Kazaň – Omsk 0:0 (*15:30) | Metallurg Magnitogorsk – Novokuzneck 3:1 (kon.) | Ufa – Chabarovsk 3:4 (po pr.)
Nižnekamsk – Vladivostok 6:5 (2:1 po s.n.) | Čerepovec – Dinamo Minsk 4:2 (kon.) | Jaroslavľ – Doneck 3:4 (po pr.)
Petrohrad – Záhreb 3:0 (kon.)
SKA Petrohrad
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
KHL Medveščak Záhreb
Pondelok 16.09.2013, 17:30 • Ice Place • KHL

To je už pre dnešok odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dňa. (19:40:53)

Aj poslednej tretine sme boli svedkami jedného gólu a tak dnes tri body získava domáci SKA Petrohrad po víťazstve 3:0 nad Medveščakom Záhreb. V každej tretine strelili po jednom góle. V tej poslednej sa po druhýkrát presadil skvelou strelou Kalinin, ktorý tak zaznamenal víťazný gól. Medvede zo Záhrebu dnes nedokázali prekonať výborného Saláka a tak odchádzajú domov naprázdno.

60:00

59:50
    Domáce tribúny postojačky oslavujú víťazstvo domáceho SKA.

59:38
    Zápas sa už len dohráva, hostia sú už zmierení s tým, že na ľade SKA dnes bodovať nebudú.

59:01
    Začala posledná minúta dnešného zápasu!

58:20
    Burdasov nahodil puk za bránku Brusta, ale hostia sa k nemu dostali skôr ako domáci.

57:30
    Nasledujúca akcia SKA však končí len stratou puku v strede klziska.

57:01
    Prichádza ďalšie zakázané uvoľnenie Záhrebu v krátkom čase.

56:50
    Brust musí byť opäť pozorný, hráči SKA stále zvierajú jeho spoluhráčov.

56:29
    Záhreb sa oslobodil len za cenu zakázaného uvoľnenia.

56:10
    Hostia sú teraz pod veľkým tlakom.

55:31
    Kučerjavenko strieľa z pravej strany, Brust len zamával lapačkou a puk chytil.

54:53
    Petrohrad dal gól!

A teraz je už zrejme definitívne rozhodnuté. Svojim druhým gólom zvyšuje DMITRIJ KALININ na 3:0 pre SKA Petrohrad. Aj druhé gólová strela z medzikružia zamierila do pravého horného rohu Brustovej bránky. Asistencie: Rjasenskij, Martensson.

54:43
    Kurtis Foster fauloval a tak majú domáci k dispozícii presilovú hru!

54:30
    Záhreb sa nevie dostať do zakončenia a tak si puk uchmatli domáci.

54:04
    Švárny ešte dokázal udržať puk v útočnej tretine.

53:27
    Domáci sú v plnom počte.

52:47
    Hrá sa pred Salákom, ktorý musí byť v pozore.

52:22
    Tichonov nedokázal úspešne zakončiť prečíslenie dva na jedného a puk mu pri pokuse o strelu z otočky skôr prekážal .

51:46
    Foster ohrozil Saláka strelou od modrej. Domáci sa ubránil vďaka vystreleniu puku cez všetky čiary.

51:27
    Po dlhom čase sa opäť vylučuje. Na trestnú lavicu si na 2 minúty odišiel sadnúť domáci Dmitrij Judin.

50:45
    SKA je teraz v obrane dosť ľahostajné. Thomas nadvakrát nedokázal prekonať Saláka. Domáci mali šťastie.

50:09
    Makarov preveril Brusta výbornou strelou z ľavej strany, ten jeho strelu vytesnil nad bránku.

49:45
    Salák je dnes mužom na správnom mieste. Teraz opäť zachránil svoj tím skvelým zákrokom.

49:28
    Záhreb sa teraz usadil v tretine SKA a snaží sa kombinovať.

48:17
    nepresná prihrávka na strane Petrohradu, do útoku sa dostávajú hostia.

47:39
    Je ťažké odhadnúť, akým smerom sa bude uberať zvyšok tohto zápasu. Je to vyrovnané.

46:50
    Kalinin rozohráva spoza bránky Saláka.

46:15
    Hra má spád, hrá sa už dlho bez prerušenia.

45:12
    Nakoniec sa dostali len k jednej strelu z pravej strany, ktorá bola navyše nepresná.

44:50
    Záhreb zaváža puk do tretiny SKA.

44:05
    V tretej časti sa zatiaľ hrá vyrovnaný hokej, aj keď puk je už častejšie na hokejkách SKA.

