Rusko – Česko 60:48 (kon.)
Rusko
60:48 (17:10, 28:30, 40:45)
Česká republika
cz Streda 21.08.2013, 16:00 • Sports Hall Borovo (Vukovar, CRO) • ME do 18 rokov - ženy

Česká reprezentace žen do 18 let měla toto utkání proti velkému favoritovi skvěle rozehráno, po třech čtvrtinách to vypadalo ne překvapení a možnou šanci na postup do čtvrtfinále. V poslední části však česká děvčata dala pouze tři body a Rusky tak zápas zcela přesvědčivě otočily.

S postupem mezi nejlepších osm to tak vypadá hodně nereálně. Páté Turecko totiž hraje v posledním zápase skupiny dnes od 20:30 s posledním Chorvatskem a s velkou pravděpodobností vyhraje a tím přeskočí český tým.

Nejlepší střelkyní Ruska v tomto utkání byla Polina Fedorovová, která dala 13 bodů a přidala k tomu 4 doskoky. Na české straně nejvíce bodů (11) naházela Eva Moučková, která k nim přidala čtyři doskoky.

Na český výběr tak s největší pravděpodobností čeká souboj o konečné 9. – 16. místo. Boje na šampionátu budou pokračovat opět v pátek, zítra mají hráčky volný den.

Z mé strany je to pro dnešek již úplně vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u basketbalu zase příště. (17:46:09)

40:00
    Konec zápasu. (60:48)

39:51
    Devět vteřinek před koncem zápasu přidává Mainclová konečně bod ze hry, i tak je to z české strany ve čtvrté čtvrtině hrozný výkon. (60:48) (60:48)

39:11
    Andelová se opět dostala k míči po nepřesné střele Kolosovkajaové. No Semaová vytáhla dobrý blok a nedovolila české hráčce zakončit. (60:46) (60:46)

38:36
    Andelová navíc ztrácí míč, je rozhodnuto. (60:46) (60:46)

38:11
    Beránková minula a na druhé straně Komarovová zamířila přesně. (60:46) (60:46)

37:41
    Na nějaký obrat to však v žádném případě nevypadá. Česká neschopnost přidat body pokračuje a naopak Fedorovová na druhé straně se opět stala nejlepší střelkyní Rusek. (58:46) (58:46)

36:42
    Naopak na druhé straně body padají, český tým ve čtvrté čtvrtině dal zatím pouze jeden bod! Je tu tak oddechový čas a to je zcela pochopitelný tah. (56:46) (56:46)

36:29
    Hrušková a po ní také Beránková body na české konto nepřidávají. (54:46) (54:46)

36:13
    Oba dokázala Ščetinaová proměnit a vypadá to, že si Rusky nakonec toto utkání přece jen pohlídají. (54:46) (54:46)

36:13
    Hrušková fauluje a tak tu budou dva trestné hody pro Rusky. (52:46) (52:46)

35:50
    Několik dobrých útočných doskoků českého týmu, ale ani to nestačilo. Vždy totiž přišla nepřesná střela a nakonec vše vyřešila Šomodiová úspěšným doskokem v obraně. (52:46) (52:46)

35:23
    Hrušková zkusila umazat z náskoku pokusem za tři body, ale minula. Naštěstí míč dokázala doskočit Kanuková. (52:46) (52:46)

35:00
    Do poslední čtvrtiny šel český tým s pětibodovým náskokem, po pěti minutách rázem ztrácí šest bodů. To je hrozná škoda. (52:46) (52:46)

34:24
    Šomodiová proměnila oba své trestné hody a zaokrouhlila své bodové konto na číslo deset. (50:46) (50:46)

34:24
    Český tým momentálně malinko tápe, změnit by to mohlo střídání. Ze hřiště jde Hošková, kterou nahrazuje Beránková. (48:46) (48:46)

34:01
    Ščetinaová mohla navíc vedení Rusek ještě navýšit, ale ztrátu Hoškové nepotrestala. (48:46) (48:46)

33:05
    Komarovová sice neuspěla, ale Ščetinaová její nepřesný tříbodový pokus doskočila a sama následně míč do obruče dostala. (48:46) (48:46)

32:34
    Hromadné střídání na české straně. Přišly Hrušková, Kopecká a Andelová. (46:46) (46:46)

31:45
    Mainclová proměnila alespoň jeden trestný hod a tím srovnala. (46:46) (46:46)

