USA U18 – Rusko U18 4:2 (kon.) | Švédsko U18 – Kanada U18 4:3 (kon.) | SR 18 – Fínsko U18 1:5 (kon.)
Česko U18 – Švajčiarsko U18 4:3 (2:0 po s.n.)
Švédsko U18
4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
Kanada U18
cz Utorok 06.08.2013, 15:30 • Stadion Města Břeclavi • Hlinka Gretzky Cup

Výhra Švédska zamotává situaci v Břeclavské skupině turnaje. Uvidíme co na tom změní večerní zápas mezi Českem a Švýcarskem.

Do té doby se s vámi loučíme. Na shledanou. (17:57:22)

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Sam Bennett (CAN), na druhé straně pak Jesper Eriksson (SWE).

Je tady konec. Rozhodčí ještě v závěru rozdělili pár trestů. Ze strany Švédska vyloučeni Kempe a Muzito Bagenda, z kanadské strany vyloučeni Hicketts, Ekblad (všichni na dvě minuty za hrubost).

Švédové v dramatickém závěru své vedení uhájili a připisují si první body v turnaji.

Kanada naopak po včerejší výhře další body nezíská.

Nejhůře to snáší její útočník Sam Bennett, který každého radujícího se Švéda častuje krátkým a svižným krosčekem.

60:00

59:55
    Bojuje se kolem švédské branky, ale Kanadě čas rychle letí.

59:45
    Hickettsova střela míří těsně mimo.

59:30
    Oddechový čas pro hosty, tedy Kanadu. Vhazovat se bude před švédskou brankou a Bilia zůstává na střídačce.

59:20
    Kanada to i přesto zkouší bez brankáře...

58:47
    Tvrdý zákrok na Franzéna. Watson dostal 5 min. + do konce zápasu za faul loktem a míří rovnou do šatny. Na trestnou jde místo něj Alexis Pepin.

58:44
    Konec zápasu se blíží. Kanada má přibližně minutu na to, aby se pokusila o vyrovnání.

58:31
    I Švédové jsou v plném počtu.

57:34
    Kanada je v plném počtu, začíná její krátká přesilovka.

57:28
    Kovacs jel zcela sám ze strany na Biliu, ale neměl rychlost tak před dojíždějícím obráncem volil střelu z velké dálky. Bilia si s ní poradil.

56:56
    Seveřené mají puk na svých hokejkách.

56:31
    Švédové hráli v šesti a budou za to pykat. Na trestnou odchází Forsling (SWE) a jejich přesilovka je u konce.

56:16
    Švédové se nikam moc nehrnou, jsou spokojeni se svým vedením. Jen Nylander švihem prověřil Biliův beton.

55:34
    Kanada si snižuje šance na vyrovnání, neboť jde do čtyř. Watson (CAN) vyloučen na dvě minuty za podražení.

55:20
    Po buly Kanaďané zatlačili a střelu Hickettse od modré nebezpečně tečoval Dal Colle – těsně mimo.

55:09
    Švédská rozehrávka vysokým lobem končí jako icing.

54:00
    Osobních střetů vidíme stále více. Pohledných hokejových akcí nohem méně, šance žádné.

53:20
    Tvrdý souboj v rohu kanadského pásma rozhodčí pouští.

50:30
    Na ledě je více místa a to více svědčí dobře bruslícím Švédům. Vybojovali puk ve své třetině a teď s ním úřadují u Kanaďanů.

49:28
    Po závaru před švédskou brankou je tady vyloučení na obou stranách.
    Lemieux (CAN) i Lagesson (SWE) dostali po dvou minutách.

48:01
    Kanada právě vstřelila branku!
    Druhá využitá přesilovka Kanady znamená snížení na 3:4.. SPENCER WATSON využil pomalejšího přesunu Söderströma k druhé tyčce a švihem poslal z úhlu puk pod víko. Asistence: Jake Virtanen, Sam Bennett.

47:10
    Švédové se osvobozují, puk poslali až před brankáře Biliu.

46:51
    Erikssona už lékaři odváží na nosítkách mimo stadion. Doufejme, že švédský brankář bude brzy v pořádku.

