KHL
Jekaterinburg – Omsk 4:1 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Barys 2:6 (kon.) | CSKA Moskva – Kazaň 2:0 (kon.)
Riga – D. Moskva 3:2 (2:0 po s.n.) | Lev – Novgorod 4:3 (2:0 po s.n.) | HC Slovan – Viťaz 1:4 (kon.)
Avtomobilist Jekaterinburg
4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Avangard Omsk
Štvrtok 19.09.2013, 15:00KHL

To je už odo mňa všetko. Prajem pekný zvyšok dňa! (17:15:45)

Gólovo najbohatšia tretia tretina rozhodla o víťazovi tohto stretnutia. Zápas bol 40 minúty vyrovnaný, potom sa však domáci doslova hecli a Omsku vďaka využitým presilovkám výrazne odskočili. Počas dvoch minút sa presadili Lewandowski a Viklund. Druhý gól pridal aj výborný Malychin. Tri body teda zostávajú doma.

60:00

59:51
    Domáce tribúny už oslavujú zisk troch bodov.

59:27
    Domáci v plnom počte.

58:59
    Výborný Kovář, ktorý zasiahol po strele Záborského z ľavého kruhu. Slovenský reprezentant vystrelil prízemnú strelu z voleja, gól z toho však nie je.

58:48
    Prebieha už posledná minúta presilovky Omsku. Pred Kovářom to pripomína skôr tréning.

58:18
    Avtomoblist smeruje po výbornej tretej tretine za zasluženými troma bodmi. Momentálne sa hrá v strednom pásme.

57:49
    Jekaterinburg sa zatiaľ svedomito bráni a hostí nepúšťa do útočného pásma.

57:24
    Ešte prichádza vylúčenie. Za seknutie odišiel na trestnú lavicu Černov. Presilovka pre Avangard.

57:07
    Malychin mohol skompletizovať hattrick, ale namiesto strely zvolil prihrávku na Černova, ktorý bol obsadený a nemohol zakončiť.

56:17
    Posledná tretina je v jasnej réžii domácich, ktorí sa bavia hokejom.

55:57
    Blíži sa koniec trestu pre Kazionova a aj koniec tohto zápasu.

55:28
    Prišla aj ďalšia obrovská príležitosť! Po Simakovovi sa netrafil z ideálneho priestoru ani Krikunov.

54:56
    Piaty gól visí vo vzduchu. Simakov však teraz netrafil prázdnu bránku.

53:56
    Ďalšia presilová hra pre Avtomobilist. Kazionov dostal dve minúty za hákovanie.

53:18
    Domáci mohli pridať aj piaty gól, jeden z ich útočníkov však nedokázal dostatočne rýchlo spracovať prihrávku pred Lassilovou bránkou.

52:28
    Domáci sa už teraz bavia hokejom. Ich tlak pokračuje aj za rozhodnutého stavu. Hosťom niet čo závidieť.

51:42
    Jekaterinburg dal gól!

A už je zrejme rozhodnuté. Defenzíva hostí totálne skolabovala a zákonite prišiel aj štvrtý gól. TOBIAS VIKLUND dostal ideálnu prihrávku do priestoru medzi kruhy a ukážkovou strelou príklepom prestrelil Lassilu. Asistencie: Jevgenij Fjodorov, Alexej Simakov.

Martin Platko

Góly a asistencie: 23. Malychin (Lazarev), 43. Malychin, 50. Lewandowski, 52. Viklund (Fjodorov, Simakov) – 31. Kvaša

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář (Fomin) – Antonov, Selujanov, Gusev, Trjamkin, Viklund, Lepistö, Postnikov – Belanger, Toluzakov, Krikunov – Lazarev, Malychin, Černov – Simakov, Fjodorov, Žmakin – Arkalov, Strelcov A., Strelcov V., Lewandowski.
    Avangard Omsk: Lassila (Kostin) – Ljamin, Kuljaš, Blaťák, Pivcakin, Vorobjov, Baranka, Miljukov – Popov, Perežogin, Záborský – Semin, Kosticyn, Frolov – Kalinin, Kvaša, Kazionov – Ivanov, Badjukov, Semjonov.

Rozhodca: Gašilov, Sojin – Parfijonov, Sušijev