43:25
    SKA kombinuje v tretine súpera, ale bez streleckého pokusu.

42:39
    Medveščaku sa však stále nedarí vytvoriť si čistú príležitosť an skórovanie.

41:16
    Záhreb sa snaží domácim vyrovnať a všetko svoje úsilie vrhá do útočného pásma.

40:57
    Puk skončil po nahodení za bránkou SKA, získavajú ho domáci obrancovia.

40:18
    Domáci vstúpil do tretej časti aktívnejšie ako hostia.

40:01
    Začala tretia tretina.

Tretia tretina sa začne približne o 19:07.

Druhá tretina priniesla rovnako ako tá prvá len jeden gól. Presadiť sa dokázal český reprezentant Roman Červenka, ktorý predviedol rýchle zakončenie a svoj tím poslal do dvojgólového vedenia. Stretnutie je napriek tomu veľmi vyrovnané. Domáci bude v tretej tretine brániť svoj náskok a prípadne sa snažiť nejaký ten gól pridať. Naopak hostia zo Záhrebu musia zvýšiť efektivitu a využívať svoje príležitosti.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:37
    Puk skončil v ochrannej sieti, vhadzuje sa po pravici Brusta.

39:26
    Puk je v strednom pásme, druhá tretina sa už len dohráva.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:46
    Domácich gól Červenku asi pokropil živou vodou a teraz sa už opäť tlačia pred Brusta.

38:14

Prvý pokus mu po brejku nevyšiel, po druhýkrát sa už ale ROMAN ČERVENKA trafil, keď puk pohotovo pred Brustom zasunul do bránky. Bez asistencie.

37:28
    Hostia zo Záhrebu dnes na ľade SKA dokazujú, že majú veľmi dobrý tím a určite nebudú dostávať debakel za debaklom.

37:15
    Po čase sa musel zapotiť aj Salák, ktorý zlikvidoval strelu Murraya z pravej strany.

36:53
    Už po presilovke sa k strele z pravej strany dostal Tichonov, Brust jeho pokus chytil a stav zápasu sa nemení.

36:51
    Medveščak Záhreb je už v plnom počte.

36:20
    Alexandrov strieľal taktiež od modrej, avšak jeho pokus nemohol Brusta ohroziť.

36:00
    Kalinin strieľa od modrej! Brust vyráža a okamžite rozohráva.

35:35
    Rjasenskij už bol v strednom pásme, rozhodcovia odpískali ofsajd.

35:10
    Nepresnou prhrávkou na modrú čiaru sa domáci pripravili o útočné pásmo.

34:51
    Teraz budú mať šancu! Na trestnú lavicu odišiel Carle a domáci majú k dispozícii presilovú hru.

34:20
    Tribúny si pýtajú šáájbu, ale domáci hokejisti majú teraz problem čo i len zaútočiť a nie to ešte skórovať.

33:55
    Domáci sa nakoniec ubránili. SKA je v plnom počte.

33:32
    Salák má puk vo svojej lapačke, po skvelom zákroku proti strele z pravej strany!

33:14
    Hostia hrajú túto presilovku veľmi jednoducho a zároveň dobre. Podarí sa Záhrebu vyrovnať?

32:51
    SKA sa dokázalo oslobodiť vyhodením cez všetky čiary.

32:30
    Hostia sú už v presilovkovom rozostavení.

31:55
    Vylučuje sa na domácej strane. Chudinov dostal za úder do hlavy 2 minúty +10 minút a do konca stretnutia!

31:39
    Je to bez streleckého pokusu, tak sa góly nedávajú. Na strane druhej sa do zakončenia dostáva Ryan Vesce, jeho strelu Salák skryl v svojej pohotovej lapačke.

31:15
    Puk opustil tretinu Záhrebu, domáci však opäť zaútočili.

30:49
    Na druhej strane drží Brust puk vo svojej výstroji. Hra je prerušená, vhadzovať sa bude po jeho pravici.

30:10
    Po zákroku Semjonova sa domáci oslobodzujú.

29:55
    Martinovič sa teraz dostal k puku a snaží sa niečo vymyslieť za bránkou SKA.

29:35
    Carle nahadzuje puk do útočnej tretiny hostí Medveščaku. Záhreb by sa mal pokúšať využiť zmätok v hre domácich.

28:28
    Piskot vystriedalo skandované "SKA".

27:53
    Z ľavej strany korčuľoval na Saláka Walker, jeho strelu dokázal český gólman vyraziť.

