Omsk – A. Mytišči 4:3 (kon.) | Barys – Petrohrad 2:5 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Čerepovec 3:1 (kon.)
Jekaterinburg – Jaroslavľ 0:4 (kon.) | Kazaň – Metallurg Magnitogorsk 3:2 (kon.) | Novgorod – Nižnekamsk 0:2 (kon.)
Viťaz – Ufa 2:3 (kon.) | S.Moskva – CSKA Moskva 3:2 (kon.) | Doneck – Riga 2:4 (kon.)
Dinamo Minsk – Lev 1:3 (kon.)
HK Donbass Doneck
2:4 (1:2, 0:1 1:1)
HC Dinamo Riga
Štvrtok 12.09.2013, 18:00KHL

Dramatický duel nakoniec dopadol lepšie pre Rigu, ktorá v tretej časti hrala pasívne a nechala dostať súpera na kontakt. Brankár Sedláček však preukázali výbornú formu a pomohol svojmu tímu k trom bodom. Celkom iste najlepší hráč zápasu a Dinamo môže byť rado, že dnes Kuba chytil perfektnú formu. Toľko teda z dnešného zápasu, u ďalších sa budem tešiť opäť. (20:24:49)

60:00

59:46
    Riga práve strelila gól!
    Je hotovo, do prázdnej brány upravuje výsledok KYLE WILSON, ktorý tak v tomto zápase dosiahol hattrick. Bez asistencie.

59:32
    Ďalšie vyhodenie obrancu Redlihsa, tlak Donbassu je enormný, ale Sedláček stále chytá výborne a drží zubami nechtami chudý náskok.

59:00
    Icing Dinama a kouč hostí na to reaguje oddychovým časom, aby svojich hráčov nechal oddýchnuť.

58:49
    Laco je na striedačke, Donbass to skúsi v šiestich.

58:36
    Wilson len nahadzuje do stredného pásma a ide striedať.

57:38
    Hostia sú kompletný a ešte sa bude hrať niečo cez dve minúty.

57:16
    Ostreľovanie Sedláčka zatiaľ neprináša očakávané ovocie, Dinamo túto kritickú chvíľu prežíva.

56:39
    Sotnieks vyhadzuje cez všetky čiary, spoluhráči striedajú.

55:59
    Donbass má tak jednu z posledných šancí na vyrovnanie.

55:29
    Nepríjemnosť pre hostí. Marcel Hossa vyhodil puk zo svojej tretiny a znamená to jediné, oslabenie.

54:39
    Riga začala brániť v pätici v strednom pásme a súper sa zatiaľ nemôže dostať do nejakého zakončenia. Čas Donecku uteká veľmi rýchlo.

54:05
    Dinamo hrá veľa opatrne, do útoku sa prakticky nedostáva. Navyše je hra prerušená pre ofsajd.

53:48
    Lenže vzápätí opäť u Sedláčka Nedorost, netriafa však puk ideálne.

53:27
    Ozolinš pri mantineli čisto odobral kotúč Robitaillemu a usporil ďalší dôležitý čas pre svoj ​​tím.

52:11
    Nahodenie Šalimova končí v jeho lapačke, hra je prerušená.

51:48
    Domáci však pokračujú v tlaku a Sedláček si istoiste zachytá.

50:37
    Dinamo hrá pasívne, nemuselo by sa mu to vyplatiť.

50:00
    Predovšetkým Donbass, ktorý má desať minút na vyrovnanie. Pochvalu zaslúži Nedorost, ktorý je stále na ľade a robí pred Sedláčkom poriadny vietor.

48:38
    Bol to do tejto chvíle taký ospalý zápas v tretej tretine, ale tento gól určite oba kluby prebudí.

47:52
    Donbass práve strelil gól!
    Ešte tu bude zrejme dráma. Využitá presilovka a znovu v tom mal prsty Václav Nedorost. Ten si narazil pred bránu z pravého kruhu a nebol rozhodne sebec. Pozrel sa na lepšie najetého Jevgenija DADOOVA, ktorý prestrelil márne sa přesunujícího Sedláčka. Asistencie: Václav Nedorost, Maxim Jakucenja.

