Martičová – Plíšková 2:0 (kon.) | Torro-Florová – Cibulková 0:2 (kon.)
Koukalová – Becková 2:0 (kon.) | Vinciová – Čepelová 2:1 (kon.)
1
1 6 7
Štvrtok 27.06.2013, 14:24Wimbledon - ženy - Wimbledon (tráva)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 14:15.

Srdečne vítam všetkých tenisových priaznivcov pri komentovanom prenose z 2. kola najslávnejšieho tenisového turnaja, Wimbledonu. Na začiatku turnaja hájilo naše farby až 7 tenistov, no sitom prvého kola prešli len dve naše zástupkyne – Dominika Cibulková a Janka Čepelová. My sa spoločne pozrieme práve na zápas druhej menovanej.

Roberta Vinciová je momentálne 11. hráčkou počítačového poradia, a tak je v tomto zápase jasnou favoritkou. Vo svojej doterajšej kariére sa tešila z ôsmych turnajových vavrínov. V prvom kole si táto skúsená Talianka poradila s Scheepersovou presvedčivo 2:0 na sety.

Naša veľká tenisová nádej figuruje na 62. mieste. Najväčším úspechom Košickej rodáčky je 3. kola práve na minuloročnom Wimbledone. V prvom kole si naša fedcupová reprezentantka poradila s Češkou Pliškovou 2:0 na sety.

Dnešné aktérky sa zatiaľ v súťažnom zápase nestretli. My pevne veríme, že prvé vzájomné stretnutie dopadne lepšie pre našu tenistku.

0:0
    Stretnutie práve začalo.

15-0
    Čepelová začína zápas nevynútenou chybou.

30-0
    Vinciová triafa svoje prvé eso.

30-15
    Forhend Roberty Vinciovej skončil v tesnom aute.

40-15
    ďalším výborným podaním si Vinciová zabezpečuje dva gembaly.

40-30
    Loptu získava Čepelová.

1:0
    Čepelová svoj backhand vyhodila hlboko do autu. Vinciová si teda postrážila svoj prvý servis game v zápase.

15-0
    Po slabších úderoch Čepelovej sa Vinciová dostala do útoku a výmenu zakončila víťazným forhendom do rohu.

30-0
    Janke narobili problém točené backhandy Talianky. Naša tenistka následne vyhodila forhend do autu.

40-0
    Po agresívnom returne Vinciovej sa Čepelová dopustila nevynútenej chyby, Talianka má tri brejkbaly.

40-15
    Čepelová prvý odvrátila priamym bodom z podania.

40-30
    Janka vzápätí predvádza svoj prvý víťazný úder v zápase.

40-40
    Vinciová urobila chybu pri prechode na sieť. Brejkbaly sú fuč.

A-40
    Janka však svojou backhandovou chybou ponúka súperke štvrtý brejkbal.

40-40
    Janka ho odvracia priamym bodom zo servisu,

A-40
    To je veľká škoda. Jana sa po sérii dobrých backhandov dostala na sieť, kde však pokazila volej.

2:0
    A ten už Janka odvrátiť nedokázala. Vinciová berie našej tenistke podanie.

0-15
    Po výbornom dlhom údere Janky sa Vinciová dopustila chyby.

15-15
    Talianka si nabehla na sieť. Jana ju chcela prelobovať, no loptičku poslal len do hlbokého autu.

15-30
    Krásne Janka ! Naša tenistka zahrala skvelý kraťas, ktorý Talianka nemala šancu dobehnúť.

30-30
    Jana zreturnovala súperkyn servis len za základnú čiaru,

30-40
    Čepelová má brejkbal ! Svojimi agresívnymi forhendami donútila súperku poslať backhand len do autu.

40-40
    Brejk sa nekoná. Pokračujeme cez zhodu.

A-40
    Po tvrdom servise sa dokázala Vinciová s pomocou pásky dostať k výhode.

3:0
    Janka bojovala a odolávala útokom súperky, no nakoniec bola skúsená talianska tenistka na sieti úspešná, čo znamená, že sa jej podarilo potvrdiť brejk.

0-15
    Forhend Vinciovej skončil za základnou čiarou.

0-30

15-30
    Agresívnym returnom si Vinciová vybojovala fiftín.

