Vienna Capitals
4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
HC Slovan Bratislava
Sobota 17.08.2013, 18:30 • Eissportzentrum Kagran, Viedeň • European Trophy

Máme tu záver duelu, vo Viedni Slovan neuspel, domáce publikum jasá a raduje sa spolu s domácimi hráčmi z víťazstva nad účastníkom KHL, ktoré má pre domáci tím o to väčšiu cenu. V záverečnej tretine sme gól nevideli a chudobným pomerom striel 5:6 v tejto časti hry sme ju v podstate už len dohrali. Slovan sa predstaví v dvojzápase na ľade vo Fínsku, v piatok a v sobotu si zmeria sily s JYP Jyväskylä a KalPou Kuopio. Ešte jedna povinnosť – treťou hviezdou dnešného zápasu bol vyhlásený Rafael Rotter, druhou hviezdou zápasu bol vyhlásený gólman Matt Zaba a prvou hviezdou zápasu bol vyhlásený Mark Matheson – všetci samozrejme UPC Vienna Caitals. To je na dnes odo mňa všetko, dobrú noc všetkým želá Vladimír Korduliak. (20:42:31)

60:00

59:54
    Ferland dostal dve minúty za hákovanie, toto vylúčenie však už len bude čo do štatistiky dnešného duelu.

59:03
    Dnešné stretnutie sleduje 3.130 divákov.

58:25
    Standing ovations vo viedenskej aréne ukončí dnešné meranie síl, domáci si zapíšu do tabuľky European Trophy plný bodový zisk.

58:00
    Posledné dve minúty zápasu, HC Slovan si tento rok body z viedenského ľadu domov neodvezie.

57:05
    Tempo hry trochu poľavilo, domáci hráči už len kontrolujú jej priebeh a držia hráčov hostí čo najďalej od svojho gólmana Zabu.

56:58
    Teraz si v rozohrávke nerozumeli hráči HC Slovan, zakázané uvoľnenie a hra sa vráti pred Janusa.

55:05
    Už len niečo menej ako päť minút do konca dnešného duelu, tento zápas už len dohráme, o víťazovi stretnutia rozhodla výborná druhá tretina domácich.

53:48
    Domáci tím drží stále svoje vedenie, teraz posiela puk až k Janusovi, zakázané uvoľnenie, vrátime sa pred Zabu.

52:48
    Výborná kombinančná akcia dvojice Schiechl a Schlacher, Janus bol však pánom situácie.

52:19
    Teraz sme videli ofsajd v podaní UPC Vienna.

51:01
    Obrovská šanca domácich hráčov, strelu Fischera Janus vyráža a následnu dorážku Lakosa zlikvidoval.

50:30
    UPC Vienna svoju početnú výhodu nevyužila, no zjavne im to nevadí, do konca tretiny niečo viac ako deväť minút a trojgólové vedenie je dosť veľké.....

48:30
    Štajnoch vyfasoval dve minúty za podrazenie Rottera. UPC bude hrať ďalšiu presilovú hru v tomto zápase.

47:46
    Poskakujúci puk dobre trafil Oulette, no ani jemu sa nepodarilo nateraz zmeniť stav skóre v poslednej časti hry.

47:01
    Až teraz po prvýkrát ohrozili Janusa v bránke domáci borci, Schiechelovu strelu Jaroslav ukryl vo svojej rukavici.

45:01
    Päť minút z poslednej tretiny je za nami, domáci tím stále drží krásne skóre.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 20. Puschnik (Olsson, Schlacher), 26. Hartl (Fortier, Schiechl), 31. Fortier (Rotter, Schlacher), 35. Rotter (Matheson, Keller) – 27. Mojžíš (Ölvecký, Miklík)

Vienna Capitals: Zaba (Kickert) – Matheson, Peter, Fletcher, Veideman, Fraser, Lakos, Schweda, Seidl – Keller, Oullette, Rotter – Fischer, Schiechl, Hartl – Fortier, Sylvester, Ferland – Puschnik, Olsson, Schlacher
    HC Slovan Bratislava: Janus (Kopřiva) – Sersen, Škoula, Sigalet, Mojžíš, Mihálik, Štajnoch, Ďatelinka, Kudrna – Bartovič, Bližňák, Kukumberg – Vondrka, Ölvecký, Miklík – Daňo, Bakoš, Hudáček – Kolena, Mikuš, Mráz

Rozhodca: Erd, Fussi – Hofstätter, Hütter

Diváci: 3.130