Kazaň – Omsk 0:0 (*15:30) | Metallurg Magnitogorsk – Novokuzneck 3:1 (kon.) | Ufa – Chabarovsk 3:4 (po pr.)
Nižnekamsk – Vladivostok 6:5 (2:1 po s.n.) | Čerepovec – Dinamo Minsk 4:2 (kon.) | Jaroslavľ – Doneck 3:4 (po pr.)
Petrohrad – Záhreb 3:0 (kon.)
po s.n. (2:1)
Neftechimik Nižnekamsk
6:5 (1:1, 2:2, 2:2)
Admiral Vladivostok
Pondelok 16.09.2013, 17:00KHL

V dramatickom a na góly bohatom zápase nakoniec berú dva body za víťazstvo 6:5 po samostatných nájazdoch hráči Nižnekamsku. O víťazovi duelu museli rozhodnúť až nájazdy. V nich boli šťastnejší domáci, o ktorých výhre rozhodol Michail Anisin. (19:52:17)

Nižnekamsk dal gól!
    V samostatných nájazdoch mal väčšie šťastie domáci celok.

Autor gólu je MICHAIL ANISIN.

Lisin nedal a tak je jasné, že domáci vyhrali!

Anisin urobil bekhendovú kľučku a poslal puk pod betónom Lundströma do siete – 2:1.

Milovzorov nepremenil.

Enver Lisin dáva – 1:1.

Petr Koukal sa pokúsil o bekhendovú kľučku, ale dal si puk veľmi ďaleko a Lundströma už neprekonal.

Ani Barbašev neuspel, Vladivostoku začína prihárať!

Sergej Demagin bekhendovou kľučkou uspel – 1:0.

Sudnicin bol chytrejší ako Bergfors, ktorý nedal!

65:00
    Predĺženie skončilo.

64:38
    Vo vlastnom oslabení vyrazil vpred Petr Koukal. Obranca Antropov ho dokázal zabrzdiť len s obrovským úsilím.

64:29
    Domáci dostávajú trest za príliš mnoho hráčov na ľade. Boli na ľade až piati a to sa v predĺžení nesmie!

63:57
    Domáci v plnom počte!

63:43
    Práve Bergfors mal na hokejke prémiový bod pre hostí. Bol sám pred Sudnicinom, ale nedokázal dostať puk za jeho chrbát.

62:59
    Ďalší zákrok Sudnicina, ktorý stačil prikryť puk pred Bergforsom.

62:32
    Sudnicin prerušil hru po strele od modrej. Buly pred bránkou Neftechimiku.

62:20
    Zatiaľ sa ale darí domácim držať hostí mimo Sudnicina.

61:57
    Veľká šanca pre hostí, ktorí budú hrať presilovku 4 na 3! Romanov vylúčený za držanie.

61:32
    Domáci sa s rozohrávkou za svojou bránkou vôbec neponáhľajú.

61:01
    Zatiaľ sa nič vážne nedeje, oba tímy sú už v plnom počte!

60:01
    Začalo predĺženie.

Tak a je to tu, nerozhodný stav sa nezmenil ani po troch tretinách, zatiaľ konečný stav 5:5. Kto zvíťazí? Budú to domáci alebo hostia, ktorí ani dnes nezaznamenajú historické víťazstvo?

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:51
    Schyľuje s ak predĺženiu!

59:28
    Sudnicin zastavil bekhendovú strelu hráča Admiralu a prerušuje hru.

59:01
    Šarvátka, v ktorej bola najaktívnejšia dvojica Denis Tolpeko a Jegor Antropov je vykázaná na trestnú lavicu.

57:42
    Vladivostok dal gól! Hráči Admiralu vyrovnávajú! ALEXANDER KUZNECOV sa zo strany natlačil až pred brankára a bekhendom prehodil jeho betón – 5:5!

56:54
    Hostia sa ubránili, ale mali šťastie. Prežili hneď niekoľko veľkých šancí súpera!

54:54
    Sily na ľade sa vyrovnávajú. Na trestnú lavicu putuje i Richard Gynge.

54:37
    Domácim sa podarilo dvakrát v krátkom slede vyhodiť.

