Vltavín – Most 0:0 (kon.) | Pardubice – Frýdek-Místek 1:1 (kon.) | Třinec – Sokolov 1:2 (kon.)
Táborsko – Varnsdorf 1:1 (kon.) | Zlín – Ústí n. L. 0:0 (kon.)
Loko Vltavín
0:0 (0:0)
FK Baník Most 1909
cz Sobota 03.08.2013, 10:15 • TJ Lokomotiva Praha, U Průhonu 1, Praha 7 • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA (CZ)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Krásné fotbalové dopoledne ze stadionu TJ Lokomotiva Praha na Praze 7 v Holešovicích. Vítám Vás všechny fotbalové nadšence, fanoušky a fanynky krásné a nevyzpytatelné soutěže, tedy Fotbalové národní ligy (FNL). Dnes je na programu 2. kolo mezi celky Loko Vltavín a FK Baník Most 1909. Prostřednictvím tohoto úvodu zdravím do Mostu mého kolegu Jiřího Rybáře, který komentuje FNL tam. Favoritem zápasu budou spíše hostující hráči. Přeci jenom v prvním kole Vltavín zaváhal v Ústí nad Labem, což se sice čekalo, ale i tak. To Most porazil doma celkem s přehledm Vlašim a dnes si dělá zálusk jednoznačně vyloupit Prahu. Nechme se překvapit, co nám oba celky předvedou za fotbalovou podívanou, jak se ukáží domácí, od kterých jsme dnes zvědaví na předvedenou hru, a co vymyslí hosté, kteří chtějí odjet domů na sever Čech s plným bodovým ziskem. Jestli nás čeká dietní utkání s velmi těsnými výsledky nebo centrifuga nahoru dolu, to se nechme překvapit a počkejme si na úvodní hvizd hlavního rozhodčího. Výkop je stanoven na 10:15. Uvidíme a můžeme se jen těšit!

AKTUÁLNÍ PŘEDPOVĚĎ POČASÍ:

Sobota 03. srpna: 35 °C

Jasno, denní teploty se budou pohybovat mezi 34 a 36 °C. Ze severu povane slabý vítr. Bio předpověď varuje před vysokou zátěží stupně 3.

Dnešní dopolední duel je naplánován přesně na 10:15 SELČ a já Vás všechny srdečně zvu k jeho sledování prostřednictvím tohoto onjaln přenosu. Podrobným komentářem k utkání Vás bude doprovázet Petr Vavruška.

-50
    Na hřišti se nám už rozcvičují hráči obou kádrů.

-45
    Hráči to dnes skutečně nebudou mít jednoduché, na hřiště svítí velmi silné sluníčko a teplota také není vyhovující pro dnešní klání.

-40
    Z Mostu přijel poměrně početný dav fanoušků.

-30

Loko Vltavín: Pávek O. – Valášek M., Bureš M., Krimlák M. (C), Pávek M., Předota J., Hájek P., Očovan P. (Z), Franěk K., Škrovánek F., Tenkl T.. Trenér: Milan Knížek

Náhradníci: Čaba L., Valíček V., Kozák Š., Pečeňa L., Podzimek D., Láncz L., Zelenka D..

FK Baník Most 1909: Belaň J. (Z) – Procházka J. (C), Charuza J., Vojta J., Surynek M., Rosendo Horacio E. (Z), Běloušek O., Procházka O., Šlapák M., Novotný P., Řehák P.. Trenér: Pavel Chaloupka

Náhradníci: Divkovič T. (Z), Kotlan J., Nečas R., Olejník M., Ježdík J., Nguyen M., Dukhnich O. (Z).

Rozhodčí: Kalenda Jan – Arnošt Zdeněk, Vaňkát Zdeněk.

-15
    Do začátku utkání zbývá něco okolo 15 minut.

-5
    Trávník se ještě rychle zavlaží a zápas pomalu začne.

-5
    Delegátem fotbalové asociace a dnešního utkání je pan Michal Brutar.

-1
    Oba týmy už nastupují na hrací plochu.

-1
    Vltavín nastupuje v zelenobílé kombinaci, hosté v modročerné.

1

1
    Hosté mají úvodní výkop.

1
    Oba kotle, jak vltavínský, tak mostecký, dávají najevo svoji přítomnost a hlasitě skandují.

2
    Mostečtí si zatím drží míc více na svých kopačkách.

3
    Do ohně se pokoušel centrovat Běloušek, domácí obrana si na centr počíhala a odkopla míč pryč.

3
    Rohový kop pro Most... domácí ho úspěšně odvrátili.

4
    Baník nastřelil tyč! Velká šance hostů v úvodu zápasu!

5
    Vltavín se sice snaží proniknout přes soupeřovu obranu, ta je ale zatím neprostupná.

5
    Šlapák v ofsajdu, rozehrává domácí brankář domácích Pávek.

