Pondelok 16.09.2013, 20:45 • Stadio Ennio Tardini • Talianska Seria A

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 20:45.

1
    Stretnutie práve začalo.

2
    AS Rím sa tlačí smerom dopredu no obrana Parmy je v úvode zápasu takticky dobre pripravená.

3
    a dočkali sme sa prvého zákroku. Priamy kop bude zahrávať hosťujúci hráči.

4
    Totti mieri nad bránu domáceho brankára.

5
    K prvému vážnejšiemu ohrozeniu hostí no strela meri nad.

6
    AS Rím drží loptu v strede ihriska.

8
    Hostia sa snažia ťahať svoje útoky po stranách no zatiaľ sa domáci hráči úspešne bránia.

Parma to skúšala centrom s ľavej strany no center bol nepresný a nedostal sa ku Amaurimu.

12
    Po zlej malej domov Mirante odkopáva do autu a zahchránil tak domáci tým pred nebezpečenstvom.

13
    AS Rím si postupne získava tlak a držia loptu na svojich kopačkách.

15
    Maicon sa snažil pretlačiť do šestnástky no domáci obrancovia sú zatiaľ v odoberaní úspešný .

16
    Parma získava prvý rohový kop v zápase.

18
    Domáci hrajú na rýchle brejky z ktorých sú zatial uspešný.

19
    Totti vystrelil z poza šestnástky no brankár si pripisuje úspešný zákrok.

20
    Maicon napálil tyč a lopta sa odráža vedľa brány.

22
    Lopta je v strede ihriska a hra sa kúskuje.

23
    Hostia posielajú strelu no znova lopta míňa bránku.

24
    Cassano zahráva rohový kop a veľká šanca domácich sa skončila len odkopom od bránky hosťujúceho brankára .

25
    Hostia výborne odoberajú loptu a rýchlym brejkom sa dostali do útoku no obrana Parmy úspešne odkopáva na rohový kop.

27
    Maicon leží na zemi a bude ošetrovaný.

27
    Nieje to nič vážne a Maicon bude pokračovať v hre.

28
    Dočkali sme sa aj prvého ofsajdu bol v ňom domáci hráč Amauri.

29
    Pjanič sa snažil centrovať loptu do pokutového územia no Gobbi úspešne odkopáva.

31
    Domáci brankár predviedol krásny zákrok a likviduje strelu Pjaniča.

34
    Totti krásnou prihrávkou vysúva Florenziho no brankár mirante úspešne zasiahol.

35
    Amauriho strelu likviduje hosťujúci brankár De Santis.

36
    AS Rím krásnymi prihrávkami kombinuje v strede ihriska a domáci hráči len s ťažkosťami zachytávajú prihrávky.

38
    Blíži sa nám záver prvého polčasu a stav je zatiaľ nerozhodný 0:0.

40
    Parma dala gól! Hlavou sa presadil BIABIANY.

41
    Po tvrdom zákroku domáci hráč inkasuje žltú kartu

42
    Výborný center poslal Biabiany ale prízemný center nenašiel adresáta.

44
    AS Rím sa snbaží niečo do polčasu vymyslieť.

45
    A je tu hvizd rozhodcu. Polčas Parma AS rím 1:0

Prvý polčas skončil.

2 polčas začne približne o 15 minút.

V prvom polčase sme sledovali vyrovnanú partiu. Hostia síce držali viac loptu na svojich kopačkách, ale domáci si dokázali vytvoriť nebezpečnejšie gólovej príležitosti. Jednu z veľkých šancí spálil Gobbi, ktorý prestrelil z malého vápna. Na druhej strane mal veľkú príležitosť Maicon, ale loptu poslal len do bočnej siete. V 39. minúte sme sa gólu predsa len dočkali, keď sa hlavou presadil Biabiany. Do polčasovej prestávky tak ide domáci Parma s vedením 1:0.

46
    Začal druhý polčas.

46
    Výhodu rozohrávky mali pre zmenu futbalisti Parmy, ale tie sa vzápätí lopty veľmi lacno zbavili.

46
    Vstup ako hrom presadil sa FLORENZI

47
    Pjanič poslal vynikajúcu prihrávku za obranu po Ktorej prízemnou strelou sa presadil Florenzi.

48
    žltú kartu dostáva Cassani nervy domácich hráčov pracujú.