46:51
    S Erikssonem to nevypadá vůbec dobře. Po střetu zůstává ležet na ledě a přivoláni byli doktoři, kteří na led přivezli nosítka. Téměř jistě dojde ke střídání brankářů. Na ledové ploše už se rozcvičuje Söderström.

46:51
    Nepřehledný závar před Erikssonem. Forsling podrazil jednoho z kanadských útočníků, který při dopadu narazil švédského gólmana Erikssona na brankovou konstrukci. Forsling (SWE) vyloučen na dvě minuty za podražení.

46:45
    Střelecký pokus Anderssona se mezi tři tyče Billiovy brány nevešel.

46:09
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Seveřané využívají přesilovku a berou si zpět svůj dvougólový náskok. WILLIAM NYLANDER po rychlém najetí do pásma střelou švihem z kruhu překonává počtvrté Billiu. Asistence Anton Karlsson a Rasmus Andersson.

45:50
    Nylander vybídl svého obránce ke střele, ale ten promáchl.

45:29
    Švédové se sami zahnali do svého obranného pásma, ale tam fauloval Bennett (CAN) a dostal 2 min. za podražení.

44:25
    Mccann v nadějné pozici zkusil ještě něco vymyslet, ale o puk přišel.

43:54

Kanada snižuje a dostává se zpátky do zápasu. Watson využil nepozornost švédské obrany a poslal puk po brankové čáře na SAMA BENNETTA, pro kterého už nebyl žádný problém poslat kotouč do poloodkryté klece. Asistence: Spencer Watson.

43:20
    Horká chvilka pro Virtanena. Puk mu utekl na modré a pak muse všemi silami zabránit v úniku švédskému dotírajícímu hráči.

42:56
    Andersson (SWE) dostává 2 min. za podražení. Prosadí se Kanada konečně při své přesilovce?

42:25
    Englund zahájil švédský útok za vlastní brankou, ale pak se dopustili seveřané icingu.

41:38
    Také Kanada je v plném počtu.

41:00
    Tvrdý boj o puk v rohu kanadského pásma.

40:30
    Švédové jsou v plném počtu a začíná jejich zhruba minutová přesilovka.

40:01

Druhá třetina očima komentátorů:

Tomáš Vlček: Druhá část zápasu přinesla pokles tempa, ale stále vidíme zajímavý a na události bohatý hokej. Při hře v plném počtu jsou lepší seveřané, kteří hned minutu po začátku třetiny navýšili svůj náskok. Kanada měla své příležitosti zejména v několika přesilovkách, ale oproti včerejšku je v nich naprosto neproduktivní.

Petr Horčička: Ve druhé třetině tempo hry trochu upadlo, nicméně na atraktivnosti tohoto duelu rozhodně neubylo. Švédové svůj náskok dokázali zvýšit, ale to bylo ze druhé třetiny zřejmě všechno. Uvidíme, zda-li se Kanadě podaří ve třetí části vyrovnat. Šancí mají dost, ale Švédy dnes drží výborným výkonem pozorný Eriksson.

Následuje úprava ledu, poslední třetina začne asi v 17:08.

39:55
    Chartier přihrával na Bishopa, který postupoval při hře čtyři na čtyři osamocen na Erikssona, ten jeho střelecký pokus efektivně vyráží pravým betonem.

39:38
    Kanada hrála při své přesilovce v šesti a bude za to pykat. Na trestnou si jde sednout Audette.

39:25
    Švédové vyhazují až za kanadskou branku.

39:01
    Byla ohlášena poslední minuta druhého dějství.

38:47
    Kovacs se oprávněně drží za hlavu. Spolu se svým spoluhráčem nyní rozebrali kanadskou obranu na své modré, vydali se do úniku 2 na 1, ale Švéd svou šanci neproměnil.

38:29
    Kanada si zahraje další přesilovou hru. Englund (SWE) vyloučen na dvě minuty za pád pod nohy. Uvidíme, zda-li s touto početní výhodou naloží Kanadští lépe. Dnes se jim v této disciplíně příliš nedaří.

37:59
    Švédové teď odhalují velká okénak v kanadské obraně. Franzén a po něm i Kempe byli skoro sami před Biliou, ale neuspěli.

