Manchester United – Leverkusen 4:2 (kon.) | Sociedad – Doneck 0:2 (kon.) | Kodaň – Juventus 1:1 (kon.)
Galatasaray – Real Madrid 1:6 (kon.) | Benfica – Anderlecht 2:0 (kon.) | Olympiakos – Paríž 1:4 (kon.)
Bayern – CSKA Moskva 3:0 (kon.) | Plzeň – Manchester City 0:3 (kon.)
Benfica Lisabon
2:0 (2:0)
R.S.C. Anderlecht
Utorok 17.09.2013, 20:45 • Estadio da Luz • Liga majstrov

94:00
    Čo dodať na záver? Snáď len toľko, že videli sme zaslúžené víťazstvo domáceho týmu v pomere 2:0. Domáci si zaslúžia uznanie hlavne za 1. polčas keď nedovolili Anderlechtu takmer nič a sami sa presadili po góloch DJURICICA a LUISAA. Druhý polčas sa hostia viac osmelovali najmä príchod Acheamponga výrazne oživil hru Anderlechtu ale i po sľubných šanciach Mivojevica a na konci Suareza stroskotali na výborne chytajúcom brankárovi Moralesovi. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (22:44:54)

93:00
    Loptu držia na svojich kopačkách domáci a čakajú na ukončenie zápasu sériami prihrávok v obrane.

91:00
    Po rohu Praeta Suarez krásne hlavičkou namieril no brankár Morales vytiahol ďalší fantastický zákrok.

90:00
    Nadstavujú sa 4 minúty.

90:00
    Zápas sa už len dohráva záverečný tlak Anderlechtu neprichádza.

89:00
    Žlutou kartu dostává Suarez (R.S.C. Anderlecht).

88:00
    Po priamom kope Anderlechtu ktorý smeroval do vápna Kouyateho gól neuznaný pre offside.

87:00
    Striedanie v tíme Benfica Lisabon: z ihriska odchádza Cardozo, prichádza Lima.

85:00
    Acheampongov prudký center do vápna – Morales chytá.

82:00
    Domáci nedovolia Anderlechtu čo i len pričuchnúť k lopte. Stále ju držia na svojich kopačkách a nedovolia záverečný tlak hostí.

80:00
    V terajšom priebehu zápasu Benfica kontroluje dvojgólové vedenie z prvého polčasu a Anderlecht sa len márne snaží dobíjať domácu obranu.

79:00
    Striedanie v tíme R.S.C. Anderlecht: z ihriska odchádza Bruno, prichádza Praet.

78:00
    Po peknej prihravke Pereiru Markovicovi ušla lopta a nasleduje odkop od Protovej bránky.

77:00
    Morales teraz dobre zasiahol pred dobiedzajúcim Suarezom.

76:00
    Striedanie v tíme R.S.C. Anderlecht: z ihriska odchádza Mitrovic, prichádza Gohi.

76:00
    Kljestan dostáva žltú kartu.

75:00
    Autor úvodného gólu za potlesku publika schádza z ihriska.

73:00
    Hostia sa snažia spraviť dačo s výsledkom ale ich finálna fáza dnes veľmi viazne.

Lukáš Bíňovský

Góly: 4. Djuricic, 30. Luisao

Karty:   27. Perez (BEN) – 21. Bruno (RSC), 34. Zeeuw (RSC), 70. Mitrovic (RSC), 76. Kljestan (RSC), 89. Suarez (RSC)

Benfica Lisabon: Morales – Siqueira-Garay-Lusiao-Almeida – Matic-Fejsa-Perez – Markovic-Cardozo-Djuricic
    Náhradníci: Gomes – Jardel – John – Lima – Lopes – Pereira – Rodrigo

R.S.C. Anderlecht: Proto – N´Sakala-Mbema-Kouyate-Gillet – Kljestan-Mivojevic-De Zeeuw – Suarez-Mitrovic-Bruno
    Náhradníci: Acheampong – Deschacht – Gohi – Kaminski – Nuytinck – Praet – Tielemans

Rozhodca: Manuel Gräfe – Thorsten Schiffner – Guido Kleve – Guido Winkmann – Daniel Siebert