Štvrtok 27.06.2013, 14:24Wimbledon - ženy - Wimbledon (tráva)

Tretiu možnosť už Vinciová dokázala využiť a víťazí tak v celom zápase.

40-0
    Šiestym esom získava Talianka tri mečbaly !

8:7
    Sme svedkami ďalšieho prelomeného podania. Vinciová zobrala našej tenistke servis čistou hrou a po prestávke pôjde podávať na víťazstvo v zápase.

40-0
    Talianka získava na sieti tri brejkbaly !

7:7
    Čepelová berie svojej súperke podanie víťazným returnom ! V tomto nesmierne zaujímavom a napínavom zápase budeme pokračovať, čo nás veľmi teší !

30-40
    Janka má brejkbal ! Podarilo sa jej prehodiť súperku !

7:6
    Roberta Vinciová to na sieti zvládla, berie teda našej tenistke podanie a pôjde podávať na víťazstvo v celom zápase.

A-40
    Čepelová poctivo vybehávala všetko, čo sa dalo, no na poslednú loptičku už nemala nárok. Vinciová má brejkbal.

40-A
    Sledovali sme dlhú výmenu, ktorú chcela víťazným úderom ukončiť Vinciová, no z forhendu poslal loptičku len do autu.

30-40
    čepelová si agresívnym forhendom pripravila skvelú pozíciu a následne zakončila backhandom do otvorenej časti dvorca.

6:6
    Je vyrovnané, 6:6. Kedže sme na grandsleme nepôjdeme do tajbrejku, ale budeme normálne pokračovať.

5:6
    Vinciová sa vybrala na sieť, no príliš otvorila dvorec, čo pozornému oku Janky neuniklo a naša tenistka jej tam poslal víťazný úder. Čepelová ustála tlak, dokázala odvrátiť niekoľko brejkbalov a teraz pôjde na súperkyno podanie uvoľnená.

40-A
    Vinciová posiela svoj volej na sieti do autu. Janka má výhodu znamenajúcu gembal !

40-40
    Vinciová posiela loptičku chvalabohu do pásky.

40-40
    Prenádherná dlhá výmena nakoniec patrí Čepelovej, ktorá ju na sieti získala aj s potrebnou dávkou šťastia.

A-40
    Jana robí v tomto dôležitom momente dvojchybu.

40-A
    Janka má výhodu !

A-40
    Precízne zahratý kraťas Vinciovej dokázala síce janka dobehnúť, no loptičku zahrala už len do autu,

40-30
    Janka sa pokúsila o naivné skrátenie, ktoré skončilo len na páske. Talianka má brejkbal !

5:5
    Čepelová dokázala prehodiť na sieť nabiehajúcu súperku, čo znamená, že opäť vidíme ribrejk. V zápase sa bude pokračovať !!!

30-40
    Janka Čepelová zahrala víťazný úder ! Má brejkbal !

5:4
    Vinciová berie podanie našej súperky čistou hrou. Skúsená Talianka pôjde podávať na víťazstvo v zápase.

40-0
    Tak toto nie je hádam pravda. Janka mala na rakete jasný víťazný úder, no asi zaúradovala psychika a Janka ho poslala za základnú čiaru.

4:4
    Vinciová si postrážila svoje podanie, čo znamená, že stav tretej sady je opäť vyrovnaný.

40-40
    Po sérii nádherných úderov našej tenistky je tu zhoda.

3:4
    Ľahká chyba Vinciovej na sieti znamená to, že sa Janka dostáva do vedenia 4:3.

40-A
    Janka si fitín za svoju nesmiernu bojovnosť v tejto výmene zaslúžila. Vinciová poslala na sieti Janke dobrý volej, no naša tenistka sa s ním vysporiadala výborne a získala fiftín.

3:3
    Janka ukončuje tento gem víťazným úderom z forhendu, čo znamená, že svoje stratené podanie si zobrala okamžite späť. Začíname prakticky od začiatku.

0-40
    Tri brejkbaly pre Čepelovú !

3:2
    Čepelovej úder bohužiaľ končí v aute. Prvý brejk v treťom sete teda na konte Vinciovej. Janka to bude mať veľmi ťažké vo zvyšnom priebehu.

40-15
    Janka posiela loptičku len do pásky, čo znamená, že Vinciová má dva brejkbaly.

2:2
    Vinciová ukončuje tento gem piatym esom a stav je opäť vyrovnaný.

1:2
    Bez najmenších problémov dokázala Čepelová získať svoj servis game a ujala sa vedenia 2:1.

1:1
    Čepelová skúsila pritlačiť returnom, no jej backhand skončil len v aute. Stav je vyrovnaný.

0:1
    Skvelým podaním ukončila Janka prvý gem tretieho setu, v ktorom triumfovala bez problémov na nulu.

4:6
    Naša tenistka ho dokázala využiť ! Janka teda vyrovnala stav zápasu na 1:1 a o súperky Dominiky Cibulkovej v 3. kole sa rozhodne až v tretej sade.

