Halepová – Hantuchová 2:0 (kon.) | Cibulková – Koukalová 1:2 (kon.)
Daniela Hantuchová
0
2 1
Pondelok 19.08.2013, 18:11WTA New Haven - Connecticut Open (tvrdý povrch)

Prajem pekný zvyšok večera a do pozornosti dávam ešte náš dnešný prenos z prvého kola turnaja medzi našou Schmiedlovou a domácou tenistkou Stephensovou. (19:25:41)

Daniela Hantuchová teda opäť neprešla cez prvé kolo turnaja, no dnes mala proti sebe Halepovú, ktorá má vynikajúcu formu. Keď si Daniela prvé dva servisy s prehľadom udržala a Halepová pri menších problémoch na podaní tiež, zdalo sa , že budeme svedkami dlhého vyrovnaného zápasu. Od piatej hry prvého setu však dominovala už len rumunská tenistka a našej hráčke nedovolila takmer nič. Psychickú pohodu si Halepová preniesla aj do druhého setu, kde vzala súperke servis až trikrát. Hantuchová sa síce niekoľkokrát dostala k brejkbalom, no žiaľ ani jeden sa jej nepodarilo využiť. Výsledok 2:6, 1:6 je možno trochu krutý, no Rumunka postúpila absolútne zaslúžene.

Koniec zápasu

6:1
    Simone Halepová po 1 hodine a 6 minútach využíva druhý mečbal a celkom jednoznačne postupuje do druhého kola turnaja, kde sa stretne s víťazkou súboja Suarez-Navarro – Vinci.

A-40
    Halepovej druhá šanca na víťazstvo!

40-40
    Daniela ešte Rumunku do druhého kola nepúšťa.

40-30
    Simone Halepová si vypracovala prvý mečbal zápasu!

30-30
    Po druhom podaní Hantuchovej získava fiftín Rumunka a len dve loptičky ju delia od druhého kola turnaja.

15-30
    Hantuchová boduje a tento gem by mala uhrať.

15-15
    Halepová vyrovnáva na 15:15 a Daniela to bude mať i teraz ťažké.

0-15
    V možno poslednom geme zápasu sa ako prvá dočkala fiftínu Slovenka.

5:1
    V druhom sete to bola prvá hra, kde mohla naša hráčka na príjme pomýšľať na úspech, avšak šancu nevyužila. Halepová je len jeden gem od postupu.

A-40
    Druhý gembal pre Halepovú.

40-40
    Daniela to nevzdáva a upravuje na druhú zhodu v tejto hre.

A-40
    A vo výhode je už rumunská hráčka.

40-40
    Ani táto šanca na brejk nebola úspešná a Halepová upravuje na zhodu.

30-40
    A vzápätí ďalšia dvojchyba Rumunky. Po dlhšom čase brejkbal pre Danielu.

30-30
    Halepová svojou treťou dvojchybou dáva šancu Hantuchovej ešte s týmto zápasom niečo urobiť.