8
    Domácí útočníci si pomohli v malém vápně fauly. Rozehrává Baník.

9
    Očovan se ocitl v ofsajdové pasti.

10
    Do ofsajdu se nyní dostal i mostecký Šlapák.

10
    Zatím můžeme sledovat opatrnější bitvu, nikdo nechce udělat chybu.

12
    První žlutou kartu utkání dostává domácí Petr Hájek.

14
    Na hřišti se zatím nic moc neděje a hraje se převážně ve středu hrací plochy.

15
    Mostečtí kombinují na své straně hřiště.

15
    Teď se útočníci dostali až na dostřel Pávkovy svatyně... Šlapák přestřelil branku.

17
    Most nyní tlačí Vltavínské.

18
    Do ofsajdu se dostal Škrovánek.

19
    Charuza a Procházka zkoušeli z obrany přejít do útoku, míč ale ztratili.

20
    Obrovskou šanci po centru Předoty měl Tomáš Tenkl, jenže hlavičkoval těsně mimo Belaňovu svatyni! Obrovská škoda Vltavínu!

21
    Na druhé straně udělal obrovskou chybu brankář Pávek, když míč po střele Rosenda Horacia vyrazil přímo před Řeháka, jenže tomu byl odpískán ofsajd! Velké štěstí pro Vltavín!

23
    Hráči dostávají možnost se občerstvit. Proběhne malá krátká přestávka. Je skutečně enormní hic.

24
    Máme za sebou polovinu první půle, do konce poločasu zbývá něco okolo 22 minut.

26
    Mostečtí faulovali, rozherává Vltavín...

29
    Vidíme celkem nepřesný fotbal bez šancí a nějakých kombinací, což je poměrně škoda.

29
    Roh pro Baník.

30
    Řehák má k dispozici rohový kop.

31
    Nebezpečně do malého vápna centroval Běloušek a Šlapákovi k hlavičce chyběl malý kousek, Vltavín je teď pod tlakem.

31
    Vhazování pro domácí.

31
    Domácí teď nic nevymysleli a rozherává Belaň.

32
    Mostečtí mají další rohový kop.

33
    Hájek byl v souboji se Šlapákem úspěšnější a odkopl míč z hranice šestnáctky.

33
    Pávek rozherává...

34
    Očovan se dobře protáhl kolem mostecké obrany. Jeho pokus ale zmařil Charuza.

35
    Franěk pálil těsně mimo pravé tyče Belaňovy branky.

35
    Do konce první půle zbývá něco okolo 10 minut.

37
    Kozák teď odvrátil nepříjemný centr Surynka.

41
    Hosté mají rohový kop. Řehák centruje... domácí obrana ho odvrátila.

42
    Surynek pálill nad bránu Pávka, ten mohl být absloutně v klidu. Střela neohrozila jeho svatyni.

43
    Pávek vykopával a míč se dostal až k Belaňovi.

45
    Konec první půle se nezávratně blíží.

45
    Hlavní rozhodčí Kalenda nastavuje jednu minutu nad rámec hrací doby.

45+1
    V ofsajdu přistižen Šlapák.

45+1

Viděli jsme zajímavou první půli, která nabídla celkem dobrý fotbal z obou stran. Mostečtí byli sice aktivnějším celkem, ale vstřelit branku se jim nepodařilo. Vltavín si také vypracoval nějakou tu šanci, ale gólman Belaň mohl být celkem v klidu. Šance jsou, ale nevidíme góly a to je škoda. Uvidíme, jak se oba celky předvedou ve druhé půli. Snad se dočkáme nějaké vstřelené branky v příštích 45 minutách. Vy si zatím dejte dobré občerstvení, klobásku a pivečko. Druhý poločas začne přibližně za 17 minut, tak v 11:20. Těšme se na druhý poločas.

Na trávníku se rozcvičují náhradníci obou mužstev a probíhá také zavlažování hřiště.

Druhý poločas začne přibližně v 11:20.

46

46
    Výkop v druhé půli má Vltavín.

47
    Oba celky vstoupily opatrně do druhého poločasu.

48
    Roh pro Most.

48
    Z něj ovšem nebylo nic a domácí rozehrávají od své svatyně.

49
    Vojta se dostal až k Pávkovi, jenže střela se mu nepovedla a brankář mohl být v klidu.

50
    Vojta v ofsajdu.

52
    Na zemi leží Očovan, zřejmě se bude ošetřovat.

53
    Očovan vstává po svých, hra může pokračovat.

53
    Petr Řehák dostává za faul od rozhodčího Kalendy žlutý kartónek.

55
    Most má rohový kop.

55
    Krimlák teď provedl velmi dobrý obranný zákrok.

57
    Hraje se opět převážně ve středu hrací plochy.

61
    Žlutá karta pro domácího Martina Valáška.

