Steven Diez
Steven Diez
1
62 7 1
cz Štvrtok 19.09.2013, 10:12Challenger Štětín - Invest in Szczecin Open (antuka)

To je pro tuto chvíli ode mě všechno, děkuji vám za pozornost a mějte příjemný den. (12:50:04)

Zápas nakonec trval dvě hodiny a 36 minut. Mertl ho měl ale dávno ukončit už ve druhém setu. Tam vedl 4:2 a za stavu 5:4 dokonce 30:0. Nakonec však tiebreak prohrál a zpočátku zaostával i ve třetí sadě. Pak nicméně jeho soupeř neudržel stav 40:15 a bylo po zápase. Mertl se ve čtvrtfinále utká se Španělem Pere Ribou.

Konec zápasu

6:1
    Je dobojováno! Mertl vítězí a postupuje do dalšího kola!

40-15
    Dva mečboly pro českého hráče! Ten tak dost výrazně klepe na čtvrtfinálovou bránu!

30-15
    Opět totiž musel Kanaďan přes druhý servis a Mertl je zase dva míče od výhry.

15-15
    Diez ještě chce oddálit konec zápasu, asi to ale jen tak nepůjde.

15-0
    Míček získává Mertl.

5:1
    Mertl vede 5:1, v klidu potvrdil i druhý brejk.

40-0
    Tři gemboly.

30-0
    Kanonáda českého hráče z prvního podání pokračuje.

15-0
    Další Mertlovo eso!

4:1
    Je hotovo. Mertl jde do vedení 4:1, soupeř proměnil jeho brejkbol dvojchybou.

40-30
    Zatím nebude! Mertl se vzchopil a má brejkbol na 4:1. Pokud ho promění na 99,9% vyhraje.

30-30
    A dokonce vyrovnává stav. Jen aby to nebyl další zlomový moment zápasu!

30-15
    Diez ale ještě bojuje.

30-0
    Vede už 30:0!

15-0
    Mertl chce dorazit soupeře jak jen to jde.

3:1
    Mertl vede 3:1. S velkým přehledem odpodával tuto hru a především na prvním servise je už stoprocentní. Diez se musí rychle vzchopit, jinak z turnaje vypadne.

40-0
    Mertl vstřelil dvě esa a pak zvládl i delší výměnu po druhém podání, má tři gemboly a je jasně na konci.

30-0
    Takhle se nám to líbí! Mertl si tentokrát komplikace nepřipouští a chce dorazit Kanaďana na úplné dno.

15-0

2:1
    Neuvěřitelné! Kanaďana potkal nevídaný blackout. Po sérii vynikajících servisů vedl už 40:15, pak ale prohrál tři první servisy a je tu brzký brejk! Mertl by s n ním měl naložit lépe než ve druhé sadě.

A-40
    A Mertl stále častěji boduje po prvním servisu Kanaďana! Třetí bod v řadě a důležitý brejkbol!

40-40
    No vida, je tu zčistajasna shoda. Nezastavitelná mašina jménem Diez má zřejmě technické problémy.

30-40
    Mertl první šanci na skončení gemu odvrací.

15-40
    Zvládá i situaci po druhém servisu, vypadá to na další snadný gem.

15-30
    A vzápětí ještě jedno! Diez se rozstřílel!

15-15
    Premiérové eso Dieze!

15-0
    První Mertlův bod na returnu ve třetí sadě.

1:1
    Tak že by se Mertl rozpodával? Bylo by na čase. Dieze uzemnil v závěru gemu dvěma dobrými servisy.

40-15
    Konečně vyšlo první podání, Mertl má dva gemboly.

30-15
    Teď to zvládl i po tom druhém.

15-15
    Diez ale po další delší rozehře srovnává, Mertl hraje bez prvního servisu.

15-0
    Také Mertl se však nechce nechat zahanbit.

0:1
    Uf, to byl fofr. Diez čistou hrou jde do vedení 1:0.

0-40
    Míček získává Diez.

0-30
    Diez zabodoval z prvního i z druhého servisu.

0-15

0:0
    Na podání začne třetí sadu Diez.

6:7
    Metl nakonec druhý set ztrácí. Pánové a dámy, věřte nebo ne, ale po dvou hodinách a osmi minutách jsme teprve ukončili druhý set. Trochu to připomíná ženský tenis, ale pinkaná mezi Mertlem a Diezem nebere koncí. Mertl měl zápas prakticky v kapse, sám však soupeře posadil na koně a bude to mít hodně těžké.

