Vienna Capitals
4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
HC Slovan Bratislava
Sobota 17.08.2013, 18:30 • Eissportzentrum Kagran, Viedeň • European Trophy

Máme tu záver duelu, vo Viedni Slovan neuspel, domáce publikum jasá a raduje sa spolu s domácimi hráčmi z víťazstva nad účastníkom KHL, ktoré má pre domáci tím o to väčšiu cenu. V záverečnej tretine sme gól nevideli a chudobným pomerom striel 5:6 v tejto časti hry sme ju v podstate už len dohrali. Slovan sa predstaví v dvojzápase na ľade vo Fínsku, v piatok a v sobotu si zmeria sily s JYP Jyväskylä a KalPou Kuopio. Ešte jedna povinnosť – treťou hviezdou dnešného zápasu bol vyhlásený Rafael Rotter, druhou hviezdou zápasu bol vyhlásený gólman Matt Zaba a prvou hviezdou zápasu bol vyhlásený Mark Matheson – všetci samozrejme UPC Vienna Caitals. To je na dnes odo mňa všetko, dobrú noc všetkým želá Vladimír Korduliak. (20:42:31)

60:00

59:54
    Ferland dostal dve minúty za hákovanie, toto vylúčenie však už len bude čo do štatistiky dnešného duelu.

59:03
    Dnešné stretnutie sleduje 3.130 divákov.

58:25
    Standing ovations vo viedenskej aréne ukončí dnešné meranie síl, domáci si zapíšu do tabuľky European Trophy plný bodový zisk.

58:00
    Posledné dve minúty zápasu, HC Slovan si tento rok body z viedenského ľadu domov neodvezie.

57:05
    Tempo hry trochu poľavilo, domáci hráči už len kontrolujú jej priebeh a držia hráčov hostí čo najďalej od svojho gólmana Zabu.

56:58
    Teraz si v rozohrávke nerozumeli hráči HC Slovan, zakázané uvoľnenie a hra sa vráti pred Janusa.

55:05
    Už len niečo menej ako päť minút do konca dnešného duelu, tento zápas už len dohráme, o víťazovi stretnutia rozhodla výborná druhá tretina domácich.

53:48
    Domáci tím drží stále svoje vedenie, teraz posiela puk až k Janusovi, zakázané uvoľnenie, vrátime sa pred Zabu.

52:48
    Výborná kombinančná akcia dvojice Schiechl a Schlacher, Janus bol však pánom situácie.

52:19
    Teraz sme videli ofsajd v podaní UPC Vienna.

51:01
    Obrovská šanca domácich hráčov, strelu Fischera Janus vyráža a následnu dorážku Lakosa zlikvidoval.

50:30
    UPC Vienna svoju početnú výhodu nevyužila, no zjavne im to nevadí, do konca tretiny niečo viac ako deväť minút a trojgólové vedenie je dosť veľké.....

48:30
    Štajnoch vyfasoval dve minúty za podrazenie Rottera. UPC bude hrať ďalšiu presilovú hru v tomto zápase.

47:46
    Poskakujúci puk dobre trafil Oulette, no ani jemu sa nepodarilo nateraz zmeniť stav skóre v poslednej časti hry.

47:01
    Až teraz po prvýkrát ohrozili Janusa v bránke domáci borci, Schiechelovu strelu Jaroslav ukryl vo svojej rukavici.

45:01
    Päť minút z poslednej tretiny je za nami, domáci tím stále drží krásne skóre.

43:54
    Slovan sa moc, ale moc snaží. Aj teraz ich útočná aktivita končí na útočnej modrej čiare, pre ofsajd.

41:23
    Prvú šancu v poslednej časti hry mal Bakoš, neuspel a tak musí Slovan naďalej makať, ak chce v tomto zápase akokoľvek zabodovať.

40:20
    Slovanu útočnú akciu zastavil čiarový rozhodca, ktorý píska ofsajd.