31:45

31:29
    Takový vstup do poslední čtvrtiny jsme si asi nepředstavovali, šest bodů a rázem jsou ve vedení Rusky. Kolosovkajaová se totiž opět prosadila z rychlého brejku, který vznikl po špatné přihrávce Moučkové. (46:45) (46:45)

31:18
    Česká lavička reaguje na tento začátek čtvrté čtvrtiny oddechovým časem. (44:45) (44:45)

31:16
    Náskok českého týmu se každou vteřinkou snižuje, rázem je to o pouhý bodík a to díky rychlému brejku Rusek. (44:45) (44:45)

30:51
    Ščetinaová měla k dispozici dva trestné hody a oba dokázala proměnit. (42:45) (42:45)

30:49
    Ze hřiště jde Mainclová a nahrazuje ji Kanuková. (40:45) (40:45)

30:36
    V úvodu čtvrté čtvrtiny došlo k několika nepřesným pokusům. Beránková i Mainclová to zkoušely za tři body, ani jedna neuspěla. Z Rusek střílela Kolosovkajaová a i ona nepřesně. (40:45) (40:45)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (40:45)

Hošková sice v závěru neuspěla za tři body, ale i tak si český výběr stále drží vedení. Rýsuje se nám tak obrovské překvapení, které by mohlo Češky posunout mezi nejlepších osm týmů Evropy v této věkové kategorii.

Do konce zápasu však stále zbývá deset minut hry a to je hrozně moc času.

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (40:45)

29:53
    Komarovová navíc ztrácí míč a i po této čtvrtině tak budou Češky ve vedení. (40:45) (40:45)

29:40
    Mainclová přidává svůj celkově sedmý bod a v závěru třetí čtvrtiny posílá Češky opět do pětibodového vedení. (40:45) (40:45)

29:20
    Degtyarskajaová netrefila koš, následně faulovala a tak ji trenér stahuje ze hry. (40:43) (40:43)

28:48
    Jenže Šomodiová z rychlého brejku dokázala snížit. (40:43) (40:43)

28:22
    Další trojka padla do koše, Moučková v posledních vteřinách září a to je jenom dobře. (38:43) (38:43)

28:15
    Degtyarskajaová navíc ztratila míč a tak mohou česká děvčata své vedení ještě navýšit. (38:40) (38:40)

27:54
    Dokonce jdeme zásluhou Beránkové opět do vedení. (38:40) (38:40)

27:30
    Důležitá trojka Moučkové, která se tímto hodem stává nejlepším střelkyní Česka s osmi body. (38:38) (38:38)

26:55
    Semaová proměnila pouze jeden ze dvou trestných hodů, i tak navýšila vedení Rusek na tři body. (38:35) (38:35)

26:27
    Po oddechovém čase přišla na hrací plochu Moučková a Beránková a první z nich zkusila překvapit pokusem za tři body, jenže koš minula. (37:35) (37:35)

26:11
    Degtyarskajaová posílá Rusky po delší době do vedení a český tým si raději bere oddechový čas. (37:35) (37:35)

26:04
    Na jedné straně ztratila míč Kopecká, na té druhé však špatně přihrála také Semaová. (35:35) (35:35)

25:48
    Ruskám se daří opět srovnat krok, boj to dnes bude jistě velmi vyrovnaný. Před zápasem bychom však takovýto vývoj jistě brali všemi deseti. (35:35) (35:35)

25:26
    Kanuková to vzala na sebe, ale nedokázala zamířit přesně. Šomodiová své předchozí zaváhání napravila úspěšným doskokem v obraně. (33:35) (33:35)

25:12
    Šomodiová navíc ztrácí míč. (33:35) (33:35)

24:50
    Že by se nám roztrhl pytel s body, Kanuková posílá totiž opět český výběr do mírného vedení. (33:35) (33:35)

24:40
    Odpověď soupeřek však na sebe nenechala dlouho čekat. (33:33) (33:33)

24:18
    Sérii bez bodu přetrhla Mainclová. (31:33) (31:33)

23:49
    Hromadné střídání hráček, na české straně dochází ke třem změnám. Rusky mění dvě své hráčky. (31:31) (31:31)

23:30
    Kolosovkajaová je však neúspěšná z hranice tří bodů a Mainlová dokázala míč úspěšně doskočit. (31:31) (31:31)

23:19
    Po sérii nepřesných hodů mají míč opět Rusky, jako poslední chybovala Hošková. (31:31) (31:31)

22:33
    Mainclová minula a šanci dostat se do vedení tak mají opět Rusky. (31:31) (31:31)

22:21
    Navíc byla ruská hráčka při zakončení faulována a dokázala proměnit i následný trestný hod – srovnáno. (31:31) (31:31)