53:45
    Máme tu vylúčenie na domácej strane. Za úder do oblasti hlavy a krku je vylúčený na 2+10 minút Nikita Ščitov.

53:01
    Domáci sa dostali do postavenia mimo hru.

52:34
    Zakázané uvolnenie hosťujúceho tímu. Hra sa sťahuje pred Lundströma.

51:53
    Opät zapracovala dobre domáca štvrtá formácia, ktorá bleskovo preniesla hru pred bránku Admiralu a vybojovala vhadzovanie v útočnom pásme.

50:57
    Vladivostoku nevyšiel prechod do útočného pásma a puk opustil hraciu plochu.

49:52
    Vladivostok dal gól! Hostia však rýchlo znižujú! JEGOR ANTROPOV napriahol meter pred útočnou modrou a Sudnicin jeho pokus prepustil .

48:49
    Domáca štvrtá lajna vytvorila veľký tlak a ich dobré striedanie skončilo gólom na 5:3. K strelám sa dostali snáď všetci členovia formácie, ale v sieti skončila až strela PJOTRA CHOCHRJAKOVA, ktorý prepálil brankára golfákom z vrcholu kruhu. Asistencie: Bogdan Jakimov.

46:15
    Domáci sa teraz sústredia viac na vlastnú defenzívu a ďalšie šance sa tak nerodia ani na jednej strane.

45:46
    Gynge sa zrazil s jedným z hlavných rozhodcov a obaja skončili na zemi. Hra však môže pokračovať.

43:59
    Veľkú šancu mali aj hostia, ktorí sa dostali do prečíslenia. Sudnicin sa však stačil rýchlo presunúť k druhej tyči a príležitosť Admirálov zlikvidovať.

42:18
    Hráči Neftechimika vyťažili zo svojej aktivity vedúci gól! Postaral sa o to BOGDAN JAKIMOV, ktorý obkrúžil hosťujúcu bránku a pretlačil sa k bekhendovej strele, ktorá prešla pod betóny Lundströma a zastavila sa až za bránkovou čiarou. Asistencie: Michail Anisin, Andrej Taratuchin.

40:59
    Domáci zahájili tretiu časť pekne zostra, hostia sa nevedia vymaniť z vlastného obranného pásma.

40:10
    Lundström musel zasahovať hneď na úvod tretiny po strele Osalu.

40:01
    Začala tretia tretina.

Aj po druhej tretine je nerozhodne, najskôr to ale vyzeralo tak, že si Vladivostok pripravil pohodlný náskok 3:1, no opak bol pravdou. Záslukou Radivojeviča a Milovzorova bolo hneď v 35. minúte vyrovnané. Nechajme sa prekvapiť, čo prinesie posledná tretina.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:23
    Mužstvá cítia klaksón za chrbtami a tak sa už nikam neponáhľajú.

38:36
    Hosťujúca obrana zas úplne prepadla a Polygalov mal medzi kruhmi dostatok času, aby si pripravil puk na strelu. Lundström však Admirálov podržal a dokázal puk vytesniť.

37:59
    Po prekorčuľovaní modrej čiary strieľal Nikitenko, domáci brankár má puk len vo svojej výzbroji.

37:11
    Domáci nedopustili žiadne nebezpečenstvo a už sú v plnom počte.

36:11
    Hostia sa nedokážu usadiť v pásme, nevedia si dať s domácimi rady.

35:17
    Tolpenko si oddýchne na trestnej lavici za hákovanie.

34:16
    A je vyrovnané! Hostia pustili Neftechimik do prečíslenia 2 na 1, které riešil Petr Koukal prihrávkou na JEGORA MILOVZOROVA a ten sa trafil nad lapačku bezmocného Lundströma. Asistencie: Petr Koukal.

34:00
    Sudnicin si zlepšil deň a náladu perfektným zákrokom lapačkou, keď zabránil gólu efektným semaforom.

32:23
    Tak a je vyrovnané. BRANKO RADIVOJEVIČ dostal prihrávku cez celé útočné pásmo, z ľavého kruhu napálil puk na bránu a čudujte sa svetu, ono to tam padlo!

30:32
    Na ľade ostal ležať kapitán domácich Cibák, ktorý vyzerá otrasene, no verme, že bude v poriadku.

