Trenčín – Martin 3:2 (3:2 po s.n.) | Trnava – Ferencvároš TC 3:0 (kon.) | Kladno – Beroun 3:1 (kon.)
Jihlava – Třebíč 2:0 (kon.) | Lev – Mníchov 10:5 (kon.) | Motor ČB – Krasnojarsk 1:5 (kon.)
Havířov – Šumperk 6:2 (kon.) | Nové Zámky – Orange 20 3:4 (kon.) | Přerov – Vsetín 7:0 (kon.)
Ústí n/L – Litvínov 3:1 (kon.) | Slavia – Znojmo 4:3 (kon.) | Berani Zlín – Vítkovice 2:3 (kon.)
Benátky n/J – Mladá Boleslav 4:2 (kon.) | Prostějov – Břeclav 7:0 (kon.) | Pelhřimov – High1 4:6 (kon.)
Žďár n/S – Technika Brno 5:5 (kon.) | K. Vary – Sterzing 6:3 (kon.) | Zvolen – Lipt. Mikuláš 5:2 (kon.)
Berani Zlín
2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
HC Vítkovice Ridera
cz Štvrtok 22.08.2013, 18:00 • ZS Luďka Čajky • Prípravný zápas

Vítkovice navazují na úspěšné utkání s Kometou a připisují si do přípravy další výhru. Berani nedokázali odčinit prohru s Třincem a těsně dnes podlehli celku Vítkovic 2:3. Doplňkové samostatné nájezdy skončily nerozhodně 1:1. Pro dnešek je to vše, hezký zbytek čtvrtečního večera. (20:13:25)

Holík se svým jednoduchým zakončením na Šindeláře nevyzrál – 1:1.

Šedivý ale také vytáhl eso z rukávu a forsbergovou kličkou srovnává na 1:1.

Parádní fintu zakončenou gólem si pro fanoušky přichystal Antonín Honejsek – 1:0.

Kudělkova rána orazítkovala pouze plexisklo za zlínskou brankou – 0:0.

Kucsera se snažil rozhýbat Štůralu a zakončit mezi betony. To se mu však zdaleka nepodařilo. Na opačné straně nevyzrál na Šindeláře ani Kubiš stále 0:0.

Marušák zkoušel střelu mezi betony a také nedává – stále 0:0.

Ani Svačina se nedokázal prosadit, jeho dorážku v poslední chvíli stačil Štůrala vytěsnit špičkou betonu – 0:0.

Petr Leška zkoušel bekhend a také neuspěl.

Jiří Burger se rozjel jako první za hosty a Štůralu překonat nedokázal. Kotouč se mu na holi zastavil a už ho nestačil dorazit do sítě.

Na řadu ještě příjdou doplňkové samostatné nájezdy.

60:00

59:50
    Štůrala je na střídačce, Zlín zkouší power-play.

59:26
    Vítkovice tlačí v poslední minutce před brankou Zlína.

58:47
    Huna obral Balaštíka mezi kruhy o kotouč, na Štůralu ale v zakončení nevyzrál.

58:18
    Horák nakonec stihl dojet puk vyhozený na icing a žlutomodří se derou dopředu.

57:28
    Čech svedl v rohu kluziště zdlouhavý souboj o kotouč s Punčochářem. Následně vybojoval puk a vybídl ke střele Okála. Jeho projektil schoval Šindelář do lapačky.

56:36
    Šindelář nedokázal udržet Melenovského pokus, po kterém kotouč poskakoval na brankovišti. Hra je přerušena z důvodu posunuté vítkovické branky. Šindelář teď měl pořádnou dávku štěstí.

55:32
    Štůrala si doslova vychutnal zákrok lapačkou proti střele Kucsery.

54:39
    Zlínští se snaží ještě srovnat stav zápasu, Šindelář je ale zatím proti.

54:19
    Přihrávka Punčocháře byla icingová.

53:50
    Zlínští nedokázali využít tuhle přesilovou hru a Vítkovice jsou v plném počtu.

52:28
    Stehlík v rohu kluziště hodně tvrdě srazil k zemi Honejska. Domácí útočník tento tvrdý střet dokázal ustát.

51:50
    Vyloučen je Michael Vandas (VIT) 2 minutami za hákování. Šance pro Berany k vyrovnání.

51:27
    Berani obstřelují vítkovickou klec v signalizované výhodě.

50:36
    Zlínu se povedlo deset minut před třetí sirénou snížit na rozdíl jediné branky, utkání může mít ještě zajímavý průbeh.

50:08
    Zlín právě vstřelil branku!
    Berani okamžitě odpovídají! Nádhernou kombinaci zakončil tvrdou střelou do protipohybu Šindeláře PAVEL KUBIŠ. Asistence: Marek Melenovský, Lukáš Buchta.