4-6
    Také druhý setbol dokázal Mertl překonat. Diez šel ale do hry po druhém podání.

3-6
    První šanci Mertl odvrací. Další dvě má Diez při svém servisu.

2-6
    Nene. Jakmile netrefí první podání, je to špatné. Procento trefených prvních servisů kleslo hluboko pod 50% a Diez má čtyři setboly.

2-5
    Mertl si sice bere jeden minibrejk zpět, potřebuje však podržet oba servisy.

1-5
    5:1 pro Kanaďana. Závěr druhé sady se zřejmě promění ve formalitu.

1-4
    Z druhého servisu však český obr body nesbírá. Prohrává už 1:4 a ztrácí dva minibrejky. Diez je ve skvělé pozici.

1-3
    Konečně Mertl dobře zaservíroval.

0-3
    A vzápětí ještě jeden, Kanaďan spěchá za vyrovnáním.

0-2
    Přímý bod z podání.

0-1
    Nebude, první minibrejk je na světě a má ho Diez.

6:6
    Jsme v tiebreaku! Tak bude se opakovat historie prvního setu?

0-40
    Má tři gemboly.

0-30
    Tak tady to vypadá na další tiebreak, Diez podává dobře a rychle připisuje na své konto body.

0-15

6:5
    Těžká, dlouhá rozehra se nakonec stala kořistí Mertla! Ten jde do vedení 6:5 a Diez bude podávat na záchranu zápasu už podruhé.

40-30
    Diez ho zatím oddaluje.

40-15
    Dva gemboly. Pomalu se i v této sadě začínáme blížit k tiebreaku.

30-15
    Dobrý servis.

15-15
    Malé procento prvních servisů nyní trefuje Mertl. Diaz tak může i po returnu pohodlně útočit a připisovat body.

15-0

5:5
    Diez srovnává na 5:5, Mertl byl blizounko mečbolům.

30-40
    Zatím ho však nechce. Diez neuvěřitelně otáčí z 0:30 na 40:30 a je to on, kdo má gembol.

30-30
    Kanaďan opět boduje z prvního servisu a je tu rovnovážný stav hry. Mertl by potřeboval mečbol.

30-15
    Dobré podání Dieze.

30-0
    Už pouze dva míče schází! Mečboly přilétly ke Štětínu.

15-0
    Tři míče dělí Mertla od výhry.

5:4
    Ano! Mertl drží své podání a za malý moment bude Diez servírovat na záchranu v zápase. Těžký okamžik pro mladého Kanaďana.

40-0
    Že by další čistá hra?

30-0
    Konečně bod pro Mertla i z druhého podání.

15-0

4:4
    Zápas se hraje už hodinu a třiačtyřicet minut.

4:4
    Čistou hrou upravuje Diez na 4:4.

0-40
    Tři gemboly pro Dieze.

0-30
    Dlouhá výměna opět kořistí Kanaďana, ten se opět trochu zvedl.

0-15
    Diez otevírá osmou hru druhé sady dobrým servisem.

4:3
    Diez si nakonec přece jenom bere zpět ztracený servis. Mertl se nemohl opřít o svoje první podání. Z toho druhého téměř nebodoval.

40-A
    Opět šel Mertl po druhém servisu do hry, opět je tu šance na ri-brejk pro kanadského hráče.

40-40
    Naštěstí Mertl je zkušenějším hráčem a v krizových chvílích umí držet míč ve hře. Další shoda.

40-A
    Výhodu však Mertl nemá, Diez jde do brejkbolu.

40-40
    Je tu shoda! Ani tyto dva brejkboly Diez nevyužil. Chtělo by to utéci na 5:2!

30-40
    První šanci Mertl odvrátil, ale stále si vůbec nepomáhá servisem.

15-40
    Dva brejkboly pro Dieze. Opět šel Honza po druhém podání. Velká škoda.

15-30
    Mertl netrefuje první servisy a výrazně si komplikuje situaci.

15-15
    Mertl ustál nervy v dlouhé rozehře a srovnává stav.

0-15
    Sedmou hru ovšem začíná lépe Diez. Chtělo by to nedopustit ri-brejk.

4:2
    A ten je využitý! Diez sice začal gem skvěle, vedl v něm už 30:0, nakonec ale servis ztratil. Mertlovi tak k vítězství už stačí pouze kvalitně podávat.

40-30
    Mertl má brejkbol! Trpělivou hrou počkal na chybu soupeře.

30-30
    Mertl opět boduje! Brejkboly jsou blízko.