30-30
    Vinciová v útoku úspešná. Výmenu sa jej podarilo zakončiť forhendovým úderom presne na čiaru.

30-40
    Janka si vybojovala gembal vďaka priamemu bodu z podania.

40-40
    Vinciová zahrala na sieti s citom veľmi jemný úder, na ktorý by nestihol zareagovať ani Usain Bolt.

A-40
    Janka trafila loptičku len rámom, čo znamená, že ponúka súperke brejkbal.

40-40
    Ten sa jej chvalabohu podarilo odvrátiť priamym bodom zo servisu.

40-A
    Vincivoá po druhý raz za sebou posiela loptičku po podaní Jany do siete.

40-40
    V geme pokračujeme. Opäť pôjdeme cez zhodu.

A-40
    Na Vinciovej agresívny return zareagovala Jana len úderom do autu. Brejk pre Talianku.

4:0
    Vincivoá dokázala brejkbal premeniť, po druhý raz v zápase brejkla našu tenistku a ujala sa už vedenia 4:0.

0-15
    Janka zahrala krásny forhend priamo na čiaru, na čo reagovala súperka len forhendom do siete.

15-15
    Vinciová si pomohla tvrdým prvým podaním, ktoré Jana zreturnovala len do pásky.

30-15
    Vinciová si pripravila pozíciu na sieti pekným forhendom do rohu a následne zakončila smečom.

30-30
    Janka sa dobrým backhandovým returnom dostala do výmeny, ktorú následne ukončila backhandom do protipohybu.

40-30
    Vinciová si zas-raz pomohla prvým podaním.

40-40
    Aj v tomto geme budeme pokračovať zhodou.

40-A
    Janka má brejkbal ! Po skvelom returne už nebolo pre Janku problémom zakončenie na opačnú stranu.

40-40
    Janka sa snažila a vybehala všetko, čo sa stalo, no Vinciová si situáciu na sieti postrážila.

A-40
    Priamym bodom z podania si Talianka zabezpečila výhodu.

5:0
    Druhým priamym bodom z podania za sebou ukončila Vinciová tento gem, v ktorom odvrátila brejkbal našej tenistke a nakoniec ho otočila vo svoj prospech. Janka pôjde po prestávku podávať na udržanie a v sete, a tak trochu aj o svoju česť. Určite by totiž nechcela dostať kanára.

0-15
    Páska pomohla aj Čepelovej, keď jej backhand usmernila na druhú stranu.

0-30
    Vinciová poslala svoj úder len za základnú čiaru.

0-40
    Talianka to skúsila forhendom po čiare. Ten jej však do dvorca nespadol. Šanca na čistú hru pre našu tenistku.

5:1
    Podarilo sa. Čepelová získala prvý gem v tomto zápase čistou hrou.

0-15
    Najkrajšiu výmenu v doterajšom priebehu získala na svoju stranu Janka vďaka volejovému zakončeniu na sieti.

15-15
    Čepelová zreturnovala tvrdé podanie súperky len tesne za pásku a Vinciovej už nerobilo problém zakončenie smečom na sieti.

15-30
    Čepelovej skvelý backhandový prehodz.

30-30
    Vincivoá si opäť pomohla tvrdým podaním.

30-40
    Jana má brejkbal ! Vinciová poslala backhandový úder len do pásky.

40-40
    Vinciová znovu trafila prvé podanie. Janka bola bez šance.

A-40
    Vinciová má pri svojom podaní setbal.

6:1
    Janka vyhadzuje forhend len za základnú čiaru, čo znamená, že v prvom sete je dobojované. Vinciová ho získava na svoju stranu jednoznačným spôsobom.

0-15
    Janka vstupuje do druhej sady krásnym víťazným forhendom.

0-30
    Čepelová sa nenechala rozhodiť ani odrazom loptičky od pásky a na sieti dokázala zahrať víťazný volej z backhandu.

0-40
    Janka donútila svojim forhendom súperku chybovať.

0:1
    Výborný vstup Čepelovej do druhej sady. Prvý gem dokázala získať čistou hrou a vôbec prvý krát v zápase sa ujala vedenia.

0-15
    Vinciová si chcela pripraviť útok na sieť, no jej backhand bol príliš dlhý.

15-15
    Druhé eso Talianky v zápase.