27:05
    Z tribún sa ozýva mohutný piskot. Niet sa však čo čudovať. Domáci majú rozhodne na viac.

26:44
    Hráči SKA si opäť nerozumeli a tak puk darovali Záhrebu.

26:02
    V tomto zápase zatiaľ víťazí defenzíva nad ofenzívou a to sa nepáči hlavne domácim fanúšikom, ktorí si žiadajú viac gólov sieti Brusta.

25:11
    Na druhej strane prikryl puk na ľade svojou lapačkou Salák, po strele Murraya z ľavej strany.

24:55
    Červenka prihrával Kalininovi, ten vystrelil z prvej, ale bránku Brusta netrafil.

24:15
    Ani jeden z tímov si však nevie vytvoriť veľkú príležitosť.

23:33
    Následne sa pokúsil ohroziť hosťujúceho brankára aj Kučerjavenko

23:20
    Tichonov strieľal z pravej strany, Brust bez problémov svoj tím podržal.

22:40
    Úvod prostrednej časti je zatiaľ veľmi opatrný ani jeden z tímov nechce spraviť chybu.

22:05
    Teraz sa už musia Medvede brániť, ich obrana vytlačila domácich do rohu klziska.

21:18
    Merley preveril betóny Saláka. Záhreb pokračuje v svojej aktivite.

20:32
    Druhú tretinu začínajú svojou akciou hostia, ich snahu však prerušolo zakázané uvoľnenie.

20:01
    Začala druhá tretina.

Je za nami prvá tretina. Domáci sa už v 4.minúte dostali do vedenia, keď sa presadil Kalinin. SKA sa napriek tomu v koncovke veľmi trápi a skóre mohlo byť oveľa vyššie. Verme, že druhá tretina, ktorá začne približne o 18:20 nám prinesie oveľa viac gólov.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:57
    V prvej tretine sa už nič nezmení a tak sa môžu domáci tešiť z jednogólového vedenia.

19:00
    Posledná minúta prvej tretiny. Hrá sa odohráva pred Salákom.

18:15
    Brust chytá strelu Judina z pravej strany, do konca tretiny zostávajú už len necelé dve minúty.

17:39
    Medveščak sa stále pokúša o rýchle protiútoky.

17:10
    Hokejistom SKA by pomohol ešte jeden gól, potom by im možno zmizla nervozita z ich hokejok.

16:30
    Teraz mal Záhreb šťastie! Nahodený puk z pravej strany prepadol Brustovi cez výstroj a len tak sa obtrel o tyčku!

16:13
    Petrohradu sa však stále nedarí. Po úvodnom góle im začala viaznuť kombinácia a momentálen o puk bojujú pri mantineloch.

15:25
    Ofsajd na útočnej modrej zastavuje útočnú akciu SKA, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

14:58
    Vhadzovalo sa po pravici Brusta, hostia získali puk a zakladajú útočnú akciu.

14:38
    Aréna je celkom slušne zaplnená, ale atmosféra nie je až taká búrlivá, na akú sú hostia zvyknutí vo svojom Dome Sportova. Predsa len horúca balkánska krv robí svoje.

14:02
    Hráči Záhrebu majú puk vo svojej moci.

13:25
    Ďalšia nepresná rozohrávka SKA. Švárny kontroluje puk, po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať pred Salákom.

12:50
    Hra sa postupne vyrovnal a Záhreb je v týchto momentoch vyrovnaným súperom.

12:24
    Petrohradu prestala fungovať kombinácia. V posledných minútach strácajú veľa pukov a to môže vyhovovať Záhrebu. Hostia tento fakt však nevedia využiť.

12:08
    Fanúšikovia pískajú. Záhreb kombinuje v tretine SKA.

11:20
    Šipačjov zaviezol puk do tretiny súpera, ale hostia sa dokázali oslobodiť.

10:41
    SKA je už v plnom počte.

10:12
    Salák sa teraz skutočne predviedol proti strelám Chechooa, Fostera a Willsieho!

09:50
    Medveščak sa konečne dostal do pásma domácich, strelecký pokus Fostera však Salák vyrazil.

09:15
    Domáci sa oslobodzujú vyhodením cez všetky čiary.

08:54
    Hostia sa nevedia usadiť v pásme.

08:41
    Hraj je prerušená a prichádza prvé vylúčenie na strane Petrohradu.Anton Burdasov je vylúčený na 2 minúty.

08:20
    Hostia toho zatiaľ veľa neukázali, teraz smerovala na Brusta ďalšia strela. Ten však v pohode kontroloval puk.