47:40
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Dlouhá kombinace vítkovických hráčů je u konce. RICHARD STEHLÍK se na modré čáře opřel do kotouče a Štůrala sice kotouč lapačkou tečoval, ale gólu už zabránit nedokázal. Bez asistence.

47:26
    Vítkovičtí se usadili za zlínskou brankou a domácím se nedaří vyhodit puk pryč z pásma.

46:39
    Buly před brankou Zlína.

46:25
    Pavel Kubiš (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.

45:10
    Nyní jsme mohli shlédnout zhruba tříminutovou pasáž, kdy se nepřerušovalo.

42:26
    Szturc si vybruslil do útočného pásma a snažil se svým pokusem zaskočit Stůralu. Zlínský brankář si chytře povyjel a jeho pokus dokázal v pohodě zlikvidovat.

41:48
    Vandas se protáhl přes zlínskou defenzívu a podařilo se mu i zpoza branky zakončit. Štůrala musel jeho zrádnou střelu likvidovat na druhý pokus.

41:31
    Balaštíkova jemná teč se snesla těsně nad horní tyčku vítkovické klece.

41:01
    Buchta čistě a tvrdě dohrál u zadního mantinelu vítkovického Strapáče.

40:27
    Šindelář si připisuje první zásah ve třetí třetině proti slušné střele Čajánka.

40:01

Už to vypadalo, že se půjde po čtyřiceti minutách do šaten za nerozhodného stavu, ale vše je jinak. Necelou minutu a půl před druhou sirénou se prezentoval pěkným solíčkem útočník PETR KOLOUCH, a nechytatelně překonal Štůralu střelou pod horní tyčku. Berani tak mají o motivaci do poslední třetiny určitě postaráno.

40:00

39:01
    Čech se ocitl v mezikruží v palebné pozici, přihrávku od Holíka ale nedokázal zpracovat.

38:28
    Hosté udeřili jako blesk z čistého nebe. PETR KOLOUCH sebral Honejskovi kotouč, obešel si Veselého, naznačil Štůralovi kličku a parádně puk zasadil pod horní tyčku. Vítkovičtí si tak nejspíše ponesou do poslední třetiny jednogólový náskok. Asistence: Ondřej Šedivý, Lukáš Kucsera.

37:04
    Hra se přerušila, protože jak hráč Zlína, tak i Vítkovic skončil na ledě. Rozhodčí hru přerušili a bude se pokračovat vhozením buly v obranné třetině hostí.

36:17
    Szturc se prohnal po pravém křídle ale střílel nepřesně.

35:34
    Pokus Okála byl sražen do ochranné sítě. Vhazovat se bude v blízkosti vítkovické branky.

34:47
    Sloboda přebíra puk za vlastní brankou a hosté míří něco vymyslet do útoku.

34:17
    Zlínští v této přesilovce mockrát Šindeláře neohrozili a hosté jsou kompletní.

33:05
    Čajánkova zpětná příhra na Zámorského byla nepřesná a domácí musejí znovu zakládat akci od Štůraly.

32:46
    Leška nabil Marušákovi a Šindelář ikdyž neviděl, tak dokázal se štěstím tvrdou ránu zlínského beka vytěsnit mimo tyče.

32:16
    Vítkovičtí hráli chvíli v šesti a rozhodčí si toho okamžitě všimli. 2 minuty za vítkovickou lavičku odsedí Ondřej Šedivý (VIT)

31:55
    Zámorský měl slibně nabito a zasáhl Šindeláře do plexi pod maskou. Vítkovický brankář je v pořádku a bude se vhazovat po jeho levé ruce.

31:30
    Štůrala si připisuje úspěšný zákrok proti skákavé střele Huny.

31:04
    Honejsek čekal kousek před útočnou modrou na dlouhý pas z hole Řezníčka. Zlínskému útočníkovi puk utekl opravdu o milimetry.

30:41
    Zlínští vyhazují puk přes všechny čáry, což znamená icing.

29:37
    Šindelář si na nedostatek práce dnes rozhodně stěžovat nemůže. Následuje další buly po jeho pravé ruce.

28:43
    Punčochář obětavým pádem na led zabránil ke střele unikajícímu Kubišovi.

28:16
    Další buly před brankou Vítkovic, Honejsek už je na ledě a domácí jsou v pěti.

27:45
    Veselého tvrdý projektil končí sražen v ochranné síti. Po komerční přestávce se bude vhazovat v blízkosti vítkovické branky.

26:53
    Čechovi se podařilo uchopit kotouč na hokejku a poslat jej přímo před Šindeláře.

26:28
    Štůrala výborně zasáhl dvakrát proti střele Stehlíka a dorážce Svačiny.

25:52
    První vyloučení v dnešním utkání na straně domácích. Antonín Honejsek (ZLN) 2 minuty za hákování.