40:05
    V tretej tretine vyhrali úvodné buly domáci hráči. Začala posledná časť dnešného duelu? Alebo sa Slovan vzchopí a pôjde zápas do predĺženia? Tak na tieto otázky budeme onedlho poznať odpovede.

40:01
    Začala tretia tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 20:06.

Máme za sebou dve tretiny, UPC odskočila HC Slovan na tri góly a aj keď Slovan mal dobré šance, zostali nevyužité. Tento zápas je už zrejme rozhodnutý, pomerom striel 14:12 sme zakončili druhú dvadsaťminútovku a uvidíme, čo nám predvedú borci oboch tímov v tej záverečnej.

40:00
    Druhá tretina skončila.

38:44
    Hra sa nám prelieva zo strany na stranu, hráme vo vysokom tempe, šance majú hráči oboch tímov, no gólmani Zaba a Janus sa prekonávajú, likvidujú strelu za strelou.

36:46
    HC Slovan sa ubránil presilovej hre domáceho tímu, budeme pokračovať ďalej.

35:28
    Strely Fletchera a aj Ouletteho skončili u gólmana Janusa, ktorý nedovolil domácim rozjasať sa.

34:46
    Za držanie odchádza na dve minúty na lavicu hanby Martin Bakoš. Vienna je pri chuti.

34:13
    Viedeň dala gól! RAFAEL ROTTER sa zapisuje do listiny strelcov, keď premieňa svoju šancu a v aréne znie Rafi, Rafi. Asistencie: Mark Matheson a Justin Keller.

33:18
    Ofsajd HC Slovan.

32:55
    Domáce publikum sa raduje z vedenia svojho tímu nad účastníkom KHL – Slovanom Bratislava a svojich odmeňuje búrlivým potleskom – standing ovations pre UPC Vienna.

30:56
    Viedeň dala gól! Aj domáci tím využíva presilovú hru, strela v podaní FRANCOISA FORTIERA končí v Janusovej sieti. Asistencie: Rafael Rotter a Markus Schlacher.

29:10
    Sersen dostal dve minúty za hákovanie.

29:10
    Schiechl tečoval strelu pred Janusom od modrej čiary, no nateraz sa skóre meniť nebude.

28:30
    Michael Schiechl našiel prihrávkou voľného kolegu Fortiera, no jeho strela končí v náruči gólmana Janusa.

26:43
    Slovan dal gól!
    A je to tu, konenčne! HC Slovan využíva presilovú hru, strela v podaní TOMÁŠA MOJŽÍŠA skončila v Zabovej sieti. Asistencie: Peter Ölvecký a Michel Miklík.

25:46
    Ferland dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

25:14
    Viedeň dala gól! A je to tu, UPC zakončila svoju kombinačnú akciu gólom, ktorého autorom je NIKOLAS HARTL, ktorý dokázal umiestniť puk za Janusov chrbát. Asistencie: Francois Fortier a Michael Schiechl.

24:24
    Aj domáci UPC sa blysol peknou hokejovou akciou, teraz je to domáci tím, ktorý má viac z hry.

23:40
    Krásna akcia HC Slovan, z obranného pásma dostal puk na modrú dobre postavený Miklík, nakorčuľoval do pásma, krásne vystrelil, no Zaba aj Michelov puk zneškodnil. Krásna šanca hostí.

21:38
    Na druhej strane sa po rýchlej akcii hostí prezentoval Hudáček, Liborovu krásnu strelu však Zaba zlikvidoval, Slovan si tak na gól bude musieť ešte počkať.

21:10
    Fortier vystrelil na bránku hostí, Janus jeho pokus vystihol a vyráža puk späť do hry, Slovan pôjde vpred.

20:38
    Marcus Olsson, jediný švédsky zástupca v zostave domáceho tímu sa už na ľade zrejme neobjaví, pre zranenie už nevykorčuľoval na ľad do tejto časti hry.