37:17
    Na Johanssonův pas nedosáhl nikdo, ani z kanadského celku, a tak se píská zakázané uvolnění.

36:50
    Lindblom nic nedbal na to že jeho tým je v oslabení a hned po buly trefuje horní tyč!

36:35
    Další Ekbladova nabídka od modré na tečování, těsně míjí branku a pak puk i třetinu.

36:09
    Virtanenův pokus končí na Erikssonově lapačce. Ten kotouč neudržel a puk mu vypadl. Nic z toho ale nebude, protože švédský obránce dokázal dostat puk z obranné třetiny.

35:53
    Střela Ekblada byla zblokovaná vysoko nad, bude se vhazovat po pravici Erikssona. Ten si o malou chvíli později připisuje další zákrok a Kanadští zůstanou v blízkosti ohrožení švédské svatyně.

35:37
    Fabbriho pokus prošel Erikssonovi kolem betonu a šoural se švédským brankovištěm! Johansson však pro svůj tým puk včas odklidil mimo.

35:15
    Holmström osvobozuje svůj tým, puk končí až za brankou Bilii.

34:54
    Englund (SWE) dostává 2 min, za ned. bránění.

34:40
    Za poněkud nečekanou a prudkou Ekbladovou střelou od modré se Eriksson jen ohlédl.

34:14
    McKeown hledal krásným pasem Virtanena, ten však na puk nedosáhl. Nutno říci, že pokud by přihrávku zpracoval, byla by to obrovská šance, protože by postupoval sám na bránu.

34:06
    Icing kanadských hokejistů, Švédové zůstanou v útočné třetině.

33:50
    Pěkný průnik Timashova po pravém křídle zakončený střelou švihem – ta je, jako už mnohokrát dneska zblokována.

33:15
    Vhazování před Biliou.

32:53
    Kanada je v plném počtu.

32:34
    Forslingova bomba zaduněla o plexi za Biliou.

32:07
    Teď se seveřanům vůbec nedaří dostat do útočného pásma.

31:45
    Ofsaj Kanady.

31:35
    Švédové kombinovali na modré, ale pak jim puk soupeř vypíchl ven ze třetiny.

30:53
    Mckeown (KAN) trefil pronikajícího Franzéna do hlavy a dostává 2 minuty za faul loktem.

30:27
    Fabbri byl úplně osamocený před Erikssonem. Švédský brankář jeho blafák všas přečetl. To byla velká šance!

30:19
    Také Kanaďané jsou v plném počtu.

29:40
    Poin a Bishop zamotali švédskou obranu a dostali se i ke střelám, ale obě byly zblokovány.

29:10
    Švédové jsou v plném počtu.

29:09
    Aho střílel od modré čáry, jeho pokus ale zblokoval Point až do ochranné sítě.

29:00
    Lagesson švihem zkouší pozornost Billi, ten své spoluhráče nezklamal.

28:49
    Audette při hře 4 na 4 to zkusil z levého kruhu, ale Eriksson sklapl ruku k tělu v čas.

28:19
    Přesilová hra Kanady je u konce. Bennett (CAN) zamíří na trestnou lavici, kde si odbude dvouminutový trest za sekání. Síly na ledě se tedy vyrovnají.

28:09
    Fleury trefuje z kruhu boční síťku. Kanaďané mají při své přesilovce tradičně velký tlak, ale jsou trochu neefektivní.

27:37
    Ekbladovu dělovku vyráží Eriksson nad.

27:30
    Ekblad puk neudržel v útočném pásmu a je mu pískán ofsajd.

27:11
    Johansson (SWE) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče. Fabbri mu zákrok oplatil a s údivem celé švédské střídačky vyloučen nebude. Přesilovka pro Kanadu.

26:50
    Fabbri v dravém průniku do útočného pásma sice uspěl, ale pak už na něj jeho spoluhráči nenavázali a puk mají Kanaďané.

26:32
    Lindblom našel v útočné třetině úplně volného Franzena, jeho tvrdá rána však kanadskému gólmanovi problémy nenadělala. Vhazovat se bude po jeho pravici.