07:55
    Ponikarovskij ukradol puk Willsiemu, SKA ide do útoku.

07:17
    Semjonov zostal ležať pred Salákom, potom čo vstal sa presunul na lavičku s bolestivou grimasou.

06:50
    Záhreb dokázal druhé oslabenie ubrániť a teraz môžu po dlhom čase zaútočiť.

06:28
    Medveščak hrá v plnom počte.

05:45
    Medvede sa opäť ubránili akcii domácich, tí to musia spoza Saláka skúšať znovu.

05:05
    Hostia sa až teraz oslobodili vyhodením cez všetky čiary.

04:52
    Petrohrad nedá Medveščaku vydýchnuť a stále ho tlačí!

04:35
    Chudinov svojou strelou tesne minul ľavú tyč bránky.

04:28
    Opäť sa bude vylučovať na strane hostí. Na trestnú lavicu odchádza Jessiman za sekanie.

04:08
    Domáci teda zaznamenali výborný vstup do tohto zápasu. Navyše vo svojom tlaku pokračujú aj naďalej.

03:32

Nádhernou strelou z medzikružia sa v tejto presilovej hre presadzuje DMITRIJ KALININ. Asistencia: Jevgenij Rjasenskij.

03:23
    Mortensson kombinuje s Thoresenom na pravom krídle.

02:45
    Pred Brustom to teraz horí, gólu sa však domáci ešte nedočkali.

02:35
    Ďalšia strela od modrej, strieľal Chudinov.

02:11
    Petrohrad je už v presilovkovom rozostavení, ale po strele Alexandrova od modrej stráca tretinu.

01:53
    Domáci si zahrajú presilovú hru, na trestnú lavicu odchádza Carle.

01:43
    Rjasenskij zaviezol puk do útočného pásma. Domáci sa snažia dostať hostí pod tlak a vypracovať si sľubnú príležitosť.

01:18
    SKA vyslalo prvú strelu na Brusta, ten s prehľadom vyráža.

00:48
    Hostia sa dostali do útoku, kde veľmi rýchlo stratili puk. Chudinov čaká za bránkou na dostriedanie.

00:25
    SKA nastúpilo v modrej kombinácii, hostia zo Záhrebu v bielom.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Obidva tímy sú už nastúpené na ľadovej ploche, zápas sa začne po hymne Ruskej federácie.

SKA Petrohrad: Salák (Korobov) – Alexandrov, Čudinov, Kalinin, Rjasenskij, Semjonov, Judin – Mortensson, Thoresen, Červenka – Ketov, Burdasov, Šipačjov – Tichonov, Kučerjavenko, Panarin – Ponikarovskij, Makarov, Sigarjov

KHL Medveščak Záhreb: Brust (Vasiljevič) – Švarný, Foster, Letang, Waugh, Carle, Martinovič, – Cheechoo, Murley, Willsie – Thomas, Vesce, Jessiman – Walker, Murray, Bjorkstrand – Perkovič, Kane, Glumac, Koren

Rozhodca: Bulanov, Ronn – Gordenko, Tomilov.

Pre Petrohrad je tento zápas vôbec prvým v novom ročníku pred domácimi priaznivcami. Podarí sa SKA pokračovať v štvor zápasovej víťaznej sérii aj proti nebezpečnému a nevyspytateľnému nováčikovi súťaže ? Odpovede na tieto, no i ostatné dôležité otázky sa dozviete v našom jedinečnom prenose, nenechajte si ho újsť. Už teraz sa na vás teším !

Povedzme si ešte niečo o aréne Ice Place, kde sa zápas odohrá

Aréna bola postavená v roku 1999. Okrem toho, že tu domáce zápasy hráva SKA Petrohrad sa tu konali aj MS 2000, na ktorých Slovensko získalo strieborné medaily. V rokoch 2005-2008 sa tu konal turnaj Super Six, na ktorom štartovali majstri šiestich líg. Kapacita arény je 12 300 miest na sedenie. Okrem hokejových zápasov sa v Ice Place uskutočnilo aj viacero koncertov.

Pre chorvátsky Medveščak Záhreb, ktorý vznikol v roku 1961, je táto sezóna premiérovou v KHL. V tíme, ktorý vedie Mark French z Kanady, je len osem domácich hokejistov. Káder je okrem spomínanej osmičky tvorený až dvanástimi hráčmi z Kanady, šesť hráčov je z USA a po jednom hráčovi majú zastúpenie Dánsko a vďaka bývalému obrancovi Slovana, Ivanovi Švárnemu aj Slovensko. Medveščak hráva svoje domáce zápasy v Dome Športovo, ktorý má kapacitu 6.400 divákov.