20:05
    Úvodné buly, ktorým začala druhá časť hry, vyznelo teraz pre domáci UPC Vienna, ktorá nastúpila do tretiny s jednogólovým vedením.

20:01
    Začala druhá tretina.

Hokejisti už vykorčuľovali na ľad, o malú chvíľku začíname zápas jej druhou tretinou.

Ďalšia tretina začne približne o 19:17.

Skončila nám prvá tretina dnešného duelu. Hra bola pomerne vyrovnaná, pomer striel do priestoru bránky zhodný 9:9, no boli to domáci hráči UPC Vienna, ktorí sa radovali v závere tretiny z úspechu. Slovan hral jednu presilovú hru oproti dvom domácim, no ani jedno z mužstiev početnú výhodu nevyužilo. Tréner Čada bude mať čo svojim v šatni veru povedať.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:18
    Viedeň dala gól! HC Slovan neubránil akciu domáceho tímu, na konci ktorej bol domáci hráč KEVIN PUSCHNIK, ktorý poslal puk za Janusov chrbát. Asistencie: Marcus Olsson a Markus Schlacher.

19:00
    Posledná minúta prvej časti hry, puk na hokejkách hráčov HC Slovan.

17:02
    A je to tak, Slovan v plnom počte, UPC Vienna nevyužila druhú svoju dnešnú výhodu o jedného muža v poli naviac.

16:20
    Fletcher teraz pekne vystrelil od modrej čiary, no pred Janusom bolo klbko hráčov a tak puk triafa len do jedného z nich, Slovan sa stále drží, toto by už mohol ubrániť.

15:02
    Jonathan Sigalet sa previnil proti pravidlám, za seknutie dostal menší trest v podobe dvoch minút. Snáď si ich tam aj odsedí.

12:23
    Obrovská šanca na druhej strane, Richard Mráz krásne vystrelil a keď sa už už zdalo, že puk skončí v šibenici, Zaba svojou rukavicou rozhodol, že tento scenár bude vypadať inak.

11:14
    Schweda krásne vystrelil od modrej čiary príklepom, Jaroslav Janus zázračne jeho puk schoval vo svojej lapačke.

10:28
    Domáci v plnom počte. Aj domáci tím bez ujmy prežil presilovú hru svojho súpera, pokračujeme v hre zatiaľ bez gólov.

08:28
    Jamie Fraser dostáva dve minúty za podrazenie. HC Slovan má možnosť na zmenu skóre v dnešnom zápase.

08:04
    Od úvodu hráme vo vysokom tempe, teraz dlho bez prerušenia hry.

06:13
    Francois Fortier vyrobil vo vlastnom pásme hrubku, ktorú nedokázali hostia potrestať, Zaba mužom číslo jedna, teraz hasil príležitosť HC Slovan.

03:59
    Hostia v plnom počte. HC Slovan bez ujmy po prvej presilovej hre domáceho tímu UPC.

03:23
    Slovan hrá oslabenie veľmi dobre, teraz sa domáci tím previnil ofsajdom, čiarový pochopiteľne píska.

02:21
    Ferlan pekne vystrelil, brankár Janus jeho strelecký pokus zlikvidoval.

01:59
    Domáci tím si zahrá presilovú hru, Bakoš dostal dve minúty za seknutie.

00:23
    Strela v podaní Michala Sersena od modrej čiary končí v ramene domáceho gólmana Zabu.

00:05
    Úvodné buly vyhrali hráči Slovana, ktorý tak rozohrajú svoju prvú akciu v dnešnom zápase.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

V hale nám dozneli hymny oboch štátov, o malú chvíľku začíname.

O pár minút nastúpi HC Slovan na ľade v Albert-Schultz-Eishalle alias Eissportzentrum Kagran v Donaustadte, 23. okrsku na východe Viedne, k prvému vystúpeniu European Trophy na ľade súpera.