30:01
    Hra sa na chvíľu ukľudnila, čo vyhovuje hráčom hostí.

28:37
    Polygalov sa natlačil až pred Lundströma a dostal sa hneď k niekoľkým dorážkam. Hosťujúci brankár dokázal udržať puk pred bránkovou čiarou.

27:55
    Vladivostok má vôbec po prvýkrát v histórii nakročené k zisku troch bodov.

26:14
    Vladivostok dal gól! Tak to bola bleskovo využitá presilovka! Po rýchlej súhre sa dostal k puku NICLAS BERGFORS, ktorý poslal na Sudnucina nevýrazný puk, no aj ten skončil za jeho chrbtom! Asistencie: Enver Lisin, Felix Schutz.

25:05
    Domáci Beljakov dostáva dve minúty za zákrok na Gračjova.

24:23
    Domáca obrana vyhorela opäť, Vladivostok však nedokázal využiť prečíslenie na strelenie ďalšieho gólu.

22:58
    Vladivostok dal gól! Po obrovskej chybe domácej defenzívy nastal problém! Kuznecov prekorčuľoval obrancu, mal čas pozrieť sa kto je kde, poslal perfektnú prihrávku na korčuľujúceho SERGEJA BARBAŠEVA, ktorý sa z medzikružia nemýlil! Asistencie: Alexander Kuznecov.

22:23
    Lundström schoval v lapačke nahodenie zo stredného pásma. Bude sa vhazovať po jeho pravici.

21:40
    Hostia v plnom počte.

21:07
    Lisin sa dostal vo vlastnom oslabení do samostatného úniku. Pokúsil sa o bekhendovú kľučku, ale Sudnicin ho vychytal!

20:26
    Lundström si poradil so strelou od modrej, aj keď pred ním stála dvojica domácich. Hostia následne vyhodili.

20:01
    Začala druhá tretina.

Dlho sa zdalo, že sa gólu v prvej tretine nedočkáme. Diváci sa ich dočkali až dva! Najprv prekonal hosťujúceho brankára Tolpenko v 19. minúte, aby ho o 26 sekúnd nato napodobnil Bergfors. Nechajme sa prekvapiť čo prinesie druhá dvadsaťminútovka.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:40
    Richard Gynge – 2 minúty, podrazenie. Domáci tak budú hrať presilovku.

18:49
    Vladivostok dal gól! Hostia však rýchlosťou blesku vyrovnávajú! Po 26 sekundách od inkasovania si dokázali hostia vyprodukovať veľký tlak, po ktorom sa presadil NICLAS BERGFORS! Asistencie:

18:23
    Domáci sa na konci prvej tretiny predsa len tešia. Po pravej strane prenikol do útočného pásma Pjotr Chochrjakov, ktorý vyslal pred bránu milimetorový puk na DENISA TOLPENKA. Ten sa nemýlil a tak otvára skóre zápasu strelou do odkrytej brány! Asistencie: Pjotr Chochrjakov.

17:15
    Hrá sa veľmi opatrne! Oba tímy sa snažia do prestávky neinkasovať.

16:18
    Domáci v plnom počte.

15:24
    Gynge posúval puk až pred bránu, kde ho nikto netrafil.

15:00
    Dalšie vyhodenie hráčov Neftechimiku, aj oni si zatiaľ vedú v početnej nevýhode veľmi dobre.

14:33
    Domácim sa na úvod podarilo vyhodiť.

14:18
    Trest si odpyká Taratuchin – držanie, presilovka pre hostí.

13:15
    Domáci sú síce v pásme, no nevedia si dať rady s dobre sformovanou obranou. Ani Demagin sa nedokázal presadiť.

12:30
    Lundström vyrazil strelu jedného z domácich hráčov a pred jeho bránkou už zase číhal Koukal. Český útočník však na puk nedosiahol.

11:40
    Domáci čakajú v pásme, ako keby sa nikam neponáhľali.

10:20
    Kulikov prekabátil obrancov, no na toho úplne posledného nevyzrel, Lundstroma tak nemal ako prekonať.

09:32
    Stále čakáme na prvý gól, vsietiť sa ho nepodarilo ani po dvoch presilovkách domácich.

