Montanes – Štěpánek 0:2 (kon.) | Veselý – Rosol 2:1 (kon.)
3 4
Radek Štěpánek
2
6 6
cz Štvrtok 06.06.2013, 11:10Challenger Prostějov - Unicredit Czech Open (antuka)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:10.

Vzájemná bilance:
    Oba hráči spolu ještě nikdy nehráli.

O dva roky starší Radek Štěpánek, aktuálně dvaapadesátý hráč žebříčku ATP, odstartoval svou cestu za celkově již třetím turnajem na tomto turnaji výhrou dvakrát 6:4 na Estrellou z Dominikánské republiky. Ještě těžší práce na něho ale čekala v dalším kole, kde se střetl s dalším Čechem, Janem Mertlem. V souboji třicátníků Štěpánek sice ve druhém setu srovnal z 2:4 na 4:4, ale sadu nakonec přeci jen ztratil ve zkrácené hře. Ve vyrovnaném třetím setu rozhodla desátá hra. Mertl vedl při svém podání 30:0, ale pak udělal čtyři nevynucené chyby v řadě a věnoval soupeři game i výhru.

"Každé vítězství se počítá a někdy člověk musí vyhrát hrozným výkonem, aby se měl za co chytit, a doufám, že to bude tenhle případ. Člověk musí přes tyhle zápasy projít," řekl Štěpánek, který v Prostějově hraje i pro zaplavenou tenisovou Spartu. "Rozhodl jsem se věnovat půlku odměn na pomoc Spartě zatopené povodněmi," řekl 52. hráč světa, který by klubu ve Stromovce vydělal v případě svého triumfu skoro 200 tisíc. (s využitím tenisportal.cz)

Při pohledu na postavení v žebříčku ATP je mírným favoritem utkání Španěl Albert Montaňes, který je aktuálně na sedmačtyřicátém místě a na stále ještě probíhajícím grandslamu French Open došel o kolo dál, než Štěpánek, když vypadl ve druhém kole s krajanem Ferrerem. V Prostějově smetl v 1. kole Slováka Karola Becka 2:0, stejně tak i jeho krajana Semjana v osmifinále (také 2:0). V aktuální tenisové sezóně nastoupil Montaňes k osmadvaceti zápasům na antuce a zatím pouze devět z nich prohrál. Na své konto si již připsal i jedno turnajové vítězství, když se radoval na konci května z vítěztví ve slušně obsazeném turnaji v Nice, který byl generálkou před French Open. Ve finále přehrál Monfilse 2:0! Na challengeru v Prostějově startuje počtvrté, dvakrát skončil v osmifinále (2008 a 2010) a v loňském roce vypadl ve čtvrtfinále.

Vítejte u onlajn přenosu tenisového utkání čtvrtfinále challengeru v Prostějově (dotace 150 000 $), v němž se v rámci dvouhry mužů utká Španěl Albert MONTAŇES s českým daviscupovým reprezentantem Radkem ŠTĚPÁNKEM.

Oba hráči jsou již na kurtu, po tradičním rozlosování začne rozehrání obou aktérů dnešní dvouhry.

Do utkání vstoupí na podání český reprezentant Radek Štěpánek.

0:0

0-15
    Bodem přímo z podání vstupuje Radek Štěpánek do tohoto utkání.

15-15
    Dlouhou výměnu končí Štěpánek forhendem do sítě.

15-30
    Vzápětí ale opět trefuje první servis a boduje rovnou z podání.

15-40
    Další dobrý servis, dva gemboly pro Štěpánka.

0:1
    Krásným "kraťasem" končí český reprezentant první gem, Montaňés ani nedobíhal padající míček.

0:1
    Následuje výměna stran.

0:1
    Podávat bude Albert Montaňés.

15-0
    Španěl boduje z druhého podání, Štěpánek returnuje do sítě.

30-0
    "Padající list" nyní posílá Montaňés na stranu Štěpánka, ten těžký úder u země zahrává pouze do sítě.

30-15
    Přesný slide bekhend Štěpánka, který nabíhal na síť, soupeř zahrává do sítě.

30-30
    A znovu Štěpánek nabíhá na síť a nutí soupeře k chybě.

30-40
    To vypadalo na jasnou záležitost Montaňése, který měl nahráno na síti, ale svůj bekhend posílá do autu, to je brejkbol pro Štěpánka!