Vstup do sezóny vyšiel Záhrebu skutočne impozantne, na domácom ľade porazil slávny CSKA Moskva 7:1. Potom však prišli dve prehry, najskôr s klubom Dinamo Riga 1:5 a potom s HC Lev Praha pomerom 1:3. Do tretice to bola opäť prehra, no až po predlžení. Záhreb nestačil na Slovan Bratislava, nad ktorým ešte v tretej tretine viedol o dva góly, no nakoniec mu podľahol 3:4.
    Najväčšou hviezdou na súpise hosťujúceho tímu je kanadský útočník Jonathan Cheecho, ktorý sa v sezóne 2005-06 stal v drese San Jose Sharks najlepším strelcom NHL. 33 – ročný krídelník v úvodných zápasoch potvrdil, že góly strieľať nezabudol, zaznamenal tri. Lídrom tabuľky produktivity Záhrebu je Ryan Vesce, ktorý má na konte tri góly a tri asistencie. Tento hokejista má takisto skúsenosti s NHL, odohral 10 zápasov za San Jose. Druhým najproduktívnejším mužom chorvátskeho celku je obranca Kurtis Foster, ktorý má bohaté skúsenosti z NHL. Pôsobil v tímoch, ako New Jersey Dewils, Atlanta Trashers, Minnesota Wild, Tampa Bay Ligthning, Edmonton Oliers či Anaheim Ducks. Brankárskou jednotkou je Mark Dechanic, ktorý dosal priestor v troch doterajších zápasoch. Po jednom štarte si pripísali aj Barry Brust a Andrej Vasiljevič.

Tak, ako každoročne patrí SKA Petrohrad k najväčším favoritom na zisk Gagarinového pohára. V minulom ročníku Petrohrad jasne ovládol základnú časť KHL. V prvom kole play-off nastúpil proti Atlantu Mytišči, ktorý bez väčších problémov vyradil v piatich zápasoch pomerom 4:1. Štvrťfinálovým súperom domácich bol Čerepovec, s ktorým si Petrohradčania poradili suverénne 4:0. V konferenčnom finále narazil Petrohrad na neskoršieho víťaza celej súťaže – Dynamo Moskva, ktorému v sérii podľahol 2:4 na zápasy. Celkovo teda v minulom ročníku skončil SKA Petrohrad na treťom mieste.
    Do nového ročníka vstúpil Petrohrad impozantne. V úvodných štyroch zápasoch neokúsil nič iné, ako pocit víťazstva a na konte má 12 bodov. V úvodnom zápase porazil Petrohrad Avangard Omsk v jeho aréne jednoznačne 5:1, nasledovalo víťazstvo 6:4 v Jekaterinburgu, opäť víťazstvo 5:1 na ľade Jugry a úvodný trip nového ročníka zakončil Petrohrad víťazstvom 5:2 nad Barysom Astana.
    Najväčšou hviezdou domácej družiny nie je nik iný, ako Iľja Kovalčuk, ktorý pred touto sezónou na prekvapenie všetkých ukončil pôsobenie v zámorskej profilige a vrátil sa do rodnej vlasti. Ruský kanonier je po štyroch zápasoch na treťom miestne tímovej tabuľky produktivity s piatimi bodmi za dva góly a tri asistencie. Rovnakú bilanciu má aj Alexander Kučerjavenko. Najproduktívnejším hráčom domáceho tímu je zatiaľ Roman Červeka, ktorý má na konte šesť bodov za tri presné zásahy a tri asistencie. Mužom v maske číslo jeden je český brankár Alexander Salák, ktorý odchytal tri zo štyroch doterajších zápasov. Na jeden zápas pustil do brány Iľju Ezhova. Trénerom Petrohradu je fínsky odborník Jukka Jalonen, kapitánom už spomínaný Kovalčuk.

Srdečne vítam všetkých priaznivcov druhej najlepšej hokejovej ligy sveta – KHL, ktorých budem z komentátorskej pozície informovať o dianí v aréne Ice Place, v ktorej na seba od 17:30 narazí SKA Petrohrad a nováčik súťaže – Medveščak Záhreb. Moje meno je Michal Bakoš, prajem vám pekný športový zážitok.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:30.

Martin Platko

Góly a asistencie: 4. Kalinin (Rjasenskij), 39. Červenka, 55. Kalinin (Rjasenskij, Martensson)

Rozhodca: Bulanov, Ronn – Gordenko, Tomilov