08:59
    Hosťom sa po dlhom čase podarilo vyhodiť.

08:29
    Druhá presilovka je o niečo lepšia než tá prvá, po odrazenom puku sa mohol z gólu radovať Čech Koukal, no ten len na puk koukal, keďže mu preskočil hokejku.

07:35
    Felix Schutz v útočnom pásme úplne zbytočne posiela k Ľadu Ščitova a na dve minúty oslabuje Admirálov.

06:59
    Prvý ofsajd v zápase, dostali sa doňho domáci.

06:30
    Hosťujúci Drugov korčuloval po ľavom krídle, s jeho pokusom o strelu si však Sudnicin bez problémov poradil.

04:59
    Konečne prišla šanca! Domáci sa dostali do prečíslenia 2 na 1, zakončoval Anisin. Lundstrom sa však stihol včas premiestniť na druhú stranu a tak ho bez problémov vychytal.

04:29
    Domáci brankár rozohral dosť nebezpečne, keďže sa naňho rútili pripravení súperi, no na jeho šťastie mu puk nedokázali vziať.

04:00
    Od úvodu zápasu čakáme na vážnejšiu šancu, tá neprišla ani počas presilovky, ktorú mali domáci.

03:10

02:50
    Po dlhšom čase dokázali hostia vyhodiť, Lundstrom zasahovať nemusel. Presilovka domácich sa končí.

02:30
    Domácim sa vôbec nedarí dostať sa do pásma.

01:56
    Hráči Vladivostoku zatiaľ hrajú oslabovku dobre, žiadne šance, hostia držia puk od brány čo najďalej.

01:10
    Za hákovanie odchádza na trestnú lavicu hosťujúci Ternavskij.

00:40
    Milovzorov preveril pozornosť Lundströma strelou z pravého kruhu, hosťujúci brankár má však puk na hrudi.

00:05
    Úvodné buly prvej tretiny vyhrali hostia.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Neftechimik Nižnekamsk: Sudnicin (Mamedov) – Beljakov, Romanov, Ščitov, Berezin, Belov, Šulakov, Mnacjan – Osala, Cibák, Milovzorov – Demagin, Polygalov, Radivojevič – Tolpeko, Koukal, Anisin – Chochrjakov, Kulikov, Taratuchin – Jakimov.

Admiral Vladivostok: Lundström (Ivannikov) – Osipov, Antropov, Porseland, Ternavskij, Zemčjonok, Kostromitin, Poleščuk – Lisin, Bergfors, Schutz – Gynge, Nikitenko, Pervušin – Lesnuchin, Drugov, Trunjov – Barbašev, Kuznecov, Gračjov.

Rozhodca: Vasiljev, Kulakov – Parfjonov, Sysujev..

Stretnutie KHL, v ktorom nastúpia proti sebe Nižnekamsk a nováčik z Vladivostoku bude určite zaujímavé. Oba tímy si na začiatku sezóny vedú vcelku obstojne. Domáci Nižnekamsk získal zo štyroch zápasov 6 bodov za výhry s AK Bars Kažaň 3:1 a Torpedom Nižnij Novgorod 2:0. Nestačili na Dinamo Moskvu 0:4 a Podolsk 0:1. Hostia vstúpili do sezóny výhrou po predĺžení s Chabarovskom 4:3. So Sibirom prehrali 2:3 a v poslednom zápase zdolali po predĺžení Magnitogorsk 2:1. Podarí sa Admiralu zaknihovať prvé víťazstvo v riadnom hracom čase alebo si Neftechimik nebude chcieť narobiť hanbu pred domácim hľadiskom? Nechajme sa prekvapiť!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Jakub Mitter

Góly a asistencie: 19. Tolpenko (Chochrjakov), 33. Radivojevič, 35. Milovzorov (Koukal), 43. Jakimov (Anisin, Taratuchin), 49. Chochrjakov (Jakimov), ?. Anisin – 19. Bergfors, 23. Barbašev (Kuznecov), 27. Bergfors (Lisin, Felix), 50. Antropov, 58. Kuznecov

Rozhodca: Vasiljev, Kulakov – Parfjonov, Sysujev.