30-15
    Čepelová z backhandovej strany len do pásky.

30-30
    Čepelová si počas celej výmeny vodila súperku po kurte až sa odhodlala k nechytateľnému zakončeniu z forhendu.

30-40
    Čepelová opäť pritlačila súperku, zahnala ju za základnú čiaru a potom jej poslala na druhú stranu nechytateľný kraťas.

0:2
    Čepelová berie svojej súperke podanie a dostáva sa do vedenia. Výkon našej tenistky v druhom sete je zatiaľ jasne lepší, ako ten v prvom.

15-0
    Príliš dlhý backhand Janky.

30-0
    Sledovali sme dlhú výmenu, ktorej rytmus zmenila Talianka skúsene zahratým kraťasom. Janka ho síce dobehla, no loptičku už na druhú stranu nedostala.

30-15
    Janka si pripravila na sieti jednoznačnú pozíciu, ktorú dokázala pretaviť vo fiftín.

30-30
    Ďalší víťazný úder našej tenistky

30-40
    Janka hrá momentálne skvele ! Talinka bola na sieti pripravená zakončiť, no Janka jej tam poslala agresívny a dobre umiestnený forhend, čím získala fiftín.

0:3
    Janka dokázala potvrdiť brejk a ujíma sa už vedenia 3:0. Výkon našej tenistky s postupom času rastie a rastie. Len tak ďalej.

15-0
    Janka si dobre pripravila súperku na zakončenie, no trošku zle si načasovala prechod na sieť, čo sa nakoniec ukázala ako rozhodujúce.

30-0
    Talianka po prvý raz v druhom sete zatlačila Janu do hlbokej defenzívy.

30-15
    Vinciová mala na rakete víťazný úder, no loptičku poslala len do pásky.

30-30
    Skvele, Janka ! Naša tenistka pritlačila súperku returnom do obrany a následne jej forhendovým zakončením nedala šancu.

40-30
    Vinciová má gembal.

1:3
    Backhand Čepelovej skončil len na páske. Vinciová si postrážila svoj servis a znižuje tak stav druhého setu.

15-0
    Čepelovej úder skončil za základnou čiarou.

30-0
    Talianka hrá teraz dlhšie údery, čo robí Janke evidentne problémy.

40-0
    Slabý kraťas Čepelovej. Vinciová bez problémov dobehla a aj zakončila.

40-15
    Prvý brejkbal je preč. Vinciová poslala backhand len do pásky.

40-30
    Janka si skrátením vylákala súperku na sieť, kde ju následne prehodila. Už len jeden brejkbal.

2:3
    Toto je veľká škoda ! Janka bola vo výmene lepšia, mohla zakončiť na sieti, no nepodarilo sa jej to. Vinciová následne svoju príležitosť využila a zobrala si tak svoje podanie späť.

15-0
    Janka sa presúvala na druhú stranu, no súperka jej poslala úder práve tam, kde to nečakala.

30-0
    Vinciová pritvrdila, vrátila sa k hre z prvého setu a prináša jej to ovocie.

40-0
    Čepelovej backhand skončil len v aute. Vinciová má šancu na čistú hru.

3:3
    Talianka si svoje podanie postrážila bez väčších problémov a vyrovnala stav druhého setu.

0-15

0-30
    Vinciová svoj forhend poslal len do hlbokého autu.

0-40
    Šanca na čistú hru aj pre Janku

15-40
    Vinciová zakončila výmenu na sieti efektným smečom.

30-40
    Páska hrala teraz proti nám. Čepelovej úder odrazila späť na stranu našej tenistky.

3:4
    Sledovali sme jednoznačne najkrajšiu a najdlhšiu výmenu v zápase, ktorú Čepelová ukončila krásnym víťazným backhandom po čiare. Janka získala Tildenov gem a ujala sa vedenia.

15-0
    Janka to skúsila agresívnym returnom. Ten však skončil len na páske.

30-0
    Priamy bod z podania Roberty Vinciovej.

40-0
    Druhý krát za sebou poslala Janka return len do autu.

40-15
    Janka zahrala krásny úder po čiare, na ktorý sa Vinciová iba pozerala.

40-30
    Na return našej tenistky reagovala Talianka nevynútenou chybou.