15-30
    Mertl ještě snižuje, pořád ale za Diezem zaostává.

0-30
    I po druhém servise udělal Diez bod a má tak naběhnuto rovněž na čistou hru.

0-15

3:2
    Čistá hra pro vytáhlého Čecha, opět bude po pauze podávat pod tlakem Diez.

40-0
    Vypadá to, že se tentokrát obejde Mertlův servis bez komplikací.

30-0

15-0
    Mertl tentokrát začíná lépe.

2:2
    Je to 2:2, Diez se ubránil ve velkém stylu.

30-40
    A ani v blízké buducnosti nebudou, Diez otáčí stav čtvrté hry.

30-30
    Prozatím tu šance na brejk nejsou.

30-15
    Jenže Mertl vzápětí p oreturnu přešel do útoku a sahá po brejkbolech. Možná sledujeme klíčový moment celého zápasu.

15-15
    Diez srovnává zásluhou kvalitního podání.

15-0

2:1
    Mertl navíc zabodoval i po druhém servise a opět má navrch. Vede 2:1, po přestávce bude podávat Diaz.

40-30
    Mertl jde do gembolu. Zatím dokáže bodovat z prvního servisu, což je velmi důležité.

30-30

30-15
    Zápas se neskutečně vleče, hrají se předlouhé výměny. Teď měl více nervů Mertl.

15-15
    Kvalitní servis Honzy Mertla.

0-15
    Zatím v každé hře druhé sady začne lépe hráč na returnu.

1:1
    Diez musel jít v tomto gemu celkem třikrát přes druhý servis, nakonec ale vcelku v pohodě vyrovnává stav.

15-40
    Diez zvládl i dlouhou rozehru po druhém servisu.

15-30
    Ještě jeden, který ho následuje a Diez má lehce navrch.

15-15
    Diez dobrým servisem připisuje přímý bod.

15-0
    Šestý míček v řadě pro českého borce.

1:0
    Přece jen se český hráč dostává do vedení, odvrátil tři brejkboly.

A-40
    Na prvním servisu je Mertl zatím ve druhé sadě bezchybný.

40-40
    Mertl odvrátil i třetí brejkbol! Možná další důležitý moment zápasu.

30-40
    Už dvě šance Mertl odvrátil, potřeboval by i tu třetí.

15-40

0-40
    Opět šel Mertl přes druhý servis, opět neúspěšně. Tři brejkboly pro Dieze.

0-30
    Nepříjemnost zkraje druhé sady. Mertl se nemůže trefit do servisu a prohrává už 0:30.

0-15
    První bod druhé sady patří Diezovi.

0:0
    Do druhého setu začne podávat Jan Mertl. Ten utíkal doslova hrobníkovi z lopaty za stavu 3:5, mladý Kanaďan ovšem neudržel nervy.

7:6
    Mertl nakonec získal i pátý minibrejk v řadě. Tiebreak vítězí 7:2 a vede 1:0 na sety.

6-2
    Jenže Diezovi to v tiebreaku vůbec nejde. Čtyři setboly pro Mertla, ani jeden vyhraný míček po vlastním podání na straně Kanaďana.

5-2
    Diez vzápětí bere i druhé Mertlovo podání. To je poněkud hloupá komplikace.

5-1
    Toho se ale nedočká, Diez přece jen na jeho servis uhrává svůj první bod ve zkrácené hře.

5-0
    Mertl dokonce útočí v tiebreaku na kanára!

4-0
    Další Mertlův minibrejk! Diez už neboduje ani po svém prvním servisu.

3-0
    3:0 pro českého hráče.

2-0
    Vzápětí je bleskurychle potvrzený, Mertl konečně boduje z prvního servisu ve větším procentu.

1-0
    První minibrejk získává Mertl.

6:6
    Jdeme do tiebreaku!

40-0
    Mertl jde bez problémů za zkrácenou hrou. Důležitý moment celého zápasu.

30-0

15-0
    Dobrý první servis na úvod.

5:6
    Steven Diez vede 6:5, Mertl bude muset bojovat v následující hře o tiebreak. Zatím v tomto zápase pouze jednou udržel dvě hry na servisu v řadě.

30-40
    Brejkbol se nekoná, víc má Diez.

30-30
    Metl se ještě chce porvat o důležitý brejk! První set už trvá přes padesát minut!

15-30
    Otočka ve skóre jedenácté hry první sady.

15-15
    Diez si šel pro novou raketu a následně ustál i rozehru po jeho druhém servisu.