40-40
    Albert Montaňés vybojoval shodu bodem z podání.

40-A
    Další těsný aut z rakety španělského tenisty, to je brejkbol číslo dva pro Štěpánka.

40-40
    Vzápětí ale i on posílá míček do autu, shoda.

A-40
    Technický první servis Montaňése nezvládá soupeř returnovat, míček v síti, gembol Albert Montaňés.

1:1
    A Španěl nakonec tento gem vyhrává, udržel si svůj servis, i když musel odvracet dva brejbkoly.

15-0
    Španělovi výrazně pomohla páska, Štěpánek se pak dostal do nevýhodně pozice a nakonec tuto výměnu získává ve svůj prospěch.

15-0
    Štěpánek reaguje na nespecifikované zvuky, které se ozývají v hale, pravděpodobně jde o chybu v ozvučení, oba tenisté odpočívají, zápas je přerušen.

15-15
    Již se hraje, Štěpánek posílá přesný čopovaný stopbal za síť, Montaňés sice doběhl, ale odehrál pouze do sítě.

15-30
    Náběh na síť v podání Radka Štěpánka, to je jistota bodu, platí to i nyní, Albert Montaňés "vyhazuje" míček ven z kurtu.

30-30
    Nevynucená chyba Radka Štěpánka, který posílá svůj bekhend do sítě.

40-30
    Tentokrát předvádí Albert Montaňés skvělou reakci, kdy "vytloukl" Štěpánka na síti, brejkbol pro Španěla!

40-40
    Shoda, první brejbkol Štěpánek odvrací bodem z podání.

A-40
    Druhý brejkbol pro Alberto Montaňése.

40-40
    Štěpánek zariskoval, posílá dobrý stopbal, který soupeř doběhl, ale posílá míček do autu, shoda.

A-40
    Dvojchybou nabízí Štěpánek třetí brejkbol soupeři.

40-40
    I třetí brejkbol Štěpánek odvrací, znovu bodem z podání.

A-40
    Brejkbol číslo čtyři pro španělského tenistu, to je nebezpečné!

40-40
    Ou, teď měl Štěpánek velké štěstí, oba údery poslal na čáru, ale vyšlo to, shoda.

40-A
    Bod z podání, gembol pro českého tenistu.

1:2
    Přehlídka dvou stopbalů končí prohozením Montaňése, rychlé nohy Štěpánka přispěly ke konci třetího gemu.

1:2
    Následuje přestávka a výměna stran.

1:2
    Konec přestávky, podávat bude Albert Montaňés.

0-15
    Neskutečná výměna Štěpánka, který byl možná sám překvapen tím, jak dokázal dostat míč do kurtu.

0-30
    Forhend Montaňése končí v autu, další fiftýn při soupeřovo podání pro českého reprezentanta.

15-30
    Míček získává Montaňés.

15-40
    Dvojchybou daruje Albert Montaňés dva brejkboly svému soupeři.

30-40
    Nepřipravený přechod Štěpánka na síť, míček dopadá za základní čáru, první brejkbol Albert Montaňés odvrací.

1:3
    Ale nakonec druhý brejkbol Štěpánek, díky soupeřovo nevynucené chybě, využívá a bere Montaňésovi podání.

0-15
    Bodem z podání vstupuje Štěpánek do pátého gemu prvního setu.

15-15
    Druhá dvojchyba Štěpánka v utkání.

15-30
    Servis – síť, další bod pro Štěpánka.

30-30
    Pokažený forhend českého tenisty, míček končí v síti, po dobrém returnu soupeře.

30-40
    Přesně trefený první servis, který soupeř nedokáže returnovat, gembol Radek Štěpánek.

1:4
    Totéž platí i pro další výměnu, Štěpánek potvrzuje brejk z předchozí hry a vede již 4:1.

1:4

1:4

15-0

15-15
    Výborným returnem dostal Štěpánek soupeře do nevýhodné pozice a poté náramně trefuje svůj bekhend po lajně.

30-15
    Těsný aut z rakety Radka Štěpánka, fiftýn pro Montaňése.

30-30
    Ale i Španěl posílá svůj bekhend do autu.

30-40
    Vau, "prasátkem" si Štěpánek pomáhá k dalšímu brejkbolu!

40-40
    Dobře trefený bekhend Montaňése, úder přímo na čáru, shoda.

A-40
    Prvním esem utkání si Albert Montaňés vypracovává gembol.