30-40
    Čepelová má po chybe súperky setbal !

4:5
    Čepelová donútila súperku chybovať. Naša tenistka si postrážila svoje podanie a Vicniová pôjde po prestávke podávať na udržanie sa v druhom sete.

15-40
    Janka zabojovala a takmer stratenú loptičku aj dokázala dobehnúť a získať fiftín.

4:4
    Vinciová dokázala získať tento gem cez zhodu a stav druhej sady je opäť vyrovnaný.

A-40
    Tentoraz už Vinciová na sieti bezchybná. Na s citom zahrať jemný úder nemala Janka šancu.

3:4
    Sledovali sme jednoznačne najkrajšiu a najdlhšiu výmenu v zápase, ktorú Čepelová ukončila krásnym víťazným backhandom po čiare. Janka získala Tildenov gem a ujala sa vedenia.

3:3
    Talianka si svoje podanie postrážila bez väčších problémov a vyrovnala stav druhého setu.

2:3
    Toto je veľká škoda ! Janka bola vo výmene lepšia, mohla zakončiť na sieti, no nepodarilo sa jej to. Vinciová následne svoju príležitosť využila a zobrala si tak svoje podanie späť.

40-0
    Slabý kraťas Čepelovej. Vinciová bez problémov dobehla a aj zakončila.

1:3
    Backhand Čepelovej skončil len na páske. Vinciová si postrážila svoj servis a znižuje tak stav druhého setu.

0:3
    Janka dokázala potvrdiť brejk a ujíma sa už vedenia 3:0. Výkon našej tenistky s postupom času rastie a rastie. Len tak ďalej.

30-40
    Janka hrá momentálne skvele ! Talinka bola na sieti pripravená zakončiť, no Janka jej tam poslala agresívny a dobre umiestnený forhend, čím získala fiftín.

0:2
    Čepelová berie svojej súperke podanie a dostáva sa do vedenia. Výkon našej tenistky v druhom sete je zatiaľ jasne lepší, ako ten v prvom.

30-40
    Čepelová opäť pritlačila súperku, zahnala ju za základnú čiaru a potom jej poslala na druhú stranu nechytateľný kraťas.

0:1
    Výborný vstup Čepelovej do druhej sady. Prvý gem dokázala získať čistou hrou a vôbec prvý krát v zápase sa ujala vedenia.

6:1
    Janka vyhadzuje forhend len za základnú čiaru, čo znamená, že v prvom sete je dobojované. Vinciová ho získava na svoju stranu jednoznačným spôsobom.

A-40
    Vinciová má pri svojom podaní setbal.

40-40
    Vinciová znovu trafila prvé podanie. Janka bola bez šance.

30-40
    Jana má brejkbal ! Vinciová poslala backhandový úder len do pásky.

5:1
    Podarilo sa. Čepelová získala prvý gem v tomto zápase čistou hrou.

5:0
    Druhým priamym bodom z podania za sebou ukončila Vinciová tento gem, v ktorom odvrátila brejkbal našej tenistke a nakoniec ho otočila vo svoj prospech. Janka pôjde po prestávku podávať na udržanie a v sete, a tak trochu aj o svoju česť. Určite by totiž nechcela dostať kanára.

40-A
    Janka má brejkbal ! Po skvelom returne už nebolo pre Janku problémom zakončenie na opačnú stranu.

4:0
    Vincivoá dokázala brejkbal premeniť, po druhý raz v zápase brejkla našu tenistku a ujala sa už vedenia 4:0.

A-40
    Na Vinciovej agresívny return zareagovala Jana len úderom do autu. Brejk pre Talianku.

40-A
    Vincivoá po druhý raz za sebou posiela loptičku po podaní Jany do siete.

A-40
    Janka trafila loptičku len rámom, čo znamená, že ponúka súperke brejkbal.

3:0
    Janka bojovala a odolávala útokom súperky, no nakoniec bola skúsená talianska tenistka na sieti úspešná, čo znamená, že sa jej podarilo potvrdiť brejk.

30-40
    Čepelová má brejkbal ! Svojimi agresívnymi forhendami donútila súperku poslať backhand len do autu.

2:0
    A ten už Janka odvrátiť nedokázala. Vinciová berie našej tenistke podanie.

A-40
    To je veľká škoda. Jana sa po sérii dobrých backhandov dostala na sieť, kde však pokazila volej.

A-40
    Janka však svojou backhandovou chybou ponúka súperke štvrtý brejkbal.

40-40
    Vinciová urobila chybu pri prechode na sieť. Brejkbaly sú fuč.

40-0
    Po agresívnom returne Vinciovej sa Čepelová dopustila nevynútenej chyby, Talianka má tri brejkbaly.

1:0
    Čepelová svoj backhand vyhodila hlboko do autu. Vinciová si teda postrážila svoj prvý servis game v zápase.