Birnerová – Hercogová 0:2 (kon.) | Plíšková – Strýcová 0:2 (kon.)
Beguová – Voráčová 0:2 (kon.) | Pfizenmaierová – Plíšková 2:0 (kon.)
Karolína Plíšková
0
5 5
cz Utorok 09.07.2013, 18:04WTA Palermo - 35° Palermo Ladies Open (antuka)

Češka byla v prvním setu lepší, ale nedokázala využít ani jeden z osmi brejkbolů. Němka využila hned ten první a za stavu 5:5 vzala Plíškové podání, které vzápětí potvrdila ziskem první sady. Na začátku druhého setu se nejprve Plíšková dostala do vedení 2:0, ale Pfizenmaierová si hned vzápětí vzala ztracené podání zpět. Poté se obě tenistky dlouho drželi, jenže opakovala se situace z první sady, kdy za stavu 5:5 neudržela Češka svoje podání. Vzápětí pak německá tenistka využila třetí mečbol. Po Kristýně Plíškové se tak s turnajem loučí i její sestra Karolína. Německé tenistce gratuluje a u dalšího textového onlinu se těší Tomáš Lysý. (19:58:37)

Konec zápasu

7:5
    A ten už česká tenistka neodvrátila. Z postupu do 2. kola (osmifinále) se tak raduje blonďatá německá tenistka.

A-40
    Jenže ta má vzápětí mečbol číslo 3.

40-40
    Plíšková bojuje jako tygřice. Získává tuto dlouhou výměnu a maže i druhý mečbol Pfizenmaierové.

40-30
    Plíšková ještě bojuje, první mečbol odvrací.

40-15
    Dva mečboly pro Němku.

30-15
    Pfizenmaierová je výrazně blíž vítězství, od kterého jí děli dva získané míče.

15-15
    Nyní ji ale napravuje a srovnává stav dvanácté hry druhého setu.

6:5
    Druhý set již trvá stejně dlouho jako ten první: 54 minut.

6:5
    Bohužel pro českou tenistku, je to tak. Stejně jako v prvním setu prohrává Plíšková v jedenácté hře svoje podání a Pfizenmaierová bude opět podávat na vítězství. Ne však na vítězství v prvním setu jako před zhruba hodinou, ale na vítězství v celém zápase.

A-40
    Německá tenistka má jubilejní desátý brejk tohoto zápasu. Pokud ho vyžije, bude velmi blízko vítězství.

40-40
    Ne ne, opět shoda, v pořadí již šestá v tomto gemu. To je neuvěřitelná bitva!

40-A
    Plíšková nepovoluje své soupeřce desátý brejkbol, opět má výhodu.

40-40
    To je drama jak má být. Pátá shoda!

40-A
    Opět výhoda pro Plíškovou po jejím vítězném prohozu.

40-40
    Plíšková ji ale neproměňuje a neukončuje jedenáctý gem druhé sady. Následuje čtvrtá shoda.

40-A
    Výhoda pro Plíškovou.

40-40
    A ten nevyužívá. Drama jedenácté hry druhého setu pokračuje třetí shodou.

A-40
    Pfizenmaierová se dostává na devátý brejkbol v tomto zápase, stejně jako Karolína Plíšková.

40-40
    Ani ten Němka nevyužívá. Další shoda tohoto gemu.

A-40
    Jenže německá tenistka má po chybě Plíškové osmý brejk v zápase.

40-40
    Nevyužívá ho. Statistika využití brejku teď v podání Němky hodně klesá. Z 2/2 je to rázem 2/7.

40-30
    Ten šestý Karolína Plíšková odvrátila. Co ten sedmý? Pokud ho Němka využije, bude podávat na vítězství v zápase.

40-15
    Tohle už je pro Karolínu Plíškovou těžké. Bude odvracet šestý a sedmý brejkbol Němky.

30-15
    Výborný a důležitý míč pro Němku.