63
    Roh pro domácí Vltavín. Předota centruje...

64
    Jenže z rohu nebylo nic a mostečtí míč odkopli na autové vhazování.

65
    První střídání domácích. Odstupuje Karel Franěk, zahraje si Lukáš Láncz.

66
    Předota velmi nebezpečně centroval do ohně Belaňovy brány, avšak Láncz byl v ofsajdu. Belaň vykopává...

67
    Střídá i Most. Odstupuje Jakub Vojta, hraje Jiří Ježdík.

67
    Jakub Vojta ještě obdržel žlutou kartu.

68
    Baník opět nastřelil tyč a tento moment zachránil gólmana Pávka a celý Vltavín! Obrovské štěstí pro domácí!

70
    Do konce zápasu zbývá něco okolo 20 minut.

70
    Šance pro domácí, volný přímý kop. Předota centruje...

71
    Surynek dostává míč z hranice šestnáctky.

71
    Nyní probíhá další občerstvení. Hráči to ale skutečně potřebují, je enormní vedro.

72
    A už se opět pokračuje ve hře.

73
    Předota se dostal ke střele, nebyla však nebezpečná. Gólman Belaň neměl starosti.

75
    Belaň vykopává...

75
    Přihrávka Láncze nenašla Tenkla.

76
    Vltavín ale teď také přitápí pod kotlem. Dobrá šance Tenkla a gólman Belaň musel na zem.

77
    Z rohového kopu nezapršelo a Most zakládá útočnou akci.

78
    Vltavín opět střídá. Odstupuje František Škrovánek, čerstvým hráčem v poli je David Podzimek.

79
    Připravuje se i střídání Baníku.

80
    Most střídá. Odstupuje Martin Surynek, na hřišti je Jakub Kotlan.

81
    Do konce hry zbývá něco okolo deseti minut.

82
    Oba týmy se derou za vítězstvím, dnes o tom rozhodne zřejmě jedna jediná branka a kdoví, jestli vůbec.

83
    Baník Most opět střídá. Ze hry odchází Jiří Procházka, zahraje si Radim Nečas.

83
    Poslední střídání domácích. Odstoupil Tomáš Tenkl, hraje Lukáš Pečeňa.

85
    Do konce utkání zbývá něco přes 5 minut.

87
    Faulován Bureš, rozherává Pávek...

87
    Kotlan se dostal do šestnáctky Vltavínu, ovšem střelu mu zblokoval Kozák.

89
    Hra se hodně přelévá ze strany na stranu, už to vypadá na smírný výsledek 0:0.

90
    Balonem přímo do obličeje dostal Lukáš Pečeňa, to vypadalo nebezpečně. Je ošetřován.

90
    Už vypadá v pořádku a hraje.

90
    Hlavní rozhodčí Kalenda nastavuje 3 minuty nad rámec hrací doby.

90+1
    Těsně nad bránu Pávka hlavičkoval Šlapák.

90+2
    Utkání se dohrává. Už to nevypadá, že by jeden z celků vstřelil gól.

90+3

Je za námi konec dnešního 2. kola mezi celky Loko Vltavín a FK Baník Most. Nutno říct, že jsme viděli zajímavé utkání s velkým počtem šancí především na straně Baníku Most, jenže to fotbalové štěstíčko nepomohlo. Dvě tyče, to je skutečně škoda. Domácí si ale také vytvořili pár nadějných a zajímavých šancí, jenže k úspěchu to nevedlo. Jak se říká, hraje se na branky a ne na krásu. Nicméně zápas končí, dá se říct spravedlivým výsledkem 0:0 a Vltavín si připisuje historicky první bod ve FNL. V příštím kole hraje Loko Vltavín na hřišti Bohemians Praha a Most přivítá Zlín.

Mně už nezbývá než se s Vámi rozloučit. Ode mě je to tedy dnes vše, Všem přeji krásný zbytek nádherné slunečné soboty a u dobrého kvalitního fotbalu někdy zase na počtenou. Děkuji Vám za pozornost, příště se na Vás opět těším a určitě mi zachovejte přízeň i do dalších fotbalových klání nejen z Fotbalové národní ligy. Nebojte, bude to stát za to! Dnešním komentářem 2. kola Fotbalové národní ligy z areálu TJ Lokomotiva Praha z Holešovic na Praze 7 Vás doprovázel Petr Vavruška. Mějte se hezky, na shledanou.