Rusko – Česko 60:48 (kon.)
Rusko
60:48 (17:10, 28:30, 40:45)
Česká republika
cz Streda 21.08.2013, 16:00 • Sports Hall Borovo (Vukovar, CRO) • ME do 18 rokov - ženy

Česká reprezentace žen do 18 let měla toto utkání proti velkému favoritovi skvěle rozehráno, po třech čtvrtinách to vypadalo ne překvapení a možnou šanci na postup do čtvrtfinále. V poslední části však česká děvčata dala pouze tři body a Rusky tak zápas zcela přesvědčivě otočily.

S postupem mezi nejlepších osm to tak vypadá hodně nereálně. Páté Turecko totiž hraje v posledním zápase skupiny dnes od 20:30 s posledním Chorvatskem a s velkou pravděpodobností vyhraje a tím přeskočí český tým.

Nejlepší střelkyní Ruska v tomto utkání byla Polina Fedorovová, která dala 13 bodů a přidala k tomu 4 doskoky. Na české straně nejvíce bodů (11) naházela Eva Moučková, která k nim přidala čtyři doskoky.

Na český výběr tak s největší pravděpodobností čeká souboj o konečné 9. – 16. místo. Boje na šampionátu budou pokračovat opět v pátek, zítra mají hráčky volný den.

Z mé strany je to pro dnešek již úplně vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u basketbalu zase příště. (17:46:09)

40:00
    Konec zápasu. (60:48)

39:51
    Devět vteřinek před koncem zápasu přidává Mainclová konečně bod ze hry, i tak je to z české strany ve čtvrté čtvrtině hrozný výkon. (60:48) (60:48)

39:11
    Andelová se opět dostala k míči po nepřesné střele Kolosovkajaové. No Semaová vytáhla dobrý blok a nedovolila české hráčce zakončit. (60:46) (60:46)

38:36
    Andelová navíc ztrácí míč, je rozhodnuto. (60:46) (60:46)

38:11
    Beránková minula a na druhé straně Komarovová zamířila přesně. (60:46) (60:46)

37:41
    Na nějaký obrat to však v žádném případě nevypadá. Česká neschopnost přidat body pokračuje a naopak Fedorovová na druhé straně se opět stala nejlepší střelkyní Rusek. (58:46) (58:46)

36:42
    Naopak na druhé straně body padají, český tým ve čtvrté čtvrtině dal zatím pouze jeden bod! Je tu tak oddechový čas a to je zcela pochopitelný tah. (56:46) (56:46)

36:29
    Hrušková a po ní také Beránková body na české konto nepřidávají. (54:46) (54:46)

36:13
    Oba dokázala Ščetinaová proměnit a vypadá to, že si Rusky nakonec toto utkání přece jen pohlídají. (54:46) (54:46)

36:13
    Hrušková fauluje a tak tu budou dva trestné hody pro Rusky. (52:46) (52:46)

35:50
    Několik dobrých útočných doskoků českého týmu, ale ani to nestačilo. Vždy totiž přišla nepřesná střela a nakonec vše vyřešila Šomodiová úspěšným doskokem v obraně. (52:46) (52:46)

35:23
    Hrušková zkusila umazat z náskoku pokusem za tři body, ale minula. Naštěstí míč dokázala doskočit Kanuková. (52:46) (52:46)

35:00
    Do poslední čtvrtiny šel český tým s pětibodovým náskokem, po pěti minutách rázem ztrácí šest bodů. To je hrozná škoda. (52:46) (52:46)

34:24
    Šomodiová proměnila oba své trestné hody a zaokrouhlila své bodové konto na číslo deset. (50:46) (50:46)

34:24
    Český tým momentálně malinko tápe, změnit by to mohlo střídání. Ze hřiště jde Hošková, kterou nahrazuje Beránková. (48:46) (48:46)

34:01
    Ščetinaová mohla navíc vedení Rusek ještě navýšit, ale ztrátu Hoškové nepotrestala. (48:46) (48:46)

33:05
    Komarovová sice neuspěla, ale Ščetinaová její nepřesný tříbodový pokus doskočila a sama následně míč do obruče dostala. (48:46) (48:46)

32:34
    Hromadné střídání na české straně. Přišly Hrušková, Kopecká a Andelová. (46:46) (46:46)