15-15
    Dinah Pfizenmaierová vzápětí srovnává.

0-15
    Karolína Plíšková ziskává přímý bod z podání.

5:5
    V prvním setu byl vývoj zápasu podobný, akorát první úspěšný brejk přišel za stavu 5-5 a Němka vzala své české soupeřce podání. Jak to bude nyní?

5:5
    Následuje přestávka a výměna stran.

5:5
    Ano, konečně mi nějaká domněnka v dnenším zápase vyšla.

40-15
    A vypadá to, že druhý set bude pokračovat jedenáctou hrou.

30-15
    Po počátečních komplikacích zahrává Pfizenmaierová dva dobré míče.

15-15
    Nyní trefuje Pfizenmaierová svůj servis přesně.

0-15
    Výborný return Plíškové.

4:5
    Je to tak, opět si může Karolína Plíšková vydechnout, přežila pátý brejkbol Němky a možná i klinickou smrt v tomto zápase. Podávat nyní na udržení se ve druhé sadě půjde Dinah Pfizenmaierová.

40-A
    A Plíšková má rázem výhodu. Ukončí tedy ona tento gem?

40-40
    Otázka zní ne, stejně jako třetí a čtvrtý brejk nevyužívá Němka ani ten pátý.

A-40
    Pátý brejkbol Němky v zápase. Prolomí teď Pfizenmaierová podání své soupeřky a bude následně podávat na vítězství v zápase?

40-40
    Je tu shoda, další míč bude také velmi důležitý.

30-40
    Hodně agresivní hra ze strany Plíškové slaví úspěch.

30-30
    K dalším dvěma brejkbolům Češka svoji soupeřku nepouští.

30-15
    Opět jsme svědky komplikací Plíškové při tomto z její strany důležitém podání!

15-15
    Plíšková ale vzápětí oplácí stejnou mincí.

15-0
    První fiftýn devátého gemu druhé sady získává Němka.

4:4
    Konec přestávky, podávat bude Karolína Plíšková.

4:4

4:4
    A vzápětí svoji výhodu využívá. Karolína Plíšková bude v deváté hře druhé sady podávat a bude to podání velmi důležité. Pokud se jí nepodaří ho udržet, troufám si tvrdit, že je o osudu zápasu jasno.

A-40
    Pfizenmaierová ale Plíškovou k jubilejnímu desátému brejkbolu tohoto zápasu nepouští.

40-40
    To už tady dlouho nebylo při podání jakékoliv hráčky. Shoda.

40-30
    A z 0:30 při podání Pfizenmaierové je to rázem 40:30. To teď asi Plíškovou musí mrzet.

30-30
    Dlouhou a důležitou výměnu z hlediska dalšího vývoje 2. setu získala teď Pfizenmaierová na svou stranu.

15-30
    Němka zatím nepouští českou tenistku k dalším brejkbolům.

0-30
    I Pfizenmaierová je při svém podání v problémech.

0-15
    Dobrý return Plíškové.

3:4
    Ve hře jsme dnes viděli také sestru Karolíny Plíškové, Kristýnu. Ta ale v českém duelu podlehla Záhlavové-Strýcové 2:0 na sety. Jak si povede její sestra?

3:4
    Jen malé doplnění, Klára Zakopalová dokázala v utkání s Flavií Pennetaovou z Itálie získat první set.

3:4

3:4
    A ta je potvrzena. Plíšková se nyní při svém servisu trápí a musí odvracet brejkboly, ale daří se jí to a udržuje se v naději poslat zápas do třetího setu.

40-A
    Třetí vítězný fiftýn Plíškové za sebou znamená rázem výhodu pro českou tenistku.

40-40
    I ten druhý Plíšková odvrací, ke dvěma proměněným brejkbolům nyní Němka přidala dva ztracené.

40-30
    První brejk Karolína Plíšková odvrací.