40-40
    Vinciová mala na rakete ukončenie výmeny i gemu, no Talianka na sieti nepochopiteľne zaváhala. Zhoda.

A-40
    Tentoraz už Vinciová na sieti bezchybná. Na s citom zahrať jemný úder nemala Janka šancu.

4:4
    Vinciová dokázala získať tento gem cez zhodu a stav druhej sady je opäť vyrovnaný.

15-0
    Vinciová sa nenechala na sieti prehodiť. Natiahla sa celým telom na sieť a získala fiftín.

15-15
    Vinciovej volej bol našťastie pridlhý.

15-30
    Janka sa dostala na sieť, kde sa jej podarilo zakončiť výmenu až na tretí pokus.

15-40
    Janka zabojovala a takmer stratenú loptičku aj dokázala dobehnúť a získať fiftín.

30-40
    Chvíľková nesústredenosť Janky, ktorá poslal do autu jednoduchý úder.

4:5
    Čepelová donútila súperku chybovať. Naša tenistka si postrážila svoje podanie a Vicniová pôjde po prestávke podávať na udržanie sa v druhom sete.

15-0
    Vinciová začína tento gem esom.

30-0
    Vinciová si nabehla na sieť, Janka sa pokúsila prehodiť ju, no loptičku poslala len do autu.

30-15
    Tentoraz nebola Talianka na sieti tak úspešná.

30-30
    Čepelová teraz takpovediac vybila bloky, pretože trafila na strede stoja Vinciovu, od ktorej sa loptička odrazila do autu.

30-40
    Čepelová má po chybe súperky setbal !

4:6
    Naša tenistka ho dokázala využiť ! Janka teda vyrovnala stav zápasu na 1:1 a o súperky Dominiky Cibulkovej v 3. kole sa rozhodne až v tretej sade.

0-15
    Vinciová si nabehla na sieť, kde však svoj volej poslala len za základnú čiaru.

0-30
    Priamy bod z prvého podania.

0-40
    Čepelovej skvelý kraťas Vinciová nedokázala dostihnúť.

0:1
    Skvelým podaním ukončila Janka prvý gem tretieho setu, v ktorom triumfovala bez problémov na nulu.

15-0
    Janka poslala svoj úder len do siete.

30-0
    Vicniová si pozíciu na sieti pripravila nepríjemnými údermi von z dvorca a následne volejom bez problémov zakončila.

30-15
    Dvojchyba Talianky. Vôbec prvá takáto minela v zápase na jednej, či druhej strane.

40-15
    Talianka má dva gembaly.

40-30
    Jednoduchou nevynútenou chybou si však prvý odpálila sama.

1:1
    Čepelová skúsila pritlačiť returnom, no jej backhand skončil len v aute. Stav je vyrovnaný.

15-0
    Janka sa dopustila na sieti veľmi lacnej nevynútenej chyby.

15-15
    Sledovali sme dlhšiu výmenu, v ktorej bola menej trpezlivejšou hráčkou Vinciová.

15-30
    Čepelovej skvele umiestnený backhand.

15-40
    Janka zahrala veľmi dobrý a dlhý backhand, na ktorý súperka nedokázala odpovedať.

1:2
    Bez najmenších problémov dokázala Čepelová získať svoj servis game a ujala sa vedenia 2:1.

15-0
    Janka to teraz troška prehnala s razanciu. Forhend jej vyletel do hlbokého autu.

30-0
    Druhá nevynútená chyba Čepelovej v rade.

40-0
    Eso a šanca na čistú hru pre Vinciovú.

40-15
    Janka donútila dobre umiestneným úderom súperku chybovať.

40-30
    A rovnakú situáciu sme videli aj v tejto výmene.

2:2
    Vinciová ukončuje tento gem piatym esom a stav je opäť vyrovnaný.

0-15
    Vinciovej zakončenie na sieti skončilo tesne za základnou čiarou.

15-15
    Slabšie podanie Janky využila súperka na víťazný return z forhendovej strany.

30-15
    Vinciová si skvele rozbehala našu tenistku, nabehla si na sieť, kde výmenu ukončila prekrásnym víťazným volejom.

40-15
    Janka posiela loptičku len do pásky, čo znamená, že Vinciová má dva brejkbaly.