25:50
    Teď si Törnkvist málem srazil do vlastní branky puk nahozený od zadního mantinelu.

25:32
    Další zákrok si připsal Bilia. Švédové byli hodně blízko ke čtvrté vstřelené brance.

25:24
    Karlsson střílel z mezikruží. Bilia připraven. Švédové tak zůstávají v útočné třetině.

25:05
    Švédové mají puk na hokejkách a opakovaně se snaží dosta do útočného pásma. To se jim víceméně daří, ale Kanaďané je vždy rychle vyženou.

24:47
    Watson našel krásnou přízemní přihrávkou Bennetta, který zvolil střelu z první. Jeho pokus se ovšem mezi tři tyče nevešel a tak stav zůstává nezměněn.

24:41
    Tým Švédska je v plném počtu.

24:15
    Bennett se dvakrát dostal do střelecké pozice, ale jdnou byl zblokován a podruhé mířil těsně nad.

23:41
    Fleury to zkoušel ještě jednou, ovšem jeho střelu od modré zblokoval Franzen. Následně se ke střele dostal Audette, ten však trefil jen Erikssonovu připravenou lapačku.

23:41
    Eriksson ukryl nahozený puk ve výstroji a hra je přerušena.

23:15
    Fleury trefuje bombou z kruhu tyč Erikssonovy branky!

22:41
    Po následné potyčce u kanadské branky je vyloučen Kempe (SWE) za hrubost.

22:41
    Bennettův pokus od modré si Eriksson vychutnal a v pohodě zachytil do lapačky.

21:50
    Kempeho lobovanou přihrávku krotí ve své rukavici kanadský obránce Neill.

21:30
    Puk byl v rohu kluziště zalehnut hned šesticí hráčů. Rozhodčí proto hru přerušuje, vhazuje se v obranném pásmu Kanady.

21:18
    Posunutá kanadská branka. Švédi zústanou v útočném pásmu, vhazuje se po pravici Bilii. Kanaďané jsou třetí inkasovanou brankou trochu zaskočeni.

21:01
    KEVIN ELGESTAL se dostal k odraženému kotouči a zblízka propálil Biliu v kanadské brance. Bez asistence.

20:01

První třetina očima komentátorů:

Tomáš Vlček: První třetina souboje Švédska s Kanadou přinesla atraktivní hokej s řadou soubojů. Lépe začali zámořští hráči a šli zaslouženě do vedení. Seveřané však během dvou minut skóre otočili a protože ve víceméně vyrovnaném zbytku třetiny gól nepadl je stav příznivější pro ně.

Petr Horčička: O pohledný hokej s řadou tvrdých soubojů rozhodně není nouze. Kanadší šli poměrně brzy do vedení a Švédi si svou aktivitou vyrovnání zasloužili. O chvíli později stav dokonce otočili, nutno říci, že Kanada jim to svým nedůrazem v brankovišti hodně usnadnila. Uvidíme, co nabídne druhá třetina.

Druhá třetina začne asi v 16:15.

20:00

19:55
    Poslední útočnou akci třetiny vedli Švédové. Kempe se dostal ke střele, Fleury mu ji však zblokoval.

19:01
    Běží poslední minuta první třetiny.

18:56
    Fabri zkoušel přelstít Erikssona. Zpoza branky ho chtěl překvapit, ale švédský brankář všas zasáhl svým betonem.

18:30
    Kovacs číhal před brankou na puk z rohu, dostal jej ale pak zamířil mimo.

18:00
    Až nyní se dostali na dostřel k Biliovi – zkusil to Forsling a pak i Törnkvist, ale obě střely byly zblokovány.

17:15
    Kanadský forčekink slavil opakovaně úspěch a Švédové nemohou překonat červenou čáru.

16:50
    Zakázané uvolnění hráčů v červených dresech. Hra se přesune před Biliu.

16:42
    Kempe to zkusil z otočky po vyjetí z poza branky, ale kanadský gólman byl pozorný a puk zachytil.

16:37
    Tři na jednoho v podání Švédska. Franzen přihrával na Kempeho, jehož střelecký pokus likviduje Bilia.

16:05
    Opakovaně vidíme drobné šťouchanice při vhazování, rozhodčí musejí hodně krotit vášně hráčů.