40-15
    No a ta má teď dva brejkboly. Její úspěšnost je zatím 2/2.

30-15
    Češka v problémech, další míč bude důležitý, dobře víme, co jsem říkal o brejkbolech Němky.

15-15
    Nyní předvedla Plíšková dobré druhé podání.

15-0
    Úspěšný míč Pfizenmaierové na síti.

3:3
    A využívá hned tu první, tak tohle byl opravdu rychlý gem.

40-15
    To ale Pfizenmaierové vadit nemusí, i 40:15 se počítá, bude mít dvě možnosti k získání tohoto gemu.

30-15
    Plíšková zabojovala a nepouští svojí německou soupeřku, která je na žebříčku níže, k čisté hře.

30-0
    Další dobrý servis Němky.

15-0
    Pokud bude Pfizenmaierová podávat takhle i nadále, jistě se posune ze 113. místa v žebříčku WTA někam výše.

2:3
    Konec přestávky, podávat bude Dinah Pfizenmaierová.

2:3

2:3
    A ta je využita. Karolína Plíšková uhájila své podání.

40-A
    Kámen ze srdce teď jistě spadl Plíškové. Pustit svoji německou soupeřku do brejkbolu, když má jejich využítí zatím stoprocentní, by jistě nebylo dobré. Výhoda pro mladou Češku.

40-40
    No, je to tak. Moje domněnky se mi dnes velmi nedaří.

30-40
    Pfizenmaierová to ještě ale nevzdává, snad jsem to opět nezakřikl.

15-40
    Zdá se, že si Karolína Plíšková toto podání pohlídá, je k tomu skutečně velmi blízko.

15-30
    I Němka se teď ale prezentovala vítězným úderem.

0-30
    Výborný prohoz české tenistky.

0-15
    Plíšková si teď jistě uvědomuje důležitost svého servisu, který před chvílí ztratila.

2:2
    Jen se lehce opravím. První set netrval 52 minut, ale byl ještě o dvě minuty delší. Ten druhý zatím trvá 17 minut, celkový čas zápasu je zatím 1 hodina a 11 minut.

2:2
    A je to tak. Stav druhé sady je tak opět vyrovnaný.

40-15
    Vypadá to, že po ztraceném servisu Němky si ted další tenistka našich západních sousedů pohlídá.

30-15
    A opět je to jako na houpačce. Jednou si fiftýn připíše Němka, vzápětí česká tenistka.

15-15
    Jenže německá tenistka také chybuje, tenhle míček do sítě byl z kategorie zbytečných.

15-0
    Míček z rakety Němky dopadl přesně na základní čáru. Dobrý prohoz.

1:2

1:2
    A využívá hned ten první (celkově svůj druhý v zápase) a bere si před chvílí ztracené podání zpět. Jestliže Karolína Plíšková využila jeden z devíti brejkbolů, tak Němka má úspěšnost 100% – 2/2.

40-15
    A získává ho Pfizenmaierová. Ta nyní bude mít k dispozici dva brejkboly.

30-15
    Pozor, komplikace při podání Češky. Následující míček bude také patřit k těm důležitějším.

15-15
    Kterou teď česká tenistka napravuje velmi dobrým servisem.

15-0
    Dvojchyba Plíškové.

0:2
    Karolína Plíšková konečně využívá svůj brejk a bere soupeřce podání.

30-40
    A opět, já už asi dnes nebudu předjímat či nějak vychvalovat. Jen, co napíšu, že se někomu daří, hned ztratí dva či tři fiftýny. Tak, jako nyní. Devátý brejkbol pro Plíškovou a první v tomto setu.

30-30
    Tohle však byla chyba, převeliká chyba a úder do sítě Němky.

30-15
    A další fiftýn pro Němku, té nyní vychází vše, na co sáhne.

15-15
    Vzápětí přichází vítězný úder Němky.