3:2
    Čepelovej úder bohužiaľ končí v aute. Prvý brejk v treťom sete teda na konte Vinciovej. Janka to bude mať veľmi ťažké vo zvyšnom priebehu.

0-15
    Čepelová donútila súperku agresívnymi údermi chybovať.

0-30
    Vinciovej forhend sa zdal byť dobrý, no rozhodca videl aut.

0-40
    Tri brejkbaly pre Čepelovú !

3:3
    Janka ukončuje tento gem víťazným úderom z forhendu, čo znamená, že svoje stratené podanie si zobrala okamžite späť. Začíname prakticky od začiatku.

0-15
    Jana donútila súperku poslať forhend len do autu.

15-15
    Janka bojovala, čo to išlo, no na Vinciovú tentoraz nemala. Talianka zakončila výmenu volejom na sieti.

15-30
    Čepelová si pripravila pozíciu na zakončenie forhendom a samotné ukončenie prišlo backhandom po čiare.

30-30
    Janka sa do forhendu oprela až príliš. Do dvorca sa loptička nezmestila.

40-30
    Ďalšia chyba Janky prináša Vinciovej brejkbal.

40-40
    Ten je chvalabohu odvrátený priamym bodom z prvého podania.

A-40
    Forhend z rakety košickej rodáčky skončil za základnou čiarou. Brejklbal číslo dva pre Vinciovú.

40-40
    Janka ho odvracia skvelou útočnou hrou zakončenou volejom na sieti.

40-A
    Janka si fitín za svoju nesmiernu bojovnosť v tejto výmene zaslúžila. Vinciová poslala na sieti Janke dobrý volej, no naša tenistka sa s ním vysporiadala výborne a získala fiftín.

3:4
    Ľahká chyba Vinciovej na sieti znamená to, že sa Janka dostáva do vedenia 4:3.

15-0
    Vinciová tentoraz na sieti zaknihovala fiftín.

15-15
    Krásny víťazný úder našej tenistky.

30-15
    Loptu získava Vinciová.

40-15
    Na tvrdé podanie Vinciovej sa reagovať nedalo.

40-30

40-40
    Po sérii nádherných úderov našej tenistky je tu zhoda.

A-40
    Vinciová si na sieti počínala ako skúsená harcovníčka.

4:4
    Vinciová si postrážila svoje podanie, čo znamená, že stav tretej sady je opäť vyrovnaný.

15-0

30-0
    Vinciová na sieti nedala opäť našej tenistke šancu.

40-0
    Tak toto nie je hádam pravda. Janka mala na rakete jasný víťazný úder, no asi zaúradovala psychika a Janka ho poslala za základnú čiaru.

5:4
    Vinciová berie podanie našej súperky čistou hrou. Skúsená Talianka pôjde podávať na víťazstvo v zápase.

15-0
    Vinciová začína výborne.

15-15
    Talianka sa pokúsila o skrátenie, to našťastie skončilo len na páske.

30-15
    Vinciovú delia dva fiftíny od postupu.

30-30
    Janka donútila sériou presných a agresívnych úderov chybovať.

30-40
    Janka Čepelová zahrala víťazný úder ! Má brejkbal !

5:5
    Čepelová dokázala prehodiť na sieť nabiehajúcu súperku, čo znamená, že opäť vidíme ribrejk. V zápase sa bude pokračovať !!!

15-0
    Vinciová zahrala v plnom behu nádherný backhand, na ktorý sa reagovať jednoducho nedalo.

30-0
    Jana robí dvojchybu v najhoršom možnom čase.

30-15
    Na úder Janky, ktorý dopadol presne na čiaru reagovala súperka len úderom za základnú čiaru.

30-30
    Vinicová triafa len do pásky. ďalšia loptička bude extrémne dôležitá.

40-30
    Janka sa pokúsila o naivné skrátenie, ktoré skončilo len na páske. Talianka má brejkbal !

40-40
    Vinciová mohla zakončiť, no forhendom trafila len pásku.

A-40
    Precízne zahratý kraťas Vinciovej dokázala síce janka dobehnúť, no loptičku zahrala už len do autu,

40-40
    Vinciová mala na rakete víťazný úder, no Janka dokázala tlaku odolať. To je neuveriteľná dráma.

40-A
    Janka má výhodu !

40-40
    Nečistým úderom čepelovej získala Vinciová fitín.