15:58
    Forsling pálil od modré, Bilia byl připraven. Před brankou ho nebezpečně atakoval Holström, což se nelíbilo kanadské obraně, která mu to dala jasně na jevo.

15:45
    Bennett se dral za pukem, který Švédové ztratili nepřesností v rozehrávce. Nakonec seveřanská obrana nebezpečí zažehnala.

14:55
    Ekblad nahodil kotouč do pásma a na protější straně si najížděl Lemieux, který ještě hledal spoluhráče na druhé straně. Ten však na puk nedosáhl a k puku se lehce dostávájí Švédové.

14:30
    Tvrdý souboj o puk za kanadskou brankou končí vítězně pro hráče v červených dresech.

13:46
    Švédové se ubránili a jsou kompletní.

13:40
    Kanaďané nastěhováni ve třetině Švédů.

13:29
    Kanadu teď zastavuje ofsajd, bude se vhazovat ve středním pásmu.

13:17
    Muzito Bagenda vyhazuje až ke kanadskému brankáři. Švédové stihnou vystřídat.

12:30
    Bennett to zkusil po křížné přihrávce z křídla, ale Ericsson se včas přemístil ke své tyčce. Pak zkusil štěstí i od modré Ekblad, ale ani on neuspěl.

11:56
    Vhazování před kanadskou brankou.

11:46
    Kanada si zahraje přesilovku. Andersson si půjde na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici za sekání.

11:28
    Oba týmy už jsou na ledě kompletní.

11:09
    Holmström vybídl přihrávkou Englunda, ten ale na jeho pas nedosáhl a rozhodčí píská zakázané uvolnění. Hra se přesune před Erikssona.

10:56
    Při hře ve čtyřech mají puk více na hokejkách zámořští hráči, ale do šance se zatím nepropracovali.

10:12
    Virtanen pálil z mezikruží, ovšem Eriksson byl připraven a jeho střelecký pokus vyrazil vyrážečkou až do rohu kluziště.

09:28
    Oboustrané vyloučení za hrubost – Kovacs (SWE) a Mckeown (KAN).

09:20
    Vidíme oboustranně hodně útočný a pohledný hokej.

08:07

Švédové otáčí skóre zápasu. Holmström byl úplně sám před kanadským brankářem. Ten proti němu výborně zasáhl, ovšem na dorážku KEVINA ENGESTALA už neměl šanci. Švédský forvard trefil přesně do růžku a Švédové jdou poprvé v utkání do vedení. Asistence: Dmytro Timashov.

07:14
    Franzen se řítil sám proti třem, jeho spoluhráči šli totiž střídat a švédského hráče ukázkovým bodyčkem odstavil Hicketts.

06:17
    Rychlý kontr seveřanů 3 na 2 končí vyrovnáním. ROBIN KOVACS střelou švihem z křídla trefil přesně růžek Biliovy branky. Asistence Daniel Muzito Bagenda.

06:12
    Kadanští jdou do protiútoku. Fabbri našel před brankou volného Virtanena, ten ovšem na puk nedosáhl a do protiútoku jdou Švédové.

05:19
    Ani závěr přesilovky se Švédům nevydařil a Kanada už je v plném počtu.

04:26
    Bishop posílá puk až za švédskou branku a Kadana muže vystřídat.

03:55
    Kanaďané zatím nedovolili Švédům projít přes svou modrou. Teď vyhodil puk na druhou stranu kluziště Chartier.

03:19
    Máme tu první přesiovku zápasu. Virtanen (CAN) jde na trestnou za hákování.

03:00
    Oba týmy vlétly do zápasu s velkou energií. Mantinely jen duní a to na obou stranách.

03:14

Diváci na první branku tohoto utkání nemuseli dlouho čekat. Lemieux našel hezkou přihrávkou JAREDA MCCANNA, který poslal puk do sítě podél betonu švédského brankáře. Asistence: Brendan Lemiuex.

02:26
    Hawryluk byl v dobré střelecké pozici, ovšem nastřelil jen boční síť. Eriksson tak zasahovat nemusel.