22:21
    Fedorovová sama doskočila odražený míč a dokázala jej napodruhé dostat do koše a snížit na rozdíl jediného bodu. (30:31) (30:31)

21:35
    Hošková byla zablokována při snaze o zakončení, ale Fedorovová následně o míč rychle přišla. (28:31) (28:31)

20:58
    Ščetinaová mohla ukrojit z náskoku českého týmu, ale netrefila. Nakonec však sama dokázala odražený míč doskočit. (28:31) (28:31)

20:15
    Hned v úvodu třetí čtvrtiny dostala Kracíková možnost házet dva trestné hody, proměnila však pouze ten druhý. (28:31) (28:31)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (28:30)

Druhou čtvrtinu zvládl český tým na výbornou. Dvakrát se podařilo dorovnat stav a ve chvíli, kdy to vypadalo, že soupeřky opět odskočí, tak přišel zlom. Česká děvčata opět dorovnala a jako třešinku na dortu přidala 46 vteřin před koncem druhé čtvrtiny další body.

Po polovině utkání tak česká osmnáctka vede nad tou ruskou o dva body a boj o čtvrtfinále tak rozhodně bude velký.

Nejlepší střelkyně po 2. čtvrtině:

Rusko: Fedorovová 8 bodů
    Česko: Hošková 6 bodů

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (28:30)

19:34
    Komarovová navíc minula a po poločase tak zřejmě budeme ve vedení. (28:30) (28:30)

19:14
    Je to tady! Český tým jde poprvé v utkání do vedení a šance na čtvrtfinále rázem výrazně ožily. (28:30) (28:30)

19:10
    Poprvé v utkání si bere český tým oddechový čas a to po nepřesném zakončení Kopecké. (28:28) (28:28)

18:47
    Dostat český tým do vedení mohla i Andelová, ale ani ona do nedokázala. Stále však zůstaneme u míče. (28:28) (28:28)

18:27
    Přesto se Češky dostaly k míči, Kracíková však byla zablokována při snaze o zakončení. (28:28) (28:28)

18:09
    Fedorovová sice minula, ale její spoluhráčky míč stačily doskočit. (28:28) (28:28)

17:48
    Něco málo přes dvě minuty zbývá do konce druhé čtvrtiny a je opět srovnáno, postarala se o to svými prvními body Andelová. (28:28) (28:28)

17:38
    Fedorovová ztratila míč a ruská lavička na to reaguje oddechovým časem. (28:26) (28:26)

16:45
    Navíc z rychlého brejku Kracíková snižuje na rozdíl dvou bodů. (28:26) (28:26)

16:21
    Alespoň druhý z nich končí bodem. (28:24) (28:24)

16:21
    Křivánková navíc neproměňuje trestný hod. (28:23) (28:23)

16:06
    Ruský náskok opět narůstá, Češky sice dokázaly dvakrát srovnat, ale nyní opět nestačí na favoritky zápasu. (28:23) (28:23)

15:43
    Jenže Kracíková neuspěla a Ščetinaová se ukázala jako dobrá i v doskakování. (26:23) (26:23)

15:25
    Ščetinaová měla k dispozici dva trestné hody, proměnila však pouze ten druhý. (26:23) (26:23)

15:16
    Hošková chybuje a ruský tým dokázal míč doskočit. (25:23) (25:23)

15:07
    Na opačné straně Ščetinaová celkem rychle odpovídá. (25:23) (25:23)

14:51
    Kracíková proměnila oba trestné hody a opět tak vyrovnává. (23:23) (23:23)

14:31
    Šomodiová to vzala na sebe a nyní situaci zvládla. (23:21) (23:21)

14:21
    Náskok ruského týmu je definitivně pryč! Hošková zamířila přesně z tříbodové hranice a srovnává stav zápasu. Jen tak dál, právě rozdíl ve střelbě za tři body by mohl být důležitý v konečném měřítku. (21:21) (21:21)

13:34
    Moucková se však dostala k míči po chybě Fedorovové a snižuje po rychlém brejku. (21:18) (21:18)

13:08
    Beránková chtěla navázat na úspěšnost za tři body, ale tentokrát minula. (21:16) (21:16)

12:58
    Ščetinaová byla u předchozího pokusu faulována, ale svůj dodatečný trestný hod neproměnila. (21:16) (21:16)

12:58
    Jenže Ščetinaová okamžitě vedení svého týmu navyšuje, stále se však nic hrozného neděje. (21:16) (21:16)