15-0
    Český tenista se na returnu navíc rozehrál! Případný brejk by určitě přišel vhod!

5:5
    Podruhé je v prvním setu vyrovnáno. Mertl zlikvidoval i druhý brejk soupeře a upravuje na 5:5.

40-30
    Vyrovnáno zatím není, opět si Mertl komplikuje situaci.

40-15
    Další kompliakce si prozatím ústecký rodák nepřipouští, má dva gemboly na 5:5. V prvním setu je to ale pořádný maraton.

30-15
    Po druhém servisu to ale není ono.

30-0
    Honza nyní skutečně jede a potvrzuje, že první set se vyvíjí jako na houpačce. Teď je nahoře Mertl.

15-0
    Mertl získává pátý míček v řadě.

4:5
    Je tady ri-brejk! Diez se celým gemem protrápil a na závěr vystřihl svou premiérovou dvojchybu! Čerstvá krev do žil pro Mertla.

40-0
    No vida, že to jde! Mertl zařadil vyšší rychlostní stupeň a utíká do tří brejkbolů. Musí je proměnit. Jinak by ho to mohlo ovlivnit na celý zápas.

30-0
    Další bod Mertla. Český tenista ještě boj o první set nevzdává.

15-0
    Mertl to ale nevzdává, bojuje. Ale sám ví, že to zatím nejde.

3:5
    Je tady brejk! Vydlážděná cesta k první sadě pro Stevena Dieze. Ale Mertl dnes rozhodně nehraje dobrý zápas. Opět prohrál téměř vyhraný gem a Diez jde servírovat na výhru v setu. Zaslouženou.

30-40
    Kanaďan má brejkbol, který je zároveň malým setbolem. Diez je zatím v první sadě lepším hráčem.

30-30
    Diez ale srovnává skóre a je blízko brejkbolu na 5:3!

30-15
    Vzápětí ale připisuje první bod. Podobné první servisy potřebuje častěji.

15-15
    Diez ale začíná opět nebezpečně kousat. Mertl má zatím při svém servisu nebývalé starosti.

15-0
    Osmý gem začíná lépe Mertl.

3:4
    Diez se opět dostává do vedení 4:3. Důležité ale je, že už nemá k dispozici brejk.

15-40
    Čistá hra to ale také nebude.

0-40
    Diez má tři gemboly a myslím, že s nimi naloží přesvědčivěji než před chvílí Mertl.

0-30
    Dostává se do vedení 30:0 a vypadá to zároveň, že přestál drobnou krizi.

0-15
    Kanaďan ví, že tuhle hru prostě a jednoduše musí uhrát. Začíná ji lépe.

3:3
    Mertl nakonec přece jen srovnává na 3:3, byť si situaci v závěru pořádně zkomplikoval.

A-40
    Naštěstí jde do výhody český hráč. Ten má však zatím s proměňováním gembolů povážlivý problém.

40-40
    Je tu shoda! Ale ale ale.... Mertl teď úplně zbytečně vrací soupeře do hry.

40-30
    No, Mertlova úspěšnost po prvním servise je stále pouhých 50%. I proto Diez nepříjemně dotahuje.

40-15
    Diez ještě koriguje, ale nejspíš už se šestou hrou prvního setu nic neudělá.

40-0
    Tři gemboly, Mertl spěchá za svou třetí hrou v řadě.

30-0
    Další bod pro českého hráče.

15-0
    Mertl se evidentně rozehrál a začíná si věřit zejména na servisu.

2:3
    Je to tady! Jan Mertl se vrací do utkání! Po přestávce nejprve udržel servis a následně si vzal ztracený brejk zpět. O devět let starší hráč tak upravuje na 2:3 a po další pauze půjde podávat.

40-15
    Teď už ale ano. Ještě dva brejkboly zbývají.

40-0
    Český tenista má tři brejkboly! Takhle ho známe. Diez netrefil ani jeden první servis v páté hře.

30-0
    Z druhého servisu už Kanaďan ani zdaleka nekouše tak ostře! Velká šance na brejk!

15-0
    Snad to vypadá, že se Mertl chytil.

1:3
    Tak přece jenom! Vynikající servis Mertla a je tu hra naděje pro něj! Využil svůj čtvrtý gembol v celém zápase a snižuje na 1:3.

40-30
    Mertl svůj premiérový gem v úvodní sadě prozatím nezískává, Diez ještě bojuje.

40-15
    Dva gemboly pro Honzu ovšem přichází vzápětí.