24:26
    Honejsek parádní fintou obešel Kováře a snažil se Šindeláře překvapit střelou mezi betony, která se zlínskému útočníkovi málem podařila! Šindelář dokázal kotouč vyškrábnout z brankové čáry na poslední chvíli.

23:43
    Brankář Štůrala odklepal poslední vteřinky přesilové hry a Vítkovice jsou v plném počtu.

23:19
    Zámorského nahození od modré čáry si našlo místečko v lapačce vítkovického brankáře.

22:45
    Zámorský pálil z první tvrdě, ale nepřesně.

22:19
    Vítkovicím se zatím povedlo v oslabení už dvakrát vyhodit puk do bezpečí.

21:43
    Vyloučen je za krosček Karol Sloboda (VIT)

21:34
    Menší skrumáž před Šindelářem, puk poskakoval po brankovišti a domácí nakonec vybojovali přesilovou hru.

21:05
    Veselý našel parádním pasem u druhé tyče osamoceného Čajánka, tomu dnes ale není střelecky přáno. Šindelář se okamžitě přesunul ke druhé tyči a zlikvidoval zlínskou šanci.

20:34
    Köhler svojí střelou polechtal Šindelářovu lapačku.

20:01

Úvodních dvacet minut je za námi a stav je nerozhodný 1:1. Úvodní trefu zápasu obstaral v početní převaze obránce Marušák, když nekompromisně dělovkou od modré propálil vše co mu stálo v cestě. Zlínští začali být lepším celkem, ale vedení dlouho neudrželi. Pohlednou kombinaci Burgera s Valčákem zakončil prvně jmenovaný střelou do odkryté části branky a bylo srovnáno. Domácí měli ještě v závěru třetiny výhodu přesilové hry, tu ale využít nedokázali.

20:00

19:23
    Barinka je na ledě, tohle oslabení vítkovičtí hokejisté zvládli na jedničku.

18:43
    Čech si sjel mezi kruhy a po Holíkově pasu nastřelil levou tyčku vítkovické branky.

18:19
    Dudášovi se podařilo puk vyhodit alespoň do středního pásma.

17:44
    Ostrá dělovka z hole Zámorského končí někde ve výstroji Šindeláře.

17:23
    Michal Barinka (VIT) 2 minuty za krosček.

17:20
    Honejsek byl za vítkovickou brankou nedovoleně atakován a je tu druhá početní výhoda pro domácí celek.

17:05
    Zakázané uvolnění hokejistů Vítkovic. Další buly v blízkosti Šindeláře.

16:43
    Leška střílel a Šindelář opět výborně zasahuje lapačkou. Následuje buly po pravici vítkovického brankáře.

16:19
    Šindelář si poradil i se zakrytou střelou Holíka. Berani jsou v závěru úvodní dvacetiminutovky mírně aktivnějším celkem.

15:18
    Veselého střelu ještě dorážel na dva pokusy kapitán Čajánek, ale Šindelář se blýskl bezchybným dvojzákrokem.

14:23
    Marušák měl opět nabito na modré čáře, tentokrát však zasáhl bránícího protihráče.

13:52
    Přečíslení tři na dva zakončoval prudkou střelou Ondráček. Šindelář byl ale na pokus zlínského útočníka dostatečně připravený.

13:26
    Okál svojí aktivitou vydřel vhazování v blízkosti Šindeláře.

12:45
    Na opačné straně pálil z hranice kruhů obránce Řezníček. Jeho ostrý pokus zvládl Šindelář ztlumit do bezpečí.

12:27
    Sotva se nám na chvilinku zklidnilo tempo, tak Vítkovice vyrovnávají! Ukázkovou kombinaci dvou hráčů zakončil střelou do odkryté části branky JIŘÍ BURGER. Vandas parádně oklamal Štůralu a ten byl proti dorážce druhého jmenovaného bez šance. Asistence: Michael Vandas, Patrik Valčák.

10:33
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

9:55
    Šindelář raději přikryl puk před dotírajícím Holíkem. Buly v obranné třetině Vítkovic.

9:31
    Szturcova střela zápěstím už byla ofsajdová. Po menší přestávce následuje buly ve středním pásmu.

9:05
    JIŘÍ MARUŠÁK všem názorně předvedl, jak by se mělo střílet z první od modré čáry, a ještě k tomu v přesilové hře. Leška našel přihrávkou z rohu kluziště na modré čáře napřáhnutého MARUŠÁKA a jeho dělovka málem protrhla síťku. Asistence: Petr Leška, Jaroslav Balaštík.

8:37
    Vítkovičtí ujeli ve vlastním oslabení a vybojovali si alespoň buly před Štůralou.

8:14
    Petr Punčochář (VIT) 2. min za hákování.