12:30
    Aby toho nebylo málo tak také Mouckové míří přesně za tři a rozdíl mezi týmy je opět pouze tříbodový. (19:16) (19:16)

12:05
    Jestli českému týmu něco funguje, tak jsou to hody za tři body, opět z této hranice snižuje Beránková. Pro tu to jsou vůbec první body v utkání. (19:13) (19:13)

11:31
    Zatímco Ščukinaová svým pokusem neuspěla, tak po dobrém doskoku Semaová celou akci zakončila Šomodiová. (19:10) (19:10)

11:11
    Kanuková na druhé straně také neúspěšná. (17:10) (17:10)

10:06
    Hned v úvodu druhé čtvrtiny Komarovová ztratila míč, následně se však přece jen dostala k zakončení, ale tím skóre nezměnila. (17:10) (17:10)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (17:10)

V úvodu první čtvrtiny si Rusky vypracovaly velmi pohodlný náskok, dvě úspěšné trojky Češek sice téměř dorovnaly. Poté však ruský výběr svůj náskok opět navýšil a po první části tak potvrzuje roli výrazného favorita.

10:00
    První čtvrtina skončila. (17:10)

09:54
    V samém závěru první čtvrtiny ještě navyšuje ruské vedení Komarovová. (17:10) (17:10)

09:24
    Degtyarskajaová proměnila pouze jeden trestný hod z dvou nabízených. (15:10) (15:10)

09:01
    Andelová celou akci zakončuje nepřesným pokusem za tři body. (14:10) (14:10)

08:39
    Safonovová si pomohla faulem na Andelovou a tak český tým zůstane u míče. (14:10) (14:10)

08:32
    Po úspěšném ofenzivním doskoku českého týmu si ruská lavička bere oddechový čas. (14:10) (14:10)

08:00
    Degtyarskajaová protrhla střelecký půst, měla sice k dispozici dva trestné hody, ale proměnila jen první z nich. (14:10) (14:10)

07:45
    Střelecká mizérie pokračuje, jako poslední minula obruč Kopecká a tak nadále platí chudé skóre 13:10. (13:10) (13:10)

07:13
    Opět zde máme sérii bez úspěšných střel, na jedné straně minula Semaová a na té druhé Křivánková. (13:10) (13:10)

06:48
    Mainclová však přišla o míč. (13:10) (13:10)

06:27
    Po nepřesném zakončení Kolosovkajaové mohou česká děvčata snížit ještě výrazněji. (13:10) (13:10)

06:03
    Výborně! Další trefa za tři body znamená výrazně ukrojení z náskoku Rusek, tentokrát zamířila přesně Mainclová. (13:10) (13:10)

05:32
    Český tým stále čeká na klasický dvobodový zásah, ale trojku Kanukové rozhodně vyčítat nebudeme. (13:7) (13:7)

04:56
    Laciné ztráty českého týmu pokračují, další zbytečné odevzdání předvedla Kanuková. (13:4) (13:4)

04:47
    Andelová navíc ztratila míč a toho využila opět Fedorovová, která po přihrávce Levčenkové využívá rychlý brejk. (13:4) (13:4)

04:30
    Po faulu však mohla Fedorovová házet dva trestné hody a dokázala proměnit oba. (11:4) (11:4)

04:18
    Hošková se na to již nemohla dívat a pokusem za tři body dodává českému týmu důležitý impuls. (9:4) (9:4)

04:03
    Série nepřesných střeleckých pokusů, jako poslední mířila mimo Fedorovová a Kracíková následně dokázala míč doskočit. (9:1) (9:1)

03:28
    Po nepřesné přihrávce Mouckové mají míč opět hráčky Ruska. (9:1) (9:1)

03:08
    První úspěšná trojka utkání pro Levčenkovovou, která navyšuje ruské vedení už na osm bodů. (9:1) (9:1)

02:54
    Napodruhé už to Hruškové vyšlo a tak na českém kontě konečně nesvítí nula. (6:1) (6:1)

02:54
    Šanci na snížení má Hrušková, její první trestný hod však košem neskončil. (6:0) (6:0)

02:34
    První dva trestné hody v utkání proměňuje Fedorovová a děje se tak přesně to, co český tým nechtěl. Soupeřky velmi nepříjemně odskakují hned v samém počátku zápasu. (6:0) (6:0)

02:16
    Ščetinaová blokem zastavila pokus Hruškové a sama míč získala pro svůj tým. Úvod zápasu moc úspěšných akcí nepřinesl. (4:0) (4:0)