02:05
    Nylander zavezl puk do útočné třetiny, ale v rohu jej získali Kanaďané a jdou do do protiútoku.

01:05
    Ollas Mattsson nahodil puk do pásma, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel. U puku jsou Kanaďané.

00:20
    V prvním náporu byli Kanaďané, ale Švédové už puk vyvážejí ze třetiny.

00:01

Oba týmy jsou nastoupeny na modrých čarách. Po statních hymnách utkání začne.

Do začátku utkání zbývá jen pár minut, komentátor už hlásí sestavy obou celků.

Švédsko U18: Eriksson (Söderström) – Aho, Lagesson, Englund, Ollas Mattsson, Anddrsson, Johansson, Forsling, Timashov – Lindblom, Franzén, Kempe – Olofsson, Karlsson F. Kovacs – Törnqvist, Hölmström, Elgestal – Nylander Altelius, Muzito Bagenda, Karlsson A.

Kanada U18: Bilia (McDonald) – Hickets, Ekblad, Fleury, McKeown, Pilon, Neill, Carrier – Bennett, Point, Watson – Dal Colle, Fabbri, Virtanen – Chartier, Bishop, Hawryluk – Lemieux, Audette, McCann – Pépin. Trenér: Dale Hunter.

Rozhodčí: Hribík, Šír – Hlavatý, Tošenovjan.

Vítáme vás u on-line přenosu.

Zdarvíme vás z horkem rozpálené Břeclavi, kde druhým dnem pokračuje Ivan Hlinka Memorial Cup, tedy turnaj hráčů do 18 let.

V odpoledním zápase na sebe narazí papíroví favorité břeclavské skupiny, tedy Kanada a Švédsko. Oba týmy se po včerejších úvodních zápasech nachází v rozdílných pozicích.

Švédové poměrně nečekaně klopýtli se Švýcarskem. Zápas měli dobře rozehraný, dvakrát vedli, ale hráči helvétského kříže vždy vyrovnali a nakonec pro sebe urvali těsné vítězství 3:2.

Kouč seveřanů Anders Eriksén po zápase prohlásil: "Měli jsme spoustu šancí, ale nevyužili jsme je. Také jsme se hodně točili s pukem po rozích, místo toho, abychom stříleli. Ve druhé třetině se začala kvalita ledu trochu zhoršovat a nemohli jsme hrát takový hokej, na který jsme zvyklí. To však není omluva. Ani nechci snižovat výkon Švýcarů – hráli výborně a já jim gratuluji. Tento zápas se nám vůbec nepovedl, umíme hrát o hodně lépe." Tak uvidíme jestli jeho slova švédští mladíci dnes potvrdí.

To Kanaďané si ve večerním zápase poradili se snaživým českým výběrem 4:0, když o výhře rozhodli v přesilovkách. Využili totiž hned tři a čtvrtý gól přidali z TS. Jejich trenér Dale Hunter zápas hodnotil takto: "Chlapci se snažili, to především. Měli jsme dobré přesilovky a dobře zachytal brankář. Ten je vždycky hlavním faktorem úspěchu. Češi měli svoje šance. Bylo rozhodující, že za stavu 2:0 náš brankář chytil situaci 2 na 1."

Dnes se hráčům z kolébky hokeje postaví odolní Švédští bojovníci a my jsme zvědavi jak tento zajímavý souboj dopadne.

Zápas, v němž zejména Švédům půjde o všechno, začíná v 15:30.

Tomáš Vlček

Petr Horčička

Góly a asistencie: 7. Kovacs (Bagenda), 9. Elgelstal (Timashov), 22. Elgestal, 47. Nylander (Karlsson A., Andersson) – 4. McCann (Lemieux), 44. Bennett (Watson), 49. Watson (Virtanen, Bennett)

Švédsko U18: Eriksson (od 47. Söderström) – Aho, Lagesson, Englund, Ollas Mattsson, Anddrsson, Johansson, Forsling, Timashov – Lindblom, Franzén, Kempe – Olofsson, Karlsson F. Kovacs – Törnqvist, Hölmström, Elgestal – Nylander Altelius, Muzito Bagenda, Karlsson A.

Rozhodca: Hribík, Šír – Hlavatý, Tošenovjan