0-15

0:1
    Plíšková se oklepala z nepovedeného prvního setu a získává první gem druhé sady.

30-40
    A získává ho Karolína Plíšková, která nedovoluje svojí soupeřce další brejk.

30-30
    Nyní je to jak na houpačce, fiftýn pro Pfizenmaierovou. Následující míček bude hodně důležitý.

15-30
    Nyní ale předvedla velmi dobrý úder i Češka.

15-15
    Vítězný úder Němky.

0-15
    První fiftýn druhého setu si připisuje Plíšková.

0:0
    Plíšková nevyužila osm brejkbolů a to jí stálo zisk prvního setu. Naopak její soupeřka si vypracovala jeden, který hned proměnila a vzápětí se jí díky druhému setbolu podařílo získat první sadu. Dokáže se Češka oklepat z nepříznivého vývoje nebo se německé tenistce podaří dovést zápas do vítězného konce? To se dozvíme ve druhém setu, který startuje po krátké přestávce.

7:5
    Ten druhý už ale ne a po 52 minutách vyhrává německá tenistka první set.

40-30
    Ten první mladá Češka odvrací.

40-15
    Německá tenistka má dva setboly v první sadě.

30-15
    Plíšková přerušuje sérii šesti získaných míčků Němky a ještě bojuje o udržení se v zápase.

30-0
    Nevynucená chyba české tenistky, ta je teď trošku nervózní.

15-0
    Dobrý servis Němky.

6:5

6:5

6:5
    A Němka ukazuje své české soupeřce, jak se brejky využívají. Z pohledu fanoušků české tenistky je to smutné, ale je to tak. Ač Plíšková tlačila při podání Pfizenmaierové a mohla jí vzít servis, ani jednu z osmi možností nevyužila. Naopak Dinah proměňuje hned svůj první brejkbol. Pokud tedy německá tenistka udrží své podání, bude rozhodnuto o tom, kdo získá první sadu.

40-30
    První brejkbol pro Pfizenmaierovou přichází pro Karolínu Plíškovou asi v tu nejméně vhodnou chvíli.

30-30
    Výborná hra u sítě v podání Pfizenmaierové slaví úspěch.

5:5
    A desátá hra je ukončena. Téměř v každém podání Němky má Karolína Plíšková možnost vzít své soupeřce podání, ale to se jí ještě ani jednou nepodařilo, i když měla k dispozici již osm brejkbolů.

A-40
    Výhoda na straně mladé německé tenistky.

40-40
    Ale ani ten osmý nevyužívá!

40-A
    Osmý brejkbol Karolíny Plíškové znamená první setbol pro českou tenistku.

40-40
    Sledujeme další shodu při podání Pfizenmaierové. Ta akorát v šesté hře nepustila svůj servis do shody.

40-30
    Další brejkbol pro Češku to zatím nebude, Pfizenmaierová nyní zakončila dlouhou výměnu vítězným míčem.

30-30
    Tak jsem to opět trošku zakřikl. Hned po tom, co jsem napsal, že Pfizenmaierová zatím nepřipouští žádné komplikace při tomto svém podání, přichází její druhý prohraný fiftýn za sebou.

30-15
    Plíšková nedovoluje německé tenistce pokusit se o čistou hru.

30-0
    Tentokrát zatím nepřipouští Pfizenmaierová žádné komplikace.

15-0
    Dobrý první servis Němky.

4:5

4:5

4:5
    A ten je za dvě minuty ukončen, po přestávce bude Dinah Pfizenmaierová podávat na udržení se v prvním setu. A bude to zajímavé, své podání musela již Němka hájit a odvracet při něm sedm brejkbolů Plíškové.

15-40
    Plíšková nepřipouští komplikace, jde si za ziskem devátého gemu prvního setu.

15-30
    Češka se teď trefila do servisu, return Němky neměl razanci.

15-15
    Důležitý míč z pohledu vývoje prvního setu, Karolína Plíšková si připisuje fiftýn.

