Halepová – Hantuchová 2:0 (kon.) | Cibulková – Koukalová 1:2 (kon.)
Daniela Hantuchová
0
2 1
Pondelok 19.08.2013, 18:11WTA New Haven - Connecticut Open (tvrdý povrch)

Prajem pekný zvyšok večera a do pozornosti dávam ešte náš dnešný prenos z prvého kola turnaja medzi našou Schmiedlovou a domácou tenistkou Stephensovou. (19:25:41)

Daniela Hantuchová teda opäť neprešla cez prvé kolo turnaja, no dnes mala proti sebe Halepovú, ktorá má vynikajúcu formu. Keď si Daniela prvé dva servisy s prehľadom udržala a Halepová pri menších problémoch na podaní tiež, zdalo sa , že budeme svedkami dlhého vyrovnaného zápasu. Od piatej hry prvého setu však dominovala už len rumunská tenistka a našej hráčke nedovolila takmer nič. Psychickú pohodu si Halepová preniesla aj do druhého setu, kde vzala súperke servis až trikrát. Hantuchová sa síce niekoľkokrát dostala k brejkbalom, no žiaľ ani jeden sa jej nepodarilo využiť. Výsledok 2:6, 1:6 je možno trochu krutý, no Rumunka postúpila absolútne zaslúžene.

Koniec zápasu

6:1
    Simone Halepová po 1 hodine a 6 minútach využíva druhý mečbal a celkom jednoznačne postupuje do druhého kola turnaja, kde sa stretne s víťazkou súboja Suarez-Navarro – Vinci.

A-40
    Halepovej druhá šanca na víťazstvo!

40-40
    Daniela ešte Rumunku do druhého kola nepúšťa.

40-30
    Simone Halepová si vypracovala prvý mečbal zápasu!

30-30
    Po druhom podaní Hantuchovej získava fiftín Rumunka a len dve loptičky ju delia od druhého kola turnaja.

15-30
    Hantuchová boduje a tento gem by mala uhrať.

15-15
    Halepová vyrovnáva na 15:15 a Daniela to bude mať i teraz ťažké.

0-15
    V možno poslednom geme zápasu sa ako prvá dočkala fiftínu Slovenka.

5:1
    V druhom sete to bola prvá hra, kde mohla naša hráčka na príjme pomýšľať na úspech, avšak šancu nevyužila. Halepová je len jeden gem od postupu.

A-40
    Druhý gembal pre Halepovú.

40-40
    Daniela to nevzdáva a upravuje na druhú zhodu v tejto hre.

A-40
    A vo výhode je už rumunská hráčka.

40-40
    Ani táto šanca na brejk nebola úspešná a Halepová upravuje na zhodu.

30-40
    A vzápätí ďalšia dvojchyba Rumunky. Po dlhšom čase brejkbal pre Danielu.

30-30
    Halepová svojou treťou dvojchybou dáva šancu Hantuchovej ešte s týmto zápasom niečo urobiť.

30-15
    Opäť je o krok bližšie k zisku tohoto gemu rumunská tenistka.

15-15
    V šiestej hre je momentálne pomer fiftínov vyrovnaný.

15-0
    Halepová na servise ide pevne za svojím cieľom, teda za víťazstvom.

4:1
    Koniec prestávky, podávať bude Simone Halepová.

4:1
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

4:1
    Tak nakoniec sa predsa Daniele darí získať v druhom sete gem a hrozba nepopulárneho "kanára" je zažehnaná.

40-A
    K úplnému obratu v tomto geme potrebuje Daniela získať ešte jeden fiftín.

40-40
    Z 0:40 vyrovnáva Daniela na zhodu po svojom druhom servise.

40-30
    Ešte jeden brejkbal pre Rumunku po tom, čo Daniela opäť boduje.

40-15
    Daniela trinástku súperke nedopriala a znižuje. Stále však dva brejkbaly pre Halepovú.

40-0
    A hneď pridáva aj dvanástu loptičku!

30-0
    V prvom sete mala Rumunka šnúru 10 víťazných loptičiek v rade, v druhom sete tento rekord prekonáva. Získava jedenásty fiftín za sebou!

15-0
    Piatou dvojchybou v zápase posiela Daniela súperku do vedenia v piatej hre.

4:0
    Rumunke sa v prvom sete podarili dve čisté hry za sebou a toto zopakovala aj teraz. Vedie už 4:0!

40-0
    Opäť druhé podanie Halepovej, z ktorého Daniela nevyťažila nič.

30-0
    Znovu boduje Rumunka, hoci po svojom druhom servise.

15-0
    Šiestou loptičkou v rade sa Halepová ujíma vedenia vo štvrtej hre druhého setu.

3:0

3:0

3:0
    Čistou hrou Simone Halepová berie Daniele druhý servis a pozícia slovenskej fedcupovej reprezentantky je viac ako kritická!

40-0
    Tri brejkbaly pre Halepovú po druhom servise Popradčanky Hantuchovej!

30-0
    Opäť chyba na strane slovenskej trojky, ktorou dáva súperke šancu na druhý brejk v tomto sete.

