KHL
Jekaterinburg – Omsk 4:1 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Barys 2:6 (kon.) | CSKA Moskva – Kazaň 2:0 (kon.)
Riga – D. Moskva 3:2 (2:0 po s.n.) | Lev – Novgorod 4:3 (2:0 po s.n.) | HC Slovan – Viťaz 1:4 (kon.)
HC Slovan Bratislava
1:4 (0:2, 1:2, 0:0)
Viťaz Moskovská oblasť
Štvrtok 19.09.2013, 19:00 • Slovnaft Aréna Bratislava • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 19:00.

Víťaz Podolsk je pomerne mladé hokejové mužstvo. Jeho vznik môžeme datovať do roku 1996. Vtedy vznikol klub s názvom Víťaz v meste Podoľsk. V roku 2004 sa klub presťahoval z mesta Podolsk trochu južnejšie, do Čechova. Obe mestá sú súčasťou Moskovskej oblasti, južnejšie od hlavného mesta Moskva. V lete však klub Víťaz Čechov ohlásil návrat do mesta Podolsk, kde bude túto sezónu hrávať svoje domáce zápasy.

Klub účinkuje v KHL od jej vzniku v roku 2008, no nezaznamenal vo svojej histórii žiadne veľké úspechy. V KHL skončil postupne v celkovom hodnotení klubov na 23., 23., 21.,23. a v poslednej sezóne na 22. mieste. Hokejisti klubu sú však preslávení svojou agresívnou hrou do tela, aj keď minulú sezónu vedenie klubu vyhlásilo, že už upustia od tvrdej agresívnej hry a skutočne tomu aj tak bolo. Hokejisti Víťaz Čechov inkasovali najviac trestných minút v celej KHL. Najškandalóznejší v histórii ľadového hokeja bol zápas Čechov – Omsk, ktorý sa odohral deviateho januára 2010. Skončil po hromadných bitkách už v čase 3:39, s vylúčeniami 19:18, počtom trestných minút 421:419.

Červeno-biely dres klubu obliekajú okrem domácich hráčov z Ruskej federácie aj dvaja hráči z USA , jeden hráč z Kanady , rovnako po jednom zo Švédska a Slovenskej republikyBranislav Mezei . Hlavným trénerom je Jury Leonov .

Domáci odohrali v tejto sezóne päť zápasov, štyri na ihriskách súperov a ten posledný, piaty, na domácom ľade. HC Slovan sa nedarí koncovka, chlapci si vedia vypracovať pekné akcie, pekné šance, no chýba koncovka a tak je na svete fakt, že doteraz zaznamenali len 6 gólov a dokonca v troch zápasoch ani len neskórovali. V aktuálnej tabuľke formy získal Čechov 6 bodov za 2 víťazstvá, HC Slovan získal 2 body za 1 víťazstvo v predĺžení na ľade Záhrebu. Treba však spomenúť, že Podolsk má v tabuľke o zápas viac. V minuloročnej sezóne Slovan v Čechove zvíťazil po góloch Hudáčka, Vondrku a Lipianskeho 0:3, rovnaký výsledok sa zrodil aj v Bratislave, o góly sa postarali Kytnár, Vondrka a Svatoš.

Poďme sa spolu pozrieť, ako bude prebiehať druhý zápas na domácej pôde v základnej časti KHL – tímu HC Slovan Bratislava, keď sa vypredanej Slovnaft Aréne predstaví Víťaz Podolsk. Vaše onlajny budú pritom a všetci ste srdečne pozvaní.

HC Slovan Bratislava:

Viťaz Podolsk:

Rozhodca:

Kulakov, Šenev – Morozov, Putilin.

Príjemný podvečer zo Slovnaft Arény v Bratislave všetkým, ktorí budete sledovať náš písaný prenos zo zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a tímom Víťaz Podolsk.

Na rozkorčuľovanie už nastúpili obe mužstvá, Slovan nastúpi na zápas ako obvykle v modrých dresoch, hostia v bielo-červenej kombinácií. Kapitánom domáceho tímu s číslom 61 Milan Bartovič, v tíme hostí má "C" na drese hviezda svetového hokeja, rovnako hráč s číslom 61 – Maxim Afinogenov.