2:4
    Španěl si nakonec své podání udržel a snižuje na 2:4.

0-15
    Bodem z podání vstupuje Štěpánek do sedmého gemu prvního setu.

15-15
    Výtečný bekhend "vytahuje" Albert Montaňés, přesně po lajně.

15-30
    Skvělá hra na síti v podání českého tenisty, připravený útok zakončený vítěznou smečí.

15-40
    Albert Montaňés returnuje pouze do autu.

2:5
    Pátý bod prvního setu pro Radka Štěpánka, soupeř vyhazuje míček ven z kurtu.

30-15
    Albert Montaňés přidává další bod z prvního servisu.

40-15
    Štěpánek returnuje pouze do autu, dva gemboly pro Španěla.

3:5
    Albert Montaňés zvládl tento gem v rychlém tempu, na vítězství v tomto setu však jde servírovat jeho soupeř.

0-15
    Štěpánek se natlačil k síti, Španěl poté chybuje, míček posílá do sítě.

0-30
    Výtečný lob, skvělá výměna Štěpánka!

0-40
    Bod z podání, tři setboly má nyní "v kapse" český tenista. Po osmatřiceti minutách.

3:6
    A míček z rakety Montaňése nepřepadl přes pásku, padá na stranu španělského tenisty, to znamená čistou hru pro Štěpánka a hlavně jeho vítězství v celém setu v poměru 6:3.

0:0
    Následuje přestávka.

0:0

0:0
    Ještě předtím Radek Štěpánek supluje pedagoga dětí na tribuně, kdy usměrňuje pohyb mladých příznivců tenisu.

0-15
    Míček získává Štěpánek.

0-30
    Další vítězný míček z rakety Štěpánka, který je evidentně v pohodě, i v úvodu druhé sady.

0-40
    No vida, tři brejkboly pro českého tenistu hned v úvodu druhé sady, to je skvělý vstup!

0:1
    Suverénně odehraná výměna ze strany Radka Štěpánka, který bere další servis soupeře jde do vedení ve druhém setu 1:0.

0:1

0:1
    Podávat bude Radek Štěpánek.

0-15
    Citlivý stopbal Radka Štěpánka, který soupeř sice doběhl, ale v nouzi odehrál pouze do autu.

15-15
    Těsný aut z forhendové strany Štěpánka.

15-30
    Čech přímo boduje i z druhého servisu.

15-40
    Znovu dobře připravený útok Štěpánka, který dobře zaservíroval, dostal soupeře ven z kurtu a poté zahrává vítězný úder do odkryté části dvorce.

0:2
    Bodem z podání končí Štěpánek tento gem, potvrzuje brek z předchozího gemu.

0-15
    Páska pomáhá Štěpánkovi, první fiftýn třetího gemu pro českého tenistu.

15-15
    Albert Montaňés kontruje druhým esem.

15-30
    Albert Montaňés zkouší prohodit Štěpánka na síti, ale míček je "dlouhý", dopadá za základní čáru.

30-30
    Eso číslo tři Albert Montaňés.

30-40
    Vzápětí ovšem znovu kazí, jeho bekhendový úder posílá míček daleko z kurtu, to je brejkbol pro českého tenistu.

40-40
    Štěpánek se dostal pod tlak poté, co jeden z úderů soupeře dopadl těsně na čáru, následně posílá český tenista míček pouze do sítě, shoda.

40-A
    Druhý brejkbol pro Štěpánka, již pátý ve druhém setu!

40-40
    Albert Montaňés trefuje odkrytou část kurtu po náběhu soupeře na síť.

40-A
    Dalším náběhem však nutí český tenista soupeře k další chybě, ten bekhendem zahrává opět pouze do autu.

40-40
    Albert Montaňés nyní zvládl důležitý moment, citlivý stopbal odvrací další brejkbol soupeře.

A-40
    Bodem z podání získává Albert Montaňés gembol.

1:2
    Albert Montaňés nakonec uhrál svůj servis, napodruhé mu to již vyšlo a snižuje na 1:2.

1:2

1:2

0-15
    Bodem z podání zahajuje Radek Štěpánek čtvrtý gem.

15-15
    Těžký forhend Štěpánka, trefený u země, posílá míček pouze do autu.

15-30
    Citlivý stopbal Štěpánka na síti, který sice Albert Montaňés doběhl, ale již nebyl prostor na přehození sítě.