30-15
    Pouze čtyřicetiprocentní úspěšností zatím oplývá Jan Mertl po trefených prvních servisech. To je pro něj rozhodně malé číslo.

30-0

15-0
    Metl zatím moc neboduje ani po prvním, ani po druhém servisu. Teď ale zvládl situaci po svém slabším podání.

0:3
    Diez vede 3:0 a Mertl si o přestávce bude muset pomalu uvědomit, že už je v zápase.

0-40
    Skutečně. Tenista ze zámoří trefuje vynikající podání jako na běžícím podání a má tři gemboly. Mertlovi začátek utkání vůbec nevyšel.

0-30
    Vypadá to na pohodou hru Dieze na servisu.

0-15
    Kanaďan potvrzuje brejk, což se mu zatím daří.

0:2
    Tu druhou už ale nikoliv a Diez se tak překvapivě dostává do rychlého vedení 2:0 v první sadě.

30-40
    První šanci rychle odvrací.

15-40
    Tři brejkboly neuvyžil, teď bude čelit dvěma soupeřovým. Mertl sice trefil první servis, výměnu ovšem nezvládl. Nepříjemná situace.

15-30
    Podruhé v gemu musel Mertl přes druhý servis a tentokrát je neúspěšný, nebezpečný stav.

15-15
    Diez srovnává stav druhé hry.

15-0
    Mertl musel přes druhé podání, ale poradil si.

0:1
    Konec předlouhého gemu! Ten trval necelých devět minut, Mertl neproměnil tři brejkboly a prohrává 0:1.

40-A
    Poprvé se do výhody dostává Steven Diez.

40-40
    Diez opět s ledovým klidem odvrací. Třetí brejkbol je pryč.

A-40
    Honza ale nevzdává boj o tento gem a opět ho dělí jediný míček do brejku. Diez sice podává dobře proti brejkbolům, za rovnovážného stavu ale chodí z druhého servisu.

40-40
    Opět zůstává nevyužitý! Veliká škoda pro českého tenistu.

A-40
    Druhý brejkbol je vzápětí na světě!

40-40
    Český obr prozatím svému soupeři servis nebere, Diaz má ale ihned při své první hře na servisu problémy.

40-30
    Mertl má přece jeno mšanci na brejk!

30-30
    Škoda. Diez musel přes druhé podání, ale ustál nervy. Mertl si na premiérové brejkboly musí zatím počkat.

30-15
    Honza Mertl sahá po brejkbolech.

15-15
    Dlouhá rozehra, po níž Kanaďan srovnává. Tentokrát poprvé v zápase trefil první servis.

15-0
    Úvodní fiftýn zápasu získává Mertl.

0:0

Na servisu začne Kanaďan Diez.

Zápas stále nezačal, měl by to výt vůbec jediný duel dnešního programu štětínského turnaje, který nebude přenášen žádnou kamerou.

Vítěz tohoto utkání se střetne s lepším z dvojice Pere Riba Madrid – Simon Greul.

Pro oba borce to bude první vzájemné měření sil, favoritem je určitě český hráč. Hodně bude pochopitelně záleet i na servisu.

Jan Mertl se nám před zápasem s Diezem svěřil: " S Michalem Schmidem jsem dobře podával a na můj servis jsem ho k ničemu nepustil. On ale nebyl evidentně ve své kůži, dokáže hrát lépe. Stevena Dieze moc neznám. Vím, že je to taková pilná včelička. Nemá nějakou moc extra zbraň, ale hraje solidně, tak uvidím. Snad nebude pršet."

Dvaadvacetiletý Kanaďan Steven Diez se v aktuálním žebříčku ATP nachází na 218. místě na světě. Letos prožívá svou neijlepší sezónu, vyhrál dva turnaje kategorie Futures ve Španělsku. Na challengerech se v brazilském Itajai dostal v dubnu do semifinále, minulý týden v marockém Meknes prohrál až ve čtvrtfinále s Němcem Stebem.

Jan Mertl se v aktuálním vydání žebříčku nachází na 176. místě a pomalu tak útočí na své životní maximum, které v roce 2007 byla 163. pozice.

Svěřenec Jiřího Hřebce na začátku měsíce vypadl už v prvním kole na turnaji v Janově, minulý týden se ale v Bosně a Hercegovině dostal až do čtvrtfinále, kde byl nad jeho síly argentinský tenista Diego Schwartzman.

V Trnavě porazil Jan Mertl v 1. kole svého krajana Michala Schmida, který do hlavní soutěže postoupil z kvalifikace.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.