Ktorá zo 61 sa bude po zápase usmievať? Uvidíme, ako sa bude dariť strelcom domáceho tímu dnes, je na čase vylepšiť štatistiky a do tabuľky pripísať nejaké tie body. Belasí sú lační po góloch a fans domácich veria, že to bude mať dnes švédsky gólman Johan Backlund v bránke hostí ťažké.

V zostave domácich došlo oproti zápasu spred dvoch dní k malým zmenám, podstatnou je, že vypadol zranený Mário Bližňák a naopak, do zostavy sa vracia uzdravený Tomáš Mojžíš. V bránke dnes uvidíme s číslom 1 letnú posilu zo Slávie Praha, Miroslava Kopřivu. Obranné "dvojičky" sú rovnako mierne premiešané, ako aj útočné formácie. Tieto zmeny by mali priniesť vodu na mlyn domácemu tímu, dnes večer so užijeme pekný hokej.

Páni rolbári už vyhladili ľad v aréne, miestny hlásateľ nám predstavil zostavy oboch tímov, ešte niečo trochu viac ako 10 minút a môžme začať. Dnes "musí" domáci HC Slovan jednoducho bodovať, v sobotu a v pondelok nás čakajú súperi z iného súdka, AK Bars Kazaň a obhájca trofeje OHK Dinamo Moskva.

Hráči už korčuľujú na ľad, zaznejú hymny oboch krajín, pozdravenie kapitánov s arbitrami dnešného duelu a môžme začať.

O pár sekúnd to vypukne, dnes bude opäť vypredaná aréna šiestym hráčom na ľade HC Slovan.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:20
    Hra so zdvihnutou hokejkou hráča domácich, hlavný píska, vhadzujeme po ľavici Kopřivu.

00:56
    Rybakov poslal puk na ochrannú sieť, rozhodca vykazuje hru do stredného pásma.

01:11
    Bakoš priťukol puk na pravý kruh Kukumbergovi, Roman prešiel poza bránku, no puk poslal mimo Backlundovu sieť.

01:43
    Prvý puk do priestoru bránky, nahadzovaný puk Kopřiva prikryl bez problémov.

01:59
    Opäť puk v lapačke Kopřivu, teraz letel vzduchom na prekvapko či nahodenie na zadný mantinel, Kopřiva je pozorný.

02:18
    Bartovič vystrelil z pravého kruhu, Backlund posiela puk na ochrannú sieť, vhadzujeme po jeho pravici.

02:38
    Ofsajd hostí, vhadzovať budeme v strednom pásme.

02:53
    Rybakov nahadzoval puk pred bránkovisko, Kopřiva ho vyrážačkou posiela do bezpečia.

03:08
    Afinogenov z medzikružia posielal slabý puk na teč pred bránkovisko, Kopřiva vyráža a hlavný píska, pretože mu v skrumáži hráčov spadla prilba na ľad.

03:42
    Ölvecký mal zatiaľ najväčšiu šancu v zápase, bol pred bránkoviskom ale dobre tiesnený a Backlund ho vychytal, keď si ľahol na ľad a puk prikryl.

04:05
    Sigalet dostal dve minúty za nedovolené bránenie, Slovan sa bude musieť dve minúty brániť.

04:17
    Štajnoch sa zmocnil puku a vypálil ho až k Backlundovi.

04:44
    Pyett vystrelil od modrej, puk bol ešte tečovaný, no končí v náručí Kopřivu.

05:13
    Hostia sa nevedia s pukom dostať cez útočnú modrú, Slovan dobre bráni.

05:34
    Podolsk urobil rýchly výpad do pásma, Hennessy vystrelil tesne vedľa bránkoviska, Kopřiva puk posiela hore na sieť.

06:05
    Domáci v plnom počte. Slovan ubránil prvé oslabenie, na ľade leží otrasený Iggulden, ktorý v doprovode lekára odchádza do šatne, snáď to nebude nič vážne, veríme, že Mike bude v poriadku.

06:06
    Otvárajú sa dvierka na trestnej lavici HC Slovan, počkáme si, čo arbitri vymyslia.

