zatím se jim to i díky dobře chytajícímu Prokešovi nedaří.

04:45
    Dobrá Juhaňákova práce teď dostala do ideální pozice Gricha, ale toho dobrým zákrokem vychytal Prokeš.

04:18
    Domácí balonek podél mantinelu poslali na Kostku, který svou střelou vystrašil překvapeného Prokeše.

03:15
    Na druhé straně se hezky uvolnil Valeš, který se dostal i k zakončení, ale jeho střel šla těsně mimo.

02:44
    Bauer nyní vyzval ke střele Veselého, ale tomu míček v rozhodující chvíli sjel z čepele.

01:56
    Oba týmy se zatím oťukávají spíše uprostřed hřiště a nedaří se jim založit jeden dobrý útok. Gólmani jsou zatím úplně bez práce.

00:29
    Jako první se míčku ujali domácí, kteří vzadu kombinují a snaží se založit nějakou vážnější akci.

00:01

itelligence Bulldogs Brno: Kejík (Jurčík) – Smíšek, Kadlec "C", Kostka, Fuchs, Coufal, Juhaňák, Jeski, Zítko, Koutný, Komenda, Grábl, Mendrek, Sládeček, Grich, Bauer, Veselý, Jakůbek
    Trenér: Rudolf Škubal

FBC Liberec: Prokeš (Vaníček) – Klucho, Valeš, Hůza, Marek, Veselý, Pastor, Ferdan, Chvojka, Böhm, Krupička, Král, Němeček, Vážný "C", Reymar
    Trenér: Lukáš Nesměrák

Rozhodčí: Libor Gavlas, Lukáš Mikula.

itelligence Bulldogs Brno

Brňané za sebou mají již 2 utkání, jedno venku a jedno doma. V prvním kole předvedli velice dobrý výkon na půdě Tatranu, kterému ale nakonec podlehli 7:6. Druhé kolo bylo prvním kolem, kdy se Buldoci předvedli na svém stadionu, ale premiéra v nové sezóně jim příliš nevyšla, a to když podlehli Pardubicím 4:8. Dvě prohry byly pro brněnský klub také důvodem pro změnu na trenérském postu. Jana Níznera na pozici hlavního trenéra nahradil Libor Schneider, jeho asistentem zůstává Rudolf Škubal. Brno je tak prvním mužstvem v tomto ročníku, které sáhlo ke změně trenéra.

Tohle je tak jasný impuls toho, že Brno se letos chce prát o vyšší mety a domácí zápasy neprohrávat. Už dnes to hráči s buldokem na hrudi můžou demonstrovat v zápase proti Liberci.

Nejproduktivnější hráč: Jiří Juhaňák 4 (0+4)

FBC Liberec

Ani liberečtí nezačali sezónu špatně, když na hřišti silného Chodova podali sympatický výkon a domácím podlehli 3:6. Poté ale ve druhém kole přišla vysoká porážka od Tatranu, který Liberci nasázel deset branek. Dnes tedy můžeme čekat, že i Liberec se pokusí urvat nějaké body z dnešního zápasu a vylepšit si tak bilanci na začátku sezóny.

Nejproduktivnější hráč: Matěj Klucho, Prokop Ferdan (1+1)

Dnešní utkání se také netypicky odehraje v nové brněnské hale SportPoint v ulici Střední. Je tomu tak z důvodu obsazení tradiční haly Vodova mistrovstvím světa juniorek ve volejbale. Do haly SportPoint se vejde méně diváků, ale to lepší atmosféru by při zápase mohli vytvořit.

V loňské sezóně na sebe Brno s Libercem narazili dvakrát a v obou případech se radovali florbalisti z Brna. Z Liberce si Brno odvezlo vysokou výhru 10:5 a doma si pohlídalo tehdy postup do play-off ze sedmého místa výhrou 6:3.

Dobrý den, sportu zdar a florbalu zvlášť. Vítám Vás u 3. kola AutoCont extraligy florbalu, ve kterém domácí itelligence Bulldogs Brno přivítají na své palubovce celek FBC Liberec.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Adam Havel

Góly a asistencie: 11. Jakůbek (Grich), 29. Coufal (Kadlec), 52. Coufal (Komenda), 60. Komenda, 62. Koutný – 14. Klucho (Hůza), 20. Veselý (Klucho), 34. Ferdan (Valeš), 45. Valeš (Ferdan)

Rozhodca: Libor Gavlas, Lukáš Mikula