Vienna Capitals:

HC Slovan Bratislava:

Janus (Kopřiva) – Sersen, Škoula, Sigalet, Mojžíš, Mihálik, Stajnoch, Ďatelinka, Kudrna – Bartovič, Bližňák, Kukumberg – Vondrka, Ölvecký, Miklík – Daňo, Bakoš, Hudáček – Kolena, Mikuš, Mráz

Rozhodca:

Erd, Fussi – Hofstätter, Hütter.

UPC Vienna Capitals má čo hosťom z Bratislavy oplatiť, ako dopadne tento zaujímavý duel a prvý v rámci European Trophy na ľade súpera pre HC Slovan? Vitajte na onlajnoch, aj z tohto zápasu vám prinesieme aktuálne dianie na ľadovej ploche.

UPC Vienna Capitals začala súboje o European Trophy na ľade u súperov, najskôr prehrala v Bratislave. Potom UPC vycestovala k Pirátom do Chomutova. Priebeh zápasu bol ako na hojdačke, súperi sa striedali vo vedení, napokon však zápas skončil nerozhodne 4:4 a Piráti rozhodli o svojom víťazstve gólom v predĺžení z presilovej hry. V treťom zápase sa UPC predstavila na domácom ľade, keď privítala HC Sparta Praha. Aj tento zápas sa skončil remízou, tentokrát 1:1, v predĺžení sme gól nevideli a tak na rad prišli samostatné nájazdy. V tých uspel UPC a zvíťazil 3:1, do tabuľky si tak pripísal dva body za víťazstvo po nájazdoch.

Minulý piatok sa súperi stretli v Bratislave, kde Slovan jasne dominoval a zvíťazil, napriek slabšej hre v tretej tretine, jasne pomerom 6:2, keď základ víťazstva položil Michal Sersen už v úvodnej tretine svojimi dvomi gólmi pri päťminútovej presilovej hre domácich. V druhom zápase nastúpil Slovan proti HC Sparta Praha a tento zápas skončil v riadnom hracom čase 2:2. Slovan prehrával 0:1, dvomi gólmi v priebehu 55 sekúnd otočil zápas, aby pri záverečnom power play hostí inkasoval 49 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času. V predĺžení hral Slovan dlho presilovku, bez efektu. Na rad prišli samostatné nájazdy a rozhodla až siedma séria v prospech hostí. V treťom zápase nastúpil Slovan na domácom ľade proti Pirátom z Chomutova. Zápas mal jasný priebeh, Slovan si dlho držal trojgólové vedenie, aby hostia v závere zápasu tento zdramatizovali dvomi rýchlymi gólmi Hrušku a pri záverečnom power play hostí Slovan rozhodol technickým gólom Vondrku o svojom víťazstve.

European Trophy sa nám poriadne rozbehlo, vo Viedni si zmerajú v odvete sily UPC Vienna Capitals a HC Slovan Bratislava a týmto zápasom ukončia prvú polovicu zo svojich porcií.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:30.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 20. Puschnik (Olsson, Schlacher), 26. Hartl (Fortier, Schiechl), 31. Fortier (Rotter, Schlacher), 35. Rotter (Matheson, Keller) – 27. Mojžíš (Ölvecký, Miklík)

Vienna Capitals: Zaba (Kickert) – Matheson, Peter, Fletcher, Veideman, Fraser, Lakos, Schweda, Seidl – Keller, Oullette, Rotter – Fischer, Schiechl, Hartl – Fortier, Sylvester, Ferland – Puschnik, Olsson, Schlacher
    HC Slovan Bratislava: Janus (Kopřiva) – Sersen, Škoula, Sigalet, Mojžíš, Mihálik, Štajnoch, Ďatelinka, Kudrna – Bartovič, Bližňák, Kukumberg – Vondrka, Ölvecký, Miklík – Daňo, Bakoš, Hudáček – Kolena, Mikuš, Mráz

Rozhodca: Erd, Fussi – Hofstätter, Hütter

Diváci: 3.130