47:26
    V druhej časti sa ani raz nevylučovalo, teraz iba raz. Oba tímy hrajú veľmi slušne.

46:56
    Wilson je potrestaný za podrazenie, presilovka pre domáci tím.

46:38
    Komerčná pauza, krátko pred ňou strieľal obranca Kolář a puk končí opäť u Sedláčka.

45:05
    Ani toto nemohla Kubu prekvapiť. Bartulis strieľal od modrej a bola to skôr propagačné strela.

44:37
    Slovenský gólman si zachytal aj následne po strele Cibulskise od modrej čiary.

44:05
    Dôkazom je aj strela Cipulisa, ktorý bol na modrej sám a bez nejakých rozpakov poslal kotúč na Laca, ten vyráža puk na zadný mantinel.

43:26
    Opäť je tu icing Dinama, ktorý nemá kam ponáhľať a môže sa sústrediť na bránenie.

42:48
    Sedláček má aj kľučku, ďalší strelecký pokus domáceho Jakucenji bol nepresný a Dinamo pre istotu vyhadzuje cez všetky čiary.

42:28
    Z ničoho nič si najazdil z pravej strany pred bránu Jakucenja, ale zamieril tesne nad bránu.

40:59
    Proti je však stále Sedláček, ktorý kryje strelu Bartulisa.

40:37
    Už sa hrá, hostia by túto tretinu vzali za posledný, domáci by sa určite nehnevali za prípadné predĺženie alebo rovno obrat.

40:01
    Začala tretia tretina.

Druhá časť sa skončila výhrou Dinama 0:1. Riga môže poďakovať Sedláčkovi, ktorý pochytal veľa tutovek a potom z ojedinelého brejku krásne zavesil Wilson, pre ktorého to bol už druhý strelecký zápis v stretnutí. Toľko teda druhá tretiny, v tej tretej už to bude pre Doneck zložité, nie však neriešiteľn

40:00
    Druhá tretina skončila.

38:59
    Minúta do konca druhej tretiny a hrá sa v strednom pásme.

34:29
    Skvele Jakub Sedláček, ktorý sa čím ďalej tým viac zlepšuje a dostáva do formy. Tri tutovky v rade dokázal zlikvidovať. Najprv po strele Wirtanen, neujala sa ani dorážka Pettersson. A potom sa chytil za hlavu aj Lukáš Kašpar, ktorý to skúsil po vzore Roberta Reichela, keď si vyšiel spoza brány a chcel zasunúť puk, nepodarilo sa.

33:15
    Dinamo Riga dalo gól!

Dlho sa nič nedialo, až domáci obrana zaváhala, pustila na modrej čiare prenikajúceho KYLE WILSONA, ktorý predviedol na Lacovi exkluzívne blafák. Parádne vykonaný k pravej žrdi a Dinamo vedie už 3:1. Pochvalu zaslúži presný pas od Pavlovs. Obaja aktéri tejto akcii majú už po dvoch bodoch. Wilson dva góly a jeho kolega dve asistencie. Asistencie: Vitalijs Pavlovs.

31:48
    Dnes môžeme vypichnúť dve mená, ktoré sú veľmi vidieť. Jakub Sedláček a na druhej strane Václav Nedorost. Obaja hrajú výborný zápas.

30:26
    Prehupli sme sa do druhej polovice zápasu av tej druhej tretine toho zatiaľ veľa zaujímavého nebolo. Stále čakáme na nejakú väčšiu príležitosť alebo gól.

29:28
    Nič zložité pre "Sedla", ktorý prerušuje hru po strele Podhradského.

28:37
    Aby nezostal Jakub Sedláček pozadu, poriadne ho zamestnal Lukáš Kašpar prudkou strelou. Nenechal sa však prekvapiť a stále drží pre svoj ​​tím tesný náskok

27:36
    Nepríjemná strela Lavinše, ktorý pálil na hrudník Laca, tomu puk vypadol pred bránu, nakoniec ho veľmi rýchlo zaľahol.