15-0
    Rumunská tenistka sa v tretej hre presadila ako prvá po druhom podaní súperky.

2:0
    Halepová v druhej hre drámu nepripustila a potvrdzuje brejk z predchádzajúcej hry.

40-30
    Druhý fiftín pre Danielu a rozdiel je už len jeden fiftí.

40-15
    Čistá hra to nebude, Daniela znižuje po druhom podaní súperky.

40-0
    Šanca pre Halepovú potvrdiť brejk z úvodu druhého setu čistou hrou!

30-0
    Halepová opäť na víťaznej vlne, zvyšuje na rozdiel dvoch loptičiek.

15-0
    Rumunka sa v druhej hre ujíma vedenia 15:0.

1:0
    Halepová zatiaľ v premieňaní brejkbalov 100%-ná, získava úvodný gem druhého setu pri podaní súperky!

40-30
    Úvodná hra druhého setu nám prináša brejkbal pre Rumunku!

30-30
    Halepová využila Hantuchovej slabšie druhé podanie a doťahuje sa na 30:30.

15-30
    A Slovenka získava vedenie 30:15.

15-15
    Druhou loptičkou v druhom sete však Daniela dorovnáva pomer fiftínov.

15-0
    Úvodná loptička druhej sady vyšla lepšie Halepovej, keď Daniela vyrobila svoju štvrtú dvojchybu.

6:2
    Simone Halepová svoj prvý setbal premieňa a po vyrovnanom úvode setu ho nakoniec presvedčivo zvládla za 34 minút v pomere 6:2!

40-30
    Prvý setbal pre rumunskú hráčku!

30-30
    Daniela sa vzápätí presadzuje aj z hry a vyrovnáva na 30:30.

30-15
    Druhou dvojchybou darovala Halepová súperke fiftín.

30-0
    Halepová vedie 30:0 a je dve loptičky od zisku prvého setu.

15-0
    V ôsmej hre úvodného setu sa ako prvá presadzuje Rumunka svojím prvým esom v zápase.

5:2
    Koniec prestávky, podávať bude Simone Halepová na víťazstvo v prvom sete.

5:2

5:2
    Halepová je na koni a berie Daniele druhý servis za sebou!

40-30
    Halepová ide do vedenia a má tak šancu na dablbrejk!

30-30
    Daniela svoj druhý servis nezvládla a Rumunka vyrovnáva.

15-30
    Halepová znižuje a z tejto hry môže byť ešte dráma.

0-30
    Daniela túto hru hrá dobre a zvyšuje na rozdiel dvoch loptičiek.

0-15
    Počet fiftínov za sebou pre Halepovú skončil na čísle 10.

4:2
    Druhá čistá hra v rade je skutočnosťou a Halepová zvyšuje na 4:2.

40-0
    Čistou hrou má Halepová šancu potvrdiť brejk z piatej hry.

30-0
    Halepová na víťaznej vlne zvyšuje na 30:0.

15-0
    Druhý servis Rumunky a fiftín v jej prospech.

3:2

3:2

3:2
    Simone Halepová ako prvá preráža servis súperky po tretej dvojchybe Hantuchovej a dokonca čistou hrou sa prvýkrát v zápase ujíma vedenia.

40-0
    Po druhom servise Daniela stráca i tretí fiftín v tejto hre a stav je vážny – tri brejkbaly Halepovej.

30-0
    Šanca pre Rumunku, ktorá sa na príjme dostáva do vedenia o dva fiftíny.

15-0
    Daniela na podaní stráca v piatej hre úvodnú loptičku.

2:2
    Simone Halepova po druhýkrát s problémami, no druhýkrát úspešne uhájila svoj servis a v tejto chvíli je stav 2:2.

A-40
    Teraz si rumunská hráčka svoj druhý servis ustrážila a dostáva sa do výhody.

40-40
    Znovu fiftín pre Danielu po druhom podaní Halepovej.

40-30
    Tentokrát sa Daniele podarilo využiť súperkin druhý servis a znižuje.

40-15
    Halepová sa presadzuje aj po svojom druhom podaní a má dva gembaly na vyrovnanie skóre v úvodnom sete.

30-15
    Ďalšia loptička pre rumunskú dvojku, ktorá vedie 30:15.

15-15
    Druhý fiftín si ale Rumunka berie pre seba a vyrovnáva.

0-15
    Halepová svoj druhý servis začína stratou úvodného fiftínu.

1:2

1:2

1:2
    Čistá hra je skutočnosťou. Daniela ňou zvyšuje na 2:1.

0-40
    Po prvom ese v zápase má Daniela šancu na čistú hru.

0-30
    Hantuchová na podaní zatiaľ pomerne spoľahlivo, zvyšuje na rozdiel dvoch loptičiek.

0-15
    Daniela začína tretiu hru turnaja ziskom fiftínu po svojom druhom servise.

1:1
    Rumunka nakoniec s problémami svoj tretí gembal premenila a vyrovnáva skóre prvého setu na 1:1.