15-0
    Náběh na síť se Plíškové nepodařil.

4:4
    A ta už jí využívá. V nejdelším gemu dosavadního průběhu zápasu odvrátila německá tenistka další čtyři brejkboly svojí soupeřky. Ta teď musí udržet svoje podání.

A-40
    A přetahovaná o to, kdo získá osmý gem, pokračuje. Nyní je výhoda na straně německé tenistky.

40-40
    Pátá shoda v tomto gemu.

40-40
    Dlouhá hra končí forhendem Plíškové za základní čáru.

40-A
    Využije Karolína Plíšková svůj sedmý brejkbol v zápase, který si teď po nevynucené chybě Němky vypracovala?

40-40
    Boj o osmý gem pokračuje. Čtvrtá shoda.

A-40
    A vzápětí má výhodu Němka.

40-40
    Pfizenmaierová zabojovala a jsme svědky třetí shody osmé hry.

40-A
    Pozor, další brejkbol české tenistky. Śestý v zápase, třetí v tomto gemu.

40-40
    Shoda, Plíšková to ještě nevzdává.

A-40
    A jak už to tak v dnešním zápase je, po nevyužitých brejkbolech české tenistky následuje výhoda Němky.

40-40
    České tenistce se nedaří využívat brejkboly. Zatím si jich vypracovala pět, ale Pfizenmaierová všechny odvrátila.

30-40
    Ten německá tenistka odvrací, Plíšková bude mít ještě jednu možnost.

15-40
    Karolína Plíšková je opět blízko sebrání servisu své soupeřky. Bude mít brejkbol číslo čtyři.

15-30
    Nevynucená chyba německé tenistky.

15-15
    Teď ale přichází skvělá změna tempa hry v podání Plíškové, na což německé tenistka nestačila zareagovat.

15-0
    Němka nyni trefuje svůj první servis výborně, oproti druhé nebo čtvrté hře prvního gemu tuto činnost zlepšila.

3:4

3:4

3:4
    Čtyřmi fiftýny za sebou ukončuje Karolína Plíšková sedmou hru prvního setu.

15-40
    Další nevynucená chyba ze strany tenistky z Německa.

15-30
    Němka je teď hodně rozhozená, čehož Plíšková využívá.

15-15
    To už je vážné, že by po následujícím fiftýnu měla Němka první brejkboly? Ale ne, opravuji se, rozhodčí opravili svůj výrok a je to fiftýn pro Karolínu Plíškovou.

15-0
    Německá tenistka si připisuje vítězný míč.

3:3

3:3
    Poprvé při servisu německé tenistky nebude shoda, ta si tak zatím nejsnáze v dosavadním průběhu zápasu uhajuje své podání.

40-30
    Šestý gem první sady se hodně podobá tomu druhému, Němka nyní Plíškovou nechce pustit do hry.

30-30
    Dlouho to vypadalo, že by výměnu mohla úspěšně zakončit česká tenistka, která měla celou dobu výměny navrch. Jak už to tak ale bývá, nezatloukla vítězný míč, nýbrž udělala nevynucenou chybu.

15-30
    Boj o tento míček vyhrála česká tenistka, teď je Němka při svém podání opět v úzkých.

15-15
    Nyní si tenistka z Německa pomohla dobrým servisem.

0-15
    Výborný vítězný return Karolíny Plíškové.

2:3
    Doba utkání: 18 minut.

2:3

2:3

2:3
    Jenomže Plíšková nic takového nepřipouští, při svém podání nepovoluje shodu a opět se ujímá vedení v prvním setu.

30-40
    Možná jsem to teď trošku zakřikl a omlouvám se. Pfizenmaierová se ještě nechce vzdát naděje na shodu a případný brejk.

15-40
    Že by série fiftýnů i na straně Češky? Ta si teď připisuje třetí za sebou.