27:16
    Komerčné pauza a pre oba tímy celkom vhodný čas na občerstvenie a oddych.

26:38
    Riga zvolila vyčkávaciu taktiku a čaká na chyby súpera. Ďalšia prišla teraz, Bartulis stratil kotúč a málom toho využil jeho krajan Cipulis. Laco musel znova zasahovať, tentoraz lapačkou.

25:36
    Až teraz prichádza jeho prvý zákrok a šanca stála za to. Spoza brány centroval Hossa na Wilsona, ktorý kotúč ihneď napálil na bránu a Laco na dvakrát skvele zasiahol a nekapituloval tretíkrát. Veľa dôležitý zákrok v týchto chvíľach.

24:47
    Donbass je v tlaku, výborne kombinuje, ale naráža na výborného českého brankára. Na druhej strane sa Laco pomerne nudí.

24:27
    A ustál ďalšie dve ťažké strely. Najprv od modrej prišla Delovka Kolářa, vzápätí aj dorážka Laineho. Kotúč sa motal po bránkovisku, ale Jakub Sedláček ho ukryl pod svoje telo.

23:19
    Nedorost si nakorčuľoval z pravej strany pred Sedláčkovu bránu, opäť je náš brankár pripravený.

22:26
    Po dlhšej dobe sa hrá znovu 5/5. Diváci sú trochu obareniu, samozrejme s týmto výsledkom nemôžu byť spokojní.

21:37
    V závere presilovky pred bránou Piganovič a Dadonov, bývalý gólman Zlína si ľahol na bránkovisku a výborne zachránil svoj ​​tím od vyrovnania. Kuba Sedláčka je treba pochváliť, zatiaľ zvláda svoju úlohu za zraneného Telqvista výborne.

20:28
    Už sa hrá a Donbass má k dispozícii presilovku, ktorú si preniesol z prvej tretiny.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:54
    Ešte jedno vylúčenie, Meiji potrestaný za sekanie. Domáce tak začnú druhú tretinu presilovku.

19:15
    Minúta do konca tretiny a hrá sa v strednom pásme. Rige sa nedarí usadiť na dlhšiu dobu v útočnom pásme.

18:37
    Sotnieksovi utiekol na modrej kotúč, na Laca teda žiadna strela nešla.

17:59
    V závere ešte presilovka, konkrétne pre Dinamo Riga. Za podrazenie je vylúčený český obranca Jan Kolář.

17:47
    Niečo málo cez dve minúty do konca prvej tretiny a Dinamo starostlivo bránia svoju modrú čiaru, nechce pustiť súpera pred Sedláčkovu bránu.

16:49
    Pre Laca dosť nepríjemná situácia, pretože na neho zle dotieral Bukarts, napriek tomu si slovenský brankár na dvakrát poradil a kotúč ukryl do lapačky.

16:36
    Nedorost je dnes veľa vidieť, vytvára si šance a podľa všetkého dal aj gól. Stále je však v zápise uvedený Podhradský.

16:06
    Navrátilec Nedorost vyšiel z trestnej a krásne zadovkou vyslal do brejku Blagoje. Sedláček mu dobre zmenšil uhol a vytiahol puk ramenom nad bránu.

15:56
    Nedorost sa pozvoľna vracia späť na ľad, Donbass prežil oslabenie bez problémov.

14:37
    Domáci sa zatiaľ dobre bránia a vyhadzujú kotúč ďaleko od svojej brány. Rozohrávať musí Sedláček.

14:00
    Za podrazenie ide na trestnú Václav Nedorost. Dinamo si tak zahrá presilovú hru.

13:07
    Rozhodca dáva hosťom výhodu, bude sa vylučovať.

11:26
    Pohľadný duel prerušuje zakázané uvoľnenie klientov po vyhodení Ozolinš.

10:28
    V oficiálnom zápise je uvedený ako autor prvého gólu domácich Peter Podhradský, ale je veľmi pravdepodobne, že sa bude štatistika meniť. U gólu bol takmer určite Václav Nedorost.

