Kazaň – Omsk 0:0 (*15:30) | Metallurg Magnitogorsk – Novokuzneck 3:1 (kon.) | Ufa – Chabarovsk 3:4 (po pr.)
Nižnekamsk – Vladivostok 6:5 (2:1 po s.n.) | Čerepovec – Dinamo Minsk 4:2 (kon.) | Jaroslavľ – Doneck 3:4 (po pr.)
Petrohrad – Záhreb 3:0 (kon.)
SKA Petrohrad
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
KHL Medveščak Záhreb
Pondelok 16.09.2013, 17:30 • Ice Place • KHL

To je už pre dnešok odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dňa. (19:40:53)

Aj poslednej tretine sme boli svedkami jedného gólu a tak dnes tri body získava domáci SKA Petrohrad po víťazstve 3:0 nad Medveščakom Záhreb. V každej tretine strelili po jednom góle. V tej poslednej sa po druhýkrát presadil skvelou strelou Kalinin, ktorý tak zaznamenal víťazný gól. Medvede zo Záhrebu dnes nedokázali prekonať výborného Saláka a tak odchádzajú domov naprázdno.

60:00

59:50
    Domáce tribúny postojačky oslavujú víťazstvo domáceho SKA.

59:38
    Zápas sa už len dohráva, hostia sú už zmierení s tým, že na ľade SKA dnes bodovať nebudú.

59:01
    Začala posledná minúta dnešného zápasu!

58:20
    Burdasov nahodil puk za bránku Brusta, ale hostia sa k nemu dostali skôr ako domáci.

57:30
    Nasledujúca akcia SKA však končí len stratou puku v strede klziska.

57:01
    Prichádza ďalšie zakázané uvoľnenie Záhrebu v krátkom čase.

56:50
    Brust musí byť opäť pozorný, hráči SKA stále zvierajú jeho spoluhráčov.

56:29
    Záhreb sa oslobodil len za cenu zakázaného uvoľnenia.

56:10
    Hostia sú teraz pod veľkým tlakom.

55:31
    Kučerjavenko strieľa z pravej strany, Brust len zamával lapačkou a puk chytil.

54:53
    Petrohrad dal gól!

A teraz je už zrejme definitívne rozhodnuté. Svojim druhým gólom zvyšuje DMITRIJ KALININ na 3:0 pre SKA Petrohrad. Aj druhé gólová strela z medzikružia zamierila do pravého horného rohu Brustovej bránky. Asistencie: Rjasenskij, Martensson.

54:43
    Kurtis Foster fauloval a tak majú domáci k dispozícii presilovú hru!

54:30
    Záhreb sa nevie dostať do zakončenia a tak si puk uchmatli domáci.

54:04
    Švárny ešte dokázal udržať puk v útočnej tretine.

53:27
    Domáci sú v plnom počte.

Martin Platko

Góly a asistencie: 4. Kalinin (Rjasenskij), 39. Červenka, 55. Kalinin (Rjasenskij, Martensson)

SKA Petrohrad: Salák (Korobov) – Alexandrov, Čudinov, Kalinin, Rjasenskij, Semjonov, Judin – Mortensson, Thoresen, Červenka – Ketov, Burdasov, Šipačjov – Tichonov, Kučerjavenko, Panarin – Ponikarovskij, Makarov, Sigarjov
    KHL Medveščak Záhreb: Brust (Vasiljevič) – Švarný, Foster, Letang, Waugh, Carle, Martinovič, – Cheechoo, Murley, Willsie – Thomas, Vesce, Jessiman – Walker, Murray, Bjorkstrand – Perkovič, Kane, Glumac, Koren

Rozhodca: Bulanov, Ronn – Gordenko, Tomilov