8:10
    Veselý byl při dorážce před brankou faulován a domácí si zahrají první přesilovou hru.

7:19
    Štůrala výborně likviduje dravý průnik vítkovického Svačiny. Hostující útočník se šikovně protlačil přes dva obránce a dovolil si i tvrdě zakončit.

6:55
    Vítkovicím se dlouhou dobu nepodařilo dostat puk pryč z vlastního pásma, nakonec vše vyřešil vyvezením puku do útočného pásma obránce Stehlík.

6:26
    Šindelář neudržel Melenovského nahození z rohu kluziště a akce domácích pokračuje.

5:43
    Ševci obsadili útočné pásmo a Šindelář se musel dvakrát činit proti pokusům Holíka a Matějíčka.

4:55
    Holíkovu nadějnou akci ve spolupráci s Okálem překazil ofsajd.

4:32
    Huna se dostal do samostatného úniku, který nedokázal proměnit. Střela slovenského útočníka zamířila o dobrých deset čísel nad levou šibenici zlínské branky. Prozatimní největší šance první třetiny.

4:01
    Burger vybídl ke střele Valčáka, ten na prudkou přihrávku od svého spoluhráče nedosáhl.

3:36
    Vítkovice mají puk na hokejkách a střídají čerstvé síly.

2:49
    Kucsera se šikovně protáhl kolem pravého mantinelu a už se chystal střílet. Na poslední chvíli mu ale kotouč při zadovce uskočil a z nadějné akce vítkovického útočníka tak sešlo.

2:28
    Okálova přizemní střela od modré čáry zasáhla pouze brusli jednoho z rozhodčích.

1:54
    Holík chytře nahodil puk o zadní mantinel a Šindelář při zásahu zábranit kotouči v cestě do sítě posunul klec ze svého postavení. Následuje buly po pravé ruce vítkovického brankáře.

1:28
    Svačinova střela z levého kruhu orazítkovala pouze hrazení na zlínskou brankou.

1:02
    Hosté se na dobrou minutku usadili v útočné třetině, ke střele se ale nedopracovali.

00:01

PSG Zlín:Štůrala (Kašík) – Buchta, Řezníček, Tesařík, Horák, Matějíček, Zámorský, Marušák, Urbanec – Köhler, Melenovský, Leška – Holík, Honejsek, Okál – Čajánek, Kubiš, Veselý – Čech, Ondráček, Balaštík.

HC Vítkovice Steel: Šindelář (Málek) – Punčochář, Barinka, Sloboda, Kudělka, Stehlík, Bail, Kovář, Dudáš – Valčák, Burger, Szturc – Huna, Roman, Svačina – Vandas, Húževka, Strapáč – Šedivý, Kolouch, Kucsera.

Rozhodčí: .

Pěkný čtvrteční podvečer ze Zlína. Příprava na nový ročník Tipsport extraligy pokračuje ve svižném tempu. Berani už mají za sebou celkem šest duelů a dnes je čeká sedmý. Na led ZS Luďka Čajky přicestoval celek Vítkovic. Na hlavním stadionu ve Zlíně sehrají žlutomodří letos vůbec první přípravné utkání, protože Rona Cup se odehrál na Slovensku, a duel se Skalicí na vedlejší PSG Aréně.

Kouč Vlach zkoušel v přípravě i slovenského útočníka Daniela Štumpfa, ale ten místo v kádru vicemistra nezískal. Navíc se zranil brankář Horčička a Ševci tak museli povolat ze Šumperka Tomáše Štůralu. Do branky by se měl ale podle předpokladů postavit talentovaný Libor Kašík. Berani mají v přípravném období co napravovat, protože v posledním duelu podlehli Třinci vysoko 1:6.

Vítkovičtí zvítězili v posledním utkání na ledě Komety a dnes budou chtít navázat na výhru 3:1. Zápas startuje v 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Ivo Raiskub

Góly a asistencie: 10. Marušák (Leška, Balaštík), 51. Kubiš (Melenovský, Buchta) – 13. Burger (Vandas, Valčák), 39. Kolouch (Šedivý, Kucsera), 48. Stehlík

Berani Zlín: Štůrala (Kašík) – Buchta, Řezníček, Tesařík, Horák, Matějíček, Zámorský, Marušák, Urbanec – Köhler, Melenovský, Leška – Holík, Honejsek, Okál – Čajánek, Kubiš, Veselý – Čech, Ondráček, Balaštík.
    HC Vítkovice Ridera: Šindelář (Málek) – Punčochář, Barinka, Sloboda, Kudělka, Stehlík, Bail, Kovář, Dudáš – Valčák, Burger, Szturc – Huna, Roman, Svačina – Vandas, Húževka, Strapáč – Šedivý, Kolouch, Kucsera.