06:06
    Mojžíš dostal päť minút plus do konca stretnutia za vrazenie na mantinel, tak Tomášovi návrat do zostavy nevyšiel.

06:11
    Kopřiva radšej prikryl slabý puk, Slovan bude musieť prežiť veru dlhý čas v oslabení.

06:17
    Kopřiva v pokľaku likviduje ďalšiu strelu hostí, ktorí majú pásmo a budú drviť Slovan ako sa patrí.

06:37
    Poltorak machroval s pukom, kým mu čiarový neodpísal ofsajd a domachroval.

06:40
    Opäť ofsajd hostí, ktorí sa snažia akosi prirýchlo dostať pred Kopřivu a roztočiť tam kolotoč. Ono 5 minút je – 5 minút.

06:54
    Tuším Netík vystrelil v útoku pred Backlundom, gólman hostí jeho puk vyráža a hostia pôjdu vpred.

07:19
    Ďalšie vhadzovanie pred Kopřivom, nejaký ten čas už ubehol, do konca oslabenia však ešte ďaleko.

07:52
    Hostia rozpútali kolotoč pred Kopřivom.

08:04
    Vondrka vyviezol puk do brejku, hľadal Miklíka, tomu však puk z hokejky sklzol a k zakončeniu sa nedostal.

08:44
    Domáci opäť vyhadzujú puk z pásma, hostia budú však rýchlo naspäť.

09:43
    Štajnoch opäť vyhadzuje delovkou až za Backlunda, diváci odmenili domácu hru búrlivym potleskom.

10:38
    Prečíslenie domácich, z ľavého kruhu spoza obrancu vystrelil Ölvecký, Backlund jeho puk chytá.

11:06
    Domáci v plnom počte. Ani pred pár sekundami sa nepodarilo rozvlniť sieť Šitikovovi, Slovan sa ubránil, psychická vzpruha je tu.

11:29
    Šitikov bol v pásme skôr ako prihrávka a čiarový musel odpískať ofsajd. Slovan hral dlho v oslabení, dve oslabovky a 7 minút stálo hráčov nejaké tie sily, karta sa však o chvíľku otočí.

11:54
    Viťaz Podolsk dal gól!
    ALEXANDER VASILIEV dostal prihrávku v pásme, od modrej vystrelil a okolo lapačky Kopřivu posiela puk do siete. Asistencie: Vladimír Malevič a Maxim Mamin.

12:35
    Šanca domáceho tímu, nevidel som dobre, tuším Miklík a Ölvecký boli v šanci, Backlund zatiaľ naďalej pozorný a puk prikryl.

13:03
    Ölvecký na dvakrát pálil, najskôr Backlund jeho strelu vyrazil, potom dorážal a znovu len do gólmana hostí.

13:06
    Akcia hneď z buly, Backlund puk vyrazil pred seba, potom si ho hokejkou stiahol pod rukavicu.

13:23
    Netík uvoľnil zadovkou Bartoviča, Milan spoza obrancu vystrelil, len do gólmana hostí.

13:36
    DINAR CHAFIZULIN sa uvoľnil v pásme domácich, z ľavého kruhu vystrelil a trafil ľavý horný roh Kopřivovej bránky, ach, ach. Asistencie: Alexander Koroľuk a Dmitrij Šitikov.

14:23
    Studená sprcha v Slovanft Aréne, dokedy bude ešte trvať to strelecké prekliatie domácich borcov? Pred dnešným zápasom mali chlapci úspešnoť v streľbe chudobných 5,06%.

15:18
    Hennessy lišiacky od mantinelu od modrej poslal puk na bránku, Kopřiva ho schoval vo svojej rukavici.

15:28
    Dve minúty za seknutie vyfasoval Koroľov.

15:50
    Brejk hostí, Pyett dostal puk na tutovku pred bránkovisko, poslal ho však na hruď Kopřivu, ktorý ho vyrazil.

16:24
    Oko berie je známy kartový výraz. Ako dopadne 21 presilová hra domácich v tejto sezóne? Tých 20 predtým chlapci nevyužili.