02:04
    Naopak Shomodiová navyšuje vedení Rusek po dobré přihrávce Fedorovové. (4:0) (4:0)

01:54
    Beránková to zkusila za dva body, Kracíková míč doskočila, ale ani Hošková následně body na české konto nepřidala. (2:0) (2:0)

01:38
    Jenže okamžitě ztratila míč Levčenková. (2:0) (2:0)

01:36
    Beránková ztratila míč a tak mohou soupeřky své vedení navýšit. (2:0) (2:0)

01:15
    Kolosovkajaová ještě přesně nezamířila, ale Fedorovová už za dva body ano a otevírá tak skóre dnešního zápasu. (2:0) (2:0)

00:46
    Fedorovová ztratila míč, ale na druhé straně ani pokus Hoškové a ani Hruškové v koši neskončil. (0:0) (0:0)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

Základní pětice:

Rusko: Levčenková, Kolosovkajaová, Fedorovová, Shomodiová, Ščetinaová

Česko: Hošková, Hrušková, Moučková, Kracíková, Beránková

Sestavy:

Rusko: Levčenková, Ilinovová, Safonovová, Kolosovkajaová, Fedorovová, Shomodiová, Maigaová, Komarovová, Degtyarskajaová, Semaová, Ščukinaová, Ščetinaová

Česko: Andělová, Kopecká, Mainclová, Hošková, Opočenská, Hrušková, Moučková, Kanuková, Křivánková, Kracíková, Mircová, Beránková

Boj o postup mezi nejlepší osmičku, asi tak se dá nazvat toto utkání českého týmu s Ruskem. Soupeř je velmi kvalitní a česká děvčata jednoduše nemají co ztratit.

Každé utkání však začíná od stavu 0:0 a nejinak tomu bude i dnes, vše vypukne v hale Sports Hall Borovo v chorvatském Vukovaru v 16:00.

Česko:

Český tým do šampionátu vkročil porážkou s Tureckem (60:71), následovala však jednoznačná výhra nad slaboučkým Běloruskem (81:36). Na závěr základní skupiny česká děvčata podlehla Nizozemí (59:72). Do osmifinálové skupiny tak postupovaly bez jediné výhry, protože Bělorusko dále nepostoupilo. Navíc na úvod osmifinálové skupiny přišla porážka od Španělska (45:71), jiskřičku naděje na postup si vybojovaly Češky ve včerejším utkání s Chorvatskem, které vyhrály (72:47).

Ve skupině tak českému týmu patří zatím postupová čtvrtá příčka, jenže dnes rozhodně Češky nebudou favoritkami a naopak se dá očekávat, že páté Turecko si s posledním Chorvatskem poradí. Pro postup je tak potřeba dnes zaskočit favorizované Rusky.

V kádru českého týmu je nejúspěšnější střelkyní Kamila Hošková která má průměr 10,6 bodů na utkání. Pod košem poté vládne 191 cm vysoká Aneta Mainclová, která se pyšní průměrem 6,6 doskoků na utkání.

Rusko:

Rusky se v základní skupině utkaly postupně s Anglií (77:53), Španělskem (62:71) a Chorvatskem (62:42). Dvě výhry tak týmu zajistily pohodlný postup do osmifinálové skupiny E. Zde si navíc Rusky vedly velmi dobře, porazily jak Turecko (76:68) tak i Nizozemí (60:40).

Ruskám tak patří zásluhou sedmi bodů třetí místo ve skupině a mají tak jistotu postupu do čtvrtfinále už před tímto zápasem. Vzhledem k tomu, že první dva celky Španělsko a Nizozemí dnes budou hrát od 20:30 spolu, tak mají velkou šanci posunout se na výhodnější pozici před čtvrtfinále.

V týmu našeho dnešního soupeře kraluje bodově Polina Fedorovová, která má průměr 11,6 bodů na zápas. Pod koši naopak vládne Tatiana Semaová, která má výborný průměr 7,2 doskoků na utkání.

České reprezentantky do 18 let dnes čeká na evropském šampionátu závěrečný souboj v osmifinálové skupině E. Soupeřkami českých děvčat budou stejně staré hráčky Rusky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Jozef Valenčík

Rusko: Levčenková, Ilinovová, Safonovová, Kolosovkajaová, Fedorovová, Šomodiová, Maigaová, Komarovová, Degtyarskajaová, Semaová, Ščukinaová, Ščetinaová
    Česká republika: Andělová, Kopecká, Mainclová, Hošková, Opočenská, Hrušková, Moučková, Kanuková, Křivánková, Kracíková, Mircová, Beránková