52
    Biabianyho strelu ľahko tečoval Sanctis do protismeru. Lopta však skončil tesne vedľa. Veľká smola pre domácich !

54
    Hosťujúci tréner Garcia strieda. Do hry posiela Gervinho, ktorý nahradí Ljajiča.

56
    Pjanič má niečo s členkom dúfam že to bude v poriadku a vráti sa na ihrisko.

58
    Lucarelli vyviezol loptu z obrany až k pokutovému územia AS, kde ho zastavil sklzom hosťujúci obranca.

59
    Amauri mal veľkú príležitosť no stál v ofsajde.

61
    Hra sa nám kúskuje a dochádza v strede ihriska k zbytočným faulom.

62
    Ofsajdy Parma 1-2 AS Rím.

63
    AS Rím drží loptu na svojich kopačkách a domácim hráčom sa ťažko odoberá rozohrávka hostí.

64
    Gervinho sa snažil niečo v pokutovom území vymyslieť ale loptu mu odobrali domáci obrancovia.

67
    Parma mala veľkú šancu na zmenenie priebežného stavu no Florenzi nespresnil centrovanú loptu a lopta míňa bránku domáceho brankára.

69
    Striedanie v tíme FC Parma: z ihriska odchádza Florenzi, prichádza Marquinha.

70
    TOTTI sa vyhol ofsajdu a posiela AS Rím do vedenia.

70
    Z ihriska odišiel vyčerpaný Amauri a na ihrisko smeruje Okaka. Ten bude mať v zápase o motiváciu postarané.

73
    Okaka je práve na hosťovaní z hosťujúceho AS.

74
    Balzaretti opäť zbytočne kľučkoval vo vlastnom pokutovom území. Našťastie pre hostí všetko dobre dopadlo.

78
    V zápase skončil Totti a prichádza Borriello

80
    Parma sa snaží vyvinúť tlak na hosťujúci tým čo sa im zatiaľ veľmi nedarí.

80
    Začína posledná 10 minút do konca zápasu, stav po 80 minútach je 1:2 pre hosťujúci celok priaznivejší.

82
    Za faul vidí Cassani žltú kartu.

82
    AS Rím dal gól! Penaltu premenil KEVIN STROOTMAN!!!!

89
    Gervinho obohral Gargána aj Lucarelliho. Druhý menovaný potom šikovnému útočníkovi AS vystavil stopku za cenu faulu. Priamy voľný kop pre AS ktorý drží domáci brankár Mirante vo svojom náruči.

90
    Nastavujú sa 3 minúty.

91
    Domáci v závere striedajú. Na poslednej minúty prichádza Mesbah, do šatni mieri Gobbi.

92
    Gargano dostáva žltú kartu za tvrdý zákrok .

V prvom polčase sme sledovali vyrovnaný futbal, v ktorom si predsa len vytvorilo viac bránkových príležitostí domáce mužstvo. To išlo aj do vedenia, keď sa presadil Biabiany.Hostia však v druhom polčase zapli na vyžšie obrátky a bolo to poznať. Najprv vyrovnal Florenz v 46.minúte a v 70. minúte otočil stav zápasu Totti. Poistku pridal z penalty Strootman. Rím sa tak posúva na druhú priečku, Parma sa spadla na 17. mieste. To je z dnešného zápasu všetko. Dobrú noc. (22:45:18)

Góly: 40. BIABIANY, 70. TOTTI – 46. FLORENZI, 82. STROOTMAN (pen.)

Karty:   41. Lucarelli (FCP), 48. Cassani (FCP), 82. Cassani (FCP), 92. Gargano (FCP)

FC Parma: A. Mirante -M. Cassani A. Lucarelli Felipe -Gobbi W. Gargano M. Marchionni M. Parolo A. Mirante A. Cassano Amauri
    Náhradníci: N. Pavarini D. Mesbah J. Valdés S. Okaka R. Palladino N. Sansone Pedro Mendes G. Munari Y. Benalouane A. Acquah A. Rosi P. Bajza

AS Rím: De Santis- Maicon Benatia Leandro Ballzareti- De Rossi Pjanič Strootman-Ljajić F. Totti A. Florenzi
    Náhradníci: Dodô Marquinho Taddei Y. Gervinho L. Skorupski N. Burdisso T. Jedvaj V. Torosidis A. Romagnoli M. Borriello F. Ricci

Rozhodca: M. Guida