16:45
    Miklík vystrelil, Backlund puk vyráža a signalizované vylúčenie hostí, Kopřiva je z bránky von.

17:12
    Za faul kolenom odchádza von na dve minúty Soloduchin.

17:28
    Hostia zo štyrmi hráčmi. Presilovka HC Slovan pokračuje.

18:02
    Nervozita na domácich hokejkách robí svoje, ešte že hostia chyby domácich hráčov nepotrestali, ani sa nesnažili, hrajú predsa v oslabení.

18:43
    Rovanké previnenie a dve minúty, teraz však faul kolenom predviedol Hudáček.

18:55
    Juraj Mikúš chyboval v rozohrávke a rozhodcovia pískajú zakázané uvoľnenie domácim.

19:05
    Štajnoch teraz stratil puk, vpred hneď vyrazil Hennessy, vystrelil, Kopřiva v náručí v pokľaku chytá!

19:12
    Hostia v plnom počte. Presilovka hostí je tu.

19:39
    Puk je však ďaleko od bránky HC Slovan, toto by už mohol domáci tím ubrániť.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Skončila nám prvá tretina, ktorú poznamenal zákrok Mojžíša na Igguldena a vylúčenie domáceho hráča na 5 minút a do konca stretnutia. Tréner Čada musel improvizovať a čo nik nechcel, stalo sa. Hostia potrestali ľahkovážnu hru domácich a kým sa stihli hráči spamätať z prvého inkasovaného gólu, bol tam druhý. Uvidíme, čo nám belasí predvedú v druhej časti hry, pomer striel po prvej tretine do priestoru bránky 12:14.

Ďalšia tretina začne približne o 20:02.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:01
    Pre menšie technické problémy sme nemohli vysielať tak, ako by sme chceli, všetko podtstané vám teraz dopíšem v skratke.

20:48
    VJAČESLAV SOLODUCHIN ušiel popri mantineli Sigaletovi, nakorčuľoval s pukom pred bránku a premenil. Asistencie: Igor Golovkov a Alexander Rybakov.

21:11
    Hennessy bol vylúčený na dve minúty za držanie hokejky.

22:55
    Slovan hra presilovku vcelku dobre, Kukumberg vypálil spoza pravého kruhu, no trafil len bočnú sieť Backlundovej bránky.

23:11
    Hostia v plnom počte, prežili bez ujmy ďalšie svoje oslabenie.

25:00
    Vondrka bol v šanci pred Backlundom, nepremenil, tak ako aj predtým Hudáček. Nervozita na hokejkách domácich pretrváva.

26:48
    Ani Netíkovi nebolo súdené dať gól, Backlund jeho puk vyráža!

27:22
    Bakoš v tesnej blízkosti, korčuľoval na bránku, vystrelil, trafil však len do ochranného skla.

27:50
    Tomáš Mikúš vystrelil z ľavého kruhu, Backlund cez vyrážačku posiela puk k mantinelu na druhú stranu.

28:16
    Krásna akcia domácich, spoza medzikružia vystrelil Kutlák, aj jeho delovku Backlund vykryl a skrumáž sa už nekonala, hostia puk získali pod kontrolu.

29:14
    Domáci teraz hrajú dobrý hokej, kedy konečne pretrhnú tú streleckú smolu? Publikum ich neúnavne ženie vpred.

31:15
    Rýchly brejk domácich, prečíslenie troch na dva, Tomáš Mikúš z pravého kruhu prestrelil do ochranného skla!

31:58
    Na druhej strane bol v akcii Koroľov, jeho puk končí v lapačke Kopřivu. Slovan nie a nie, nie a nie, nie a nie dať gól!!!

32:13
    V brejku Miklík, pri prechode ľavým kruhom pálil, Backlund aj Michelovu strelu vyráža!

32:43
    Seknutie a dve minúty pre Miklíka, asi bude horúco pred Kopřivom.

33:00
    Od modrej pohotovo vystrelil Pyett, Kopřiva puk, ktorý letel tesne nad ľadom k ľavej žrdi, chytá do lapačky.