09:26
    Teraz sú zase na rade hráči Donbassu, ktorí majú rozhodne čo doháňať.

07:41

Neuveriteľné. Hostia opäť udreli a Laco nemal šancu. KYLE WILSON obral u ľavého rohu o kotúč obranca Razina av pohode sa rozbehol na bránu. Puk potom napálil do šibenice a Riga vedie veľmi rýchlo 2:1. Kouč domácich Nazarov si ihneď berie oddychový čas. Asistencie: Gunars Skvorcovs.

06:49
    Hneď na úvod po jednom góle na oboch stranách, je dobré, že sa Riga hneď dokázala zdvihnúť a reagovať na nepriaznivý výsledok.

06:07

No pozrime sa, je vyrovnané. Z rýchle protiakcie sa presadil slovenský reprezentant MARCEL HOSSA, ktorý sa natlačil pred bránu, položil si na ľad svojho krajana a poslal kotúč do hornej časti brány. Asistencie: Vitalijs Pavlovs.

05:26
    Teraz sú na rade hostia, ktorí veľmi rýchlo inkasovali, pričom boli častejšie u Laca.

04:47
    Donbass Doneck dal gól!

Je tu úvodný gól dnešného zápasu. Domáce hrali presilovku po vylúčení Pavlovs za vysokú palicu a dokonale to využil VÁCLAV Nedorost, ktorý šikovne tečoval nahodenie Dadonova od modrej čiary. Využitá presilovka a ukrajinský tím vedie 1:0. Jakub Sedláček mal zakrytý výhľad a puk videl veľmi zle. Asistencie: Jevgenij Dadonov, Maxim Jakucenja.

03:26
    Na druhej strane chcel prekvapiť Sedláčka český útočník Lukáš Kašpar, ale bývalý brankár Zlína si pripisuje istý zákrok.

02:40
    Meiji si obhodil obrancu Piganoviča zamieril si to sám na Jána Laca, ale slovenský brankár sa nenechal oklamať.

01:46
    Laco si pripisuje prvý zákrok po strele Pavlovs, betóny vyráža puk mimo tri tyče.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

HK Donbass Doneck: Laco (Berezin) – Kolář, Piganovič, Bartulis, Razin, Wilson, Podhradský, Silnickij – Wirtanen, Pettersson, Blagoj – Laine, Robitaille, Kašpar – Dadonov, Nedorost, Jakucenja – Šalimov, Běluchin, Kvitčenko.

HC Dinamo Riga: Sedláček (Cimermanis) – Ozolinš, Redlihs, Sotnieks, Robinson, Cibulskis, Lavinš, Kuzmenkovs, Siksna – Pavlovs, Hossa, Wilson – Meija, Dzerinš, Cipulis – Indrašic, Bukarts, Szczechura – Skvorcovs, Sarkanis, Kuzmenkovs, Upitis.

Rozhodca: Gašilov, Kiseljov – Lazarev, Palej.

Športu zdar a hokeju zvlášť. Vítam všetkých fanúšikov KHL, ktorí sa rozhodli sledovať štvrtý hrací deň tejto prestížnej súťaže. Dnes na seba narazia ukrajinský tím Donbass Doneck a lotyšská Dinamo Riga. Hostia zatiaľ súťaží šliapu veľmi dobre a doteraz nestratili ani bod.
    Tri zápasy, tri výhry, deväť bodov a skóre 10:3. To je vizitka hosťujúceho celku, ktorý pláva súťaží zatiaľ veľmi dobre. U domácich to tiež nie je zlé, päť bodov a piate miesto. Čaká nás tak súboj dvoch pomerne vyrovnaných tímov, miernym súperom je Riga.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

Jaroslav Popel

Góly a asistencie: 5. Nedorost (Dadonov, Jakucenja), 48. Dadonov (Nedorost, Jakucenja) – 7. Hossa (Vitalijs, Pavlovs), 8. Wilson (Skorcovs), 34. Wilson (Pavlovs), 60. Wilson

Rozhodca: Gašilov, Kiseljov – Lazarev, Palej