Čeljabinsk – Novokuzneck 5:1 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Novosibirsk 3:2 (po pr.) | Ufa – Vladivostok 4:1 (kon.)
Nižnekamsk – Chabarovsk 6:2 (kon.) | Čerepovec – Záhreb 6:2 (kon.) | Jaroslavľ – S.Moskva 1:2 (1:2 po s.n.)
A. Mytišči – Doneck 1:0 (kon.) | Petrohrad – Dinamo Minsk 5:1 (kon.)
po s.n. (1:2)
Lokomotiv Jaroslavľ
1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Spartak Moskva
Streda 18.09.2013, 17:30KHL

64:55
    Hlavný arbiter päť sekúnd pred koncom vylučuje aj na moskovskej strane. Nikulin, 2 minúty za seknutie.

63:04
    Tak predsa len, ešte príde obrovská možnosť pre Spartak Moskvu. Na trestnú lavicu odchádza domáci Plotnikov, ktorý je veľmi nahnevaný. Vyslúžil si dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

55:57
    Nápor domáceho celku aj prišiel. Domáci hráči si vybojovali presilovú hru, keď sa Wandell previnil podrazením.

52:21
    Krutov bol však faulovaný, a to znamená, že Spartak bude hrať 22-sekundovú presilovku o dvoch mužov. Na trestnú lavicu Gorochov.

50:44
    Tak teraz prídu horúce chvíľky pred Kolesnik. Domáci Višnevskij už sedí na lavici hanby.

42:20
    Domáce mužstvo si v úvode tretej tretiny zahrá presilovú hru. Na trestnej lavici už sedí Anderson.

34:39
    A početná výhoda hostí sa končí. Anderson hákoval, takže viac ako minúty sa bude hrať 4 na 4.

33:49
    Optickú prevahu Lokomotivu teraz určite zmenší presilová hra pre Moskovčanov. Na trestnú lavicu si odchádza sadnúť Kronwall, 2 minúty za podrazenie

24:14
    A práve vďaka aktivite druhej formácie si zahrá Lokomotiv presilovku. Dve minúty za hákovanie si odchádza odpykať Quint.

16:34
    Pár sekúnd výhody o dvoch hráčov pre Jaroslavľ. Onedlho však bude pokračovať výhoda o jedného muža, na trestnú lavicu tentoraz slovenský reprezentant Rastislav Špirko.

14:35
    Tak teraz si zahrajú prvú presilovku v tomto dueli aj hokejisti Lokomotivu, pretože Bobrov fauloval.

11:47
    Spartak môže zvýšiť svoje vedenie v ďalšej početnej výhode. Pre hráčov Jaroslavľu to bude už štvrté oslabenie v prvej tretine. Menší trest si vyslúžil opäť Malcev.

06:56
    Spartak bude hrať v krátkom slede už tretiu početnú výhodu. Na trestnú lavicu tentoraz Malcev.

04:30
    Ďalšie vylúčenie pre Jaroslavľ, na lavicu hanby putuje Ullström.

00:50
    Prvé vylúčenie v tomto stretnutí na strane Lokomotivu Jaroslavľ, na trestnú lavicu odchádza Anderson.

Peter Petráš

Góly a asistencie: 17. Kručinin (Holos, Kronwall) – 8. Anderson (Špirko, Quint), rozh. náj. Anderson

Lokomotiv Jaroslavľ: Sanford (od 3. Kolesnik) – Vasiljev A., Gorochov, Holos, Kronwall, Višněvskij, Pašnin, Jakovlev – But, Plotnikov, Averin – Černikov, Ullström, Petrov – Apalkov, Galimov, Kručinin – Dixon, Kapustin, Malcev, Romancev
    Spartak Moskva: Glass – Quint, Sergejev, Kulik, Bodrov, Vasiljev V., Megalinskij, Černych, Mamkin – Špirko, Adnerson, Wandell – Kozlov, Nikulin, Krutov – Nesterov, Junkov, Volkov – Sorokin, Bobrov, Medvedev

Rozhodca: Nalivajko, Tsyplakov – Goljak, Dedjulja