33:28
    Slovan mal chvíľku puk pod kontrolou, vyhodil ho až k Backlundovi, hostia pôjdu vpred, aj keď sa ponáhľať veru nemusia.

34:18
    Koroľov vystrelil, Kopřiva puk vyráža do boku a dorážka Soloduchina končí na ľavej žrdi Kopřivovej bránky!

34:43
    Hostia v plnom počte.

34:48
    Backlund chytá puk, ktorý po ľade vystrelili domáci, Netík, aj keď dobre postavený pred bránkoviskom sa k dorážke nedostal.

35:36
    Neuveriteľné!!! Štajnoch s pukom prekrásne vyzvŕtal obranu hostí, nakorčuľoval až pred Backlunda a? Nedal....

35:55
    Brejk hostí, nedôraznosť obrany domácich a z uhla z pravej strany doklepol puk za Kopřivov chrbát LOGAN PYETT. Asistencia: Ajnars Podzinš.

37:23
    Za držanie odchádza na dve minúty von Chafizulin, no podľa mňa, domácim teraz arbiter daroval presilovku.

37:31
    Hneď akcia domácich, po buly vystrelil tuším Sersen, Backlund chytá ďalší puk.

37:42
    Slovan Bratislava dal gól!
    Avízované vylúčenie hostí, MARTIN ŠKOULA dostal do voľného priestoru prihrávku a premenil svoju strelu, po ľavej strane Backlunda rozvlnil jeho sieť. Asistencie: Michal Sersen a Michel Miklík.

37:42
    Za seknutie odišiel von Mezei.

38:34
    Štajnoch vystrelil od modrej, Backlund napriek zakrytému výhľadu v pokľaku chytá.

39:04
    Vondrka vystrelil z pravej strany od bránkoviska, Miklík sa už na druhej strane k dorážke nedostal.

39:42
    Hostia v plnom počte. Slovan hral presilovku dobre, nepodarilo sa ju využiť, škoda.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Skončila nám druhá tretina dnešného stretnutia, Slovan bol aktívnejší, no efektivita bola na strane hostí. Tí odskočili domácim už na štyri góly, Slovan sa však nevzdával, naďalej útočil a konečne prišla aj zaslúžená odmena v podobe streleného gólu. Martin Škoula roztancoval viac ako desať tisíc divákov a k tomu nepotreboval ani žiadného operátora s nejakým tým paušálom. Vyčkajme, čo chalani ukážu v záverečnom dejstve, či sa im odarí zápas ešte zdramatizovať. Pomer striel po dvoch tretinách: 27:25.

Ďalšia tretina začne približne o 20:52.

Sympatická dievčina Tamara Ivanovna nám predviedla niečo zo svojho krasokorčuliarského umenia, veľmi pekné číslo. Právom zožala potlesk tu prítomných divákov.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:25
    Zakázané uvoľnenie hostí, vrátime sa pred Backlunda.

40:50
    Backlundovi vypadol puk, zostal stáť v bránkovisku, pred Netíkom ho však obranca hostí odpálil do bezpečia.

41:51
    Slovan aktívnejší, tlačí hotí, ktorí sa rozhodli hrať defenzívny hokej, zatiaľ bez gólu.

42:02
    Kukumberg vypálil od pravého kruhu, gólman chytá do svojej rukavice.

42:10
    Škoula zatočil puk od modrej, aj jeho strelu Backlund bezpečne chytá!

42:47
    Ďalšia akcia domácich, tuším Vondrka vystrelil, Backlund znovu aj tento puk cyhtá.

44:00
    Rýchly hokej, hráme dlho bez prerušenia, pomer striel v tejto časti hry 6:0.

44:46
    Na ľavý kruh si na puk nakorčuľoval do brejku Hudáček, vystrelil príklepom, len tesne minul Backlundovu bránku.

45:19
    Kukumberg pálil z druhej strany, Backlunda chlapci tak rozchytali, že aj tento projektil schoval vo svojej lapačke!

46:19
    Ďalšia pekné strela, od modrej vystrelil Martin Štajnoch, skúste uhádnuť, kde skončil puk? Samozrejme, v roztancovanej Backlundovej lapačke!