30-30
    Albert Montaňés vystihl tentokrát "kraťas" soupeře a přesným kros forhendem v běhu získává tuto výměnu.

30-40
    Aut z rakety Montaňése, gembol Radek Štěpánek.

1:3
    Prvním esem v utkání završuje Štěpánek čtvrtý gem a vede 3:1.

15-0
    Štěpánek z těžké pozice trefuje pouze do sítě.

30-0

40-0
    Tři gemboly pro Alberto Montaňése.

40-15
    Skvělý return Radka Štěpánka, první fiftýn pro českého tenistu v tomto gemu.

2:3
    Další snaha o přesný bekhendový return končí v síti, Španěl snižuje na 2:3.

2:3

2:3
    Konec přestávky, podávat bude Radek Štěpánek.

0-15
    A Štěpánek vstupuje do šestého gemu esem.

15-15
    Nevydařený volej českého tenisty na síti.

15-30
    Chyba Montaňése, míček v síti.

15-40
    Skvělý obouručný bekhend českého tenisty, nechytatelný.

30-40
    Dvojchyba.

2:4
    Bodem z prvního podání získává Štěpánek tento gem a zvyšuje své vedení na 4:2 ve druhé sadě.

15-0
    Dobře trefený forhend Alberto Montaňése.

15-15
    Výtečný return Štěpánka, kterým dostal soupeře pod tlak, ten v nouzi zahrává pouze do sítě.

15-30
    Dvojchyba Albert Montaňés.

15-40
    Druhý dvojchyba za sebou, to jsou dva brejkboly pro Radka Štěpánka!

30-40
    Štěpánek byl blízko k proměnění dalšího brejkboly, ale těžký bekhend, zády k síti, posílá pouze do autu.

2:5
    "Prasátko" pomáhá Štěpánkovi, který již potřetí bere soupeři podání a vede již 5:2.

2:5

2:5
    Konec přestávky, na vítězství v utkání jde podávat Radek Štěpánek.

15-0
    Český tenista doklouzal k síti o něco později, než by bylo třeba.

15-15
    Toto je již skvělý volej, okamžitě po servisu zamířil Štěpánek na síť a je z toho dobrý míč.

30-15
    Nevynucená chyba Štěpánka, který si komplikuje situaci při svém podání.

40-15
    Skvělý return Alberto Montaňése, který si vypracovává dva brejkboly!

3:5
    Lépe Albert Montaňés svůj první brejk načasovat nemohl, snižuje na 3:5!

15-0
    Ale Albert Montaňés nyní předvádí velice dobré údery, přidává jeden skvělý bekhend za druhým, nyní prohazuje Štěpánka na síti.

30-0
    Následně český daviscupový reprezentant zahrává pouze do autu.

40-0
    Hodně snadný bekhend pro Španěla, který má tři gemboly.

40-15
    Čtvrtá dvojchyba Alberta Montaňése.

4:5
    Štěpánek nyní sportovně přiznává dobrý míček, to znamená eso pro španělského tenistu, devátý gem končí, Albert Montaňés snižuje na 4:5.

4:5

4:5
    Konec přestávky, na vítězství v utkání jde již podruhé podávat Radek Štěpánek.

0-15
    Třetím esem vstupuje Radek Štěpánek do možná rozhodujícího gemu.

0-30
    Smeč Štěpánka na síti končí tuto výměnu, druhý fiftýn pro českého tenistu.

0-40
    Tři mečboly pro Radka Štěpánka.

15-40
    O první mečbol se český tenista sám připravuje nepřesným bekhendem, kdy míček končí v autu.

4:6
    Druhý mečbol již Radek Štěpánek proměňuje a za hodinu a šestnáct minut poráží čtvrtého nasazeného Alberta Montaňése 2:0 na sety, čímž si zajistil postup do semifinále.

Konec zápasu

Ač byl dnes mírným favoritem Španělský tenista, na kurtu byla realita poněkud jiná. Radek Štěpánek kontroloval průběh zápasu, svého soupeře přehrával hlavně pestrou hrou a nakonec si došel pro celkem snadné vítězství 6:4 a 6:3. V semifinále challengeru Czech Open v Prostějově se tak utká s vítězem zápasu mezi Rusem Gabašvilim (144. na žebříčku ATP) a Čechem Janem Hájkem (87).

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (12:32:10)