A-40
    Jana robí v tomto dôležitom momente dvojchybu.

40-40
    Prenádherná dlhá výmena nakoniec patrí Čepelovej, ktorá ju na sieti získala aj s potrebnou dávkou šťastia.

A-40
    Vinciová opäť donútila Janku chybovať silnou nátlakovou hrou.

40-40
    Vinciová posiela loptičku chvalabohu do pásky.

40-A
    Vinciová posiela svoj volej na sieti do autu. Janka má výhodu znamenajúcu gembal !

5:6
    Vinciová sa vybrala na sieť, no príliš otvorila dvorec, čo pozornému oku Janky neuniklo a naša tenistka jej tam poslal víťazný úder. Čepelová ustála tlak, dokázala odvrátiť niekoľko brejkbalov a teraz pôjde na súperkyno podanie uvoľnená.

0-15
    Druhá dvojchyba talianskej tenistky.

15-15
    Vinciová si pomáha priamym bodom z podania.

30-15
    Vincivoá zakončila výmenu nekompromisným forhendom do protipohybu.

40-15
    Vinciová má dva gembaly.

6:6
    Je vyrovnané, 6:6. Kedže sme na grandsleme nepôjdeme do tajbrejku, ale budeme normálne pokračovať.

15-0
    Vinciová získava fiftín.

15-15
    Víťazný úder Janky čepelovej z backhandovej strany.

30-15
    Tentoraz to Slovenka z backhandu poslala do autu.

30-30
    Chybu si neodpustila ani 30 – ročná tenistka z Talianska.

30-40
    čepelová si agresívnym forhendom pripravila skvelú pozíciu a následne zakončila backhandom do otvorenej časti dvorca.

40-40
    Zhoda. Janka síce bojovala, no nestačilo to.

40-A
    Sledovali sme dlhú výmenu, ktorú chcela víťazným úderom ukončiť Vinciová, no z forhendu poslal loptičku len do autu.

40-40
    Janka poslal loptičku len do pásky. Škoda, musíme hrať ďalej.

A-40
    Čepelová poctivo vybehávala všetko, čo sa dalo, no na poslednú loptičku už nemala nárok. Vinciová má brejkbal.

7:6
    Roberta Vinciová to na sieti zvládla, berie teda našej tenistke podanie a pôjde podávať na víťazstvo v celom zápase.

15-0

15-15
    Vinciová dáva dvojchybou ešte našej tenistke šancu.

30-15
    Talianka si pomáha priamym bodom z podania.

30-30
    Janka dobehla skrátenie Vinciovej a na druhú stranu poslala krásny úder po čiare.

30-40
    Janka má brejkbal ! Podarilo sa jej prehodiť súperku !

7:7
    Čepelová berie svojej súperke podanie víťazným returnom ! V tomto nesmierne zaujímavom a napínavom zápase budeme pokračovať, čo nás veľmi teší !

15-0
    Janka poslala úder zo svojej rakety hlboko do autu.

30-0
    Vinciová donútila Janku chybovať svojim agresívnym nábehom na sieť.

40-0
    Talianka získava na sieti tri brejkbaly !

8:7
    Sme svedkami ďalšieho prelomeného podania. Vinciová zobrala našej tenistke servis čistou hrou a po prestávke pôjde podávať na víťazstvo v zápase.

15-0
    Janka posiela svoj backhand len do pásky.

30-0
    Dve loptičky delia Vinciovú od víťazstva v zápase.

40-0
    Šiestym esom získava Talianka tri mečbaly !

40-15
    Ešte nekončíme.

40-30
    Vinciová vyhadzuje forhend za základnú čiaru.

9:7
    Tretiu možnosť už Vinciová dokázala využiť a víťazí tak v celom zápase.

Koniec zápasu

Sledovali sme veľmi zaujímavé a napínavé stretnutie. Troška nás mrzí, že Janka neuspela, no za svoj dnešný výkon si zaslúži obdiv. Ja len pripomínam, že Vinciová sa v 3. kole stretne s Dominikou Cibulkovou. Aj tento zápas Vám prinesiem v priamom prenose. Nezabudnite si nás opäť zapnúť. So želaním pekného zvyšku dňa sa s vami lúči Michal Bakoš. (16:40:52)