47:04
    Netík bol v ofsajde, ten puk od Kutláka prišiel neskoro.

47:25
    Sympatický výkon domáceho HC Slovan, ktorý stále ide do plných a nezložil sa. Duch mužstva tu je, efektivita sa vytratila.

47:39
    Daňo prestrelil z ľavého kruhu snáď všetko, puk končí vysoko na ochrannej sieti.

48:26
    Sersen nahodil puk do pásma, domáci odišli striedať, no držia pásmo.

49:42
    Teraz to však Slovan vpredu prekombinoval a na čas prišiel o pásmo, hostia hrajú defenzívny hokej a umne bránia svoje dostatočné trojgólové vedenie v zápase.

50:50
    Kolena dostal prudký puk na modrú, nezachytil ho, Backlund pred jeho atakom puk radšej prikryl pod rukavicu.

51:39
    Šitikov z pravého kruhu vystrelil, Kopřiva v pokľaku jeho puk chytá a vhadzovať budeme po jeho pravici. To bolá prvá strela hostí v tejto tretine do priestoru brány.

52:03
    Dnešné stretnutie sleduje 10.055 divákov. Vypredané, miestneho hlásateľa teraz publikum odmenilo búrlivym pískotom.

53:32
    Akcia domácich končí opäť u výborného Backlunda, ktorý si zaslúži byť jednoznačne prvou hviezdou dnešného zápasu.

53:52
    Z otočky pred bránkoviskom triafa len do ochranného skla Koroľuk.

54:33
    Publikum zmĺklo, miestami si pripadám ako v divadle na nejakom detskom divadelnom predstavení, o Jankovi a Marienke.

55:32
    Strela od modrej v podaní Mihálika, Backlund aj tento strelecký pokus zlikvidoval.

55:57
    Puk na hokejkách hráčov hostí, kontrolujú hru a je dohrané, domáci hráči už myslia na teplú pozapásovú sprchu a pochmúrnu noc, ktorá ich dnes čaká.

57:13
    Hokej už len dohrávame, ako v žiackej súťaži, keď chlapci už nestíhajú s kondičkou, ale tak, nič iné sa už ani robiť nedá.

58:08
    Miklík posiela spred bránkoviska puk do rohu klziska, skutočne, keď to nejde, tak to jednoducho nejde.

59:24
    Hostia odovzdali puk do pásma domácim a odišli striedať. Pomaly ukončíme dnešný match.

60:00

Domácim sa nepodaril zázrak a v tretej tretine aj keď Slovan bol v jej prvej polovici aktívnejším tímom, no gól nevsietil. Slovan prestrieľal hostí v tretej tretine pomerom 11:1, celkovo 38:26, koncovka je však žalostná a tak máme výsledok taký, aký je. Najlepšími hráčmi zápasu boli vyhlásení: v drese hostí gólman Johan Backlund, v tíme domácich Juraj Mikúš. To je odo mňa na dnes všetko, lúčim sa s Vami a želám všetkým dobrú noc, vidíme sa opäť v sobotu. Zo Slovnaft Arény Vladimír Korduliak. (21:27:13)

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 38. Škoula (Sersen, Miklík) – 12. Vasiliev (Malevič, Mamin), 14. Chafizulin (Koroľuk, Šitikov), 21. Soloduchin (Golovkov, Rybakov), 36. Pyett (Podzinš)

HC Slovan Bratislava: Kopřiva – Sersen, Škoula, Sigalet, Kutlák, Mojžíš, Štajnoch, Mihálik, Daňo – Vondrka, Ölvecký, Miklík – Bartovič, Juraj Mikúš, Netík – Hudáček, Kukumberg, Bakoš – Tomáš Mikúš, Kolena, Mráz
    Viťaz Moskovská oblasť: Backlund – Pyett, Mezei, Selezňov, Golovkov, Chafizulin, Malevič, Kudinov, Kudreman – Koroľuk, Iggulden, Šitikov – Soloduchin, Rybakov, Koroľov – Poltorak, Hennessy, Afinogenov – Podzinš, Mamin, Vasiliev

Rozhodca: Kulakov, Šenev – Morozov, Putilin

Diváci: 10.055