15-30
    Dobré podání Plíškové.

15-15
    Konečně Karolína Plíšková přerušila vítěznou sérii fiftýnů Němky. Toto byl důležitý míček, pustit Pfizenmaierovou při svém servisu do vedení 30:0 by z pohledu fanoušků české hráčky nebylo nejlepší.

15-0
    Do dalšího gemu vstupuje Němka tak, jak zakončila ten předchozí, a získává šestý míček po sobě.

2:2
    Plíšková chybuje na síti. To je pro českou tenistku škoda, nyní se musela Pfizenmaierová hodně snažit, aby uhájila svůj servis. Uvidíme, zda to na mladé Češce nezanechá nějaké následky.

A-40
    A nyní má hned výhodu, stejně jako při jejím prvním servisu v tomto zápase.

40-40
    I při druhém podání Pfizenmaierové následuje shoda, Němka odvrátila první tři brejkboly zápasu.

30-40
    I druhý brejkbol české tenistky je již minulostí, stále má však ještě jeden.

15-40
    První brejkbol německá tenistka odvrací.

0-40
    Tři brejkboly pro Karolínu Plíškovou po jejím dobrém returnu.

0-30
    Nejsem si jistý, ale myslím si, že sledujeme první dvojchybu zápasu – v podání Pfizenmaierové.

0-15

1:2

1:2
    První čistá hra zápasu při podání Karolíny Plíškové. Ta je zatím na svém servisu neomylná.

0-40
    Uvidíme první čistou hru zápasu? To se dozvíme za chvíli, nyní totiž přišel skvělý forhend Plíškové.

0-30
    Přímý bod z podání pro Češku.

0-15
    Dobrý servis Karolíny Plíškové.

1:1
    Ta ji dobrým servisem využívá a srovnává stav prvního gemu.

A-40
    Výhodu bude mít německá tenistka.

40-40
    Sledujeme první shodu v zápase.

40-30
    Tentokrát byl return Plíškové dobrý, Němka na něj nedosáhla.

40-15
    Zdá se, že i německá tenistka si svoje první podání v zápase pohlídá.

30-15
    Return Plíškové končí v autu.

15-15
    Vzápětí ale přichází výborný prohoz Plíškové.

15-0

0:1
    Rychlá první hra je u konce.

15-40
    Pfizenmaierová si připisuje první fiftýn zápasu.

0-40
    Vypadá to na čistou hru, tak to by byl velmi dobrý úvod Češky do zápasu.

0-30

0-15
    Výborný servis české tenistky.

0:0

Jako první bude podávat Karolína Plíšková.

Dinah Pfizenmaierová se v současnosti nachází na 113. místě žebříčku WTA s 591 body. Oproti minulému týdnu si pohoršila o 1 místo. Její bilance na okruhu WTA je 117 výher a 54 proher. V kariéře vyhrála 9 turnajů kategorie ITF, na zisk prvního titulu WTA teprve čeká. Její nejlepší umístění na okruhu WTA je 112. místo, kde byla 17. června 2013.

Karolína Plíšková se v současnosti nachází na 73. místě žebříčku WTA s 888 body. Oproti minulému týdnu si polepšila o 4 místa. Její bilance na okruhu WTA je 214 výher a 131 proher. V kariéře vyhrála jeden turnaj na okruhu WTA a 9 turnajů kategorie ITF. Její nejlepší umístění na okruhu WTA je 71. místo, na kterém byla 13. května 2013.

Doplním, že prize-money tohoto turnaje činí 235 tisíc dolarů.

Favoritkou by měla být česká tenistka, která je nasazená jako turnajová osmička. Tak jako tak, vítězka tohoto duelu si zahraje proti lepšímu z utkání Medinová – Barroisová.

Na palermské antuce se dnes od 17:30 utká Němka Dinah Pfizenmaierová s českou tenistkou Karolínou Plíškovou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:15.