LA Kings – Chicago 2:3 (kon.)
Los Angeles Kings
2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Chicago Blackhawks
cz Piatok 07.06.2013, 03:10 • Staples Center, Los Angeles, CA (kapacita 18621 míst) • Play-off NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám hezký vstup do nového dne a u dalších online přenosů na počtenou! (05:49:09)

Nejvíce času na ledě: Drew Doughty 26:05 – Brent Seabrook 26:20

Branky a nahrávky: 4. Vojnov (Clifford, Fraser), 23. Penner (Carter, Toffoli) – 14. Bickell (Frolík, Hjalmarsson), 39. Kane (Bickell, Hjalmarsson), 42. Hossa (Handzuš, Oduya). Vývoj utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3. Rozhodčí: Watson, Rooney – Sharrers, Racicot. Diváci: 18621 (vyprodáno).

V posledních vteřinách hry se už nic zásadního nestalo, Černí jestřábi dokázali hubené vítězství 3:2 udržet až do konce. Série domácích vítězných zápasů Králů z Los Angeles tak končí na čísle patnáct (8 zápasů v play off, 7 v základní části)! O vítěznou trefu se postaral na začátku třetí třetiny slovenský útočník Marián Hossa, který využil parádní přihrávky svého krajana Michala Handzuše. Blackhakws pak celou třetinu dokázali udržet své soupeře na uzdě, v poslední dvacetiminutovce povolili Kings pouze 2(!) střely na branku! Po týmovém výkonu se tak ujímají Blackhawks vedení v sérii 3:1 a v noci ze soboty na neděli mohou slavit ve své domácí aréně postup do finále Stanley Cupu!

59:42
    Další postavení mimo hru Králů, čas se už neúprosně krátí.

59:25
    Quick musel opět do branky kvůli ofsajdu svých spoluhráčů, hosté navíc drží puk v útočném pásmu, skvělou práci odvádí Bryan Bickell.

59:08
    Už probíhá poslední minuta, Toffoli už zahrál ve středním pásmu, domácí se tak dostali do ofsajdu.

58:43
    Domácí kouč Darryl Sutter si bere oddechový čas. Podle všeho Jonathan Quick zůstane na střídačce a Kings budou hrát se šesti hráči na ledě!

58:43
    Crawford musí krotit puk u své pravé tyče, Brown tam číhal na dorážku hodně nebezpečně.

58:21
    Hjalmarsson byl u puku první, píská se zakázané uvolnění Kings.

57:59
    Hosté se štěstím dostali puk do středního pásma, Clifford ale stále napadal, odpískán ofsajd.

57:23
    Frolík je na ledě, Blackhawks hrají v plném počtu!

57:05
    Hosté opět vyhazují.

56:52
    Toews dokázal vypáliti v oslabení, jeho střela sražena do ochranné sítě, vhazovat se bude před Quickem.

56:40
    Všechny střely Králů jsou zablokvány.

56:15
    Vojnov trefil Seabrooka, ten vzápětí vyhazuje až ke Quickovi.

55:52
    Carterova střela sražena, domácí se dostal do přesilovkového postavení.

Adam Lacek

Góly a asistencie: 4. Vojnov (Clifford, Fraser), 23. Penner (Carter, Toffoli) – 14. Bickell (Frolík, Hjalmarsson), 39. Kane (Bickell, Hjalmarsson), 42. Hossa (Handzuš, Oduya)

Los Angeles Kings: Quick (Bernier) – Doughty, Regehr, Vojnov, Scuderi, Greene, Muzzin – Brown, Kopitar, Williams – Toffoli, Carter, Penner – Lewis, Stoll, King – Richardson, Fraser, Clifford
    Trenér: Darryl Sutter

Chicago Blackhawks: Crawford (Emery) – Seabrook, Hjalmarsson, Leddy, Rozsíval, Brookbank, Oduya – Bickell, Toews, Hossa – Kane, Handzuš, Sharp – Stalberg, Shaw, Saad – Frolík, Bolland, Krüger
    Trenér: Joel Quenneville

Rozhodca: Watson, Rooney – Sharrers, Racicot

Diváci: 18621 (vyprodáno)